Obsah 3. čísla

Archiv časopisu Drakkar.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Joe: Se Scribusem jsem si chvilku hrál. Je to pomalé a neohrabané.
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Na Erinelu vyšel článek, ze kterého budu v Chuti magie v Drakkaru citovat. Oba články se jmenují stejně - ten erinelský je zaměřený na in-game stránku věci (má formu úvodu k učebnici pro mágy), drakkarský článek bude zaměřen na hráčskou úroveň.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10174
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

ilgir o svém článku o zbraních píše:Takže už jsem na tom začal pracovat, dodám do konce června. Můžete se mnou napevno počítat. (Pokud mi nespadne na hlavu cihla.)
Hmm... Dodělávám poslední podklady - ty budou do konce června. Bohužel v pátek jedu na prázdniny, takže článek samotný dodám až před uzávěrkou (15. července). Ale budou tam i ilustrace. :wink:
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

New idea

Příspěvek od Acidburn »

Hele, tak mě napadlo, když je v časáku sekce věnovaná architektuře, proč tam dávat jen a pouze reálné historické styly? Co takhle něco opravdu originálního? Tudíž jsem se rozhodl do uzávěrky čísla 4. (pokud vyjde) dodat komplet článek i s ilustracemi (těch by tam totiž mělo být co nejvíc, ať každý vidí, co autor popisuje) budov, případně plánky měst.
Můj první pokus se bude týkat města postaveného v bažinách, snad se to bude líbit. Původně jsem doufal, že bych to stihl dřív, ale zkouškové bylo dlouhé...takže, někdy o prázdninách to dodělám a pošlu...

Tohle je ale nápad i pro ostatní autory rubriky architektura - zkuste nějaký unikátní styl. Jak staví elfové? Jak goblini? Musí žít hobiti jen v norách? A co trpaslíci? No a pokud se k tomu vytvoří - nebo aspoň najdou - ilustrace, bude to dokonalé...
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Pozor, neplést pojmy. Architekruta je v sekci "Historie a realita" čili je jasné, proč tam nelze žádný unikátní a jiný styl.

Pokud chceme unikáty, dáme to do sekce "O hraní". A druhotná věc, kteoru já považuji za problém je rozdílnost světů - mohu napsat, jak staví elfové v mém světě, ale jelikož mám na elfy dosti jiný pohled, prostě to bude odlišné a sousta "klasičáků" (neplést s pojmenm pravičáků, ve smyslu extrémistů) mi vynadá, že tohle není elfí...

Pamatuji si ty bitvy, když s objevila fáma, že v DrD+ hje trpaslík lepší čaroděj než elf, protože při max kombinaci bude mít o jeden stupeň lepší vůli...:-D Takže na unikátno pozor, nebo ho davy čtenářů nepohcopí :-)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Aha

Příspěvek od Acidburn »

No tak to potom jo. Nicméně já si myslím, že cílem není snaha o maximální univerzálnost ras a světů, ale to, že se zveřejní nápady, které mohou sloužit jako dobrá inspirace ostatním. Samozřejmě, že naprostá většina PJů, DMasterů a dalších si ty články stejně upraví a zasadí do svých světů - takže třeba architektura Temných elfů bude jinde architekturou Elfů nebo dokonce lidí...no každopádně ten článek dám dohromady a pošlu, klidně to pak hoď do sekce o hraní, nebo jinam...

Navíc mě napadá - možná bychom se v Drakkaru neměli pokoušet o kvanta teorie, ale spíš o větší podíl těch "herních" záležitostí. Co takhle upravit trochu obsah, házet do každého čísla nové nápady na zápletky, nová kouzla (samozřejmě slovní popis a účinky bude důležitější než číselné charakteristiky), nové pasti, zbraně, artefakty, nebo Cizí postavy? A rozhodně do každého čísla dobrodružství :D
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Aha

Příspěvek od Wan-To »

Acidburn píše:Navíc mě napadá - možná bychom se v Drakkaru neměli pokoušet o kvanta teorie, ale spíš o větší podíl těch "herních" záležitostí. Co takhle upravit trochu obsah, házet do každého čísla nové nápady na zápletky, nová kouzla (samozřejmě slovní popis a účinky bude důležitější než číselné charakteristiky), nové pasti, zbraně, artefakty, nebo Cizí postavy? A rozhodně do každého čísla dobrodružství :D
V tom případě to nebude "Drakkar - internetový časopis o RPG hrách", ale "Drakkar - sborník více či méně kvalitních hráčských výtvorů".

Každopádně já mám pocit, že skladba článků Drakkaru je až příliš konzervativní - vegetuje nám tu skoro patnáct let starý model, se kterým příšel Dech Draka.
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Možná jsem příliš konzervativní, ale nemělo jít právě o to, najít adekvátní náhradu Dechu Draka? Upřímně řečeno, současný stav, kdy se jeho pozůstatky chvějí v Pevnosti je krajně neuspokojivá.
Nicméně se nemůžu ubránit dojmu, žes to jenom špatně pochopil - mě nešlo o to rekonstruovat komplet obsah, jen pozměnit některé rubriky v "pro-hráčské" sekci, toť vše...čímž nemám na mysli naprosté zlikvidováním jakýchkoli "teoretických" rubrik...
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Acidburn píše:Možná jsem příliš konzervativní, ale nemělo jít právě o to, najít adekvátní náhradu Dechu Draka? Upřímně řečeno, současný stav, kdy se jeho pozůstatky chvějí v Pevnosti je krajně neuspokojivá.
Ano, to vím, Pevnost si kupuji a současnou podobu Dechu Draka moc dobře znám. Jen si pořád nejsem jistý, jestli je úplně vhodné pokračovat ve šlépějích Dechu Draka.
Acidburn píše:Nicméně se nemůžu ubránit dojmu, žes to jenom špatně pochopil - mě nešlo o to rekonstruovat komplet obsah, jen pozměnit některé rubriky v "pro-hráčské" sekci, toť vše...čímž nemám na mysli naprosté zlikvidováním jakýchkoli "teoretických" rubrik...
Já jsem to pochopil. Jen jsem svou reakci trochu vyhrotil, čímž jsem chtěl upozornit na to, co by taky mohlo vzniknout.


Jinak teďka koukám na seznam článků do 3. čísla. Já tohle téma nijak extra nesleduji, tak se zeptám - to máme necelé dva týdny před uzávěrkou naplánovaných fakt jen 5 článků? :-?
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

V DD určitě pokračovat nechceme, ale rubriky jsou v pohodě. NIcméně, blíže mám k tomu jak to vidí Wan-To. Rozhodně nechci něco, kde se budou uveřejňovat převážně hráčské nápady. Drakkar nemá a nebude jen takový sborník, ale měl by být co možná nejlepším časopisem o RPG.

Model, který je DD podobný je jen proto, že to je fungující model nabízející nám pokračovat v tom, co je známé. Rubriky se časem obmění. Maximálně přidáme rubriku "Pro inspiraci" ale rozhodně s Drakkarem neplánuji udělat nějakou výraznou změnu...(K lepšímu ano).

A poor, Drakkar se má snažit být více než méně bezsystémový. A hlavně, Drakkarem bych rád oslovil i ty, kteří si jej stáhnou pro nějaký teoretický článek, třeba z historie a potom se začnou zajímat o RPG...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Já mám články, které píši já. Chtělo by to zapracovat i na tom speciálu. Ono, problém je v tom, že teÏ nikdo nestíhal dodávat ani vymýšlet články. Ale mohu použít něco z toho, co mám do čtvrtého čísla. Ono, celkově jsou prázdniny vždy slabší...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Acidburn
Příspěvky: 219
Registrován: 20. 5. 2007, 13:32
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Acidburn »

Hm, jenže, co se teda děje s tím speciálem? Na kolik systémů se to předělává? Možná stojí za to se zeptat, jestli když někdo nestíhá upravit to pro nějaký systém (třeba D20), jestli se prostě nespokojit s těmi ostatními? Ale tohle závisí na celkovém počtu aplikovaných systémů, takže...

Jinak máš pravdu, prázdniny jsou vždy slabší (no u mě je to spíš zkouškové), ale...dva měsíce odstup mezi jednotlivými čísly je dostatečný. Jinak pochopitelně doufám, že změny k lepšímu se dočkáme. Já bezsystémovost vítám, mě vyhovuje (kdysi se tu o tom vedla diskuze s konkrétními výsledky), ale přece jenom mi to nedá: pokud bude součástí Drakkaru dobrodružství, není problém strčit do něj nějaké nové nápady...
Countdown to exterminate the human race...
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Po GameConu se dorazí speciál. Alespoň tak to mám domluvenés těmi, kteří nadále dělají aplikace.

Zkouškové dost lidí zmrazilo. Jakmile se objeví třetí číslo, znovu se podívám na strukturu Drakkaru. Když jsme tu o tom kdysi mluvil, byla to diskuze tišší, než jsem si myslel.

Cílem Drakkaru není kopírovat DD, ale spíše vytěžit něco z již zavedené formy. Novým nápadům se nikdo nebrání, ale stále by to tedy chtělo i větší přístup a nasazení redakční rady. Zkusím Dalcora přemluvit aby chodil na RPG F alespoň sem, protože nejde abych s ním komunikoval přes mail...(Tedy jde, ale je to složitější).
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Chuť magie jsem už RomiKovi posílal, ale v seznamu článků ji nevidím :( .
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec »

Články mám shromážděné. Ale ono pro velké nevšímání si tématu jsem toto nepříliš aktualizoval. Problém byl i v tom, že jsem se během zkouškového zasekl s politologií a nemohl se přes ní přehrabat..
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Zamčeno

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti