Pokračování?

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Pokračování?

Příspěvek od zrzavec »

Dobrá, mám pocit, že cítím prvotní kolizi a jako takovou bych jí velmi rád vyřešil rychle a jednoduše.

Máte zájem pokračovat ve vydávání a přípravách Drakkaru?

Já osobně v tom nevidím problém, i mě to docela omezuje, žere mi to čas a je s tím mnoho piplání. Pokud máte zájem, uděláme pořádnou restrukturalizaci, kterou jsme slibovali na slezině - redakční rada bude něco dělat, budou se dodržovat termíny a pevně se stanoví pravidla, která zatím daná najsou nijak pevně.

A nebo to chcete položit, rozpustit tento debatní kroužek a pojedeme si každý na svoje triko?

Můj osobní názor je ten, že Drakkar je dost ambiciozní projekt, který se pomalu, ale jistě začíná více a více na netu usazovat proto by mohlo být chybou s ním končit. Nicméně, sám to zvládat nebudu (i když kdo ví, já jsme si vždy nějak poradil). Ale rád bych věděl, kdo má o Drakkar vážně zájem - už dlouho je potřeba udělat nějaký vítr a Drakkar vylepšit v mnohém. A teď to přijde. Buď Drakkar přeije a my se ukážeme jako poctiví makáči a nebo to Drakkar sežere a tím pádem to nebyl projekt, který by nadále zasluhoval moji pozornost.

Jakou z možností zvolíme? budeme dále prohánět svá jména po hlubokých vodách internetu a nebo se necháme potopit? I Titanic šel ke dnu...

Zatím se věnujme diskuzi o tom, co s Drakkarem. Jakmile se rozhodneme a sestavíme funkční pracovníky, nahodíme pravidla pro články, korektury a termíny. Vše jde udělat nádherně cyklicky. Takže pánové, diskuze je založena.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Mám zájem a přispěji dle svých možností - korektury, nějaké články, ev. komixs - když se zadaří (ale fixy a papíry už mám :wink: ).
No a v nejbližší době dohoukám s Ondrou další povídku ke zveřejnění (asi to bude Bohyně lovu) a už mám nápad na další článek - tentokrát se bude týkat poněkud okrajového tématu - japonské mangy, konkrétně Rurouni Kenshina - pokud by byl zájem o seznámení s tímto klasickým cyklem a s nástřelem nápadů, co se z něj a z tohoto stylu vůbec dá pro RPG použít...přes Vánoce bych měl být schopen to zplodit :>;o)
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Já jsem rozhodně pro pokračování. A termíny korektur mi můžou jenom pomoct (i když teď se u mě zdržely jen proto, že jsem nestíhal skoro nic). A když si najdu čas a přijde mi povel, tak jsem ochotný i něco napsat... Ale psát do každého čísla, to po mně nechtějte :)

Na druhou stranu, přinejmenším část časopisu bych nechal "otevřenou", ať to není časopis s uzavřenou skupinou přispěvatelů (i když to tak teď vpodstatě je).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Spíše by to chtělo ustanovit radu, já založím jeden mail jen pro Drakkar, hesla dostane celá rada - a články se budou scházetn a tomto mailu. google jaksi nefungoval. uděláme to tedy jednodušeji.

Pokud Wan-To položí sazbu, bude potřeba vyřešit hlavně tento problém, ale mohu zkusit sehnat výuku na adobe a následně se do toho pustit. Což bym ožná bylo nejlepší řešení - protože nebudu muset obtěžovat nikoho dalšího.

přispívat může každý - viz Ondřej Raška :-)

Jsem rád, že jako první nezazněly ohlasy k uzavření projektu. Sám za sebem ohu říct - Drakkar budu držet i kdybych měl vypít vodu všech moří a pak naši loď táhnout po dně. :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiKu, obdivuji tvou schopnost řešit problémy s chladnou hlavou. Nezbývá mi než se vyjádřit, jelikož se cítím být za tuhle prvotní kolizi z velké části odpovědný. Vyhrocení situace do bodu, kdy už se konečně začne řešit, bylo dokonce přímo cílem mé poznámky o tom, že nehodlám dál sázet.

Uvedu to na pravou míru: Přestal jsem se věnovat RPG. Prostě jsem hry na hrdiny vyškrtnul ze seznamu svých koníčků a nahradil jsem je zájmy jinými, takže k Drakkaru mě vůbec nic neváže. Žádný článek do něj nikdy nenapíšu, ani si ty články nepřečtu, protože mě nezajímají. Jsem tu teďka jen od toho, abych otročil se sazbou.

Vím, že je to smutné, ale mně je úplně jedno, co s Drakkarem dál bude; nezáleží mi na něm, už ho nevnímám jako něco, v čem se aktivně angažuju. Jsem ochotný pomáhat vám, třeba s tím webem nebo s designem, protože tohle mě baví, klidně i dál s tou sazbou... ne však za cenu, že se mi bude Drakkar motat do ostatních zájmů a budu si kvůli němu přidělávat problémy. A vězte, že teďka to tak bohužel je.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Samozřejmě, tomu plně rozumím a naprosto to chápu. Takhle to v životě je a jednou to přijít muselo. Tohle se může stát komukoliv z nás a proto jsme se vždy snažil aby Drakkar fungoval i v případě, že bych odpadl já.

Když budeš pomáhat s webem, bude to ideální a bude to super. O sazbu se pokusím nějak postarat, případně i o ten web, což už by pro mě bylo složitější a nebyl by tak pěkný jako je teď.

Ono, Stejně je potřeba udělat takovou revizi, brzy bude Drakkar slavit jeden rok.

Co, že tě RPG přestala bavit? Málo lidí s podobným pohledem na ně? Nebo jen krize která na každého občas přijde?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Zayl
Příspěvky: 69
Registrován: 9. 4. 2007, 09:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zayl »

Ja jsem rozhodne pro to, aby Drakkar dal pokracoval. Ja muzu vypomoct obcas s nejakym clankem nebo povidkou. Bohuzel veci jako tvorba webu, sazba nebo nejake ilustrace jde uplne mimo me...
Jinak souhlasim s tim, ze by se mely zavest pevne terminy na odevzdani clanku - ja jsem doposud nemel problem s tim stihnout odevzdat clanky v terminu.
Ve jménu Rovnováhy
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Pokračovanie určite! Nemal by som mať problém prispieť prakticky do každého čísla, keďže je to dvojmesačník. Tiež nemám problém s technickejšími záležitosťami - nie som síce žiadny grafik alebo sadzač, ale.... No uvidíme.

A pevné termíny tiež, aby sa potom korektori a sadzači nemuseli naháňať a číslo mohlo vyzerať ako má.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Výborně. Počkáme ještě chvilku, aby se mohlo vyjádřit co největší množství lidí s přístupem do této sekce. Já zatím promyslím nějaké další návrhy a pustíme se do toho. jako fénix z popela :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Centrální mail je skvělá věc, aspoň se dostanu k článkům včas a udělám víc korektur.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Sice jsem položil místo korektora, ale bylo to pro nedostatek času a i jiné zájmy, rozhodně ale nechci, aby Drakkar skončil .) Sice jsem schopný dodávat maximálně tak jeden dva články do kažého čísla, ale budu to dělat rád a chci =) Navíc plánuju ten komix ;)
It's Alive!
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

POKRAČOVÁNÍ BUDE!

Problém se objevil, problém se vyřeší ku prospěchu redakce a nás všech. Dlouho jsem přemýšlel a myslím si, že Drakkar je naolik významný projekt, že ho nehodlám vzdát. Ani já, ani ti, kteří zde psali. Dobře, zahoďmě patetismus a pojďme na to.

Proč to nevzít vše najednou a neudělat kompletní reorganizaci Drakkaru se vším všudy? Je potřeba, už dlouho a proto se do toho teĎ pustíme. Vím, že toho máme všichni, hodně - i já, ale ta troška práce nás nezabije. Prozatím jsem to tady kompletně vyčistil. Začnu zde zakládat témata na řešení problému a budu je holt všechny držet v chodu.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Nevím, co na to napsat. Ode mě můžete čekat to, co dosud. Do každého čísla jeden příspěvek, pár korektur a kritiku. Toť vše.
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti