Punditova válka proti teoretickým sviním

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No dobře. Takže kromě toho, že dokážeš být taky celkem hrubý a nevychovaný, jsme se dozvěděli, že ty autory nemáš rád dva.

Což pořád nevysvětluje, proč to zobecňuješ na několikasethlavou komunitu.

A už vůbec to nevysvětluje, proč je zapotřebí se do těchto lidí navážet a vést proti nim svatou válku. Proč je... ehm... nenechat prostě shnít v tom jejich teoretickém pekle, kde stejně nemůžou nikomu ublížit?

A hlavně si myslím, že když ti někdo provede něco nepěkného a ty mu to začneš oplácet stejnou, ne-li větší měrou, tak to z tebe nedělá bojovníka za správnou věc. Dělá to z tebe úplně stejnýho magora, jako je on.

*krčí rameny*
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Příspěvek od Fritzs »

Sirien: V tom, že je simulacionismus, tak jak ho znám já (např. systém v SR) zastaralý artefakt špatného desingu bych s Edwardsem a Czegem snad i souhlasil... je to politicky korektní, můžu si to dovolit?

Nicméně, celkem rád bych se podíval na Jersonovu hru, mohl by to být příklad moderního a pro mě použitelného simulacionismu...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Markus: No tvoje reakce nebyla o moc lepsi, tohle je presne to kam to vede - k nenavisty a pritom to nema zadny duvod. :roll:

2 Sirien: Ted jsi ukazkove udelal presne to, co jsem psal. To jak vznika negativni obraz cele The Forge komunity. Vybral jsi nejaky kontroverzi tema. Vybral z neho konkretni pasaze, aniz bys strucne interpretoval obsah cele diskuze, to jak na ni ostatni reagovali, jake z ni byly vyvozeny zavery a ani jsi nenapsal vysvetleni, proc Edwards a Czege tuhle diskuzi zalozili a proc psali tak jak psali. Uznavam ze si tady Edwards trochu nabehl, tim jak to napsal (coz on dela), ale on sam take sve nazory vyvsvetlil a vysvetlil proc je prezentoval tou cestou jakou je prezentoval. Dal prostor na reakce a na zaklade toho chtel vyvodit nejake zavery. Krom toho tohle je jednak velmi stare tema a druhak jsou to subjektivni postrehy a dotazy, nikoliv oficialni prohlaseni nebo nedej boze zaver k nejake teorii. Je to asi jako kdyz nekdo rekne, myslim si ze Gamisti jsou spatni, protoze jeim jde o vyhru a ne o hrani role.

Klicove je si uvedomi proc to Edwards napsal, jak abyla reakce a jake z toho byly vyvozeny zavery.
A jen pro uplnost, nestotoznuji se s tou zakladajici myslenkou tohoto fora, jako vetsina lidi co tam reagovali. Nicmene to nebyl zaver diskuze, to byl jeji zacatek.

Kdyby se lidi vice snazili o pochopeni, nez o hledani chyb, vsechno by bylo lepsi a snazsi.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Přátelé, prosím vás, ve vzduchu lítá tolik slámy, že se to po vás nedá číst.

A jen tak na okraj, zase se to, zdá se, zvrhlo v debatu forge/antiforge. Přitom první dva příspěvky mají trochu jiné téma: nesnášenlivost x snášenlivost.
Například příspěvek Johna Kina do skupiny nesnášenlivých štváčů zahrnuje i Rona Edwardse.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

ilgir píše:Jsem si všechno docela pečlivě pročetl...
Zase jsem přišel o několik iluzí. :-?
A otevřelo se mi pár nových otázek k přemýšlení. :think:

A jak to na mě celé působí? Nějak ztrácím chuť se RPG věnovat hlouběji. Všichni tady mluví o kvalitě hraní a tak. Docela jsem zvědavý na Slezinu, co tam naše kapacity předvedou. A pak se uvidí...
Ale notak, to by byla škoda.

Dám ti doporučení: Věnuj se RPG hlouběji, a kašli na lidi okolo RPG, co jsou za hranicí tvé skupiny.

Znám několik lidí co takhle fungují docela spokojeně a jsou i solidní teoretici, ale nějak nemají potřebu se s tím chodit producírovat na net ;-)
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Další příklad Matt Willsona
System Does Matter encourages designers to create game systems that reliably produce fun.
...
How much better off would the hobby be if fun was portable among groups?
...
I believe strongly that the hobby would be much more healthy. It would certainly have a better economy. And, it'd be much easier to find play groups, it would lessen social dysfunction, and it would be more fun!
Kupujte Sotry Does Matter hry, ostatní stojí az hovno!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Dalcor: Tohlej je presne to o cem mluvim. Hazeni spiny jeden na druheho. To je presne to co vsichni potrebujeme.

Jednak ten clovek rika I Belief, tedy rika svuj nazor. Je to stejne jako rikat: "Verim ze Munchkini a Rule-lawyers jsou zlo" nebo "Verim ze kapitalismus a komerce degraduje umeni".
Druhak ten clovek rika ze designersky pristup "System does matter". Mluvi o designerech. Co by to bylo za designera, ktery by vymyslel system a myslel si, ze na nem nezalezi a ze je jedno, jak ho udela?

Proc porad hledate neco, an cem muzete dokazovat spinavost teoretiku? Ceho tim chcete dosahnout?
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Conlai lépe vystihl to, co jsem chtěl říct.

Nejde o to, kdo má pravdu!

Ale když s někým nesouhlasíte, tak si ho prostě nevšímejte a kašlete na něj. Proč je zapotřebí "na oplátku" na něj začít chrlit oheň a dštít jed?

Proč, Dalcore, když nemáš rád nějaké jednotlivé designéry z Ameriky, jsi naštvaný na mě? Proč se ta nenávist přenáší sem na RPG Fórum?
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Chcete poradit, jak tuhle trapnou diskuzi skončit? Zamkněte to a přesuňte to do archivu; stejně nic nevyřešíte. :wink:
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

2 Wan-To: Ja si naopak myslím, že tenhle dlouhotrvající problém je potřeba vyřešit a vyjasnit. Dokud to neuděláme, bude tu pořád.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Qualdezar píše:2 Wan-To: Ja si naopak myslím, že tenhle dlouhotrvající problém je potřeba vyřešit a vyjasnit. Dokud to neuděláme, bude tu pořád.
Jednou už se to tady vyjasňovalo a všichni si všechno vyjasnili. Všichni byli spokojení, na moderátorských postech se objevilo několik nových tváří, pár lidí se rozhodlo, že bude přispívat minimálně a Sosáčka pak dlouho nikdo neobviňoval z podvratné činnosti. (Tady.)

Proč myslíš, že tentokrát si všechno vyjasníme líp?
Naposledy upravil(a) boubaque dne 8. 9. 2007, 16:14, celkem upraveno 1 x.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Qualdezar píše:2 Wan-To: Ja si naopak myslím, že tenhle dlouhotrvající problém je potřeba vyřešit a vyjasnit. Dokud to neuděláme, bude tu pořád.
Ok, tak já se budu koukat, jak budou v tomhle threadu přibývat další a další stránky, dokuď nebudou všichni znechucení a nenechají toho, čímž se stejně nic nevyřeší. Tahle diskuze už není o problému The Forge/to ostatní, ale o lidech. A lidi nezměníš.

Taky bych byl rád, kdyby v RPG (a nejen RPG) komunitách nebylo tolik averze vůči ostatním a nenávisti. Jenže mi připadá, že to prostě nejde.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja tak nejak verim, ze kdyz je problem, mluvenim o nem pomaha. Kdyz o nem lide mluvi, navzajem se vice poznaji a pochopi. A to je prvni krok k tomu, aby se zacali tolerovat.

Pro me neni moc rozdil v tom, jestli kdyz je problem, tak se o nem mluvi, nebo se o nem nemluvi, ale stejne tu je. A ten problem tu je a ja na nej narazim na mnoha mistech a v mnoha problemech. Podle me to moc horsi byt nemuze.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já jsem tu diskuzi zakládal, protože stejně jako Qual věřím, še rozhovorem se dá mnohé ujasnit či vyřešit. Mě je celkem ukradené, že kdesi v Americe se nějaké skupiny hráčů hádají. Co mi není ukradané je, že se to přenáší i k nám - a vlastně aniž by kdokoliv tady dělal něco hrozného, stejně se hádáme... kvůli tomu, co udělali jiní :-?

Prostě mi to přišlo celé najednou takové malicherné a chtěl jsem říct: Hele lidi, co kdybysme toho nechali. Vykašleme se na Ameriku. Každý si budeme hrát hry, jaké se nám líbí, budeme respektovat, že jiní hráči mají jiné názory, a nebudeme se do nich navážet. Co vy na to?

A ono nic.

Klidně toho nechám a se svěšeným ocasem odejdu...
... a zase se za půl roku vrátím v bláhové naději, že tolerance a pochopení jednoho krásného dne zvítězí nad zaslepenou rozhořčeností.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Qualdezar píše:2 Sirien: Ted jsi ukazkove udelal presne to, co jsem psal. To jak vznika negativni obraz cele The Forge komunity. Vybral jsi nejaky kontroverzi tema. Vybral z neho konkretni pasaze, aniz bys strucne interpretoval obsah cele diskuze, to jak na ni ostatni reagovali, jake z ni byly vyvozeny zavery a ani jsi nenapsal vysvetleni, proc Edwards a Czege tuhle diskuzi zalozili a proc psali tak jak psali. Uznavam ze si tady Edwards trochu nabehl, tim jak to napsal (coz on dela), ale on sam take sve nazory vyvsvetlil a vysvetlil proc je prezentoval tou cestou jakou je prezentoval. Dal prostor na reakce a na zaklade toho chtel vyvodit nejake zavery. Krom toho tohle je jednak velmi stare tema a druhak jsou to subjektivni postrehy a dotazy, nikoliv oficialni prohlaseni nebo nedej boze zaver k nejake teorii.
Tak TOHLE je PŘESNÌ to, o čem mluvim já. Roník řekne nějakou dokonalou hovadinu, a ne, abys Ty nebo další přiznal: Hele, Roník támhle řek něco, co mě zaujalo, ale máš pravdu, tohle je totální vyblblej žvást.
Ne, hnedka přijdeš s omluvným odstavcem. Na RPGnet forums jsem podobný scénář viděl několikrát.

Jsem si dokonale jistý, že bych tu mohl přecitovat půlku žbleptů od Rona a podobných a vyplnit tim několik stránek threadu, a Ty nebo Markus byste POKAŽDÉ našli nějaké to "ale" nebo "jenže " nebo jinou pěkňoučkou omluvu. Neschopnost uznat, že někdo sem tam blábolí nesmysly je jeden z příznaků kultu osobnosti - guru se přece nemýlí.

A mimochodem - Tvoje narážky na cílený výběr si vcleku vyprošuju. Najít to téma moc práce nedalo, citace které jsem vybral mluví sami za sebe stejně, jako v kontextu, ve kterém byly, a přidal jsem k tomu link, takže se každý mohl sám podívat, jak to tam skutečně je.
Markus píše:No dobře. Takže kromě toho, že dokážeš být taky celkem hrubý a nevychovaný, jsme se dozvěděli, že ty autory nemáš rád dva.
Dva... a každého, kdo s nimi souhlasí. Hitler s Himlerem, Göblesem a spol. byli taky malá parta, ale souhlasících nácků byly armády. Nevšiml jsem si, že by těm dvěma někdo za ty bláboly obratem oponoval.

V jedné věci s Tebou souhlasím zcela - každý se může sebrat a na The Forge si zajít a přesvědčit se, jak to tam je. Spousta lidí to udělala a z mnoha z nich, předtím neutrálních, se stali odpůrci tohodle fóra.
Proč je... ehm... nenechat prostě shnít v tom jejich teoretickém pekle, kde stejně nemůžou nikomu ublížit?
Proč? Protože na tomhle, právě na tomhle, fóru existuje jistá osoba, která sem ty stupidní žvásty z toho teoretickýho pekla neustále tahá. Pro mě za mě ať si Roníkovci svého guru opěvujou na the Forge třeba navěky, a lidi jako Kin a jeho stoupenci ať si klidně říkají své názory kde se jim zlíbí, ale skutečnost, že někdo vynáší na světlo tohodle fóra lidi, kteří tráví půlku svého času tvrzením, jak jsou jiné hry než ty jejich špatné, jak brain damageují hráče, že hráči RPG od herního studia, které dalo roleplayingu a RPGčkám o dost víc než Roník s celym svym Forgem dohromady jsou jen zbabělci, kteří se bojí zodpovědnosti přicházející z těch "velkých herních stylů" z Forge (a mimochodem, lidé, kteří odsuzují immersionismus aniž by tušili co to je deep immersion), to je něco co mi fakt rasí nervy.
Sirien: V tom, že je simulacionismus, tak jak ho znám já (např. systém v SR)
SR je gameismus. To že ho já s F´inëalar hrajeme "simulacionisticky" je jen naše vlastní pojetí. Sorry Fritzsy, ale tady si přestřelil
Ale když s někým nesouhlasíte, tak si ho prostě nevšímejte a kašlete na něj. Proč je zapotřebí "na oplátku" na něj začít chrlit oheň a dštít jed?

Proč, Dalcore, když nemáš rád nějaké jednotlivé designéry z Ameriky, jsi naštvaný na mě? Proč se ta nenávist přenáší sem na RPG Fórum?
Protože jsi to Ty, kdo sem ty jejich mnohdy nesmysly tlumočí. Protože jsi to Ty, kdo tu říká, jak jsou úchvatní. Protože jsi to Ty, kdo tady po půlroce, kdy po Edwardsovi a jinejch kokotech neštěknul pes, přinesl kontroverzní téma které jsi navíc zahájil urážou člověka, jehož herních názorů si tu mnozí veli vážíme.

Dokud jsi s tímhle tématem nepřišel, tak tu všechny spory byly už nějakou dobu utišené, tak se laskavě přestaň pořád ptát, proč jsme naštvaní na Tebe, že tu ty spory ZASE jsou
Chcete poradit, jak tuhle trapnou diskuzi skončit? Zamkněte to a přesuňte to do archivu; stejně nic nevyřešíte.
Super nápad Wan-To. Tuhle blbost už Markus jednou udělal a následky tu byly cítit ještě pár měsíců. Když někde nějakej spor začneš, tak ho musíš utnout buď hned, nebo ho nechat vyřikat, protože jinak budou všichni jen nasraný.
A popravdě, já jsem teď po dlouhý době dopálenej zase docela hodně. A mám dojem že třeba Dalcor taky...

Pokud Ti to vadí, nechoď jsem, všichni jsme tu dost ukáznění abysme se nehádali nikde jinde, co jsem si zatím všiml.
Markus píše:Prostě mi to přišlo celé najednou takové malicherné a chtěl jsem říct: Hele lidi, co kdybysme toho nechali. Vykašleme se na Ameriku. Každý si budeme hrát hry, jaké se nám líbí, budeme respektovat, že jiní hráči mají jiné názory, a nebudeme se do nich navážet. Co vy na to?

A ono nic.
Lžeš.

Kdyby Ti šlo o tohle, tak jsi to napsal věcně, bez Alnagových z kontextu vytrhaných citací. Ať už s plným vědomím nebo ne, tohle téma jsi založil s osobním motivem.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů