Možnost ignorovat Siriena

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sosáček:

účelem diskuse je naše společná skupinová psychoterapie.
Alespoň jak jsem to pochopil.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Argonantus píše:(teď mne napadá ještě šestý, ale hrůza mi brání vyslovit jeho jméno).
Nu však ho vyslov :-)=
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Myslim že Tebe nemyslel. Ale tak poď k nám do party.

Sosáček: Hm. Vzhledem k povaze téhle diskuse bych prosím opravdu ocenil, kdyby ses tu nevyjadřoval na mou adresu... stejně tak já protentokrát vynechám jakékoliv odkazy na Tebe. Předem moc díky

argonantus: Víš, problém je hlavně s časem... mám toho na netu dost co chci sledovat, ale jen málo času, takže po sobě často nemám čas číst, konktrolovat... natož komprimovat a přepisovat :(
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sirien/Sos:

proč si už jednou konečně nepřiznáte, že bez sebe nemůžete existovat?
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Argo: Tohle téma bych neotevíral a obávám se že tady Tvůj jindy velmi trefný humor těžce přestřelil do dost blbého prostoru. Minimálně co se mě týče tak můžem, a to tak že velmi, velmi snadno.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

takhle to zní, jako by ses tím vytahoval, a při tom to nějaký velký důvod k jásotu není.

Můj nepříliš trefný, a ani moc veselý, ale zato poměrně jedovatý humor se ohání krupmáčem přímo u jádra tématu téhle debaty.

Kdo vyzve druhého, aby na něho nereagoval, prohrál debatu (jako s tím Godwinem); platná obrana je nereagovat sám a tu výzvu nenapsat jako první.

Vyšší stupeń - to je za dva body - je uznat někomu, koho nemám rád, že má pravdu, nebo že udělal něco dobře.

(Tý brďo, já dnes moralizuju... to je hnusný...)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Vyšší stupeń - to je za dva body - je uznat někomu, koho nemám rád, že má pravdu, nebo že udělal něco dobře.
No, Sosimu pravdu občas i přiznám. Ne často. Sem tam.
Kdo vyzve druhého, aby na něho nereagoval, prohrál debatu (jako s tím Godwinem); platná obrana je nereagovat sám a tu výzvu nenapsat jako první.
blbost. Je to děraví stejně jako Godwin.
Vůbec nemám pocit že bych debatu prohrál, prostě o ní ani nemám zájem a nechci, aby se tu vytáhlo něco na co bych měl silnou tendenci reagovat. To je všechno.

Můžeš sice říct že je špatně že o diskusi ani nestojim, a fajn, klidně si to mysli, je mi to jedno - já o ní prostě nestojim. Se Sosim jsme diskutovali víckrát a já prostě získal dojem že podobná diskuse je pro mě jedině ztrátová, stejně jako že je Sosi člověk, který u mě prostě definitivně a s konečnou platností skončil a já v tomhle směru nestojím o žádnou změnu.

Věci jsou jak jsou. Ačkoliv to možná není vidět, většina z toho se vyvinula mimo e-prostor RPG F, jsou to věci o nichž nic nevíš a já o nich nemám náladu vykládat Tobě ani nikomu jinému /tím méně veřejně, protože to by znamenalo další flame zcela automaticky/.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sirien:

já vůbec nepotřebuji, abys to blíže vykládal; všechno je víc než zřejmé.
Problém je, že se tahle věc zjevuje všude, v jakýchkoli tématech, a zbytečně se tím trápíte.
Toto je krvavý psychoanalytický koutek.

Tudíž se nabízí řešení jiné, strašné a mocné, totiž obávaná červená nula; absolutní vzájemný ignore všeho, co napíšete. Včetně komentování, mluvení o sobě navzájem ve třetí osobě, atd. Prostě jakoby ten člověk úplně zmizel z naší galaxie, včetně všeho, co kdy napsal.

Myslím, že vaše situace tak špatná zdaleka není, ale to si musíte ujasnit sami. Brambora s vámi.

A samozřejmě, pokud ti vadí, co ti píšu, a nesouhlasíš s tím, není nic prostšího, než mi prostě neodpovídat. Všechno je pouhý výsledek mého úchylného mesianistického komplexu.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Bifi píše:Vadí mi ale, že Sirien vlastne bez povolenia ostatných často vloží do nekonfrontačnej diskusie túto konfrontačnú racionalitu, čím pre mňa diskusiu znehodnocuje. (Ak to vadí aj ďalším, prosím ozvite sa.)
Ozyvam se, ve skutecnosti kvuli tomu do znacne miry ignoruju rozlicny pokec, jelikoz se tam dost casto diskuze profiluje do nejakyclovek vs. jinyclovek a spor o pravdu, cehoz je plny zbytek netu.

Proto si taky pisu ten filtr, zejo.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Almad: Aha. No v tom případě Ti je ale filtr dokonale k ničemu, protože pokud se nějaká diskuse profiluje jako někdo vůči někomu, tak se tak stejně vyprofiluje celá. ignorem bys dosáhl jedině toho že bys vůbec nevěděl na co ostatní reagují... a kdyby použili ignor dva nebo tři lidi, tak zase vzniknou dvě diskuse v jednom vlákně, což je fakt na hodně, je lepší založit vedlejší nebo říct nějakému MOD (eh, pokud ještě nějakého najdeš) aby Ti to oddělil. Nebo prostě založit novou diskusi, ty nové posty si tam překopírovat a do intra (1. postu threadu) si vymezit pravidla diskuse - co jsem viděl, tak obvykle je pak všichnic dodržují.

Prostě - ignor Ti nijak nepomůže v tom že se nějaká diskuse vyvýjí jako ostrý spor mezi dvěma názorovými stranami, protože to prostě s sebou vezme celou diskusi. S ignorem nebo ne je Ti taková diskuse prostě k ničemu tak nebo tak, extra když se budou ty lidi a jiný lidi navzájem citovat. Prostě k tomuhle to je naprosto nepotřebná featura.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sirien:

můj dojem je, že to je renonc - Almad ti napsal něco úplně jiného a o něčem jiném.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

ajp? Hm, stále nevidím co myslíš že psal... když mi to objasníš, tak se k tomu tak vyjádřim
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

No, mnohem lepší by byl Almad... aby se autorsky vyložil sám. Já jsem jen okolojdoucí.

Můj dojem IMHO byl, že poukazoval na příčinu, proč si "píše filtr" - totiž, že ke všemu přistupuješ bojovně, atd., zcela v intencích Bifiho, kterého citoval.
Což jsi zazdil tím, že jsi mu bojovně vysvětlil, proč nemá psát filtr, neb je mu to stejně k ničemu.

Třeba by ho stačilo pohladit, koupit mu kytku, nebo tak něco.
Nebo mu poskytnout pojednání o deep immersion pro Dračí studnu. Zkrátka aby to posouvalo věci vpřed a pojednávalo to o něčem jiném, než o tvých pocitech.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Argonantus píše:účelem diskuse je naše společná skupinová psychoterapie.
Alespoň jak jsem to pochopil.
Dost přesné.
Účelem diskuze je vyříkat si to, co si vyříkat potřebujeme a můžeme, tady, protože nikam jinam to ani nepatří.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Bifi píše:Vadí mi ale, že Sirien vlastne bez povolenia ostatných často vloží do nekonfrontačnej diskusie túto konfrontačnú racionalitu, čím pre mňa diskusiu znehodnocuje. (Ak to vadí aj ďalším, prosím ozvite sa.)
Ju, taky něco takového pozoruju. Viz ta mnou pozorovaná Sirienova vztahovačnost - někdy je těžké vést debatu na úrovni "názor proti názoru", aniž by se z ní stalo "Sirien proti zbytku světa".
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů