Obsah 4. čísla

Archiv časopisu Drakkar.
Zamčeno
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Obsah 4. čísla

Příspěvek od zrzavec »

Ano, 3. číslo je vydáno a my se musíme zaměřit na číslo 4.

Jelikož je vidět, že když se vše dělá na poslední chvíli, je to hloupé, rád bych se pokusil dostat do předstihu jednoho celého čísla.

Bylo by dobré, kdyby se do desátého září sešli všechny články. Pokud se vybere téma, není takový problém napsat článek. Buďte prosím soudní a pamatujte na to, že musíme udělat korektury a číslo vysázet.

Ale co, všichni se naučíme dělat práci v čas. Pojďme si tedy nějak rozebrat články.

Úvodník: RomiK

Literární koutek:
Literatura1: Nenecháš čarodějnici naživu, Tabytha, HOTOVO - 4,5 A4
Literatura2: Cena života, RomiK, HOTOVO - 12,5 A4

RPG systém
Recenze1: Warhammer 40 000 Battle for Emeperor soul, Dalcor, HOTOVO 2A4
Recenze2: Cadwallon - Dalcor, HOTOVO 3A4

RPG obecně
Článek1: Larp nebo RPG.Zayl, HOTOVO, 2A4
Článek2: Stolní RPG online II - Gran

Historie a realita
Článek1: Stavební sloh Renesance, RomiK

Doplňky pro hru
Doplňky1: Město v bažinách, Acidburn, HOTOVO
Doplňek2: Figurky a jak na ně, Dalcor, HOTOVO 4A4

Aktuality + listárna
Listárna: Reakce čtenářů
Aktuality: Recenze Harry Potter, Kniha7 (Irian), HOTOVO, 2A4
Reakce a zamyšlení: Harry Potter, Ilgir,HOTOVO 3A4

Internet
Článek1: Našli jsme pro vás na webu 3. část, Vitus, HOTOVO, 4A4

Dobrodružství
Dobrodružství1: Tajemství, RomiK

Tak to by byl takový nástin. Počet článků do jedné sekce není přímo omezen, ale kdyby se jich sešlo vícero, raději nechám něco do zásoby do dalších čísel. Zabírám si jako první a proto jsem z lecčehos ochoten ustoupit. Vybírejte a pište, ať má Drakkar stále svoji vysokou kvalitu. Příčka je vysoko, ale já bych ji rád posunul ještě výše.
Naposledy upravil(a) zrzavec dne 4. 12. 2007, 12:48, celkem upraveno 14 x.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Jinak já se omlouvám, že jsem nedodal ten článek o hraní bez pravidel. Byl by to nesmysl. Už tím, že bych popisoval, jak hrát bez pravidel, bych nějaká pravidla vytvářel, a navíc popisovaný systém (systémem teď myslím pravidla celého procesu hraní, tj. nejen mechaniky, ale i techniky) by nebyl jediný "bezpravidlový", který existuje. Článek by byl nejspíš hodně zavádějící a i kdyby se někdo držel rad a informací v něm, bez pravidel by si nejspíš stejně pořádně nezahrál, protože už je zvyklý na určitý systém z oblíbených pravidlových her, kterého se při nedostatečnosti popisu jiného systému (teď myslím toho "bezpravidlového") není snadné vzdát.

Kdyžtak to rozvedu v jiném tématu a pokusím se vysvětlit bez teoretického slovíčkaření, máte-li někdo zájem.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

návrh RPG recenze: Warhammer 40 000 Battle for Emeperor soul

Vitusi - BTW co dát dohromady přehled wargamingových figurek pro RPG?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Dalcor: Máš to tam. A nemáš špatný nápad. Vitusi, zmákl by jsi předělat článek o figurkách na našich stránkách a hodit jej do Drakkaru?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Prozatím se hlásím na korektury. 3. číslo bylo úděsné...
Zkusím také něco pořádného nakreslit.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Právě proto jsem apeloval na brzké dodávání článků. Protože když to všechno přijde poslední den, nestíhá se nic.

Ono, naspat článek mi přijde jako otázka jedno Proto to snad každý zmákne včas -)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No člověče jako rpacující člověk s osobním životem je to docela problematické psát v čas.

Korektury mi zase udělá Lucka.

Do dalšího čísla můžu upravit a pokrátit svůj článek jak na Figurky :)

BTW myslím že bych vitův článek klidně i doplnil a upravil.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Dalcor: Však já to znám. Když napíšu večer, většinou je to až druhý den.

Počkáme až se vyjádří Vitus, nechám to na vás. Díky tomu, že máš vlastního korektora se u tebe nemůže stát ten problém, že článek nestíhá opravování:-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Lucka článek opraví do druhého dne.

u mě je problém si najít čas an tos epsat článek - už jenom proto že mi to zabere spoustu času anstudovat materiály a tak - navíc mám prostě spousty jiných aktivit.

A samozřejmě chybí inspirace. V hlavě už nosím články pro Alduron a do toho zase Drakkar :( Měsíčně píšu tak okolo osmi článků.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2664
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vitus »

Dalcor, RomiK: No vzhledem k tomu, že jsem si sbrku figurek (a nejen wargamingových) pro RPG rozšířil o přírůstky ruské, britské a americké provenience, možná bych si na nějaký článek toufnul. Ale nechtěl bych opakovat to, co se dá sehnat na TMP a podobných stránkách -> spíš jsem chtěl přepsat ten svůj poslendí článek a malinko v tom udělat pořádek (systematika tomu teda chybí jako řemen a sami výrobci v tom dělají takový guláš, že je z toho jednomu místy až do breku), ale musel bych začít z gruntu -> celou sbírku, co mám doma, tak sestavit, sehnat nějaké dobré měřidlo a všechno si přeměřit. O-)

Dalcor: Nějaký jednoduchý článek, jak si dobře stastavit figurky, by bodnul. Například mne jakožto nemodeláře zajímá (mojí modelářskou specializací byl papír, nikoliv umělá hmota, dřevo nebo kov):
a) kovové odřezky - pořizovat special kleště od GWS nebo se dají tady koupit nějaké normální za rozumnou cenu ? A jak dlouho takové kleště vydrží ? Musí se brousit ?
b) podstavce - nelíbí se mi hranaté wargamingové podstavce (a někteří je mají fakt hodně ošklivé), nedají se tady sehnat nějaké normálnější (nižší třeba kulaté, oválné, "flekoloužové" a pod.) ?
c) podstavce 2 - čím nejlépe tmelit kov do podstavce (mám pár stmelených figurek od Jersona a některý nejsou stmelené do podstavce dobře) ? Zkusil někdo "prtmelit" celý umělohmotný podstavec (aby to dostalu v podstavci tu "masu") ?
d) barva - existuje barva, která by nebyla stříbrná, ale "kovová" ? (Líbí se mi kovová vzhled figurek a když je zasadím do umělohmotného podstavce, tak je to dost nepěkné - takže mne napadlo zatmelit podstavec, aby byl "těžký" a celý to peláknou na kovovo...)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Nervěme vše do čtvrtého čísla. Já bych rád začal rovnou plánovat i páté číslo. Ať máme na vše klid a můžeme se dále soustředit na rozvoj Drakkaru. Vím, že plánovat příliš do budoucna se nemá...ale to se týká osobního živoat. Projekt Drakkar, kterému jsme dali život se naplánovat dopředu dá a když jeden člověk odpadne, co se dá dělat, stáel zde bude plán a zbytek makáčů :-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Super, pokud je to možné, vezmu si doplňky pro hru. Koneckonců, byl to můj nápad, takže snad to k něčemu bude. :roll:
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Máš to přiřknuté. Kdybys mohl, malinko upřesni jaké doplňky :-) Aby bylo vidět, co bude :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

No to já sám nevím, co mě napadne :D no, vpodstatě jak jsme se kdysi bavili o architektuře, takže pokud bych ty doplňky pojal jako návrh na zajímavou lokaci, zasaditelnou do libovolného fantasy světa, a k tomu dodal pár nových předmětů, tak by to mohlo být celkem dobrý, zvlášť, když k tomu dodám ilustrace :wink:
Druhá možnost je navrhnout několik zápletek vhodných pro městská dobrodružství a doplnit to popřípadě asi desítkou NPCček - žebráků (stručné popisy vzhledu, vlastností a chování).
Třetí možností je, že vezmu místo toho zavděk nějakou RPG teorií - konkrétně bourání stereotypů při vytváření světa a rady PJ, jak si počínat při řešení některých zápletek, aby to pro postavy bylo opravdu tvrdé. U této možnosti vidím problém v tom, že to prostě nemám ani zčásti napsané (pouze v hlavě), zatímco ty předchozí mohu poměrně rychle dokončit do použitelného stavu. :>;o) nerad bych se opakoval. Na víc si zatím netroufnu, můžu koneckonců postupně dodat všechny tři své pokusy do 10. září s tím, že si sami vyberete, co a jak.
Takže snad stihnu nakreslit to, co potřebuji a bude to splňovat standardy pro otištění. $D

P.S.: já korektury nepotřebuju, protože česky umím psát bez chyb (a když si nejsem jistej, tak použiju jiný slovo, slovní zásobu taky nemám špatnou $D $D $D ).

P.P.S.: skromní lidé na svoji skromnost většinou skromně upozorní $D
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Vitus píše: Dalcor: Nějaký jednoduchý článek, jak si dobře stastavit figurky, by bodnul. Například mne jakožto nemodeláře zajímá (mojí modelářskou specializací byl papír, nikoliv umělá hmota, dřevo nebo kov):
a) kovové odřezky - pořizovat special kleště od GWS nebo se dají tady koupit nějaké normální za rozumnou cenu ? A jak dlouho takové kleště vydrží ? Musí se brousit ?
b) podstavce - nelíbí se mi hranaté wargamingové podstavce (a někteří je mají fakt hodně ošklivé), nedají se tady sehnat nějaké normálnější (nižší třeba kulaté, oválné, "flekoloužové" a pod.) ?
c) podstavce 2 - čím nejlépe tmelit kov do podstavce (mám pár stmelených figurek od Jersona a některý nejsou stmelené do podstavce dobře) ? Zkusil někdo "prtmelit" celý umělohmotný podstavec (aby to dostalu v podstavci tu "masu") ?
d) barva - existuje barva, která by nebyla stříbrná, ale "kovová" ? (Líbí se mi kovová vzhled figurek a když je zasadím do umělohmotného podstavce, tak je to dost nepěkné - takže mne napadlo zatmelit podstavec, aby byl "těžký" a celý to peláknou na kovovo...)
Výbrině tyto věci zapracuji a porkatím do článku.

rychle k věci

A)kovové odlitky brousím jehlovými pilníčky a jemným smirkovým papírem a odřezávám modelářským nožem. Jiná cesta je zajít do lékárny a tam se podívat po lékařském vybavení - kleštičky pinzety... Zajímavou variantou je také zubařská vrtačka. Já mám "normální" velké štípačky a mám je min. 10 let.

B)samozřejmě že lze kupovat i jiné psotavce, někdy už barvené a z předpřipraveným amteriálem. Pokud figurky budou sloužit k hraní jsou wargamingové pdostavce pořád to nejlepší. Jinak samozřejmě se dají pdostavce vyrobit, nebo koupit - - kde se dají sehnat už hotové podstavce - ogří doupě a scibrominiatures.com

c)v prvé řade si s podstavcem můžeš hrát - oblep ho krepovou páskou /OBI/ nalij na něj sádru a vymodeluj si podstavec dle přání - dokonce nemusíš mít ani ten plechový "stojánek". Když podstavce děláš, nezapoměň že psotavy musí stát na zemi, ne na trávě. není nic horšího dkyž si nevymodeluješ šlápoty nebo do nich nedej bože nasypeš posyp /prosetý písek, akvarijní písek, stojatá tráva, proseté (čajové sítko) piliny obarvená barvami an oblečení či temperami) a psotavy pak se vznášejí an stéblech trávy. Je třeba připomenout že podstavec dokáže model totálně oddělat.

d) no věřil bys že nejlepší modelářskou technikou je barvení kovových částí nekovvovými barvami? Tj zlatá je žlutá a kov je šedivá. Co se táče používání kovu - zákaldem je kvalitní shading a gradace barev což jsou už modelářské techniky hodně náročné. Firma HUMBROL blahé paměti (10 let?) dělala barvy tzv METAL COTE které jsi nanesl a pak hadříkem leštil měly mít dokonalý povrch. Možná Valleho Acrylics dělají stejné druhy barev.

Nějaké další dotazy k figurkám které bych měl zahrnout? Požadovaný rozsah?
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti