Možnost ignorovat Siriena

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15030
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

A pro změnu jiné téma - jak jsem před nějakou dobou občas šílel z Bifiho tendence řešit lidské téma ve velmi nelidských slovech, která bez pomoci několika dalších esejí nebylo snadné rozluštit, tak už docela dlouho jsem žádné jeho normálnímu smrtelníku nedosažitelné příspěvky nepozoroval.

Bifi, co ty na to? Je to vědomá snaha, nebo jiné zaměření, nebo prostě neřešíš témata, která jsi dřív řešíval, která takové odborné výrazivo potřebovala?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Sirien píše:Prostě - ignor Ti nijak nepomůže v tom že se nějaká diskuse vyvýjí jako ostrý spor mezi dvěma názorovými stranami, protože to prostě s sebou vezme celou diskusi.
Přesně, proto taky ten filtr funguje tak, že si odstřelim celý thread.

Neboj, uvidíš, bude to veřejný soft ,)
Sirien píše:S ignorem nebo ne je Ti taková diskuse prostě k ničemu tak nebo tak, extra když se budou ty lidi a jiný lidi navzájem citovat. Prostě k tomuhle to je naprosto nepotřebná featura.
Já taky reagoval na to co psal Bifi, tj. že pro mně zpravidla znehodnocuješ diskuzi, tj. že se stává pro mně nezajímavou a už ji více nesleduju. Bylo to zcela mimo diskuzi ignore feature or not ignore feature (proto jsem si taky myslel že se to přesunulo do vlastního threadu).
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Povedzme, že som sa rozhodol, že budem radšej teoretizovať o iných veciach. (To, že mám analytický pohľad a vyjadrujem sa precízne a možno zložito aj v obyčajných témach, je druhá vec. To sa rieši omnoho ťažšie; a väčšinu času si ani nie som istý, že to riešiť chcem.)
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ano, taky mi připadá že Bifiho posty jsou poslední dobou dost čtivější.

Almad: Vzpomínám si, že jsem si kdysi Vlasákovi říkal o featuru, která by mi umožnila nějakou diskusi nastavit tak, aby se mi prostě nezobrazovala jako nepřečtená - bez ohledu na to jestli by v ní bylo nebo nebylo "n" nových postů bych jí měl vždy jako přečtenou, takže bych nemusel neustále chodit do některých sekcí které mám jako "nepřečtené" a kde sleduju nějaké zajímavé téma, jen kvůli tomu že tam někdo přispěl do nějakého mně zcela ukradeného tématu
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Bifi: musis proste vole pouzivat proste vole normalni slova, proste vole, visjak proste, ne, vole? pac naky jako proste intossky slova proste voe nemaj smysl.

(ne, normalne taky pouzivam exaktni terminy. a hadam ze jsem jeden z mala lidi kterym vadi kdyz je lidi kolem pouzivaji uplne spatne, pac o tom nic nevi)
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Sirien píše:Almad: Vzpomínám si, že jsem si kdysi Vlasákovi říkal o featuru, která by mi umožnila nějakou diskusi nastavit tak, aby se mi prostě nezobrazovala jako nepřečtená - bez ohledu na to jestli by v ní bylo nebo nebylo "n" nových postů bych jí měl vždy jako přečtenou, takže bych nemusel neustále chodit do některých sekcí které mám jako "nepřečtené" a kde sleduju nějaké zajímavé téma, jen kvůli tomu že tam někdo přispěl do nějakého mně zcela ukradeného tématu
Já sleduju přes RSS, takže místní fórové featurky neznám. Nícméně mám rozdělanýho přesně něco podobnýho, akorát ještě meziserverovýho ,)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dnes jsem Sirienovi udělil týdenní zákaz vstupu na Fórum.

Původně jsem to nechtěl příliš rozmazávat, protože mi to přišlo jako soukromá záležitost, nicméně několik lidí mi psalo, abych o tom dal vědět veřejně, vysvětlit to a poskytnul tak lepší náhled do zákulisí veškerého dění.

Takže v první řadě:
Pravidla RPG Fóra píše:1. Buďte slušní a přátelští

Chovejte se k ostatním s respektem a nepoštějte se do zbytečných hádek. Tématické hádky a "odborné" rozepře jsou vítaným kořením diskuzí, ale osobní spory tu vidíme neradi. Snažte se proto prosím respektovat a nenapadat ničí osobu, povahu, přesvědčení či víru. V diskuzích buďte féroví a prosazujte své myšlenky argumentací, nikoliv zesměšňováním a znevažováním oponentů. Moderátoři se snaží uklidňovat zuřící hádky, ale bez vaší ochoty jsou bezmocní.

Stalo se dobrým zvykem vítat na Fóru nové tváře a být trochu shovívavější k novým návštěvníkům. Snažte se i vy svým chováním nové návštěvníky uvítat a motivovat je do dalších diskuzí, spíše než se s nimi hádat a odrazovat je.

Osobní spory, urážky, posměšky a nezdvořilé chování na RPG Fórum nepatří. Budete-li je provozovat, očekávejte, že se o vás začnou zajímat moderátoři. Postihy jsou dle závažnosti: napomenutí, zákaz přístupu na týden, zákaz přístupu na vždy a IP ban. Máte-li dojem, že vás někdo uráží a napadá, raději si to s ním vyříkejte v poště nebo napište někomu z moderátorů, než abyste se pouštěli do hádky. O žádné hádky tady nestojíme.
Sirien je delší dobu problémový uživatel. Až doteď byly veškeré "tresty" za jeho chování v řádu domluv, napomenutí a snahy najít vzájemné pochopení. Nicméně jak známo, nic z toho zatím nezabralo.

Sirien naopak včera demonstrativně předvedl, že své chování napravovat nehodlá a že "slušnost" mu nic neříká. Naopak ještě přitvrdil:
Sirien píše:Tak tady mě někdo fakt nasral, protože tohle téma je celé jen o debilních postech a SPAMu... Nevim kterýmu moderátorovi hráblo a potřeboval si tu pohonit svoje Ego, ale radši ať se k tomu fakt ani nehlásí
Mimochodem, malá změna - zajímalo by mě kterej moderátor si tu hrál na tvrdýho hocha, protože bych po něm chtěl velice dobré odůvodnění toho, z jakého titulu si dovolil mazat posty v tomhle tématu, a doporučil bych aby to byl opravdu dobrej důvod, nebo omluva, protože jinak investuju svůj drahocený čas a přísahám že se z těch PMek Markus zcvokne
Ok, Bifi, chci ten důvod
EDIT: nebo tu omluvu. Věř mi žes mě fakt nasral
Kontext: Tohle Sirien psal Bifimu v reakci na to, že mu Bifi smazal asi 30 prázdných příspěvků v Rozličném pokecu. Sirien se totiž snažil vyplnit tímto prostor a mít první příspěvek na 200. stránce. Zákaz vstupu není za posílání prázdných příspěvků (což je prkotina) ani za napomenutí moderátora (žádné konspirace, prosím), ale za velmi nevybíravé chování.

Po dohodě s ostatními moderátory jsme došli k závěru, že tady už je napomínání marné. Sáhli jsme tedy k tvrdšímu opatření.

Týdenní zákaz vstupu ještě není žádná tragédie, Sirien tu bude zpátky co nevidět. Není to "trest", je to spíš poukázání na to, že takhle to dál nejde[/b]. Doufám, že to Siriena pro příště naučí více vážit slova.

Sirien se za týden vrátí, tak se k tomu potom může vyjádřit sám.
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Bifi píše: Ja ako problém u Siriena vnímam to, že sa v diskusii riadi inou racionalitou ako ja. Vstupuje do diskusie ako do intelektuálneho súboja, v ktorom akoby o niečo vážne išlo - dokonca asi o tak vážne, že údery pod pás, manipulácia, zavádzanie a skryté urážky sú podľa neho odpustiteľné. Tieto veci sú ale symptómy problému - a problémom je podľa mňa to, že pre Siriena často (teda nie vždy) diskusia nie je miesto nejakej konštruktívnej spolupráce, vzájomne sa obohatiť, snahy vyjsť von a pochopiť ostatných, ale boj s cieľom ponížiť protivníka, prekrútiť jeho slová a dokázať vlastnú intelektuálnu prevahu.
+1
Bifi píše: Vadí mi ale, že Sirien vlastne bez povolenia ostatných často vloží do nekonfrontačnej diskusie túto konfrontačnú racionalitu, čím pre mňa diskusiu znehodnocuje. (Ak to vadí aj ďalším, prosím ozvite sa.)
+1
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

Markus píše:Dnes jsem Sirienovi udělil týdenní zákaz vstupu na Fórum.
...a ja tu zrovna nebudem.

No povedzte... je spravodlivosti na tomto svete?
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran »

Reakce na smazání sedmnácti příspěvků v OT tématu mi nepřišla nějak extra přehnaná (na Sirienovy poměry), takže zrovna tohle je poměrně diskutabilní.

Na druhou stranu, Sirien v poslední době flejmoval tak, že poslední kapka a přetečení nádoby byly jen otázkou času. Byť kapička byla malinká, v kontextu poslední doby se Markusovi moc nedivím.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů