žaloba

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ano, v tom výčtu samozřejmě sou vzájemné vazby. Ale i tak to jsou tři oddělé skupiny lidí... to je docela dost. A navíc vidím, že s tím moderováním mu to nestačilo, protože tu problémy dělal i potom (paradoxně ZVLÁŠTÌ potom)

Ach jo... já na tohle už kašlu. Dělejte si se Sosáčkem co chcete, mě už je ukradenej, stejně, jako zbytek tohodle sporu. Pokud si myslíte, že bude dobý ho tu nechat, jak chcete, ale rozhodně nehodlám být jakkoliv spojovaný s tím, co v budoucnu provede, ani s tím, kdo další (i) kvlůli němu odejde.

To ostatní, o čem si myslím, že je třeba to vyřešit, oddělím někam do jiného threadu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Tentokrát v tom jsem nevinně! $D $D

Vážně, dostal jsem se sem až teď a nestíhám zírat. Co to s váma je, lidi? Co to do vás vjelo? Běžte se na chvíli projít ven do parku a pak si uvědomte, že tohle je jenom fórum, kam se přicházíme bavit o věcech, které nás baví.

Pokud tu je nějaký "problém", pak jen v jedné jediné věci - nedostatek tolerance a slušnosti.
Tolerance proto, že nejsme schopni tolerovat, že by se ostatní třeba mohli bavit o tom, co nás nezajímá. Občas by bylo lepší volit přístup "ať si hrajou, když je to baví" než přístup: "musím těm sviním dokázat, že řeší kraviny".
Slušnost proto, že nejsme schopní řešit problémy vklidu. Viz celá tahle diskuze. Ve skutečnosti se vůbec nic nestalo (oddělení tématu, no bóóóže), ale má to tady pět stránek, protože prostě nejsme schopní přestat na sebe křičet.

Pak je taky nemalý problém, že se tu potuluje několik lidí, kteří mají neustálou potřebu ukazovat prstem na jiné a vyřvávat: "Koukni, jak je támhleten špatnej".

Naučte se prosím řešit spory, až budete klidní. Dopřejde si čas, ohlašte se z fóra, dejte si kafíčko, koukněte se na telku, a teprv potom si běžte stěžovat. Bude tu hned víc dýchatelno.

Tím bych normálně skončil, protože mi přišlo zbytečné řešit kdo je špatný a kdo je hodný. Jenomže tu několikrát bylo vytaženo moje jméno, byl jsem nařčen z pár věcí a je to dosti osobní, takže musím reagovat:

_______________________

Sirien: Křičíš, máváš rukama a hulákáš jak na lesy. Také si stěžuješ na způsob, jakým vedu fórum. Nelíbí se ti, že se snažím zavděčit všem. Nelíbí se ti, že nerozdávám bany. Žádáš, abych byl tvrdší. OK, budu tvrdší... dovol, abych tě upozornil na panující zásadu, že:
Moderátor musí být slušný a zdvořilý. Moderátor je tu od toho, aby spory uklidňoval, nikoliv rozdmýchával. Řídí se heslem "moudřejší ustoupí" a udělá cokoliv, aby nedošlo k hádce - třeba potlačí vlastní ego.


Ty se tak poslední dobou rozhodně nechováš. Očividně ti ale nevadí, že se nedržíš zásadami, o kterých jsi před půl rokem slíbil, že se jimi budeš řídit - místo toho chodíš a ukazuješ prstem na ostatní. Kvůli stejnému problému jsme loni "degradovali" Sosáčka a ty ses dost ostře stavil proti němu. Dneska děláš to samé.

Chceš, abych byl tvrdší - pak ti tedy na rovinu a přede všemi říkám, že se mi nelíbí tvé chování. Nechováš se jako moderátor, který uklidňuje spory a snaží se, aby fórum bylo příjemným prostředím. Chováš se naopak velmi destruktivně.

...

Sosáček: Jednou provždy si prosím odpusť ty svoje ušpěpačné poznámky. Poslední měsíce všude kolem sebe trousíš poznámky na mou adresu, skrytě se mi vysmíváš, neustále něco naznačuješ. Proč? Nic jsem ti neudělal a neotřel jsem se od tebe jediným slovem!

Tvoje slova jsou jed, Sosáčku. Chodíš, sem tam něco utrousíš a otravuješ náladu na fóru. Jsi zbabělá krysa, která se bojí říct na rovinu, že se jí něco nelíbí, protože by musela čelit ostatním. Máš s někým nějaký problém? Tak už to konečně řekni - přímo, věcně, na rovinu. Myslím, že budu mluvit za celé Fórum, když řeknu, že už nás nebaví sledovat, jak si někde v koutě vyléváš své komplexy jedovatými a sarkastickými poznámkami na účet ostatních.

A začít můžeš u mě. Co jsem ti udělal? Co ti na mě vadí? Předpokládám, že to bude něco vážného, když se do mě tak navážíš.

_____

EDIT: Fórum nemá žádný problém. Problém tu má pár lidí, co by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Lidi, co by si potřebovali zamést na vlastním prahu.

EDIT2: Dalcora tím nemyslím :P (
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Tý jovka, koukám, že tady to dnes žije jak s Mattonim.

Myslím, že Paranoia je zde oblíbenou hrou. Napřed za vším byl ničemný Alnag, jindy Markus, teď zase Sosáček, Pieta a Sirien současně, podle toho, kdo to napíše (ale odchází Dalcor...); chybí kultura projevu, jsou tu osobní útoky, je tu moc teorie, ostatní jsou kurvy a vůbec to stojí za ...

Nejzajímavější je pozorovat, jak se tu asi před pouhým týdnem někdo holedbal, jak je všechno báječné a vyřešené.
Mimochodem, ti největší jmenovaní ničemové jsou obvykle v debatě nejzajímavější; dokážou do toho přinést něco výrazného.
Pokud se podaří tyhle zajímavé maníky umlčet, bude tu děsná nuda.

A pak - abych se připojil k apolkalyptickému tónu - rozhodně odejdu.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Ano, také jsem si v průběhu dnešního dne řekl, že se vyškrtnu z MOD týmu, ale na Jezevcův návrh (myslím) se odstranilo tlačítko "uživatelské skupiny", kde se to dalo nastavit, a pak jsem se s tím už neměl náladu zabývat. Jak jsem psal v MOD na začátku února... tohle už docela dlouho není moje Fórum.
Když Alnag odcházel, řekl, že tohle Fórum zničíš, a paradoxně i když tohle Fórum ožilo a zdokonalilo se, tak měl v určitém smyslu pravdu, tak nějak jsi tohle Fórum skutečně zničil. Nejsem jediný, kdo to tak cítí... to, že jsi z něj potom vybudoval jiné, asi funkčnější, je sice hezké, a rozhodně úspěšné, ale už to není tamto Fórum, na kterém jsem se moderátorem stal.

Ano, ukazuji prstem na ostatní. Paradoxně - ukazuji prstem na člověka, kterého jsi (konečně) seřval hned po mě, mimo jiné i kvůli tomu za co jsi ho seřval. Je smutné, že mi nejprve museli povolit nervy, aby se to stalo.
Bany... to je takové... neujasněné. Ano, nařkl jsem Tě, že jednáš nerozhodně. Ale ne protože si mu nedal ban, ale protože to co jsi Sosáčkovi napsal teď, jsi mu měl napsat už dávno.

Nepopírám, že v tom co mi vytýkáš máš pravdu. Ale proti jedné věci se cítím potřebu ohradit - snažím se, aby Fórum bylo příjemnějším prostředím. Snažil jsem se o to přes rok a půl. Říkal jsem Ti, možná i aktivněji než kdo jiný, co si myslím, že tu je za problémy, co bude vadit nováčkům, když jsem přijdou. říkal jsem Ti, že té Teorie tu je trochu moc, že obecně některé chování které tu bylo standardem v průběhu posledního půl roku bude dost nově příchozím připadat divné.
Ale... čím dál tím víc jsem získával pocit, že mluvím do stěny, protože většina těch věcí, které jsem řekl, nakonec dopadla tak, že se s tím buď nic nedělalo, nebo sem byl odmávnutý že to není pravda a že plaším. A dneska jsem se hned od několika lidí dozvěděl, že to, na co jsem upozorňoval nejenže vnímají také, ale že to už má i následky v podobě jejich odchodu/nečinnosti. Získal jsem takový zvláštní pocit marnosti, který dost možná stál na počátku toho, jak jsem tu vypěnil.

Vedle jsem založil téma, kde pár věcí, o kterých jsem ale mluvil už předtím, zmiňuji. Uvidím, jestli má vůbec cenu se nějak snažit, nebo jestli jsem skutečně půl roku zkoušel mluvit skrz stěnu.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Dám si pauzu, pro jistotu.
Gowery

Příspěvek od Gowery »

Jako nezávislý pozorovatel můžu s klidným srdcem říct, že to mezi vámi přerostlo do čistě osobních sporů :>:o/ . Raději bych to neřešil a hodil to na čas k ledu, ale netuším, jak hluboko mohou sahat kořeny nesváru.
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Nepřipadáte si teď tak trochu jako... PITOMCI? $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Eleshar:
Otázka je položena moc brzy. Zeptej se zítra.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já si připadám jak blbec, protože potom, co jsem nahlas prohlásil, jak jsem v tom nevinně, jsem se nechal strhnout a zapojil jsem se taky. :>:o/ :roll:
Uživatelský avatar
Eleshar_Vermillion
černá eminence
Příspěvky: 18505
Registrován: 18. 6. 2003, 21:31
Bydliště: Praha

Příspěvek od Eleshar_Vermillion »

Žádám, abys mi zítra poslal PM s připomenutím, abych tuto otázku nepomněl znovu položit, tímto ji oficiálně stahuji.
Pánové, do sebe!

addendum:
Markus - jo, přesně na to jsem narážel $D
Ne croyez pas que les antisémites se méprennent tout à fait sur l'absurdité de ses réponses. Ils savent que leurs discours sont légers, contestables ; mais ils s'en amusent, c'est leur adversaire qui a le devoir d'user sérieusement des mots puisqu'il croit aux mots ; eux, ils ont le droit de jouer. Ils aiment même à jouer avec le discours car, en donnant des raisons bouffonnes, ils jettent le discrédit sur le sérieux de leur interlocuteur ; ils sont de mauvaise foi avec délices, car il s'agit pour eux, non pas de persuader par de bons arguments, mais d'intimider ou de désorienter. Si vous les pressez trop vivement, ils se ferment, ils vous signifient d'un mot superbe que le temps d'argumenter est passé.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Popravdě... možná míň, než když jsem k Fóru dneska přišel. Připadám si tak nějak uvolněně, když je ten vztek, co mi tu měsíce jen tak doutnal, pryč.
A... to, že Markus Sosáčkovi konečně něco řekl považuju za docela velkej úspěch, i když cena za to nebyla malá :(

Spíš mi to celý připadá tak vzdáleně nesmyslný. Nic z toho by nemuselo bejt, kdyby se něco dělalo už dřív. To je asi tak všechno...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Sirien:

Už jsem párkrát na netu takovouhle scénu ztropil, když jsme myslel, že není vyhnutí, ale málokdy to mělo nějaký efekt. Spíš jsem s odstupem musel poctivě odpovědět na Elesharovu otázku, že ANO.

Jinak - myslím, že Sosáček je v tom opravdu nepodstatný. Nemusíš mi věřit.
Daleko větší problémy jsou věcné - hodně odlišné představy o tomhle portále.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Argonantus: Spíš než představy bych viděl organizaci portálu (a tím nemyslím rozmístění sekcí), místa je tu pro všechny dost, ale jedni se tu druhejm neustále pletou pod nohy.

Sosáček je podle mě problém... jenom asi trochu specifičtější, než obecnost tohohle sporu. Třeba se mu po Markusově napomenutí konečně rozsvítí a po dvou letech neustálého pletichaření konečně ztichne, pro mě by to byla velmi vítaná změna.

Jinak dneska to zjevně alespoň nějaký efekt mělo. Otázka zní, jestli to stálo za to. A na to se mě zeptej tak za týden, pokud si vzpomeneš...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

A rozsvítí se i tobě? :>;o)
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Mě jen dočasně zhaslo. Pravděpodobně ve spojitosti s tim POS**** proudem v domě, kterej má pořád výkyvy, takže mi cio chvíli výpadek zresetuje počítač a já se teď před maturitou a příjimačkama jen pokaždý klepu strachy, že mě to zrovna teď, když ten net potřebuju jak nikdy předtim ten počítač odrovná úplně...
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti