Teoretická masturbace

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Teoretická masturbace

Příspěvek od Invictus »

Otázka je prostá.

Kdy budou nějaké výsledky nekonečného bádání? Začnete pracovat na fakt dobrém systému? Uděláte průzkum hráčských preferencí? Určité jaké systémy jsou fakt dobré? Nebo alespoň vytvoříte nějaký souhrn rad pro seberozvíjení hráče?

Pánové teoretici, táži se Vás.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Resurrection
Příspěvky: 5415
Registrován: 26. 9. 2006, 11:34

Příspěvek od Resurrection »

Hura, nejsem v tom sam :-) Pripojuju se k dotazu...
Secrets are power.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Překvapivě - já taky!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Naoki
Příspěvky: 5466
Registrován: 2. 10. 2006, 21:04

Příspěvek od Naoki »

Já jsem otázky vůbec nepochopil -.-
It is often the case that those who strongly advocate for social causes are driven less by a feeling of compassion towards the poor and weak, but more by a feeling of hate towards the rich and powerful.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

S výnimkou novej témy, ktorá je intelektuálnym cvičením a úzko súvisí s mojou prácou, nemám žiadne ciele a ani aktivity v oblasti bádania. A myslím, že ani toho teoretizovania z mojej strany v poslednej dobe až tak veľa nie je.

Navyše si myslím, že teoretizovanie má primárne inú funkciu, ale to by som sa už opakoval.

Akurát pravidelne hrávam a už dlho rozmýšľam nad tým, že urobím vlastnú hru, len sa neviem zapáliť pre nejakú konkrétnu tému. Ak si otázkou myslel aj mňa.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Prave dopisuji knizku The ultimate guide of ideal Role-palying $P

Ted vazne, sice si mylsim neco podobneho co bifi (ze to neni jen k tomu neco napsat), ale kazdopadne já mám v planu ji vyuzit i prakticky. Mam rozdelane nektere koncepty na systemy, ke kterym jsem se nedávno vrátil, ale do zkouek s tím už moc nepohnu, takže o prázdninách.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Qualdezar své temné nauky teoretické používá k svádění čistých duší do tenat RPG. Jen za dnešek pokřtil za slov "conflict resolution, vesper nester" sedm neofytů...

Invictus: Nechtě jsi mi připomněl lidi, kteří se studentů filosofie ptají, jestli "už našli ten smysl života".
A vůbec, ať si každý masturbuje, jak se mu zlíbí. Proto ti ani nebudu říkat, že to nemáš řešit. :roll:
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Já jsem díky vlastnímu teoretizování dosti zlepšil vlastní hru, zlepšil jsem se coby hráč i Pán hry, naučil jsem se hrát "jinak", dokážu se lépe a pružněji přizpůsobit hráčům či novým požadavkům... to jsou pro mě výsledky dosti hmatetelné, i když vy je nevidíte.

Můžete mi to samozřejmě nevěřit, ale nevím, k čemu vám to bude dobré. V mojí hlavě nebydlíte. A krom toho nelžu :P

ale abych potěšil... chci sepsat nějaké články s "radami". Zatím si buduji živnou půdu a sepisuji glosář konceptů, které jsou k pochopení oněch rad zásadní.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Prave dopisuji knizku The ultimate guide of ideal Role-palying
Eh? Ultimátní příručku o ideálním rolovém... skoro bych řek že to je tyčkování, ale to by tam muselo bejt o "y" míň... nebo možná rolovém znechucení...?? hm... rolovém kamarádění, to bude ono $P
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Ze se dalcor s tukanem brani teorii, to chapu. Ale proc to delaji ostatni? Myslim, proc studujete vysokou skolu, panove? Vzdyt je to taky sama teorie, ne?
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Sosacek píše:Ze se dalcor s tukanem brani teorii, to chapu. Ale proc to delaji ostatni? Myslim, proc studujete vysokou skolu, panove? Vzdyt je to taky sama teorie, ne?
To jo, lenže pokým je RPG zábava a môžeme si "slobodne" vybrať, tak výška už tak "slobodne" na výber nie je... Chceš niekde ukázať svoj diplom aby si dostal zopár bubákov naviac? Študuj, štutuj, študuj! (pozdrav od súdruha L). :cry:

A nemysli si, že som na výške len tak posedával a prešiel... Zopakoval som si jeden ročník, žejo! A skúšky, tie som si tiež prenášal, hlavne kvôli tej TEÓRII a obmedzenej praxi, ktorej tam bolo ako šafránu.

Nikdy více!

Joe
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Invictus:

Děsivý význam této činnosti vysvětluje sám název threadu.
Radši bych se dál neptal.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

2Bifi, Qualdezar, Markus: Jsem potěšený, že taky na něčem děláte. Doufám, že z toho něco bude, a že to bude stát za to.

Myslim, proc studujete vysokou skolu, panove? Vzdyt je to taky sama teorie, ne?
Ano teorie tam určitě je dosti, ale poté co tyhle školy vystuduješ, tak ty poznatky můžeš využít a využíváš v praxi (asi to neplatí u všech škol a na 100% učiva, ale... ). Navíc ty obory, které jsem zatím měl studovat se docela dosti zabývají aplikací v praxi.

Zato od lidí, kteří sami uznali že jsou teoretici RPG jsem kromě pár článků ve smyslu "zvěstování pravého slova", ještě nezaznamenal. Rozhodně nic co bych sám nedělal. Bez teoretické masturbace.

Tak jsem se prostě chtěl zeptat, jestli z toho bádání na konci procesu, taky něco vyjde ven. Vypadá to že ano, jsem zatím spokojen.

EDIT:
conlai píše:Nechtě jsi mi připomněl lidi, kteří se studentů filosofie ptají, jestli "už našli ten smysl života".
Filosofii se věnuji už pěknou řádkou let, a jako jeden zhlavních témat bylo hledání smyslu života. Nemusel jsem kvůli tomu studovat vysokou školu, ani s tím někoho nadutě obtěžovat. Nedivím se, že se někdo takhle vysmívá studentům filosofie, protože spousta lidí buď tohle nemá čas řešit, nebo si to řeší sama, aniž by měli potřebu všem dávat najevo, jak je to strašně důležité. Proti filosofii nic nemám, samozvaní Filosofové s titulem mi trochu vadí.
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Když masturbovat, tak jedině prakticky.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Sosacek píše:Myslim, proc studujete vysokou skolu, panove? Vzdyt je to taky sama teorie, ne?
Po třech letech po škole můžu s klidem říct, že teorii elektrotechniky jsem nikdy, nikdy ale opravdu vůbec nikdy nepotřeboval, už na škole ne.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti