Dobrodružství 5. číslo

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 17:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Dobrodružství 5. číslo

Příspěvek od zrzavec » 30. 10. 2007, 09:04

Podívejte se na toto dobrodružství, myslíte si, že je schůdné či nikoliv? Pokud ne, domluvil bych se s autorem na přepracování a uveřejnění v šestém čísle.

Chtěl bych slyšet i důvod, proč ano nebo proč ne.

Nicméně, neočekávejte, že někdo bude posílat bůh ví jak skvělá dobrodružství - mé zkušenosti jsou tkaové, že málokdo nějaké pošle.

Zde je http://romikh.svetjinak.net/Druid.doc
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4406
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe » 1. 11. 2007, 22:27

Celkom to ujde, príliš ale takéto dobrodružstvá nepoznám, takže neviem porovnávať. Určite by sa to dalo dopracovať a možno uverejniť aj úplne bez štatistík - bezsystémovo, len s opisom "silnejší ako postavy" a podobne.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 12:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn » 1. 11. 2007, 23:39

Tak, dobrodružství jsem si přečetl, je to o fous lepší, než Dryáda z prvního čísla, nicméně vyžadovalo by spoustu úprav. Je poznat, že autor se (pokud je to ten samý co v případě Dryády) zlepšil, ale pobavila mě ta naivita, se kterou je to psané...a teď k těm úpravám.


Jednak bych děj přesadil z města do větší vesnice (protože jinak postavy nenajdou všechny důležité postavy a neuhlídají celé město), potom bych zachoval tituly "starosta" a "místostarosta", ale vykopnul bych rychtáře - ony ty úřady jsou přece jen v něčem odlišné a navíc, je to nesmysl, aby prakticky identickou funkci vykonával starosta, místostarosta a ještě ke všemu rychtář. Obligátní hospodské zahájení bych modifikoval alespoň v intencích svého článku "Jak tvořit svět a dobrodružství". Poslíčkem by mohl být nějaký venkovský kluk, řekl by postavám, jestli by nějaká z nich nezašla za rychtářem na kus řeči...

Zahájil bych dobrodružství jinak: postavy jdou k vesnici a najednou vidí sběh lidu na nějaké mítině - na jednoho z dřevařů spadl strom, přerazil mu ruku, přelámal pár žeber, krev teče proudem...jedna z postav (nebo i víc) se prodere zoufalými dřevorubci a zraněnému pomůže (léčivé kouzlo, modlitba atd.), mezitím už z vesnice dobíhá bylinkářka a postavám poděkuje. Zatímco se venkovští balíci rozchází za svou prací a někdo odnáší zraněného, zmíní se bylinkářka postavám o tom, že starosta je vážně nemocný, ale že by snad postavy mohly mít jiné znalosti než ona a poprosí je o pomoc. Postavy pak zjistí, že starostu nevyléčí a obrátí se na druida.

Problémem je, jak logicky druida předhodit postavám - jednak nějaký vesničan (nebo bylinkářka) by už určitě druida kontaktovat zkusil, žně nežně, tady jde o život starosty, tak holt pár dní bude kosit obilí někdo jiný. Druhak postavy zjistí, že druid je v sousední vesnici - ne, druid musí být buď CP, kterou postavy potkaly už dříve, nebo může být druid na útěku před lupiči, kteří se nedávno usídlili v jeho lese a on s nimi nic nezmůže - pak je prostor pro akční scénu s lupiči (druid jimi může být dokonce zajat). Druid se pak postavám odvděčí nějakou radou - řekne jim, že jde o uřknutí, ale že s tím nemá žádné zkušenosti a do záležitostí vesničanů on že se jako míchat nebude.

Rozvinul bych počet Cizích postav (vesničanů), taky bych je rád viděl někde popsané, jak vypadají, kolik jim je let, na jaké jsou úrovni (alespoň ty hlavní CP)...přidal bych několik dalších postav.

Lupiči sloužící jako akční scéna - budiž, ale postavy bych na ně neupozorňoval, ať to hráče napadne samotné, že by měli někoho zajmout. Jinak, klidně, ať je rozsekají, ale několik lupičů by patrně vzalo roha (nebudou bojovat do posledního muže), vůdce lupičů by kladl buď tvrdší odpor, nebo by byl jeden z těch, co by utekli - a vzhledem k tomu, že lupiči mohou znát místní kraj lépe než postavy, by se hon na lupiče mohl ještě zvrtnout tak, že postavy by byly rády, že se jim podařilo přežít.

Detektivní zápletka je příliš jednoduchá a každý by ihned začal podezírat místostarostu (notabene by měl pravdu). Každopádně, přestože základní nápad (3 podezřelí - Andula, místostarosta, rychtář) je v jádru dobrý (ten ví to a ten zdrhnul támhle), místostarosta se chová jako naprostý idiot.

Klasický záporák by postupoval takto: napřed votráví starostu, potom zamete stopy (žádné starostovy osobní věci se u místostarosty nenajdou), nakonec vyláká Andulu ven, zabije ji (proč si ji nechával živou, aby ji zabil později? Nebo ji chtěl ještě předtím vymrdat?) a na předem připraveném místě se mrtvoly zbaví. Následně postavy klidně nechá prohledat svůj dům, to, že tam má čarodějné knihy, může jakkoli rozumně vysvětlit, nebo i to může ukrýt, ale ikdyby je postavy našly, bez dalších důkazů budou k ničemu. Proto taky místostarosta nebude najímat lupiče na postavy, protože ví, že postavy nic nenajdou.
Místostarosta taky bude mít nějaké příznivce ve vesnici - jinak by se asi nestal místostarostou - a ti ho budou bránit (a naopak tam bude několik lidí, kteří budou místostarostu pomlouvat a tím postavy svádět ze správné stopy).

Poslední věc - místostarosta by měl nést nějaký temný osud - chybí mi důvod, proč se chce stát starostou, k čemu chce ovládnout vesnici - chce se někomu pomstít? Proč tak složitě? Má nějaké rozsáhlejší plány, jaká je jeho minulost? Kdo ho podpořil, když ve vesnici předtím delší dobu nebyl?
Na tyhle otázky by měly být stručné odpovědi.

Lupiči by mohli být místostarostovi známí, kteří se rozhodli, že místostarosta (jejich opravdový vůdce) omrkne situaci, vyřadí klíčové osobnosti a poté dá signál lupičům, společně vesnici vyplení a zmizí i s lupem někde za devatero hory a lesy.

Závěrem - omlouvám se za použitý vulgarismus $D $D $D
Countdown to exterminate the human race...

Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host