Co nás sere... (z Rozličného)

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Jediná chybná věta stačila na to, aby se rozjel topic o 21 stranách!
ale...? Která že to? Můžeš připomenout?

Já osobně doufám, že když se ty pradávné spory tady teď vyfiltrují, tak to tu za cenu nějaké té krátkodobé nepohodlnosti pak bude mnohem milejší.
Některé věci se tu kumulují už příliš dlouho... předevčírem jsem se málem ošklivě pohádal s Markusem, což jsem vlastně vůbec nechtěl... kvůli ničemu. Určité věci se prostě musí vyřikat, právě proto, aby ta strašná paranoia a popudlivost co tu místy vládne zmizela.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

O to nejde.
Já osobně nenám s nikým na Fóru žádný nevyřízený problém a co bylo už je dávno vyřízeno (doufám).
Jde o celkovou atmosféru a o to, co se může stát, když se někdo špatně vyjádří.
Naprosto nesnáším, když si tu někdo řeší své spory a přitom z ničí diskuzi za diskuzí (jsou tu lidé, kteří se spolu neshodnou a když jeden něco napíše do diskuze, druhý po chvíli přispěchá s protiargumentem a nesouhlasí už jen z principu).

Rozličný pokec mi vůbec nevadí a to ani pokud se nevztahuje na RPG - je dokonce psáno, že Rozličný pokec by neměl být vůbec o RPG.
Kde jinde si podiskutovat?
V teorii se chytám opravdu málokdy, neboť tolik neznámých slov člověk neuvidí ani v cizojazyčném slovníku. A učit se je nechci. Nikdy jsem je během hry nepotřeboval.
A co tu máme dál?
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

mohl bych teď klidně reagovat skor na všechno co tu bylo napsáno, ale nemyslím že to je tak podstatné. Jen dvě věci:

Tohle je ponorková nemoc jako prase, a skoro podle učebnice! Jediná možnost jak to vyřešit, je vyříkat si to mimo fórum, a dát si na třeba i pár měsíců! oraz. Nebo se v tom budem plácat čím dál víc. - tohle není vtip.
Netvrdím, že se to týká všech, ale na "starých" uživatelích se to projevuje dosti.

Za druhé, řešte to fakt radši přes PMKy, nebo ve stížnostech a ne v Rozličném. Důvod prostý, Rozličný je dost čtený i nováčky.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Hergot, Markusi, můžeš tady s tím chvíli přestat hýbat? právě jsem sivymazal příspěvek, protože jsi mi ho sem přesunul ty. A když se podívám, tak tu není ani jeden!!! DEJ SI POZOR, NEBO ODEJDU Z FORA!!!
Eleshar píše:Teda, pánové, já čumim. Hádáte se tu s prominutím jako blbé pubertální holčičky (nic osobního, Raven). Kdo co vyprovokoval, kdo kvůli komu odešel... ještě že neřešíme, kdo se kvůli komu s kým rozešel.
Sakra já jsem na tomhle foru, protože mě některé z jeho částí zajímají (rubrika o překladech, na kterou sice nemám aktivně čas, ale když se něco překládá, tak je pravděpodobné, že se tam alespoň mihnu) a proto, že jsem zdejší osazenstvo považoval celkově za všeobecně docela inteligentní a schopné bavit se o témtech mírně obskurnějšího charakteru.
Možná je tady spousta věcí, které na první pohled nesouvisí s RPG, ale RPG je snad cosi jako "hra na život", alespoň v jedné interpretaci a vesměs se tam hrají věci, ke kterým normálně nemáme přístup, takže je dobré si své vědomosti rozšiřovat všemi směry o všech aspektech reality, abychom ji pak mohli následně v RPG patřičně deformovat podle potřeb.
Fascinuje mě ale, že se tady někteří evidentně nejsou schopní přenést přes některé názorové spory, které při takovýchto záležitostech nutně musejí občas vyvstat. Popravdě řečeno nevěřím, že by odsud někdo odcházel primárně kvůli někomu. Sakra tohle je přece jen internetový virtuální prostor! Když si s někým nesednu, tak ho budu ingorovat, nebudu na něj reagovat atd.! ale na truc kvůli němu odcházet? to mi připadá i docela hloupé.

[spoiler]to nahoře byl vtip[/spoiler]
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Bifi píše: - Serie ma, že ľudia skoro vôbec nepíšu zápisy z hier, čo vidím ako jednu z mála schodných budúcností fóra a zároveň zmiernenie konfliktu medzi teoretikmi a neteoretikmi.
- Serie ma rozličný pokec, pokiaľ sa nevzťahuje k RPG.

Navrhujem uzamknúť celé fórum na dobu aspoň dvoch týždňov, každému dať studenú sprchu, nech si uvedomí, že fórum nie je všetko.
Bifi, v mém případě by dvoutýdenní zavření fóra nepomohlo. Stejně ti nebudu psát do debat, které tě zajímají, a nikdy ti nedám jediný zápis hry.
Pokud ti to vadí moc, zařídím se podle toho.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Argo,

práve Ty prinášaš do diskusii podstatnú časť kultúrnosti a včera som si uvedomil, že som sa od Teba ja niečo naučil.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Áááno... a také přenáší značnou část pozornosti do Rozličného. Nicméně myslím, že tohle se na Argovi asi nezmění, takže proč si stžovat
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Bifi:

To je sice hezké, ale tebou - a Sirienem - nastolené dilema trvá.
Zakládal jsem o tom debatu, zda je Rozličný pokec kontroverzní.
Většina si myslela, že ne.

Nicméně udržet Rozličný pokec znamená se smířit s tím, že část energie pisatelů půjde vlastně off topic s ohledem na celý tenhle net.
Občas mám pochyby, zda jsou s touhle daní všichni srozuměni.

Je to daleko větší problém, než já; já jsem tady jenom cizinec, a tím zůstanu. Jde o ty, co dělají tu hlavní hmotu. Třeba ty a Sirien.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Argonante, ty pořád říkáš takové věci jako "jsem tu cizinec" a "do RPG nedělám", a přitom myslím, že jsi sem už zapadl (až po uši 8) ) a pro RPG děláš mnoho - příklad za všechny jsou tvé posty o stčředověkých reáliích, za které by mnoho hráčů dalo ... no, ať nekecám, tak týden života.

Zdroje pro RPG se dají najít ledaske, zvlášty když to co hrajete alesopň trochu vychází z reálného světa (tedy ne 2D svět plný kruhů)
Uživatelský avatar
Ebon Hand
Temný paladin
Příspěvky: 1806
Registrován: 13. 5. 2003, 15:07
Bydliště: Čertův příbytek

Příspěvek od Ebon Hand »

Toto je nejagresivnější forum jaké znám. Je to velmi smutné, protože se to nezměnilo ani po mnoha letech a nikdo se tomu nevěnuje.
Ale něco sem napsat, znamená být během pár dnů rozsápán individui, kteří si tu léčí své komplexy a nebo si tu honí své ego. A jsou tu stále a chovají se stále stejně. Toto mě skutečně mrzí a vedlo to k mému odchodu do zdejší ilegality.

Druhá věc, která mě tu ruší, jsou neustále teoretické onanie, který mi jsou postupně zabity pro mě všechny zajímavé diskuze. Opravdu mě nezajímají teoretické ejakuláty některých rádoby mozků, kteří stále dokola systematicky zatloukají jakoukoliv volnou diskuzy z hráčské praxe a bežného hraní.
Uživatelský avatar
Jerry Queen
Příspěvky: 335
Registrován: 16. 1. 2007, 20:35
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Jerry Queen »

Ebon Hand: Smutné je, že takový přísvěvek, jako je ten tvůj, na tom nic nezmění, spíše to ještě zhorší.
Milujte bližního svého - tam nahoře není nikdo, kdo by to udělal za vás
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18507
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

ad Ebon: Hm, předpokládám, že tenhle příspěvek neměl být příkladem, jak to celé napravit, že...
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ebon Hand:

Nenech hněv cloumati svým majestátem...!
A nedovol, aby tučné písmo nahradilo normální.
Znám nekonečně rozhádanější podniky.
V zásadě nejjednodušší je si dělat výběr, a reagovat jen na to, co člověka zajímá.
Důvodem k úplnému mlčení je jen stav, kdy tě nezajímá vůbec nic. I takové věci se, žel, stávají.

Jerson:
No, já to přesto myslím vážně. Můj svět se právě protíná s tím zdejším jen částečně; a pokud Sirien pravil, že jsem mizerná náhrada za takového Alnaga nebo Dalcora, tak měl naprostou pravdu. Oni za RPG dýchali, kdežto já ne.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Argonantus:
Bohužel, takových je tady málo. Navíc jsou takové diskuse obvykle dosti rychle zavražděny (tedy mrtvý). Mě to totiž příjde, že buď na ni začnou psát teoretici nebo tam nepíše nikdo. Je to smutné ale mě to tak připadá.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Jiron:

Eh - to samé - tak piš, co chceš, a co máš na srdci.
Ono je nakonec stejně zajímavá jenom taková glosa, která baví autora.

P.S. Pokud seš hospodskej povaleč, nic nám nebrání zase rozchodit tu hospodu, co jsme tu měli. Případně podumat o té politické scéně.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti