Dopis z Šanghaje

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Dopis z Šanghaje

Příspěvek od Ecthelion »

Dopis z Šanghaje

Obrázek

„Drahý příteli,

šťastnou náhodou se mi podařilo zjistit tvou současnou adresu a se vzpomínkou na naši společnou přátelskou minulost jsem se odvážila napsat ti. Zdá se, že jsem se dostala do nějakých problémů a proto jsem tě chtěla požádat o radu a snad i pomoc v této těžké době. Prosím, přijeď za mnou prosím co nejdříve do Šanghaje. Bydlím stále v Rue de Huang, nebudeš mít tedy problém mě najít. Celý byt je cítit vzpomínkami. Doufám, že tě zase brzy spatřím.

S pozdravem,
Zhou Wong“


Kratochvílovi přišel tento dopis včera a ihned se rozhodl odložit výpravu do Afriky a vyrazit bývalé přítelkyni na pomoc. Znají se dobře, v době, než Kratochvíl dorazil do Afriky, žil krátce v Šanghaji a s touto slečnou měli asi rok společnou adresu.
Ačkoli se o tom dopis nezmiňuje, pro jistotu požádal své přátele, jestli by nemohli jet s ním a pomoci mu, kdyby se něco nepodařilo...

Hráči: Conlai (František Kratochvíl); Markus (prof. Václav Svoboda); Fritzs (Eduard Walter); Boubaque (Nikolaj Nikolajevič Pavlov)

Termín: odehráno
Naposledy upravil(a) Ecthelion dne 7. 2. 2008, 20:35, celkem upraveno 7 x.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Jesi bude čas tak dojdu...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja v sobotu jedu na dva tydny pryc.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já budu až do 29. července nezvěstný. Týden poté jsem ale v Brně, takže jsem směle pro.

A díky!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Hmmm... takže časově to vypadá takto - buď budeme hrát v termínu 29.7.-3.8. (ale bez Qualdezara, jestli jsem správně pochopil co chtěl říct) nebo pak až v termínu po 26.8. (do té doby jsme nezvěstní zase my)...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Takze pokud se to jeste nehralo a bylo by to v terminu, kdy uz budu v brne, mohl bych se pridat?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Erric: Promiň zpoždění. Přidat se určitě můžeš, ještě jeden hráč vadit nebude... a tím bude náš limit asi zaplněný...

Máš už nějakou představu o postavě? Asi ji uděláme jako ostatním my, jenom jestli už nemáš nějakou vizi - bude to Čechoslovák, Američan, Brit, cizinec od jinud? Čím se bude zabývat? Atp. Dej vědět, ať na tom můžeme začít pracovat....

All: Po dlouhé a nelehké debatě bychom možná byli pro to hrát v termínu 29.7.-3.8. i bez Quala... sice je škoda, že s námi nebude, ale pokud se sejdeme a odehrajeme to, tak po 26.8. můžeme dát další dobrodružství (jedno máme nastřelené a jedno - Maska starých bohů - už je tak způlky rozpracované - dělali jsme ho souběžně s Dopisem a nevěděli jsme které zařadit dřív)... záleží ale na vás. Dejte vědět jak to vidíte...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Erric
Příspěvky: 1473
Registrován: 17. 10. 2006, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Erric »

Bohuzel v ten navrhovany termin v brne jeste nebudu. Uvedomil jsem si, ze koleje mam stejne az nekdy od 10.9. Takze bych asi ani nebyl na ten dalsi termin:o/ Tak nic no. Skoda Cosa nostra s vama byla fajn.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6288
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

tak, kdy, zdali vubec...?
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

V roce 1911 začalo ve Wuhanu (武漢) vojenské povstání vedené mladými důstojníky, úředníky a studenty ovlivněnými revolučními myšlenkami Sun Yat-sena (孫中山) proti císařské vládě dynastie Qing. Provizorní vláda čínské republiky (中華民國) byla zformována v Nankinu v roce 1912 a Sun Yat-sen se stal prezidentem. Byl nucen se ale svého úřadu vzdát ve prospěch Yuan Shikaiho (袁世凱), který velel Nové armádě a byl premiérem za vlády dynastie Qing, což byl požadavek posledního císaře, aby abdikoval. Yuan Shikai se později (v roce 1915) sám prohlásil císařem. Tyto jeho ambice byly ostře odmítnuty jeho následovníky a Yuan čelil hrozbě povstání, proto sám abdikoval a krátce nato zemřel. Po jeho abdikaci zůstalo v Číně mocenské vakuum. Jeho smrt otřásla republikánskou vládou a začala éra „vojevůdců“, kdy Čína byla ovládána rychle se měnícími koalicemi soupeřících vojenských velitelů.

Ve dvacátých letech Sun Yat-sen založil revoluční základnu v jižní Číně s cílem sjednotit oztříštěný národ. Se Sovětskou pomocí uzavřel alianci s vznikající Komunistickou stranou Číny. Po Sunově smrti v roce 1925 jeden z jeho poručíků, Chiang Kai-shek, ovládnul Kuomintang (Nacionalistická strana) a podařilo se mu získat většinu jižní a centrální Číny pod svoji kontrolu během vojenské kampaně známé jako Severní expedice. Vojevůdce na jihu a v centrální Číně porazil vojenskou silou a uzavřel spojenectví s vojevůdci na severu. Přestože by se zdálo, že to znamenalo konec vlády vojevůdců, nebyla to tak úplně pravda – oblast pod přímou nadvádlou Kuomintangu byla omezená a velká část vojevůdců zůstala svrchovanými vládci svých území, pouze si oblékli uniformu KMT. V roce 1927 Chiang zaútočil na Komunistickou stranu a vyhnal jejich armády a vůdce z jejich základen na jihu a a východě Číny. V roce 1934, vyhnáni ze svých horských základen, ustupují síly Komunistické strany do liduprázdných oblastí a podstupují Dlouhý pochod, kterým ustoupili až na drsný severozápad Číny, kde založili gerilovou základnu v Yan´anu v provincii Shanxi.

Během Dlouhého pochodu se komunisté zreorganizovali pod novým vůdcem – Mao Tse-tungem, který se sovětskou podporou zesiluje útoky na základy a spojence KMT. Krutý boj mezi oběma stranami pokračuje až do dnešních dnů roku 1936 a zdá se, že zesiluje každým dnem...


Ohledně termínu - tenhle týden už nám to nevyjde, takže budeme hrát až po 26.8. (má to tu výhodu, že bude moci i Qual). Omlouváme se a těšíme se na hru... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Právě se dívám na Indiana Jonese 2, ten začíná v Šanghaji a je to nářez $D

Dva návrhy:

1) Ecthelioni přijedou nejspíš někdy po 26. srpnu, takže bychom mohli hrát nějak potom. Co takhle domluvit termín bez nich a potom jim ho definitivně předložit ke schválnení? Já můžu kdykoliv.

2) Co takhle použít k této hře vyhodnocovací systém Dogs in the Vineyard? Konverze prakticky není zapotřebí a tenhle systém slibuje hodně srandy.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Jo, jo... dvojka ale po úvodu dost ztrácí... každopádně ani Indy nemohl vynechat Paříž východu, Šanghai... :wink:

Jinak - hra už je komplexně připravena a stačí ji tedy jen odehrát. Pro nás by asi byl ideální tenhle týden, protože příští zase jdeme makat a nebude čas... co třeba čtvrtek?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja chodim do prace. Nicmene nejsem porad zcela presvedcen. ze me ten pulp laka. Indy sel vzdycky tak nejak mimo me a moc jsem nechapal, co na tom ostatni vidi. :-?
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Qual: Kdyby se to dalo od pěti, tak bys to mohl stihnout... ohledně dilematu zda hrát nebo ne ti moc nepomůžeme... snad jen, že nehrajeme pulp jako takový, ale spíš zběsilý příběh... $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já můžu kdykoliv, stačí říct.
Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti