Obsah 9. čísla

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Tyjo, tady se něco děje? Beru si Acidburnův článek na korekturu.

Granův komix: Kresba mi přijde až příliš neučesaná (nebo nejistá?) na to, abych to považoval za umění. V tomhle stylu by ses měl, Grane, víc vykreslit, nebo zvolit jiný styl.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

No, já vím, že to je čmáranice, ale to byl úmysl .) Ale, whatever...

EDIT: Jinak myslím si, že na vzhledu postaviček v tomhle typu komixů právě zas tolik nezáleží. Vezměte si třeba OOTS ;) Nebo tohle, to je snad ještě lepší příklad (ale zas neříkám, že se tomu každý zasměje): http://rosar.wz.cz/comix.html
It's Alive!
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Rosar - nevím, nějak mi to nepřijde vtipné, takový o dost horší Itchy a Scratchy, nebo Happy Tree Friends, případně Ahmed, the terrorist.
Opravdu bych vzhled postaviček změnil.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Bohužel, s tak málem času, jaké mám, ze sebe nic víc lepšího nevytlačím. Když si najdu času víc, tak jsem schopen to dostat řekněme na "snesitelnou úroveň", ale ten čas nemám. Poslední pojítko s Drakkarem tedy chcípá a já jsem odtržen tím, že se na mě valí další a valí projekty... stejně to tu už ani nečtu a z každého z těch posledních čísel Drakkaru mám přečtený maximálně 1 článek...

Takže, jsem nucen spolupráci ukončit. Přeji vám hodně štěstí do budoucna, doufám, že Drakkar vydrží =) Ahoj. .)
It's Alive!
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Hm, škoda, nicméně, vše je jen otázkou priorit, každý má jiné, což respektuji. Nedostatek času je logickým následkem. Ne tak v případě, že je odstup dvou měsíců mezi jednotlivými čísly, ale existuje dost důvodů, pro které není možné najít čas nazbyt. Obvykle jsou to věci dost nepříjemné. V každém případě to chápu.

Jsem zvědav, jak dopadne obsah 9. čísla. Doufám, že nejsem jediný, kdo něco napsal. :>;o)

Jinak, mám pocit, že prázdniny jsou ve znamení útlumu - nevím, jak nakonec dopadne konverze Zarkondy na jiné systémy, nevím, co se děje s Pětiříčím. Chm chm.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Kdy že má to další číslo vyjít? :roll:
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Pokud se nepletu, tak poslední číslo Drakkaru vyšlo (se zpožděním) asi v půlce června, takže devítka by měla vyjít 1. srpna. Obvykle je touto dobou (týden před vydáním) tento web aktivní, ale tentokrát je neobvyklé ticho. Dokonce ani není vyvěšen seznam článků. Chápu, že jsou prázdniny, ale...je nejvyšší čas něco dělat.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Neboj, Acidburne, nejsi jediný, kdo něco napsal. :>;o)
Pokud se Joe neobjeví, bude nám to muset vysázet někdo jiný. Já to neumím. Kdo se hlásí?

(A teď jdu na tu korekturu.)
Acidburne, co bys řekl na to, kdybych všechna "PJ" nahradil "GM"? Na hru v settingu GitS asi nikdo DrD ani DrD+ nepoužije...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Acidburne, mám problém s touhle větou:
Základem je kybermozek, který umožňuje přístup na síť, takže je možné vyhledávat informace na síti v reálném čase bez dalšího, komunikovat s ostatními bez mobilního telefonu, dokonce je možné vést paralelní komunikaci přes síť (komunikace skrze kyber-linku) a zároveň se fyzicky bavit s kolegou.
Nechybí tam něco?
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

No, klidně nahraď všechny zkratky PJ zkratkou GM, já to beztak používám jen proto, že mi český termín přijde obecně používanější.

Co se týká té věty, tak v ní nic nechybí, ono vyhledávání na síti bez dalšího znamená, že se nemusím připojovat k pevnému terminálu ani používat klávesnici, neb počítač (kybermozek) ovládám sám pouhými myšlenkami. když jsem to psal, tak mi to takhle přišlo dostatečně srozumitelné, dokonce mám pocit, že je to v kontextu odstavce jasné. To bych asi neměnil.

Ale díky za korekturu :wink:

Jinak, sázet bohužel neumím.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Já bych tam dal aspoň "bez dalších pomůcek/přístrojů", ale jak myslíš.

Musím říct, že i když tomuto žánru neholduji, článek se mi opravdu líbí. Velice dobře napsaný, skoro profi úroveň. A v celém tom dlouhém textu bylo jen pár překlepů, což se cení.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Don't paňic,

sádzať budem ja O-)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

To ilgir: díky za uznání, však jsem ten článek psal asi 8 hodin :wink:
To Joe: však já nepanikařím, jsem rád, že Drakkar zatím pluje $D
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Když se tady neobjevuje RomiK, tak jsem se rozhodl podívat se na to já...

Acidburn: Díval jsem se na ten tvůj úvodník a myslím, že bude lepší, když ho zařadíme jen jako jakýsi úvod do prostředí 30. let. Kdyžtak jestli ho chceš nějak upravit, tak můžeš pozměnit ten první odstavec, ale přišlo mi to jako použitelné i beze změn.

I když to tady tak možná nevypadá, s Drakkarem se stalo pár změn, které by bylo dobré v úvodníku zmínit, takže jsem si dovolil švestičky z naší zahrádky ... vlastně ... dovolil jsem si napsat nový úvodník. :>;o)

Za chvíli ho pošlu na mail i s první korekturou Ecthelioního zápisu z Cosy Nostry. Zítra, až dodělám korekturu i dalšího Ecthelioního článku o 30. letech, tak ho tak taky pošlu na mail.


Joe, prosímtě, udělej seznam článků, co mají teď vyjít, já se obávám, že tu nemám moderátorská práva.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

To boubaque: jasně, nevadí, počítal jsem s tím, že to tak nakonec dopadne $D prostě jsem se neudržel a poněkud jsem nafoukl obsah (ačkoli jsem se snažil být maximálně stručný). Proto mi nebude vadit, pokud skutečný úvodník bude jiný.
Countdown to exterminate the human race...
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti