Haló, normální hráči, jste tu?

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Haló, normální hráči, jste tu?

Příspěvek od Dalcor »

Tímhletím tématem naštvu spoustu lidí, už se na to těším:

Drazí návětěvníci. Jste tu někde? Vy normální hráči, které nezajímá všch 80 tisíc INDIE RPG her. Vy co v názvosloví co je gamismus či narativismus tápete. Kdo nemáte na záchodě vylepené poučky Rona Edwardse. Kdo si hážete ksotkou zda si zadek vytřete bílým nebo červeným papírem a nehledáte k tomu premisu, či skutečný důvod s pozad vaší postavy. Vy co si Indie spojujete maximálně s Indy Cars.

Vy hráči, kteřý máte zájem hrát a bavit se a nesledovat při hře mechaniky. Nesledujete zda hra používá ideální řešení konfliktní situace. Kde jste vy hráči jejichž vrcholem je Dračí doupě či DnD. Hráči kteří mají zájem zkoušet a hrát něco nového a není v zajetí vlastního elitářství a herní xenofobie. Kdo máte zájem hledat, zkoušet a hrát hry komerční i nekomeční. Ovšem pro samotné zahraní si a vyzkoušenía obohacení. ne kvůli studiu RPG teorie. Vy kteří chcete hrát ne pro kritiku, ale pro zábavu.

Kde sjte hráči bez klapek na očích?

Podle mě tu vymírají. Ve prospěch těch Druhých.

POZOR TOTO JSEM DOPSAL POZDÌJI!
A.K.A. kam se poděla diskuze

Kam se pdoěla diskuze ve které se nebudou vyskytovat odborné termíny, ve kterých nám vzdělanějščí hráč nebudou vnucovat že zrovna tyhle systémy něco dělají lépe či jinak ač an stejné téma. Kam se podělla diskuze kam nikdo nespamuje o tom co viděl někde jinde? Kde jsou průměrní hráči, obyčejných her, kteří se dokážou vyjadřovat k termínu bez termínů jako gamistický, pejorativní, premisa... KDe jsou hráči které nezajímá jen vlastní hra a systém, ale jsou schopni popovídat si bez nějakých hlubokých znalostích o obecných věcí RPG. Mě se zdá že tu mizí. Kde jsou lidi kteří nechtějí chytat za slovíčko jiné a nehledají chyby v herních návicích ostatních. Obyčejná diskuze se nám nějak vytrácí.

Ten pocit na mě doléhá již delší dobu. Jako člověk který toho pro RPG Fórum udělal docela dost a je s ním už nějakej pátek shledávám způsob tohot fóra poněkud zvláštní.

Mám nárok na vyjádřeníé svého názoru. udělal sjem to poněkud nevhodně, to přiznávám. Chtěl bych se omluvit lidem kterých jsem se dotkl. Překvapivě jsem viděl že se to lidí dotkne a prot mě většina reakcí nepřekvapila. Ano v té konfliktnosti byl úmysl. Ne však úmysl dotyčné urazit. Úmysl byl vzbudit konflikt a nechutenství. Většina věcí se totiž vyřeší konflikty a toto téma se konfliktem vyřešilo. Tedy dokud ty intelektuálové a pseudointelektuálové kteří se rádi ohánějí cizími slovy budou chtít mluvit tak jak jim zobák narostl. Tedy jako obyčejný člověk jako jsem já. Dokud své torie budou chtít podávat i pro blbce jako jsem já. Ano tento konec může znít alibisticky. Těžko někomu dokážu že jsem to téma zakládal za tímto účelem.

Myslete si třeba něco o prdeli či blbosti. Nebo o fašismu a tuposti, či o inkvizici. Mě je to jedno. já jsem upozornil na problém. A problém se řeší. Z tohoto důvodu vidím svoji misi jako úspěšnou a co si o mě myslí jiní je mi srdečně jedno.

Já s tímhle fórem vyrůstal v RPG. Jsem s níma ještě s Czech DnD od samotného mého počátku RPG/1996? nebo kolik, pokud se nepletu/. A budu rád, pokdu s RPG fórem budu žít dál a třeba i umřít (třeba rukou Bifiho, zasloužil bych si to ;-). Ale k tomu je čas od času nastavit zrcadlo. Nemusíte mě mít rádi. Můžete si myslet že jsem idiot. Ale roky pracuji na tom aby tady byla pořádná komunita která nebude specializovaná jen na teorii, DnD, D20. Jenže současný vysoce odborný trend (třeba v Conlaiově příspěvku dvě stránky zpět, kterému ani já ani brácha nerozumíme, protože prostě nejsme tak vzdělaní) odrazuje potencionální všeobecnou "průmernou" neteoretickou komunitu. Alespoñ podle mě, stjeně jako Anti - DrD nálady kdysi.
Naposledy upravil(a) Dalcor dne 24. 4. 2007, 22:53, celkem upraveno 2 x.
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Jsem zde a hrdě se k tomu hlásím!
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Mmmmôžem aj ja....? :oops:

* útrpne žmolí v prstoch FATE, na krku má zavesený Klenot vládcu a z vrecka mu trčí obyčajná šestková kocka *
Uživatelský avatar
Fritzs
Příspěvky: 6292
Registrován: 9. 5. 2005, 21:47
Bydliště: Brno

Re: Haló, normální hráči, jste tu?

Příspěvek od Fritzs »

Dalcor píše: Hráči kteří mají zájem zkoušet a hrát něco nového a není v zajetí vlastního elitářství a herní xenofobie. Kdo máte zájem hledat, zkoušet a hrát hry komerční i nekomeční. Ovšem pro samotné zahraní si a vyzkoušenía obohacení. ne kvůli studiu RPG teorie. Vy kteří chcete hrát ne pro kritiku, ale pro zábavu.
Já bych si DnD klidně zahrál, a to bez ohledu na RPG teorii...
-I don't suffer from insanity. I enjoy every minute of it.

-If violence isn't solving your problems then you aren't using it enough.

-Jestliže je hlad nejlepší kuchař, pak je smrt nejlepší lékař!
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22593
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Tak jsem si myslel, že jsem normální hráč, ale asi nejsem. Nicméně s těma klapkama na očích sis to u mě Dalcore pěkně rozlil. :roll:
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

Proč (na obě věty oznamovací?)
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Jiron
Rytíř
Příspěvky: 2321
Registrován: 16. 10. 2004, 16:34

Příspěvek od Jiron »

Too few.

Je jasné kdo vidí a kdo je slepý.
Smrt se šíří ulicemi a mor si vybírá oběť za obětí. A Ropelgar sedí v koutě, kam na něho lidé nejdříve házeli odpadky a pak jen pohoršené pohledy. Hledí tam na své chorobou prorostlé prsty a údy. Jeho mozek je dokonalý. Tak dokonalý, že nedokáže hýbat tělem. Sedí a opírá se zády o stěnu. Snad alespoň srdce zůstane spravedlivé, čstné a nenakažené morem.

Krásná povídka, že?
Jeden moudrý muž kdysi řekl: "To, ze mas na něco právo, neznamená ze nejsi č***k, když to uděláš."
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15028
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: Haló, normální hráči, jste tu?

Příspěvek od Pieta »

Dalcor píše:Drazí návětěvníci. Jste tu někde? Vy normální hráči, které nezajímá všch 80 tisíc INDIE RPG her. Vy co v názvosloví co je gamismus či narativismus tápete. Kdo nemáte na záchodě vylepené poučky Rona Edwardse. Kdo si hážete ksotkou zda si zadek vytřete bílým nebo červeným papírem a nehledáte k tomu premisu, či skutečný důvod s pozad vaší postavy. Vy co si Indie spojujete maximálně s Indy Cars.
Jsem tu. Nezajímá mě. Tápu. Nemám. Nehážu. Indy Cars neznám.
Dalcor píše:Vy hráči, kteřý máte zájem hrát a bavit se a nesledovat při hře mechaniky. Nesledujete zda hra používá ideální řešení konfliktní situace. Kde jste vy hráči jejichž vrcholem je Dračí doupě či DnD. Hráči kteří mají zájem zkoušet a hrát něco nového a není v zajetí vlastního elitářství a herní xenofobie. Kdo máte zájem hledat, zkoušet a hrát hry komerční i nekomeční. Ovšem pro samotné zahraní si a vyzkoušenía obohacení. ne kvůli studiu RPG teorie. Vy kteří chcete hrát ne pro kritiku, ale pro zábavu.
Mám, ale ty mechaniky mi to často kazí. Nepoužívá, stejně ji hraju. Nejsou mým vrcholem, málo kungfu. Mám. Mám. Mám. Proč ne kvůli obojímu? Proč taky ne kvůli obojímu?
Dalcor píše:Kde sjte hráči bez klapek na očích?
Podle mě tu vymírají. Ve prospěch těch Druhých.
Jsou mezi námi. Dýchají náš vzduch. Kradou naše ženy. Čtou nám naše sourcebooky. Rozebírají nám naše herní styly. Přemýšlí nám nad naším koníčkem.
Zabít!
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4711
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Tau'va!!
Erm, špatný topic.

Za vyšší dobro RPG her!!
To už je správny topic 8)

Môj zastávajúci názor: zbytočne neanalyzovať, ale hrať, viesť, pripravovať a prežívať!

Joe
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Mě by spíš zajímalo, jestli by se našel aspoň jeden ten Druhý. Jakože bych podle Dalcora asi měl být kdesi v čele těch druhých, a přesto se tam dle Dalcorova popisu nenacházím.

Dalcore, potřebuješ vychladnout. A možná chodit mezi lidi... bojíš se přízraků, které neexistují.§

---

Mimochodem, téma přesunuji do obecného. Do seznamky moc nepatří. Dík za pochopení.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fingalen »

Markus píše:... bojíš se přízraků, které neexistují.§
Chces snad popriet moju existenciu, o treti najvyssi?
Kazdopadne vrela vdaka za napadon z tym zachodom. Idem hned a zaraz poodlepovat edwardsove poucky zo steny nad postelou a ponalepovat ich na zachod. Tam travim urcite viac casu!
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Příspěvek od ilgir »

Já myslím, že Dalcor sám sebe zařadil mezi ty Druhé. On určitě DrD za vrchol nepovažuje...
Se všemi definicemi normálního hráče uvedenými Dalcorem se neztotožňuji, ale jsem si vědom tomu, že byl jeho příspěvek adresován lidem, jako jsem já. Vzhledem ke svému stáří (mládí) mám ale ještě spoustu času stát se tím Druhým.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Na jedné straně bych to mohl být já, ale něco mi říká, že nejsem.
Sosacek
Příspěvky: 25734
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Zvlastni nicmene je, ze spousta lidi by asi byla rekla, ze s klapkami na ocich je to dost obracene. Ze klapky na ocich maji mozna lidi, kteri chodi kolem a rikaji muj system je nafurt nejlepsi, a ja se prece nebudu ucit nic jinyho.

Neprijde ti naopak Tvuj prispevek jako ukazka xenofobie a elitarstvi? Myslim, co v tobe brani tomu abys rekl "at to tak delaji, kdyz je to bavi"?

...

Premyslim, proc pokladam otazku na kterou znam odpoved, a nad kterou se ty stejne nezamyslis, a shledavam ze nevim :) Treba nekdo prijde s nejakym napadem.

EDIT: samozrejme, ze vsichni kolem hraji pro zabavu. mimoto, teorie s tim nema co delat, hru si mues uzit kdyz znas teorii stejne dobre, jako si muzes uzit jizdu autem i presto, ze vis co oznacuje oktanove cislo.
“And, for an instant, she stared directly into those soft blue eyes and knew, with an instinctive mammalian certainty, that the exceedingly rich were no longer even remotely human.”
― William Gibson, Count Zero
Uživatelský avatar
Jezevec
Vypravěč
Příspěvky: 694
Registrován: 3. 7. 2006, 07:26
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jezevec »

Safra Sosi, ackoliv mi nekdy tve odpovedi prijdou prudive, tak tentokrat souhlasim ve vsech bodech.

Sam bych to neumel vystihnout lepe.
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů