Kam az dojde agresivita

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

Moc nevím, zda se to dá takto zobecnit; spousta zákonodárců jezdí autobusem, přinejmenším v centru měst.

Pokud myslíš autobusy veřejnou dopravu, pak je tu jiný problém; jakýkoli krok k vyšší bezpečnosti ji zdraží, a tudíž ji bude užívat ještě méně lidí, než teď. Což je velmi nežádoucí.
Takže je to výběr ze dvou zel.

Problém dopravy se mi jeví být v poslední době především ekologický; aut je prostě moc, a žádné rozumné řešení není v dohledu.
Možná nakonec budeme vděční za drahou ropu.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

S těmi pásy vzadu - ono mezi lidmi sice je přední sedadlo, ale pokud nemá opěrku hlavy, tak letící osoba zezadu může člověku vpradu zlomit vaz, a ani nedadlo nemusí být dělané na to, aby vydrželo nápor osmdesátikilového člověka zezadu bez výrazné deformace.

Bohužel před pár lety jsem viděl článek, který se vyjadřoval k bezpečnosti pásů u lidí "nestandartních", tedy jiných než testovaných 180 cm / 74 kg, ale nedostal jsem se k přečtení.

Do některých autobusů montují alespoŇ dvoubodové pásy, je to lepší než nic. Ale nerozbitná skla by to asi nezachránily, spíše naopak - bude lepší když se rozbijou, ale na neostré granule, hlavně aby lidé v první chvíli zůstali na svých místech a nemíchali se všude možně.
I když ... nevím, jak jsou na tom autobusy s celkovou bezpečností a zda se s tím dá něco dělat.

Tedy mluvím o dálkových autobusech, ne o MHD. Tam se asi nedá udělat nic - tedy nic proveditelného.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Jerson - základním prvkem bezpečnosti busu je vždycky řidič... Problém je, že dneska se o tu práci zajímá málo dostatečně shcopných lidí - každý nezaměstnaný chce řídit, jen málokdo na to má... Za minulého režimu bylo povolání řidiče autobusu jedno z mála, které se dostalo "na Západ" takže se o tu práci ucházelo dost schopných lidí a řidiči měli celkově vzato solidní úroveň, dneska je to docela problém... Třeba zrovna dneska ráno "náš" řidič vynechal jednu zástvku, protože byl nervozní, že nestíhá... Naštěstí to nebyla ta má, což už se mu taky prákrát povedlo...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sem rovněž připojuji omluvu za průběh debaty; mrzí mne, pokud jsem někoho otrávil.

EDIT:
Když nad tím přemýšlím ještě déle, pověsím sem vysvětlující poznámku, proč jsem byl vlastně tak zatvrzelý (a v zatvrzelosti vytrval).

Problém je totiž v tom, že při zkoumání příčin skutečné nehody se hledá "porušení pravidel", a jednou z nejčastějších je právě nedodržení povinné rychlosti. Tomu, s ohledem na docela přísné limity a spousty cedulí a dalších okolností, dochází velice často. Znalcoi ani soudy pak už většinou další příčiny často nehledají
(zde si nemyslím, že je to vždy vpořádku, ale je dobré vědět, že to tak probíhá).

Takže za rychlost skončíte velice snadno v kriminále, nebo zaplatíte škodu. Názor, že je vyšší rychlost nebezpečná, zastává zcela rozhodující a autoritativní většina v justici a policii. Což je možná dobré vědět.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 20. 10. 2008, 12:31, celkem upraveno 1 x.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Solidni uroven.

Ridici busu mhd vydelavaji kolem 35k czk mesicne, pokud se moje zdroje nepletou. je to urcite misty vopruz, pac clovek musi do prace i v nedeli, ale zas za to jsou tusim premie.

Ale myslel jsem ridice dalkovejch autobusu, a tam je to myslim i v tomhle horsi.

Vallune, pokud si budes stezovat, pravdepodobne mu seberou premie.

Jerosn: no, nerozbitny sklo neni moc realna zalezitost :) ale ten problem je myslim v tom, ze ti lide vypadaji na silnici a pod ten na boku jedouci autobus jeste do tech strepu, ne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Sosacek - 35k měsíčně superhrubého? Ti starší ano... Zdaleka ne všichni... A na dálkových je to o nějakých nejméně 20% horší...

Prémie mu neseberou, neb žádné nemá od té doby, co jsem si stěžoval posledně...jenže vyhodit ho nemohou, protože nejsou lidi...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

No, nechtěl bych zkejsnout v hořícím autobuse s nerozbitnými skly. $D
Řešení je sklo rozbitné na "kulaté" (neostré) střepy. A je to, tuším, snad už u všech trochu novějších autobusů.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:Celkový stav věcí je hodně špatný, a zřejmě se bude dále zhoršovat.
Takže chápu, že se zkouší všechno možné. I když to zřejmě má dost malou šanci na úspěch (a co je vlastně úspěch? snížení nehod o pár procent?)

Já bych viděl docela velkou sílu ve využívání zákonů. Mnoho pozůstalých ještě nežaluje toho, kdo nehodu způsobil, na ochranu osobnosti. Zřejmě se o tom furt všeobecně neví.
Jak píše Vallun, tudy by cesta asi vedla. V praxi ale chápu, že se to nedělá, protože když někdo o někoho přijde, tak je podle mne pochopitelné, že nemá chuť ani vůli se v tom ještě šťourat u soudu, který může dopadnout všelijak.
Zejména když jsou vidět případy s lidmi vlivnějšími (byť z trestu), například slavný případ Bulawa - zavraždil (jinak se to snad ani nedá nazvat) tři policajty, dostal 4 roky, odseděl si 2... - tak to není zrovna motivující.
Argonantus píše:Moc nevím, zda se to dá takto zobecnit; spousta zákonodárců jezdí autobusem, přinejmenším v centru měst.
V centru Prahy zas tak moc autobusů nejezdí. A věř mi, jezdil jsem osm let přesně tím centrem, které je v tomhle tom nejdůležitější (okolo poslanecké sněmovny), a známý xicht jsem tam viděl jednou jedinkrát, když se Cyrilek Svoboda svezl jednu zastávku tramvají. Samozřejmě je možné, že jsem spoustu té šedé zóny (zákonodárců-ovcí, t.j. těch přibližně 180 poslanců či senátorů, o kterých nikdo neví, jak vypadají, co přesně dělají,...) unikla, ale stejně mám pocit, že oni se s MHD moc nebabrají. Ostatně mám pocit, že i Paroubek se vyjadřoval v souvislosti s "elitou národa" o MHD negativně...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32272
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun »

Eleshar - jenže to je to, tomu státnímu zástupci o věc tolik nejde, je to úkol, který má udělat...

Kdyby se pozůstalí po těch třech policistech domluvili, vzali si advokáta, tak Bualwa od civilního soudu odejde ve spodkách, a to ještě kdo ví jestli... Civilní žaloba je velmi mocný meč,...když se umí použít...

Co se týče legislativců v MHD, tak tady musím dát za pravdu spíš E_Vmu a spol:( Já jich od vidění znám asi přeci jen víc, než je průměr a MHD z nich nepoužívá snad nikdo, pokud není před volbama... Ono je to pro ně i bezpečnější...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Vallun píše:Eleshar - jenže to je to, tomu státnímu zástupci o věc tolik nejde, je to úkol, který má udělat...

Kdyby se pozůstalí po těch třech policistech domluvili, vzali si advokáta, tak Bualwa od civilního soudu odejde ve spodkách, a to ještě kdo ví jestli... Civilní žaloba je velmi mocný meč,...když se umí použít...
Pokud vím, vrabci na střeše si špitají, že pan Bulawa je poměrně vlivná osoba v podsvětí a jak říkám, panu soudci, panu advokátovi či straně žalující by se třeba pak mohlo sem tam něco rozbít, něco (někdo) shořet...

Jo a jinak bych neřekl, že státnímu zástupci "o věc tolik nejde". Ano, je to úkol, který má udělat, ale může ho dělat s větší či menší měrou zodpovědnosti (a st. zástupcům, o kterých vím já, nemůže "o věc jen tak nejít"...). Proto si ostatně myslím, že něco takového muselo zapracovat i v tomhle případě, protože to byl snad jeden z nejhorších takových trestných činů vůbec:
Bulawa
- jel silně opilý
- jel 130 km tam, kde bylo povoleno tuším 50 (možná 70, možná 90, ale na dálnici to určitě nebylo)
- nesvítil (v noci - nejprve se to snažili hodit na ty policajty, že mu nedali přednost, ale zkuste si dát přednost něčemu, co nevidíte a co se ze zatáčky vyřítí takhle rychle)
- pokoušel se vinu svalit na někoho dalšího (byť s jeho souhlasem)
- zabil tři lidi

Za tohle 4 roky a po polovičce propuštění?

Jinak vím, je to speciální případ, ale je dost viditelný a myslím, že lidi si to alespoň podvědomě pamatují, že když narazí provinční soud na velkou rybu, obvykle to jde do kopru.
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

ilgir píše:No, nechtěl bych zkejsnout v hořícím autobuse s nerozbitnými skly. $D
Řešení je sklo rozbitné na "kulaté" (neostré) střepy. A je to, tuším, snad už u všech trochu novějších autobusů.
Jo, to je, naštěstí. Ale jak říká sosáček, jde také o to, aby lidé nevypadli z autobusu, který se kutálí - když jsem viděl video, jak dokáže vyletět řidič z osobáku, tak v autobuse bych to nerad zažil. A pásy mi fakt chybí, jsem zvyklý, že sednu do polstrované sedačky a zapínám pás.

Na durhou stranu při střetu vozidla s vozidlem má autobus větší šanci proti většině osobáků, je to taková ta bezpečnost na úkor někoho jiného. Ale zase když vidím video, jak dokáže škoda 105 vytlačit ze silnice nákladní Tatru, tak nevím, jak by se zachoval řidič autobusu. Jestli mají nějaké interní doporučení "raději rozválcuj osobák než abys přizabil lidi co vezeš" nebo naopak "raději se uhni i osobáku, lepší sjet do škarpy než narazit."
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nedávno myslím byl pochválen řidič autobusu, že šel do čelního střetu s osobákem v protisměru, protože kdyby se pokoušel nějak vyhýbat, mohla z toho být třeba další Nažidla...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Spis se nabizi otazka jestli by to doporuceni k necemu bylo. Nemam moc odhad, jak snadny je udrzet autobus na silnici po celnim stretu, heh.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

To já právě také ne, ale řidiči autobusů s tím určitě zkušenost mají.
A když můžou mít podobné doporučení řidiči tramvají, tak proč ne autobusáci.
maYda
Příspěvky: 2398
Registrován: 19. 4. 2007, 21:15

Příspěvek od maYda »

Mnoho pozůstalých ještě nežaluje toho, kdo nehodu způsobil, na ochranu osobnosti. Zřejmě se o tom furt všeobecně neví.
náhradu škody nebo výživné pro nezaopatřené pozůstalé, zabití, újma na zdraví, materiální škoda - tomu bych rozuměla,ale nerozumím, proč zrovna ochrana osobnosti.

Pásy v městské dopravě?
Ä jak se budou poutat stojící cestující?
A co tranmvaje?
a co kočárky?

Že mají řidiči MDH 35 000? Nevěřím, to by bylo docela výnosné povolání.
Na druhou stranu je to povolání docela náročné a stresující.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti