Co je potřeba vyřešit

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Wan-Tův návrh je velmi zajímavý. Pokud by to šlo, přiklonil bych se klidně k tomu, že by se to udělala jak Wan-To navrhuje a z archviních, nostalgických a dalších důvodů bych se zpožděním jednoho čísla vydával i PDF. To by nemuselo zabrat tolik času.

Na druhoustranu, když se dá pozor na temrínu, bude mít Wan-Tp všechny články v čas a nebude tomu muset obětovat celý jeden den.

Já stále jaksi vidím PDF jako lukrativní. Osobně jsou pdfka na jakýckoliv webech první po čem jdu. Protože z webu čtu nerad. BuDœi to stáhnu do PC a přečtu v klidu a nebo jen tak projdu a už se nevrátím (proto třeba do Agardenovi RPG knihovny, Hry na hrdiny a další podobné weby chodím velmi zřídka). I když jsou tam dobré materiály (ale třeba PDFka z knihovny mám všechny v PC a všechny přečtená)...:-D
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Tak jak to popisuje Wan-To to zní celkem dobře, každopádně bych hned na úvodní stránce nechal odkaz na PDFka (včetně aktuálního čísla).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Dukolm píše:Nechal bych rozhodne i PDF ja osobně nemám ve škole zatím bezproblémový přístup k internetu a pak je problém něco jenom na vebu. to se pak musí stáhnout do wordu a v tom se mě to špatně čte proto mám pdf radši ale Wan-Tovu návrhu se nebráním.
sem pro web i PDF
RomiK píše: a z archviních, nostalgických a dalších důvodů bych se zpožděním jednoho čísla vydával i PDF.
boubaque píše:každopádně bych hned na úvodní stránce nechal odkaz na PDFka (včetně aktuálního čísla)
Pohodlné prohlížení časopisu on-line na webu (klon časopisu a webu, jak to nazval Acidburn) a zároveň možnost stažení celého čísla v PDF, co říkáte?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, s tím souhlasím. A abys to nemusel dělat všechno sám, stále nabízím pomocnou ruku na jakoukoliv mechanickou práci :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Wan-To píše:Pohodlné prohlížení časopisu on-line na webu (klon časopisu a webu, jak to nazval Acidburn) a zároveň možnost stažení celého čísla v PDF, co říkáte?
TO zní dobře
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Ok. Do kdy by se to dalo zavést?


Ještě pár drobností ke "klonu":

- Vypadává nám tu možnost publikovat některé články jen na webu, protože na webu bude to samé, co v časopise.

- Jedno číslo bude na úvodní stránce zobrazeno celé dva měsíce. Drobná potíž nastane u speciálů - buď "překryjí" standardní číslo a budou na úvodní stránce až do vydání dalšího běžného čísla, nebo bude pořád zobrazeno minulé standardní číslo, ale přibyde viditelný odkaz na speciál. Jsem pro druhou možnost.

- Odhaduji, že PDF bude stahovat jen minimum čtenářů.

- Tohle skloubení webu a časopisu řeší většinu nevýhod jak publikování čistě na webu tak jen v PDF, přičemž přednosti obou přístupů zůstávají a nevznikají žádné jiné zapeklité problémy.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Další věc, která mě napadla. Co udělat třeba v polovině měsíce na webu nějaké nalákání na další číslo? bsah a třeba krátká anotace článků? Nebo něco, aby web byl živý.

Chtělo by to aby někdo další uměl dávat (a dával) články na net. J8 se to s instruktáží naučím, Joe by to také mohl zmáknout, aby všechna tato práce neležela na bedrech Wan-Ta. Potom bychom si zajistili stálou návštěvnost webu a následné další šíření Drakkaru, co na to říkáte?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Zayl
Příspěvky: 69
Registrován: 9. 4. 2007, 09:32
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zayl »

Myslim, ze je to dobry napad, protoze soucasna situace, kdy je web aktualizovan je pri vydani noveho cisla, neni uplne idealni. Castejsi aktualizace by mohla prinest nove ctenare a hlavne soucasni ctenari uvidi, ze se "neco" deje a my je tak muzeme navnadit na nove cislo.
Ve jménu Rovnováhy
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Máte v budoucnosti v plánu vytvořit něco, jako stránky Pevnosti? :wink:
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Stránky Pevnosti?

Příspěvek od Acidburn »

No, já nevím, mě ty stránky přišly dost zbytečné. Jediné, co tam je opravdu k něčemu, je archiv časopisů, kde můžu detailně projet obsah, ale - stejně si ho nemůžu přečíst. Tohle u Drakkaru - internetového časopisu, pochopitelně můžu.
Interaktivní svět - budiž, to není špatný nápad, ale nevím, jestli bychom měli něco podobného cpát na web.
Já doporučuji spíše snažit se získat větší počet článků, publikovat na stránkách Drakkaru něco, co do doby vydání dalšího čísla už nebude aktuální - třeba recenze nových knih, filmů, her...recenze starých známých může být v Drakkaru.
Kromě toho, nestálo by za to konečně zařídit web Drakkaru tak, aby na něm byla dostupná konverze pro nejpoužívanější RPG systémy? Ano, mám na mysli například nestvůry, zbraně a zbroje, zvláštní předměty...tohle má smysl a mělo by to být zprovozněno co nejdřív. Do Drakkaru by se tyto aplikace nevešly, na web se v přehledné formě vejdou...a do jednotlivých čísel Drakkaru pak vždy hodit odkaz na tyto aplikace...
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Ano, mám na mysli například nestvůry, zbraně a zbroje, zvláštní předměty...
Tyhle věci najdeš na XXX stránkách o RPG. A většinou stojí za houby. :>:o/
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Interaktivní svět by jako sice nebyl špatný, ale vzhledm k tomu, že už webu jedny webky, kde se snažím o tvorbu světa...Myslím, že to by nebylo nic moc pro mě a nerad bych tím tříštil obec Drakkaru...:-(
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

To ilgir

Příspěvek od Acidburn »

Ehm, asi došlo k nepochopení. Mě jde pouze o to, že když máme v Drakkaru dobrodružství, tak to je psáno pro nějaký systém (DrD, DrD+, DnD...). Tedy - nestvůry tam uvedené, předměty, CP - to vše je psáno pro JEDEN systém. Návrh, který tu měl tuším Romik, spočíval v tom, že dobrodružství vyjde pro jeden systém a na web se dají aplikace tohoto dobrodružství pro jiné systémy - většinou půjde o změny číselných statistik nestvůr, předmětů, změny povolání nebo kouzel CP.

Nejsem natolik šílený, abych zde navrhoval webovou sekci "Doplňky", do které by se dávaly předměty, nestvůry, kouzla, schopnosti atd. jako na běžícím pásu.
Notabene - problémy otevřených webů se týkají toho, že tam může vkládat své nové věci opravdu kdokoli, takže najít tam kvalitní nestvůru, předmět atd. je jako hledat valounek zlata v kupce hnoje.
Proto je v sekci "Doplňky", která je částí časopisu Drakkar, zveřejněno jen to, co má smysl, co je kvalitní a hlavně - co projde redakčním filtrem. :P

Takže bych se spíš zeptal - jak to jde s aplikacemi na jiné systémy? Rád bych pomohl, ale mám jen DrD, povrchně znám DnD (ze stolní verze Diabla) od kterých nemám pravidla. Zcela jistě jsou zde daleko zkušenější lidé... :>;o)
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano. V pdostatě na všechny hlavní systémy je tu někdo, kdo zvládne konverzi.

Nicméně, tvůj doplněk teď vyjde (Noireau). Tam jso učísla pro DrD. V dalším čísle, nebo na webu se co nejrychleji objeví předělání a úprava i na další systémy. Bylo by ideální z toho udělat třeba i nějaké speciální vydání Drakkaru po jednom měsíci - prostě publikaci jen k doplňkům a jejich konverzi na systémy :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Acidburn: Tak to jo. :wink:
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti