Klubová společenská místnost

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Bifi píše:Takže ste hrali? Napíš viac!
Ta hra je super, uzasna, skvela jedinecna a myslim ze jsem se zamiloval. $P A to jsem se teprve rozjizdeli a dostavali do toho, jak to hrat. Staci to takhle?

Dobre, pokusim se to shrnout, tedy shrnout me postrehy.

1. Od doby, kdy jsem poprve videl preview pres tvorbu posadky a lodi po samotne hrani se mi hra cim dal vice libila.
2. Behem hrani a po hre se dostavoval takovy ten pocit plneho uspokojeni ze hry (coz uprimne receno, vzhledem k mym, podle me vysokym narokum se nestava az tak casto, lepe receno velmi zridka).
3. Velmi se mi libi reseni konfliktu a gradace do boje a potom gradace v ramci boji. Jeden z jelepsich zpusobu jak udelat dramaticky boj, co jsem videl.
4. Flashbacks, diky kterym dochazi ke zpetne rekonstrukci rouznych udalosti a zpetnemu vykreslovani jednotlivych postav je podle me super mechanika a ma velky potencial.
5. Ambice (podobne jako Beliefs) strhavaji dej na cile postav a krom toho v kombinaci se sliby vytvari velmi napate vztahy mezi postavami plne zrady, intrik nejistoty a silne pomahaji gradovat pribeh a podporuji tu psravnou atmosferu mezi piraty.
6. Cesta za ambicemi, karticky se situacemy (tedy maskovane Bangy a ukoly) sbirani (a pouzivani) Xs do boju a sbirani herni meny (tedy nevim jak je to v originale, Markus tomu rikal Volna), za kterou si hraci mohou kupovat ruzne veci, je podle me excelentni kombinace prace se zdroji a maskovaneho scene managementu, ktere ze hry delaji presne to o cem by piratska hra mela byt.
Krom toho hru porad nekam tlaci a porad se neco deje. Porad me napadali zajimave sceny a situace a porad jsem mel jako hrac sposutu moznosti co delat.
7. Vzdycky dojde na boj. A boje jsou fakt parada (viz 3.) kratke, jednoduche a nesmirne dramaticke.
8. Neuveritelna volnost a velke moznosti v rukou hrace.

No bylo toho vic, ale ted si na vsechno nevzpomenu. Az se trochu vzpamatuji a utridim si myslenky, asi napisu nejake postrehy na Metagame.

Fakt bomba, jsem z toho opravdu odvarenej. Jedine co me mrzelo, ze jsem toho chtel tolik delat a nemel jsem na to dostatek prostoru a casu. $P
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Markus píše:To, mě nějak začíná připadat, že se vyrojilo příliš mnoho her a je tady příliš málo hráčů, kteří by je mohli hrát 8)
Hola, Brnensky klub! 17. nastupujem do jedneho knihkupectva v Brne, takze by som rad podpisal prihlasku a zlozil clenske do vasej Loze.. :D
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ha! Další duše je naše! :>;o)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Vitaj!
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Fin: Vstupni poplatek je to, ze udelas hru Polarisu. :wink:
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Jaj! Polaris!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Fin: Nechceš si zahrát Cosu Nostru? Praxi už Primetime adventures máš... $D Co vy ostatní? Nikdo nic? Pozvání platí i pro ostatní klubaře... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Mozna, nemuzu nic slibit na jisto.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Ecthelion píše:Fin: Nechceš si zahrát Cosu Nostru? Praxi už Primetime adventures máš... $D Co vy ostatní? Nikdo nic? Pozvání platí i pro ostatní klubaře... :wink:
Slubit zatial nechcem nic velke, lebo netusim, ako budem stihat s pracou a nakolko ma to bude vytazovat a vycerpavat. Ale urcite o tom budem velmi uvazovat. :wink:
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Markus včera ve slabé chvilce slíbil odmástrovat nějaké to dobrodružství... $D Tak se nenápadně upomínáme... $D
Ať již to budou Dogs nebo cokoli jiného (nebo třeba vyzkoušet tohle v nějaké špageťárně)... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin »

RomiK píše:Víte, co mě mrzí? Že nebydlím v Brně. To by bylo pařeb...
taky me to mrzi :cry:
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Chlapi, tak se přestěhujte, jako Fingalen, nebo tu studujte, jako polovina z nás :wink: .
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

1) Echthelioni a Erricu, vám jsem slíbil nějakou kampaň, pokud se nepletu. Proto se ptám - které dny v týdnu máte pravidelně čas? Pátek a víkendy můžeme rovnou vypustit.

Chci se domluvit co nejdřív a už příští týden udělat přípravu, abychom vůbec něco odehráli.


2) Fingalen je v Brně a já ho ještě ani neviděl! Navíc chci s vámi všema někam konečně zajít! Takže co říkáte na čajovnu někdy příští týden? Pondělí, úterý, středa?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Noooo... s tím pravidleně může být problém. Musíme najednou stíhat školu a práci, což není sranda, takže zaručit, že budeme moci každý týden asi nemůžeme... :oops:
Jinak - v úterý rozhodně ne - máme školu do sedmi.

Příští týden by to šlo asi v podnělí večer - a čajovnu s Finem a přípravu klidně sfouknout najednou... $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti