A co Sirien???

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Fritzs »

Wan-To píše:Forma se podílí na tvorbě obsahu.
QTF!
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Peekay »

Jerson píše: Však jo. A ne dvojí - kamarádi si ke mně můžou dovolit víc než známí, a známí více než neznámí. Ty to tak nemáš?
Nie. V mojom ponimani ak existuju pravidla, maju platit pre vsetkych rovnako. Ak nemaju platit pre vsetkych, nech radsej neexistuju. Situacia, kde si "stary" pouzivatel moze dovolovat len preto, ze je "stary", je pre mna uplne neprijatelna - povazujem to za fundamentalnu nespravodlivost.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Jerson »

Pekayi, nevím zda sji mě pochopil. Mluvím tu obrazně o případu, kdy si dobrého kamaráda pozvu do bytu, půjčím mu knížku a on mi ji zapomene vrátit příště a přinese ji na další setkání, orptoi případu, kdybych si měl do bytu pozvat neznámého člověka, který šel okolo a chtěl půjčit knížku.

A podobný styl uznávám i na diskusích - když o někom vím, že mu občas ujedou nervy a pak používá ostrá slova, ale za dva dny přijde a omluví se za ně (jako svého času Dalcor), tak mu je budu tolerovat, i když to dělá pravidelně - protože ho znám a vím to.
Zatímco když takový slovník použije někdo cizí, tak se s ním třeba nebavím, protože nevím zda se omluví. A třeba se neomluví vůbec.

Takže ve výsledku oba páchají ten samý prohřešek, ale jednomu ho toleruju, protože vím že taky spáchá omluvu (a bude ji myslet upřímně).

Jen abych nedošlo k nedorozumění - ano, dvojí metr mi nevadí, ale nic to nemění na faktu, že nemám rád banování.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Markus »

Problém je v tom, že na Fóru neprobíhají soukromé diskuze. Každou diskuzi čtou lidé, kteří se jí neúčastní - a způsob, jakým je diskuze vedená hodně rozhoduje, zda se nakonec zapojí, či raději odejdou. Problém s nevhodným chováním není v tom, že uživatel A uráží uživatele B a já se uživatele B zastanu, protože mi přijde slabší (aniž bych se ho ptal, zda o to stojí). Problém je v tom, že tyto urážky vytvářejí atmosféru Fóra, atmosféra obratem vytváří reputaci, a obojí má obrovský vliv na to, zda nám sem budou chodit noví lidé... případně jací noví lidé sem budou chodit.

Nikdy si nemůžeme rozumět, dokud budeš diskuzi chápat jako soukromou záležitost diskutujících, do které externistům (např. moderátorům) nic není. Pro mě je diskuze na Fóru věcí veřejnou, která utváří tvář celé komunity a ovlivňuje atraktivitu diskuzního serveru.

Dodatek: omluvu jsem od dua S&S nikdy neslyšel.

-----

Když se mluví o tom dvojím metru - narazili jsme na zajímavý problém. Když někoho napomínáme, většinou to děláme v soukromých zprávách. Ve výjimečných případech jsem dokonce s někým mluvil o jeho chování osobně. Přijde nám to jako ideální volba, protože to nijak nenarušuje soukromí dotyčného, neztrapňuje ho to před ostatními, atd.

Problém, o kterém by mě předem nenapadlo, že může být problémem, je takový, že veřejnost to napomenutí nevidí. Když se k tomu připočte, že někteří si své napomenutí nechají pro sebe, nebo si o něm jen promluví v soukromé korespondenci s námi, zatímco jiní ho velmi ochotně properou na veřejnosti a notně okoření, vypadá to, jako bychom napomínali jenom někoho, zatímco ostatním to zdánlivě prochází.

Co s tím? Pokračovat v této praxi a smířit se s tím, že pořád někdo bude nadávat na zaujatost? Nebo prostě každé napomenutí nebo prosbu o utišení psát veřejně? Druhá možnost se mi rozhodně nelíbí - je to vysloveně buzerace. Pořád se ještě bláhově domínám, že diskrétní PM může někomu pomoci v uklidnění a pročištění hlavy, což se o veřejném zásahu říct nedá.
Uživatelský avatar
Majo
Příspěvky: 769
Registrován: 26. 4. 2007, 11:53
Bydliště: žilina (SR)

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Majo »

Markus píše: Nebo prostě každé napomenutí nebo prosbu o utišení psát veřejně? Druhá možnost se mi rozhodně nelíbí - je to vysloveně buzerace. Pořád se ještě bláhově domínám, že diskrétní PM může někomu pomoci v uklidnění a pročištění hlavy, což se o veřejném zásahu říct nedá.
IMO: Ja by som bol skor za verejne. Je to take transparentnejsie. Ale asi aj pmky mozu byt obcas vhodne.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Sosacek »

Markus píše:Dodatek: omluvu jsem od dua S&S nikdy neslyšel.
Omluvu od lidi kteri jsou si jisti ze nedelaji nic spatneho?

Nejak si nejsem jisty, jestli ji kdy uslysis.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Jerson »

Markus píše:Co s tím? Pokračovat v této praxi a smířit se s tím, že pořád někdo bude nadávat na zaujatost?
Napsal jsem ti na to odpověď, ale raději ti ji pošlu v PM, protože toto téma chci opustit. A když budu pořád reagovat veřejně, tak se mi to nepodaří.

PS - jedna věc, na kterou jsem zapomněl a která by měla zaznít veřejně. Líbí se mi jak Sosi diskutuje v tématu o Konfliktech mezi postavami.

A tím tady snad už definitivně končím.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Pieta »

Markus píše:Co s tím? Pokračovat v této praxi a smířit se s tím, že pořád někdo bude nadávat na zaujatost? Nebo prostě každé napomenutí nebo prosbu o utišení psát veřejně? Druhá možnost se mi rozhodně nelíbí - je to vysloveně buzerace. Pořád se ještě bláhově domínám, že diskrétní PM může někomu pomoci v uklidnění a pročištění hlavy, což se o veřejném zásahu říct nedá.
A co do PM poslat konkrétní text a do příslušného tématu jen suše poznamenat, že někomu bylo domluveno?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Pieta »

Právě se někde jinde hádám s někým úplně jiným a je mi vyčítáno, že narozdíl od mého oponenta, který mi zcela otevřeně vyčítá morální a jiná selhání slovy silnými, se pokrytecky držím zpátky a nenadávám mu. Hmm.
Uživatelský avatar
skew
Příspěvky: 2519
Registrován: 30. 1. 2008, 18:25
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od skew »

Pieta píše:Právě se někde jinde hádám s někým úplně jiným a je mi vyčítáno, že narozdíl od mého oponenta, který mi zcela otevřeně vyčítá morální a jiná selhání slovy silnými, se pokrytecky držím zpátky a nenadávám mu. Hmm.
Wow, hoď citaci do hlášek :lol:
Where thou'rt cut off upon thy neck, kind brother, the falling of one head lifts up another.

I know this, which I never learnt in schools, the world's divided into knaves and fools.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Markus »

Pieto, nezapomeň, že pokud tě ta hádka přestane bavit a vycouváš, tak jsi ty ten netolerantní. :P
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Pieta »

skew píše:Wow, hoď citaci do hlášek :lol:
To bohužel nejde, na to je to moc roztahané.
Markus píše:Pieto, nezapomeň, že pokud tě ta hádka přestane bavit a vycouváš, tak jsi ty ten netolerantní. :P
To už se mi s jistým nejmenovaným stalo, že jsem prohlásil, že vidím, že debata už dávno není debatou a tudíž to dál nehodlám řešit, načež on ode mě v poště vyžadoval odpověď, že přece nemůžu jen tak odejít. (:

Ale to tu roztahujeme OT.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Markus »

Obrázek
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Peekay »

Sosacek píše:Omluvu od lidi kteri jsou si jisti ze nedelaji nic spatneho?

Nejak si nejsem jisty, jestli ji kdy uslysis.
And yet, after 3 months and 300 posts, he still doesn't get the point.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: A co Sirien???

Příspěvek od Invictus »

Peekay píše:
Sosacek píše:Omluvu od lidi kteri jsou si jisti ze nedelaji nic spatneho?

Nejak si nejsem jisty, jestli ji kdy uslysis.
And yet, after 3 months and 300 posts, he still doesn't get the point.
Peekay: Chápu, je to složité. Chceš nějak poradit?
Iron Within
Iron Without
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů