Obsah 9. čísla

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

To mi připomíná... Mohl bych poskytnout reportáž z FF. Jenže až asi tak kolem dvacátého července. Dřív nebudu v Praze. Jestli to chceme vydat 1. srpna, tak by to ale mohlo stačit, ne?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Určitě :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Detektivky odeslány.

Ještě tady budu dva dny na přelomu června a července, takže jestli si myslíte, že tam něco vyloženě chybí, tak mi do té doby napište, ať to můžu do článku doplnit.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Poslal jsem na mail článek "Něco o středověkém myšlení" (ano - tak se skutečně jmenuje) - a odjíždím na prázdniny. :D
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Beru si na první korekturu středověké myšlení.

Mám k tomu jednu faktografickou připomínku: nevím, jak to bylo na západě, ale v Čechách bylo vesnic nad sto obyvatel minimum. Svídna (13. století) měla s 13 grunty zhruba 50-60 obyvatel a na svou dobu patřila k těm velkým. V 15. století vesnice adsi byly větší, ale pořád byl průměr hluboko pod stovkou obyvatel.
Bez autorova souhlasu to opravovat nebudu, ale přesnější by bylo následující znění celé věty: "Malé vesničky (řádově desítky obyvatel), tvořící už v raném středověku značně hustou síť, byly domovem drtivé většiny obyvatelstva."
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Oprav to klidně. Já jsem tam stejně našel pár věcí, které ještě musím opravit, tak to teď pošlu na mail a ty to, prosím, nějak dej dohromady.
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Tak teď zase skřípe Mezinárodní právo soukromé, nevím, jak a kdy půjdu na zkoušku, každopádně - mohu a rád bych zkusil napsat Úvodník, napíši ho pravděpodobně o tomto víkendu, bude zaměřen na téma oněch třicátých let - pokud tedy bude Drakkar takto aspoň částečně zaměřen.

Jinak dvojpovídku odkládám do dalšího čísla, je to těžší, než jsem čekal, nebo jsem příliš kritický a nechci napsat úplnou kojotinu. Ale přijde den $D

V dalším čísle dodám článek o světě Ghost in the Shell, ale poprosím vás o pomoc - potřebuji sehnat pravidla GURPS, ev. systému D20.

A poslední věc - děje se něco s Pětiříčím?

Mějte se $D $D $D
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Acidburn - pravidla GURPS, Lite 3e, 4e a Basic Set 3e, se dají stáhnout tady z fóra v češtině - http://rpgforum.cz/viewforum.php?f=198 ;-)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Dík moc. Úvodník jsem dopsal a odeslal na mail drakkaru. Co se s ním dál stane, teď závisí na vás.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Ty jo, že bych tentokrát ten komix stihl? Dokonce jsem si koupil baterky do tužky od tabletu, když se vybily, wow =P
It's Alive!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Beru si Goranovy rady k detektivkám na korekturu.

Gorane (jestli tu ještě jsi), nerozumím tomuhle:
Vedle „řešitelů hádanek“ si také přijdou na své i hráči preferující akce (protože si najdou možnost posunout příběh dál použitím síly nebo obratnosti) a i na vykreslování charakterů zbude místo. Rozjezd tak akční, ale příběh se postupně zamotává a graduje, a nakonec může skončit honičkou či bojem s pachatelem vzpírajícím se zadržení nebo svoláním všech zúčastněných na jedno místo a efektním jmenováním viníka před očima všech ostatních, podle osobního vkusu.


Pokud tu Goran není, pak bych prosil kohokoli jiného, aby vyjádřil svůj názor na smysl zvýrazněného úseku a případně navrhl úpravu.
(upraveno)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Doufám, že mi za to neublížíte.

Příběh Hráčka #1: Brácha a já

EDIT: Předpokládám ale, že budu muset stvořit do tohoto čísla rovnou i druhý díl, ve kterém by mělo být snad i něco úsměvného, protože takhle to asi nemá smysl...
It's Alive!
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Ehm, žádné názory? To mě trochu mate a znervózňuje .) Ale jasně, udělám raději ještě jednu stránku, jen co si najdu čas... snad to stihnu, jestli se nepletu, zbývá týden =P ;)
It's Alive!
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Hm, tak jsem se podíval na tento komiks. Ano, ocenil bych doplnění o další, alespoň trochu vtipnou stránku. O příběh ani o vtípky však nejde - jde mi především o kresbu, kterou shledávám zcela nedostačující :>:o/ postavičky vypadají dost zvláštně (nechci říkat, že vypadají jako výtvor čtyřletého dítěte). Rád bych, kdyby se změnil jejich vzhled, protože na ničem v tomto komiksu nezáleží tak, jako na postavičkách (tzn. zbytek může klidně zůstat stejný).
Během tohoto týdne se pokusím ilustrovat vlastní verzi, abych dokázal, že to jde, že je to lepší a že (a to především) prokreslenější postavička umožňuje větší škálu různých výrazů od údivu po vztek.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Na mail drakkaru jsem odeslal článek o světě Ghost in the Shell, v mailu jsou i stránky z mangy které by stálo za to vložit do textu na patřičná místa. Např. obrázek č. 56a se věnuje e-sexu, obrázek 105 montáži kyborga atd.
Všechny lze legálně použít, není to nic proti ničemu. Článek je delší, ale vzhledem k tomu, že poslední dvě čísla byla hubená, to bude návrat k předchozím standardům.
Mějte se $D $D $D
Countdown to exterminate the human race...
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů