Obsah 5. čísla

Archiv časopisu Drakkar.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Menší opravy

Příspěvek od Acidburn »

str. 30 - věta: Poprvé s ním přišel Sapkowski, když rozpoutal
pogromy na nelidi (tedy trpaslíky, gnómy, hobity a elfy) a od té doby je u nás těžké najít
fantasy povídku nebo dobrodružství, kde jsou elfové a nelidi terčem rasistických útoků,
jsou v otroctví nebo alespoň žijí v rezervacích či bojují za své lesy proti bandě potrhlých
dřevorubců.

Správná verze má být pochopitelně:

Poprvé s ním přišel Sapkowski, když rozpoutal
pogromy na nelidi (tedy trpaslíky, gnómy, hobity a elfy) a od té doby je u nás těžké najít
fantasy povídku nebo dobrodružství, kde NEjsou elfové a nelidi terčem rasistických útoků,
jsou v otroctví nebo alespoň žijí v rezervacích či bojují za své lesy proti bandě potrhlých
dřevorubců.

str. 31 - věta: Pokud by se GM rozhodl hrát v pravěku, měl by sice originální, ale zároveň velmi
omezený svět (žádná univerzální řeč, žádné zbroje, žádná města - prosím nahradit onu závorku pomlčkou takto:
Pokud by se GM rozhodl hrát v pravěku, měl by sice originální, ale zároveň velmi
omezený svět - žádná univerzální řeč, žádné zbroje, žádná města


Tímto se za tyto chyby hluboce omlouvám :oops:
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Hele já na tohle fakt nemám náladu. S fontem nikdy problém nebyl, je stejný od prvního čísla a jsi první, kdo si stěžuje, Acidburne. (Naopak jsem zaznamenal ohlasy na velice rozumně vybraný font, tak nevím, co se u tebe teda zobrazuje). Nemám náladu ani čas dodělávat do celého článku čárky, když už jsem si myslel, že mám číslo vysázené. Už takhle opravuju celkem dost chyb, které náhodou při sazbě najdu. (To duplicitní jméno autora jsem opravil.)

Možná si ještě najdu čas na redesign časopisu a nový web. Začněte si ale hledat někoho, kdo vysází příští číslo, protože já to fakt nebudu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Okej, okej. Zařídím a postarám se. Přinejhorším to tu zavřeme celé a budeme se každý věnovat něčemu méně náročnému.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Another KRPA

Příspěvek od Acidburn »

str. 36 - Záporák – Skellen – vysílá služebníka – Bonharta – který je vlemi schopný.

Správně by mělo být:

Záporák – Skellen – vysílá služebníka – Bonharta – který je velmi schopný.

str. 37 - Neslušnější postava z družiny zadrží cholerika a řekne vašnostovi, ať přijde až ráno,

Správně by mělo být:

Nejslušnější postava z družiny zadrží cholerika a řekne vašnostovi, ať přijde až ráno,

str. 39 - Toto klišé se týká především začínajících hráčů a je založen na následující premise

Správně by mělo být:

Toto klišé se týká především začínajících hráčů a je založeno na následující premise

Teď už se opravdu stydím :oops: :oops: :oops: ale napadá mě jedovatá poznámka - kdo dělal ty korektury? A konstruktivní návrh - pravopisné chyby neprodukuji, maxcimálně překlepy, jsem ochoten dělat korektury kdykoli, kdekoli, komukoli... :wink:
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

To Wan-To: Sorry s tím fontem, asi mi blbne monitor, no a taky nemám brýle...mým záměrem nebylo někoho buzerovat a pohánět.

To Romik: to už jsme na tom tak špatně? Kolik aktivních lidí zbylo? A btw: jak to vlastně bude se speciálem? Teď vyjde prosincová Pevnost, mělo by tam být moje dobrodružství, v návaznosti na to by mohly vyjít aplikace na jiné systémy.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Na to, jak na tom jsme je založeno téma. Já už dlouho chystám větší profesionalizaci Drakkaru a teď je na to ten správný okamžik. Nejsme na tom špatně, ale jedeme dost amatérsky. Aktivních lidí je dost, jen to chce udělat ve všem pořádek.

Vyřešil bych tohle a já se postarám o speciál. Protože jsme s Bouchim domluven a máme tedy práva k vydání. Sám jsem ochoten projít nějaký RPG systém a udělat naň aplikace.

Drakkar je ambiciozní projekt, který se dostává do podvědomí více a více. Proto to chce chytit za pačesy, itřídit si myšlenky a rozhjet to pořádně. O tom v jiném tématu.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Kdy to půjde ven?

Je ještě chvilka času?

OK. Pokud ano, pak bych to nerad moc komplikoval, ale chtěl bych poprosit o drobnou úpravu obálky. Byl by moc velký problém posunout celou lištu s nápisem Drakkar kousek níž? Docela dost tam leze do té ilustrace a bortí to kompozici. Nevím, v čem to děláš a jestli to je problém. Každopádně díky.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti