Haló, normální hráči, jste tu?

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Myslis kdyz se Quasit po hre zeptal, jestli musel nutne stravit hodinu vyrabenim postav a nakupovanim schopnosti, kdyz ani jednu nepouzil, nebo kdyz pri hre probehla vymena

Quasit: "... protoze GM neco ..."
ty: "To ma storytellera."
Quasit: "Aha, tak to je ta hra hned o 20% lepsi"

? Uplne si nepamatuju svuj podil, a nemyslim ze se neco takovyho delo ve hre.

Na Gameconu, kde ses mne a Quala snazil presvedcit ze FATE je nahovno, protoze neni d20 nebo tristat jsi myslim a) zacal, b) to bylo v hospode, a ne pri hre.

Nejak to skripe, sefe.
But nobody came.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

Souhlasím s Bifim, že tahle diskuze má fašizoidní potenciál (ať už tím myslí cokoliv :) ). Ale to asi každá diskuze, která nějak třeba i nejasně dělí lidi na správné a špatné. Ale až na posledních pár příspěvků typu "tys udělal toto", se ta diskuze ubírala jiným směrem. Proč chtějí někteří pokračovat osočováním se ze špinavé analyzace hry, ne zcela chápu.
Přijde mi to už spíše dosti v osobní rovině, kam nevidím.
Iron Within
Iron Without
Sosacek
Příspěvky: 25732
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Invictus píše:Přijde mi to už spíše dosti v osobní rovině, kam nevidím.
To odpovida. Valka "teorie kazi hru" x "teorie vylepsuje hru" se tahne uz od doby kdy byla vyuzita ve valce Alnaga a Markuse o vedeni fora, coz je vec, ktera takhle zpetne taky vypada dost jinak.

Ale vypada to, ze prstat neni tak jednoduchy 8)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Jiron píše:To bylo po skončení a ne při hře.
no dobře...no ;)

Sorry
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Invictus: Vtip je v tom, že tohle téma nemá dělit lidi na dobré a špatné ale na teoretiky a praktiky.
To že si někteří myslí, že když to napsal praktik tak jsou teoretici špatní je vykonstruované.

Edit: Mimochodem je hlavní, že se do tématu zapojují všichni a ne jen ti zainteresovaní. Bohužel, to co bylo zamýšleno tou první myšlenkou už dávno zmizelo ale to není škoda protože se to nedá slovy vyjádřit.

RPGF je IMHO v úpadku. Stejně jako starověký Řím.
Naposledy upravil(a) Jiron dne 24. 4. 2007, 16:33, celkem upraveno 1 x.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Má pravdu předsedo
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Haló, normální hráči, jste tu?

Příspěvek od Conlai »

Jiron píše:Invictus: Vtip je v tom, že tohle téma nemá dělit lidi na dobré a špatné ale na teoretiky a praktiky.
To že si někteří myslí, že když to napsal praktik tak jsou teoretici špatní je vykonstruované.
Opravdu?
A co řekneš na tohle?
Dalcor píše: ...
Vy normální hráči, které nezajímá všch 80 tisíc INDIE RPG her.
...
Hráči kteří mají zájem zkoušet a hrát něco nového a není v zajetí vlastního elitářství a herní xenofobie.
...
Vy kteří chcete hrát ne pro kritiku, ale pro zábavu.

Kde sjte hráči bez klapek na očích?

Podle mě tu vymírají. Ve prospěch těch Druhých.
Asi jsi si myslel, že jsi v jiném tématu... :>;o) :wink:

EDIT: Jo, jasně, máš pravdu. Není třeba dělit na "dobré" a "zlé", když můžeš mít "normální hráče" a "elitářské ksenofoby s klapkami na očích"...
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Conlai - mimochodem to dělím na třiskupiny.

* Teoretiky
* Praktiky
* Písečkáře (klapky na očích)

A řekni mi - kde v tom je že některé z nich nazývám špatnými? Nikde. To si určité skupiny plně vykonstruovali a dle hesla potrefená husa se ozve taky ozvali... Ale myslím si že tohle téma je uzavčené. ke zmenám které jsem tím chtěl nazančit víceméně po společné úmluvě došlo a dochází...
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Dalcor píše:Conlai - mimochodem to dělím na třiskupiny...
Aha, to z toho ale jaksi nevychází. Je tam vidět "normální hráče" (tebe, tvého bratra a případné alpinisty) a ty ostatní, kterým připadají veskrze pejorativni atributy
Dalcor píše:A řekni mi - kde v tom je že některé z nich nazývám špatnými? Nikde. To si určité skupiny plně vykonstruovali a dle hesla potrefená husa se ozve taky ozvali... Ale myslím si že tohle téma je uzavčené. ke zmenám které jsem tím chtěl nazančit víceméně po společné úmluvě došlo a dochází...
Di se bodnout. Když napíšu, že lidi, kterým se líbí Dragon Lance, obzvláště pokud jim táhne na třicet a mají rádi modely, jsou retardovaní blbečci vhodní tak akorát ke třídění kuřat, taky explicitně nemluvím o tobě, ale dáš si to dohromady a pochopíš to jako urážku. Nebo ne?
Ten "argument" s husou je potom navazující sykofantie nejnižšího řádu, jejíž použití je vlastní arogantním blbečkům, kteří si myslí, že sežrali všechnu moudrost světa. Od tebe jsem jej nečekal.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

GRR - Seru na to chtěl jsem zaflejmovat, protože mě prostředí tady začalo navýsost štvát, ale nakonec jsem to stáhnul.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 24. 4. 2007, 17:11, celkem upraveno 2 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Ešte jednu okrajovú poznámku. Delenie na "nich, teoretikov" a "nás, niečo iné" navyše nádherne hovorí, že tí teoretici vlastne vôbec nehrajú (alebo hrajú veľmi málo), oni len "teoretizujú" a vlastne sa aj z tohto dôvodu medzi nás, normálnych hráčov RPG, nerátajú. Čo je nebezpečný klam, ktorému už niekoľko jedincov na tomto fóre prepadlo.
Uživatelský avatar
Invictus
Nerozhodný volič
Příspěvky: 7462
Registrován: 21. 11. 2005, 02:33
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Invictus »

To jsme zase u těch interpretací, a já už se bojím toto téma řešit dokud si to sám neujasním.

K ostatnímu se mi nějak nechce vyjadřovat, ale
ad. trojí lid: takže to bych se prosím zařadil mezi písečkáře, i když samozřjemě nějaký ten praktik a teoretik tam taky bude. :P
Iron Within
Iron Without
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Conlai:
sykofantie - co to prosímtě je? Já se v cizích slovech moc nevyznám.

Děkuji.
Ano je pravda, že Dalcor sežral veškerou moudrost světa (a to ho máte jenom na fóru). Osobně mě velice mrzí, že nemám o čem psát sem na RPGF a nemám tu ani co číst. To je to co tím chtěl básník říci i když to řekl mizerně a ta báseň stála za velký hnědý voňavý levandule. Ale je to tak. Je tady asi tak pět témat kam můžu něco napsat aniž bych si připadal jako naprostý tupec a ignorant a asi tak stejný počet témat která bych chtěl číst. A já se považuji za průměrného hráče (já sice nic nehraju ale stejně) a hledám to co mě zajímá.

Jak se tak na to dívám je asi chyba ve mě. Omlouvám se, že jsem napsal slovo. Asi bych měl odejít.
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Příspěvek od Bifi »

Dalcor, Ty fakt ten "argument" s husou myslíš vážne! :eyecrazy: Kým u Alnaga to bola len vypočítaná figúra, Ty si tomu asi prepadol úplne! Keďže si a vážim, vysvetlím:

Použitie "trafenej husi" je absolútna podpásovka, pretože pokiaľ osočovaná strana nezareaguje, môžeš to interpretovať ako ich strach/súhlas a svoje víťazstvo. Pokiaľ zareaguje, bez ohľadu na typ ich argumentu môžeš povedať, že "potrefená husa se ozvala" a opäť to interpretovať ako svoje víťazstvo. Absolútne nefér, pretože vopred druhú stranu odsúdiš bez možnosti obrany, chápeš? Teda samozrejme pokiaľ je Tvojím cieľom komunikácia a nie zneváženie druhej strany...
Uživatelský avatar
Peekay
Příspěvky: 5532
Registrován: 4. 2. 2007, 12:11
Bydliště: Foxdale Manor, Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peekay »

A viete co? Ja mam celeho Dalcora a jeho triedenie hracov na xyz skupin v zadnici.

Nemam problem si vyskusat nove veci, nemam problem hrat stare veci, nemam problem o hrani rozpravat z rozlicnych uhlov. Pri vsetkych tychto veciach sa bavim, a to vyborne.

Ked chce byt niekto obmedzeny, xenofobny debil, ktory bude po zvysok zivota odmietat hadzat cimkolvek inym ako d20inou, tak prosim. Ja mu v tom branit nebudem.

Iba on neho ziadam, aby ma nechal na pokoji a nevysvetloval mi, ako si nedokazem uzit hru.

edit: a ozaj - toto je jedine forum v historii mojej internetovej existencie, kde sa celkom bezne navzajom flamuju moderatori, a moderatorske funkcie zastavaju ludia, ktori su prilis lenivy patkrat kliknut, aby offtopicovu diskusiu oddelili celu na miesto toho, aby proste skopirovali posledny post.
Naposledy upravil(a) Peekay dne 24. 4. 2007, 17:16, celkem upraveno 1 x.
"Ve světě DrDII je mnoho mísat, která jsou plná démovů."
- Pieta

"When I became a man I put away childish things, including the fear of childishness and the desire to be very grown up."– C. S. Lewis
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů