Obsah 3. čísla

Archiv časopisu Drakkar.
Zamčeno
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Koukám na to koukám a myslím, že můžeme dát dobrodružství do samotného speciálu. Články vycházejí zhruba na šedesát stránek. Což je vcelku hodně.

Pokud projdou všechny. Korektury mají skoro všechny alespoň jedny. Problém a navíc po některých nemá smysl dělat korektury v tak velké míře jako po jiných (já bohužel patřím do druhé skupiny :-( )
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Gran
Váš Astrální Brácha .)
Příspěvky: 1904
Registrován: 15. 8. 2006, 12:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Gran »

Prosím vás, vy chcete zítra sázet či co? Já myslel, že uzávěrka je 15....?
It's Alive!
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Vitus »

Důležité ! Acidburnovo dobrodružství bychom do Drakkaru dávat neměli !

Jak jsem se domníval, Bouchi s Acidburnovým dobrodružstvím počítá pro Dech Draka. Cituji z jeho pošty:
Hm, ja to dobrodruzstvi mel v umyslu dat do Dechu.

Hm, dokonce to na webu piseme:
"Jeskyně na prvních třech místech, vyjdou tiskem v Dechu draka, ostatní, pokud to bude technicky možné, zveřejníme na webu ALTARu."
(A Acidburn to asi prehledl, protoze stranku, ze ktere cituji, urcite videl.)
Dalsi vec je, ze to dobrodruzstvi ma skoro 150 kB cisteho textu, cimz je pro Dech draka dulezite (vyda na dve cisla).
Jak jsem tady již řešil s Acidburnem - přišlo by mi divné, kdyby si Spár "nezamknul" práva na dobrodružství stejně, jako je tomu u literárních soutěží a podobně !

Takže máme dvě varianty:

a) dát to tam a nasrat Bouchiho (tuto variantu nedoporučuji a ani nepodporuji)

b) počkat, až dobrodrůžo vyjde v Dechu Draka a návazně na to vydat speciál s aplikacemi na DrD+, d20 atd. (tuto variantu podporuji)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

To Vitus: no, já tu stránku, na které Altar píše, že dobrodružství na prvních třech místech vydá, nepřehlédl (resp. to, že jsem na 2.místě, jsem se dozvěděl o pár dní později). Nicméně z toho nevyplývá, že si vyhrazuje právo na jeho vydání a že nikdo jiný ho předtím vydat nemůže (tohle je sice právně snad košer, ale zase to není morálně košer).

Ale jak už to tak chodí, i zde jsou dvě možnosti - první možností je, že dobrodružství vyjde v Dechu draka a my až poté zveřejníme speciál s aplikacemi na všechny možné systémy. To je korektní řešení, ale má jednu nevýhodu - v druhém čísle Drakkaru bylo napsáno, že během prázdnin vydáme speciál - a to v tomto případě jednoduše nestihneme. Ano, můžeme ho vydat později, nebo můžeme najít náhradní obsah pro speciál (třeba se najdou dvě přepsaná dobrodružství, která se tam dají místo jednoho velkého).

Druhá možnost je, realisticky se podívat na počet čtenářů Drakkaru, srovnat ho s počtem čtenářů Pevnosti (a Dechu draka v ní) a zvážit, jak moc se to dotkne Altaru - pokud čte Pevnost třeba 3000 lidí a Drakkar 150, pak se domnívám, že to vadit nebude. Kolik že čte Drakkar lidí? I tohle bychom měli vědět.

Já jsem free for all, pokud ho zveřejníme později než Dech draka i se všemi aplikacemi, výborně (jinak zveřejnit ex post dobrodružství bez aplikací by byla chyba). Pokud ho zveřejníme naráz, přestože v Dechu draka bude zveřejněna jen půlka, taky nejsem proti. Nechť rozhodne redakce 8) já jsem jen takový přicmrndávač :>;o)
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Já osobně bych se vyhnul jakémukoliv sporu, který by mohl nastat. Přeci jen, Drakkar se teprve uchycuje a musíme ho pořádně vložit na net. Samozřejmě, že i negativní reklama je reklamou, ale té bych se raději vyhnul.

Třetí číslo vysázíme a o speciálu se domluvíme. Po domluvě s Bouchim totiž můžeme udělat to, že v DD vyjde dobrodružství, my k němu vydáem speciál a oni v DD na tento speciál upozorní. Bude to již druhá reklama, kterou dostaneme od nich - zadarmo.

Pokud se mám vyjádřit osobně, takováto možnost je mi nejbližší. Možná je to vtipné, ale já mám rád i to, když jsou věci košer jak právně tak alespoň trošku morálně.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Jo, dobře, tohle řešení se mi zdá nejlepší.
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Hele, kdo napsal ten článek "RPG nebo LARP"? Jsou tam tři otazníky a přijde mi docela trapné napsat do Drakkaru "Autor: neznámý".
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Snažím se to zjistit. Nidko mi totiž neposílá články podepsané a já vždy pátrám po autorech. Tohoto jsme zatím nevypátral. Mám dojem, že to byl Hartal, ale nevím to jistě. Možná by bylo lepší článek tedy nedávat. Psal jsme, a%t se autor ozve, ale nic...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

RomiK píše:Pokud se mám vyjádřit osobně, takováto možnost je mi nejbližší. Možná je to vtipné, ale já mám rád i to, když jsou věci košer jak právně tak alespoň trošku morálně.
Mě taky.

Co se toho týče, kdy chcete sázet speciál? Třeba bych mohl koečně dopsat nějaká adventure.

RomiKu - co styl Cadwallonu - nepřišlo ti to příliš násilné a vulgární ;) Já abych věděl jak moc se mám mírnit.

BTW nápad je takový že k těm článkům v Drakkaru o Cadwallonu budu na web dávat rejstřík a mechaniky.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiK píše:Snažím se to zjistit. Nidko mi totiž neposílá články podepsané a já vždy pátrám po autorech. Tohoto jsme zatím nevypátral. Mám dojem, že to byl Hartal, ale nevím to jistě. Možná by bylo lepší článek tedy nedávat. Psal jsme, a%t se autor ozve, ale nic...
Dobře, tak já ho vyřadím.

Ještě bych potřeboval seznam lidí, kteří dělali korektury.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Ano, hned to projdu. Ono seznam těchto lidí je v podstatě skoro pořád stejný. Takže bych možná prostě jen přetáhl lidi z minulého čísla a byl oby to. Protože každý dostane alespoň jeden článek.
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Lucie Chalupová dělala Cadwallon :)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

RomiKu, je potřeba přepsat úvodník!
RomiK do Drakkaru píše:Přesto vám toto číslo přináší jednu novinku a tou je velké dobrodružství, které se v soutěži „O spár zlatého draka“ umístilo na druhém místě.
EDIT: Taky je tam zmínka o ilustracích - žádné mi ale nedorazily.
Naposledy upravil(a) Wan-To dne 31. 7. 2007, 11:52, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Nepletu-li se, dělala i minulé číslo...jestli to tedy nebyl někdo jiný. :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

RomiK píše:Nepletu-li se, dělala i minulé číslo...jestli to tedy nebyl někdo jiný. :-)
ano
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host