Kam az dojde agresivita

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pokud správně chápu onu odstrašující reklamní kampaň, tak jim nejde jen o všeobecné napomenutí, ale o upozornění na konkrétní prohřešky, kterých se navíc docela snadno zbavíte. Soustředí se na:
- jízdu pod vlivem
- nepřipoutávání se
- volání za jízdy

A ačkoliv nevěřím, že by lidi šlo reklamou naučit "zodpovědnější jízdě", tyhle tři body se podle mě dají naučit i reklamou.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Jerson píše:Ty možná ne, ale třeba Argonatus to několikrát takto postavil. A proto se také stavím proti tomuto názoru, nikoliv abych obhajoval vysokou rychlost.
Hezka myslenka. O to jsem se tu snazil asi tak tyden 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jerson: Hezké, zvlášť ten autobus. Jinak souhlasim že reálné fotky jsou mnohem víc "cool" než ta natočená reklama - několik rozlisovanejch těl v autě včetně dětí, tělo bez hlavy... pokud má někdo zájem, tak mám pár mailů se spoustou takovejch fotek který sem dostal když sem udělal řidičák. Ta reklama z úvodu je proti tomu k smíchu.
A ano - dát taková videa na stránky kam choděj kchůl maniaci a pak nějaké fotky místo sponzorované časomíry by nebylo na škodu.

Když jsem říkal, že není na škodu mít za sebou autonehodu, protože ty zkušenosti jsou nesrovnatelné s nějakými vyučovacími simulacemi (škola smyku - hezká, ale v kontrolovanejch podmínkách mezi kuželema, a na reálný silnici se svodidlama v děsnym stresu... dost rozdíl) tak jsem měl namysli nějaké normální autonehody kde se škoda počítá v penězích za zrasené auto s rizikem toho že si někdo zlomí ruku, ne autonehody typu "dva mrtví, jeden na áru, dva vážně a pět lehce zraněných". Autonehodu typu rozsekané auto - to se může stát každému. A každému co řidí se to stane - táta třeba asi před třemi lety přišel nasranej že otočil auto na střechu, protože jel v noci a před nim se skoro uprostřed silnice objevil neosvětlenej cyklista, v protisměru auto - tak to hodil ze silnice do příkopu. Cyklista samozřejmě ujel, takže s tim měl ještě děsný oplejtačky na policii a v pojišťovně.
Na druhou stranu - nehoda s těžkym zraněnim nebo se smrťákem... to neni jen tak z omylu (dobře, věřim že to de provést bez zavinění - dítě co skočí přímo pod kolo, prasklá pneumatika... řekl bych že takové skutečně nešťastné události budou tak 1% smrťáků... de to někde najít?), to prostě někdo fakt musel udělat chybu a to ne zrovna malou - takovej člověk je buď fakt namachrovanej totální idiot, nebo fakt neumí řídit (jakože vůbec - často to jsou lidi co vyšli z autoškoly a myslej si že po jednom testu, jedné 15ti minutové testové jízdě a 28mi hodinách autoškoly s pár set kilometrama na kontě uměj řídit a hned jezděj jako ostatní - bohužel je takovejch fakt hodně) - tak nebo tak to sou blbové co vůbec nemaj za volantem co dělat.
Když nad tim tak uvažuju tak psychotesty k řidičáku by nebyly na škodu... jenže - řidičák (B) dělá příliš mnoho lidí na to aby se to dalo finančně i technicky zvládnout a i kdyby, tak v realitě týhle republiky to ty machrující hovada stejně podplatěj, takže odnikud do mnohem dražšího nikam.
Pokud správně chápu onu odstrašující reklamní kampaň, tak jim nejde jen o všeobecné napomenutí, ale o upozornění na konkrétní prohřešky, kterých se navíc docela snadno zbavíte. Soustředí se na:
- jízdu pod vlivem
- nepřipoutávání se
- volání za jízdy
Dělaj se občas akce, kde si tohle můžeš zkusit - podle mě by měly bejt povinný - chceš řidičák? Projeď si 50tkou kuželky. Dej si panáka a znova. A druhýho a znova. A ... pátýho a znova.
Ty instruktoři řikaj že sou lidi často děsně překvapený jak moc to jejich jízdu ovlivní - i ty co anonymně pak vyplnili že nikdy nejezděj pod vlivem a že myslej že to je nezodpovědnej děs pak mnohdy psali že reálná ukázka dopadla hůř než čekali

Napřipoutávání se - to je otázka. IMO - nic to nestojí a ty auta sou bezpečnostně desingovaný na připoutaného řidiče (airbag třeba nepřipoutanému řidiči při nehodě ve 30tce může zlomit vaz - v 50 už mu ho s velkou pravděpodobností zlomí a v 70 takřka určitě - jedno auto 40, z protisměru čelně 40, s bržděnim výsledná rychlost srážky 60... zlomenej vaz (teď si nejsem jistej jestli sou ty čísla správně, čet sem to dávno)) - takže bych byl FAKT IDIOT kdybych se nepřipoutal... i když... vzadu se moc nepřipoutávám, přiznávám čestně... to že riziko vzadu je významně menší mě v tom nijak zvlášť neomlouvá. Ve předu nikdy nejedu bez pásu... vlastně ani nevym proč vzadu jezdim bez nich. NA druhou stranu v zadu jezdim poslední roky dost málo...
...každopádně - připoutání se je každého jeho vlastní riziko, nikoho jiného tím neohrozí, takže bych to za až tak vážnou věc nebral (vážný to je - ale na vlastní rozhodnutí). Naprosto neeticky bych při nepřipoutaném smrťáku naúčtoval pozůstalím náklady na vyproštění těla a tak... pár takovejch případů v novinách o tom jak chudák manželka zůstala sama se dvěma dětmi a ještě musí platit vyproštění rozsekaného těla by mělo myslím taky svůj výchovný efekt.


(btw. - netušil jsem že nás tu M sleduje, nebo to je jen posledních pár postů? :D )
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Nekra »

Sirien píše:njn. Dokud lidé myslí že agresivní řidič je hustej, místo toho aby mu řekli že je debil, tak se to moc nezlepší.
Opravdu by pomohlo, kdyby ti to někdo řekl, Siriene?
Sirien píše: Když nad tim tak uvažuju tak psychotesty k řidičáku by nebyly na škodu...
Pak bych doufala, že je neuděláš-ale pokud jde o testy typu "vyplňování papírů", tak to může nahrát každej, když ví, s čím bude vypadat nejlíp.
Sirien píše: vzadu se moc nepřipoutávám, přiznávám čestně... to že riziko vzadu je významně menší mě v tom nijak zvlášť neomlouvá. Ve předu nikdy nejedu bez pásu... vlastně ani nevym proč vzadu jezdim bez nich.
To jsi nikdy neslyšel o tom, že při nehodě nepřipoutaní lidé vzadu zabijí dopadem ty vepředu (i když ti byli připoutaní)??!
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Celkový stav věcí je hodně špatný, a zřejmě se bude dále zhoršovat.
Takže chápu, že se zkouší všechno možné. I když to zřejmě má dost malou šanci na úspěch (a co je vlastně úspěch? snížení nehod o pár procent?)

Já bych viděl docela velkou sílu ve využívání zákonů. Mnoho pozůstalých ještě nežaluje toho, kdo nehodu způsobil, na ochranu osobnosti. Zřejmě se o tom furt všeobecně neví.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Argonantus - Ano, tohle by byla cesta... jenže je tady docela problém - jak určíš, kdo nehodu způsobil?
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosáčku, tvé snahy jsem si všiml, neboj.

Jinak s těmi pásy - jsou situace, kdy je lepší jezdit nepřipásán, třeba na úzkých klikatých serpentinách se srázem po jedné straně, kdy je vetší šance, že člověk bude muset rychle opouštet vůz, než že do něčeho narazí.
Ale v ostatních případech je používám a přiznám se, že mi chybí třeba v autobusech. Nebo když se nepřipoutá člověk sedící za mnou.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Vallun:

V drtivé většině případů to určit jde snadno. Ostatně, zákony jsou nastaveny pro řidiče docela drasticky; mohou skoro za všechno.
V té zbývající části to halt povede ke složitému sporu - jak se ostatně běžně děje.


Sosáček:
Já jsem si toho samozřejmě všiml taky, a halt jsme se s Jersonem zakopali ve svých pozicích, ke kterým již nemáme co dodat.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Argonatnus - A co když jde o střet dvou řidičů? Navíc rozhodování správních orgánů v dopravních věcech je námět na horor a pokud nemáš soudní rozsudek (trestní nebo správní), tak abys prováděl celé dokazování znovu, což si z hlavy nejsme jist, jestli vůbec můžeš...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Vallun:

pokud není pravomocný trestní rozsudek o vině, tak dělám dokazování vpodstatě celé znovu.

"Vpodstatě" znamená to, že se znalecké posudky často jen čtou, případně dovyslechne znalec, a nemusí se dělat vždycky znovu, pokud nikdo nic nenamítá.

Střet dvou řidičů je velmi často složitá věc. S tím nikdo nic nenadělá. Může to taky skončit plichtou; střet mohli zavinit oba (každý provedl něco jiného).
V mnoha případech to stojí na znaleckém posudku.

Teď mám třeba dva znalecké posudky, a bude se dělat třetí; a to všechno kolem docela banální nehody, kde nikdo neumřel, a na jednom z aut dokonce nejsou k vidění vůbec žádné stopy.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Argo - je tu ovšem otázka, zda můžeš, pokud existuje pravomocné správní rozhodnutí ve věci... Sice jím nejsi ze zákona vázán, ale na druhous tranu jeho přezkum náleží toliko správním soudům. Docela by mne zajímalo, jak by se k takové otázce postavil ÚS... Princip právní jistoty se zde krčí kdesi v koutě...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Vallun:

§ 135 o.s.ř. je v tomhle úplně jasný; nejde o přezkoumání rozhodnutí správního orgánu, nýbrž o jeho totální ignorování.
V jiných situacích je vztah dvou rozhodnutí daleko složitější (viz ta causa znásilnění).

V praxi to ovšem nikdo takto nedělá; listiny ze správníhoi řízení se obvykle použijí jako normální důkazy. Takže se názor správního orgánu stejně většinou zjeví na scéně, i když ne autoritativně.

Ale nechci se moc odchylovat od topicu, což jsou dopravní nehody a otázka, jak s nimi souvisí agresivita, případně, co vy na krvelačnou reklamní kampaň ministerstva.

Já jsem pro, i když to zřejmě moc nepomůže.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Nekra píše:To jsi nikdy neslyšel o tom, že při nehodě nepřipoutaní lidé vzadu zabijí dopadem ty vepředu (i když ti byli připoutaní)??!
hele, tvoje ostatni ... nazory ... necham jinym, ale vsimla sis, ze ty auta maji sedadla? jako, mezi temi co jsou vepredu a vzadu?

Jersone, mas pravdu s tim, ze pasy v autobusech jsou dobra vec, pac kdyz se ten autobus prevrati (a na to mu docela casto staci vyjet ze silnice), tak ty lidi tak nejak vypadaji ven, mezi to rozsypany sklo, a silnici. Nic moc. Obecne, autobusy s lepsima sklama (nerozbitnejma v normalnich podminkach) by myhly byt dobry napad, ale nejsem si jisty, jestli bezpeci lidi co nezdi autobusem zajima lidi co jezdi autem (tj. zakonodarce).
But nobody came.
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sosacek píše:hele, tvoje ostatni ... nazory ... necham jinym, ale vsimla sis, ze ty auta maji sedadla? jako, mezi temi co jsou vepredu a vzadu?
No, když někdo jebne veškerou energií toho nárazu do toho sedadla, tak to asi s tím, co na tom sedadle sedí nic moc dobrýho neudělá.

Nehledě na to, že malý dítě může přelítnout přes sedadlo a trfti toho kdo na tom sedadle sedí tdo hlavy... což ovšem taky dost závosí na konstrukci sedadla.
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Operky hlavy jsou pokud vim povinny, pac jinak si tak jako tak zlomis vaz.
But nobody came.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů