[BCDMQ] Burning Empires

Klika záhadných lidí v temných kápích. Přísně tajné!
Zamčeno
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 13. 2. 2007, 11:36

Mě osobně vyhovují obě varianty, ale vzhledem k tomu, že Markus by preferoval skončit v sobotu co nejdříve, viděl bych to spíše na variantu s příjezdem v pátek večer, hrou v sobotu do cca 17:00.
V 17:40 potom jede tramvaj, která vás dostana přímo na nádraží.

PS Moc rád bych si konečně pořádně zahrál Munchkina a vyzkoušel Mexican Standoff.

dvorax

Příspěvek od dvorax » 20. 2. 2007, 22:14

Bolo by myslim fajn dohodnut podrobnosti nasho vikendoveho stretnutia, potrebujeme na to ale zodpovedat nejake otazky:
1) Aky je plan na piatok? (nase realne prijazdy su 17:48 alebo 19:17) Skor to u mna z prace nehrozi a neskor to uz nema velky vyznam... S tym skorsim prijazdom by som to videl celkom dobre, akurat to trochu zavisi aj od odpovede na dalsiu otazku, kedze na ten vlak budem musiet ist priamo z prace.
2) Aka je organizacia prespania? V zmysle budem(e) potrebovat spacak, karimatku? Nie ze by som to nezvladol zobrat do roboty, ale poznate to, pohodlnost je mrcha. $D
3) Bifi sa nechava pytat, ze co okrem BE prirucky zobrat (na nejake vedlajsie programy a tak...)?

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 20. 2. 2007, 22:19

2 Dvorax (potažmo Bifi): Rád bych se podíval konečně na Polaris a Mountain Witch.
Metagame - Blog o stolních RPG: historie, teorie, indies, oldies...
Oblíbené hry: Old DnD/retro clones, Over the Edge, VtM, Střepy snů, Polaris
Hraju: Advanced Dungeons and Dragons 1E, Labyrinth Lord
Hraješ? Napiš recenzi! $:)

Fritzs

Příspěvek od Fritzs » 21. 2. 2007, 06:48

Je ještě flek...? Celkem rád bych si zahrál (nebo kdybych nehrál, tak bych rád viděl jak vlastně BE funguje...)
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 21. 2. 2007, 12:25

Dvorax: Co se přespání týče, nepotřebujete ani karimatku, ani spacák. Čekají na vás regulérní postele s kompletním "vybavením".

Jinak bych to osobně viděl na ten dřívější příjezd s tím, že večer:
a) půjdeme do nějakého pohostinství/kafárny/chajovny spáchat socializaci, rozebírání her, případně nějakou tu karetní nebo deskovou hru.
b) půjdeme posedět ke mě domů, kde je sice více soukromí pro věci jako Mexican Standoff atd, ale zase to pro některé může být celkem z ruky (Komín, na trase linek 1, 3, 11, 36, 30 resp 92, 99).

Fritzs: Přijď a uvidí se. :>;o)

dvorax

Příspěvek od dvorax » 21. 2. 2007, 13:08

OK, v tom pripade teda nevidim ziaden problem, aby sme dorazili v piatok vlakom 17.48. Predpokladam, ze nas niekto na stanici odchyti.

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 21. 2. 2007, 14:53

Odchytím vás zcela jistě já. S Bifim se navzájem poznáme, takže by neměl být problém.

Poté navrhuji hromadný sraz se zbytkem grupy v 18:00 na Čáře (U Medvídka, na České pod hodinama, u párků, hentam co jsou ti anarcháči... však už víte).
Odtamtud je to kousek vpodstatě kamkoli.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 21. 2. 2007, 14:58

Yess, masster.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 23. 2. 2007, 11:11

Teď mě tak na padlo, kdyby jsme někoam šli, mohli bysme případně říct ještě někomu, aby přišel. Ecthelionům, Jezevcovi, tad...
->Akce->Brno, kdo, kdy a kde ..?

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 23. 2. 2007, 11:50

Provedeno...

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 27. 2. 2007, 15:52

Obnovil som postavu na: http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?p=103820 Ešte k nej samozrejme chcem dorobiť ďalšie pokecy a dorobiť inštinkty. Dôležité je však toto:
- Skill cap je 6.
- Pozrite moje vzťahy a beliefs a checknite, či to nejako nezmeníme, neprepojíme a pod.
- Rozhodnúť, či nakoniec nebudeme hrať uzurpáciu.
- Rozhodnúť, ktoré PCs majú byť aj Figures of Note a ktoré potom vyhodíme.
- Rozhodnúť, či namiesto frakcie Civilian Commune nedáme Organized Crime ako ozbrojených rebelov (Insurrectionist a pod.).

Potrebné je ešte dopísať:
1. zhrnúť základné info o BE (napríklad preložiť kapitolku Face of the Collapse) a kde sa dá zohnať, linky
2. zhrnúť základné info o našej hre, t.j. ako často hrávame a kto hrá
3. dať základné info o prípravnej session a procese, ako sme tvorili (world-burning, char burning)
4. podať viac naratívnych informácií o Rane Terra
5. postnúť vaše postavy aj s odpoveďami na otázky, ktoré kladie Char Burner (t.j. background a pod.)
6. postnúť ďalšie informácie o Figures of Note

Kto sa chopí čoho?
Ako rozhodneme v otázkach vyššie?

M
Polaris/Singularis:  \/()!|)_6()|)|)355
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 27. 2. 2007, 16:04

Bifi píše:Obnovil som postavu na: http://rpgforum.jinak.cz/viewtopic.php?p=103820 Ešte k nej samozrejme chcem dorobiť ďalšie pokecy a dorobiť inštinkty. Dôležité je však toto:
- Skill cap je 6.
- Pozrite moje vzťahy a beliefs a checknite, či to nejako nezmeníme, neprepojíme a pod.
- Rozhodnúť, či nakoniec nebudeme hrať uzurpáciu.
- Rozhodnúť, ktoré PCs majú byť aj Figures of Note a ktoré potom vyhodíme.
- Rozhodnúť, či namiesto frakcie Civilian Commune nedáme Organized Crime ako ozbrojených rebelov (Insurrectionist a pod.).
-skill cap je co? :)
-Ten belief s princeznou je fajn. Jen bych byl rád kdyby to bylo dlouhodobější, abych stihl případně rozjet i ten svůj konflikt. Jinak pribehove mi to příjde dobré, mechanicky to hodnotit nebudu, protože do toho ještě tak moc nevidím.
-proč uzurpaci? Tedy já osobně bych to rád odehrál celé.
-předpokládám, že to se týká situace, kdyby jsme některé fáze přeskočili
- o tomhle jsem taky přemýšlel, osobně se tomu nebráním. Tedy v knize to na mě potom působilo tak, že se jedná spíše o politický/státní utvar. Ale David mi po ICQ říkal že to klidně může být formou rebelů. Ale jak říkám, nebráním se tomu.

Bifi píše: Potrebné je ešte dopísať:
1. zhrnúť základné info o BE (napríklad preložiť kapitolku Face of the Collapse) a kde sa dá zohnať, linky
2. zhrnúť základné info o našej hre, t.j. ako často hrávame a kto hrá
3. dať základné info o prípravnej session a procese, ako sme tvorili (world-burning, char burning)
4. podať viac naratívnych informácií o Rane Terra
5. postnúť vaše postavy aj s odpoveďami na otázky, ktoré kladie Char Burner (t.j. background a pod.)
6. postnúť ďalšie informácie o Figures of Note

Kto sa chopí čoho?
Ako rozhodneme v otázkach vyššie?

M
K tomuto jen tolik, na blogu jsem naspal zatím stručné shrnutí BEa napsal jsem komentář k přípravnému sezení. Případně se něco o tom může použít. Každopádně check it.
Jinak ten výsledek z burningu by to chtělo ais nějak přežvejkat, protože v mechanické podobě to věštině nic moc neřekne.

Bifi
Motivátor; Moderátor

Příspěvek od Bifi » 27. 2. 2007, 16:30

Qualdezar píše:-skill cap je co? :)
-proč uzurpaci? Tedy já osobně bych to rád odehrál celé.
-předpokládám, že to se týká situace, kdyby jsme některé fáze přeskočili
- Skill Cap je maximálna hodnota skillu.
- Lebo kým človek raz nehral uzurpáciu, nevie, čo má robiť v infiltrácii. Uzurpácia je vlastne modelová fáza. Check: http://www.burningempires.com/wiki/inde ... Behaviours
- Minimálne jedna z FoN musí byť PC. To je pravidlo, na ktoré sme zabudli. Ja by som odporúčal dve.

M
Polaris/Singularis:  \/()!|)_6()|)|)355
Divné Uhorsko: blog o mojom OSR projekte z divného Horného Uhorska 17. storočia a starej škole hrania // "We don't explore characters; we explore dungeons."

Conlai
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai » 27. 2. 2007, 17:02

- S Bifim jsme nakonec vykoumali (Bifi mě přesvědčil), že Commune je buďto samostatný stát nebo "ukázněná" politická opozice.
Na rebely tedy asi lépe sedne Crime, který na to má ty správné životní cesty a dělá to rebelování dospělejším (žádý Merry Men of Robin Hood, děti, Black Order Brigade to je...).
- Osobně bych byl také pro to, abychom hráli Usurpaci... když to Luke říká. :roll:

Co se úloh týče:
- Polopovídkový popis Rany Terra už mám hotový, chci jej ještě doplnit o obecné kydy o hře. Do půlnoci to bude v Zápisech. Základní info asi hodím tamtéž.
- Face of the Collapse bych mohl přeložit, ale nejdříve do dvou dnů. Momentálně mám práce nad hlavu.

Bajo
Malý princ; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo » 27. 2. 2007, 17:17

Ok, co se týče rebelů, jsem pro Crime.

Co se fáze týče, no...jestli to říká Luke, asi ví o čem mluví. Osobně jsem sice chtěl všechny fáze, ale není to nezbytně nutné. (Jestli to chápu dobře, tak je to ta 2. fáze)

Co se FoN týče, tak rozhodně princeznu ano. Dokážu se jinak obejít bez kohokoliv. Otázkou potom je, kdo má s kým svázané osudy.

Pokud bych to měl hodnotit z pohledu zajímavosti asi bych byl pro zachování otce Xaviera a nejlépe bych se asi osobně obešel bez Gregora. Ale jak říkám, hlavně bych zachoval princeznu a zvážil bych otce Xaviera.
Kdo se nejvíce z hráčů hodí na FoN nevím, protože o všech postavách nemám nemám úplně přehled. Co myslíte?

Zamčeno

Zpět na „Brněnský klub“