Obrázky a ilustrace - diskuze

Archiv časopisu Drakkar.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

moje "kresby" co jsou na netu:

http://uwaga.solnet.cz/Rubriky/Stripy/Optimismus.html
http://uwaga.solnet.cz/Rubriky/Stripy/Z ... odnot.html
http://uwaga.solnet.cz/Rubriky/Stripy/I ... gesce.html
http://uwaga.solnet.cz/Rubriky/Stripy/Feminismus.html

...no a ještě zkusím najít nebo postnout nějakou kresbu tužkou nebo tak něco :)

(Mimochodem Granův komix se mi líbí moc - aspoň z té grafické stránky)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Jo, to už jsem snad někde psal, že bych byl ochotnej dělat i do Drakkaru komix .) Bylo by to samozřejmě "k tématu" a ne tak "brutální a vulgární" jako Rösar .) Aspoň ne _tak_ okatě a cíleně ;))
It's Alive!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Jo, do toho jdi. Graficky je to fakt super.
Boubaqueho stripy: $lol$ $lol$ $lol$ :clap:
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Tak když mi na to zbytek redakce kývne, klidně zkusím něco menšího do třetího čísla vymyslet a uvidíme, jakej to bude mít úspěch ;)

Btw chtěli byste to spíš jako stripy (3 dílky), nebo něco delšího a "plnohodnotnějšího"?
It's Alive!
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Wan-To píše:Ano, ale jestli to nebude naskenované nebo vyfocené pořádně, do Drakkaru to nepustím. :-)=
RomiK píše: Ano, ale to se myslím zvládne. Viď, Ilgire?
Sakra kluci! Vy vůbec nerozumíte umění! :eyecrazy:
Ten způsob nafocení je na tom obrázku přece úplně to nejlepší! Copak nevidíte, jak nádherně tou zažloutlou barvou prosvítají moje poznámky z geodézie, které mám na druhé straně?!?!? Ještě jsem to schválně upravoval v gamma filtru, aby tam pořádně vyniknul ten světlý flek vpravo a ty zažloutlé okraje.
Myslím to naprosto vážně a jsem z vás zklamaný.
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Další dávka ilustrací

Příspěvek od Acidburn »

EDIT: Jo, a víte, co si myslím? Že by každý člen poroty měl povinně poslat do Drakkaru dva tři obrázky, aby dokázal, že má estetické cítění. Zvlášť bych to uvítal u kolegy Acidburna. :-)= :-)= :-)= :-)=[/quote]

Jednoduché, že jednodušší už to být nemůže. Pokud vím, tak až bude vydaný speciál, tak se do něj mrkni a zjistíš, že veškeré tam umístěné ilustrace jsou mnou vytvořené. Není nic snazšího nežli nahlédnouti na www.acidburn.wheee.cz a najít si tam příslušnou sekci 8)

A mimochodem, včera mi konečně skončilo zkouškové, takže začínám zase něco tvořit. Přes prázdniny toho snad bude docela dost, každopádně jsem se nechal inspirovat články o architektuře a tudíž mých několik dalších ilustrací se, dokonce včetně článku (sic!), bude týkat budov.

Jo a mimochodem, hoplíta má špatné proporce celkově. Když uvažuješ o klasické figuře, pak by se hlava postavy měla vejít do těla postavy zhruba třikrát, do délky nohou dokonce čtyřikrát. Ruce potom mají dosahovat do poloviny stehen. Pokud by hoplíta měl obrovskou helmu, mohlo by mu to zlomit vaz. A upřímně řečeno, ještě jsem neslyšel o výtvarné technice, kde by dominantní rysy byly zvětšeny ad absurdum při současné snaze o realističnost.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Komiksy

Příspěvek od Acidburn »

Boubaque - dost dobrý stripy, jednoduchý, mající nápad. Jen nevím, jestli se povede najít dost nápadů na stripy s fantasy / časopisovou / dračákistickou tématikou :-?
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Zase abyste mě nepřechválili :) ty nápady jsou kamarádovy, já jsem je jen mírně upravil, nakreslil a při kreslení doplnil pár vizuálních fórků (např. "(S)TOP IMAGE6" nebo lodičku čouhající z hrnce)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

boubaque píše:Přijde mi, že se to celé naklání nějak doprava, trošku bych to natočil, asi takhle:
http://picasaweb.google.com/marusjakub/ ... 8493641202
Je to nakloněné ze stejného důvodu, jako třeba tohle.
Prostě třetí úběžník. Uznávám, že se mi záměr tak úplně nepovedl, ale raději bych to nenarovnával. :wink:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Gentlemani teď se asi někoho dotknu, takže se rovnou omlouvám. Dovolím si tvrdit - proboha nedávejte tam žádné takovéhle "ilustrace". Profesionální úroveň časopisu shazují asi ta o 80% směrem k braku. Nesnášel jsem podobná umělecká díla v dechu draka, alduronu.

Malovat se musí umět a se vší úctou k vám, to prostě na potřebné úrovni neumíte. Prostě ilustrace nemají dostatečnou úroveň aby se zveřejňovali. To radši nabídnu brogádu nějakému šikovnému graficky nadanému studentovi.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

ilgir píše:Je to nakloněné ze stejného důvodu, jako třeba tohle.
Prostě třetí úběžník. Uznávám, že se mi záměr tak úplně nepovedl, ale raději bych to nenarovnával. :wink:
Mně se zdají nějak "nakloněné" i horizontály. Navíc pokud máš ten třetí úběžník tak blízko okraji, nedělá to většinou moc dobrotu. Představ si ten linkovaný obrázek uříznutý někde kousek za tím okýnkem dole uprostřed (těsně před tou budovou vpravo).
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Hold up your horse, Dalcor

Příspěvek od Acidburn »

Uznávám, že barevně to není právě povedené, ale - mám pocit, že o tomhle se tu někdy na začátku vedla debata. Pokud si ji ještě najdeš, zjistíš, že profesionální grafiky tu navrhovalo víc lidí (včetně mne), ale návrh byl zamítnut s tím, že Drakkar není profesionální (resp. je poloprofesionální) časopis.
Proto se dala možnost grafikům o něco se pokusit. Neříkám, že jde o umělecká díla, ale (a toto ale je velmi významné), zkus se podívat do Dechů draka, jakýchkoli pravidel Dračího doupěte, Asterionu, můžeš vzít třeba hru Talisman nebo Proroctví - a troufám si s přehledem tvrdit, že zatímco obálky jsou udělané profesionály, tak co se týká doprovodných ilustrací (nebo některých ilustrací v Talismanu, doporučuji podívat se na postavy a jejich proporce), tak jsem ochoten se vsadit, že spoustu z nich dokáže i amatér nakreslit minimálně stejně dobře, ne-li lépe.

Vezmi si například známé ilustrace Jany Žižkové - sráží to snad Dech draka nebo Proroctví směrem k braku? Nebo jiný příklad - v dobrodružství je popisována stavba nebo magický předmět - oč lepší je jeho ilustrace (nebo nákres, kresba - pokud máš pojem ilustrace vyhrazen pro umělecká díla), než půl stránky dlouhý a stejně mnohdy nedostačující slovní popis?
Konečně doprovodné ilustrace lépe rozčleňují jinak poněkud monotónní masu textu.

Já mohu mluvit sám za sebe - profesionál nejsem ani náhodou, nepovažuji se za umělce - ale troufám si tvrdit, že něco pořádně nakreslit ještě zvládnu a že zdaleka nejsem jediný, kdo to zvládne. Nejen proto byla, pokud se nemýlím, zavedena tato diskuze o ilustracích - aby se v Drakkaru nevyskytovaly další "kartografovy stoly", ale o něco lepší ilustrace. Proto je o každé ilustraci hlasováno - hlasuj pro nebo proti, hlasy se sečtou a dojdeme k výsledku, jestli to přijatelné je nebo není. To mi přijde fér.

A konečně je zde otázka, kdo a jak bude platit za ilustrace do Drakkaru? Možná se mýlím, ale Drakkar není výdělečný projekt (rozhodně aspoň zatím ne), není z čeho případné grafiky platit a navíc je dobré se podívat na ceny. Nicméně - tobě osobně, ani komukoli jinému - nic nebrání v tom, někoho si za vlastní peníze najmout, nechat si nakreslit X ilustrací a ty pak zveřejnit v Drakkaru naskenované / nafocené.

Takže - nic ti v tom nebrání (kromě obsahu peněženky). Jsem si jist, že profesionální výtvor by jistě prošel porotou bez nejmenší újmy a že by byl rozhodně otištěn...

A P.S.: zveřejňovaly (shoda podmětu s přísudkem, možná 5. třída ZŠ?)
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Dalcor: V poho. $P
Je fakt, že Ústav výtvarné tvorby na naší škole jde do háje, takže profík ze mě asi nikdy nebude... :cry:

Hele, zkus rozvést, co ti na tom NEJVÍC nesedí. Šílené barvy? Křivá perspektiva? Rozmáznutost a upatlanost akvarelek? Špatně posazené stíny? Stavba objemů linkami místo ploch?
A nechci slyšet "všechno dohromady". (:>;o))

Acidburn: Drsná odpověď, leč pravdivá. Budu se muset podepsat.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Zrovna teda jsem měl na mysli ty pérovky než tvou akvarelu, ta je použitelná. Kromě designu - tři ksotky uprsotřed fantasy textu působí trochu jako pěst an oko. Ale jako doprovod ulítlé sci fi by to byl hezkej obrázek.

Acirdburn - to ještě neznamená že když jsou takovéhle ilustrace v jiných produktech musí být i v Drakkaru. Já říkám že se nemusíme opičit a neshazovat vlastní produkt jakoukoliv nedokonalostí.

Ano, klidně 200CZK obrázek zasponzuruju. Když se přidají další neměl by být problém.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Okrem možnosti platených kresieb je tu možnosť free galérií... Poznáte nejaké niekto, ktorých obsah by sa do Drakkaru hodil aj tematicky a za ktoré sa nemusí platiť - teda majú nejakú formu Creative Commons alebo GPL alebo čojaviemčoho?
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti