Alnagovo vystupování

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Alnagovo vystupování

Příspěvek od Markus »

Toto téma má sloužit jako odnož konfliktu, který vznikl v tématu "Na příběhu záleží". Řešíme zde Alnagovo chování, proti kterému jsem se já ostře postavil.

Cílem tohoto tématu není pořád přilévat olej pod ohneň, ale dojít k nějakému kompromisu a řešení.
Pokud vám vadí něco na Alnagově chování, prosím, napište to.

Pro úplné znění diskuze a přehled všech argumentů a protiargumentů viz vedlejší téma. Zde uvádím jen několik posledních příspěvků k věci.
-----
Markus píše:Myslíš si tedy, že je lepší zvolit cestu zesměšňování a shazování, než abys napsal jednoduchý, slušný text?
Alnag píše:Po nedávných zkušenostech. Definitivně ano.
Markus píše:Takže jsi právě uznal, že záměrně komunikuješ pomocí zesměšňování a shazování.
---
Markus píše:Prohlášení

Alnagu. Zcela uvědomněle a záměrně diskutuješ takovým stylem, aby jsi zesměšňoval a shazoval své oponenty. Děláš to, přestože se to jiným lidem nelíbí. Vede to k tomu, že lidé, kteří s tebou začnou debatovat, se po chvíli začnou cítit dotčeně. Bodejď by se necítili dotčeně, když ty je záměrně zesměšňuješ.

Tito lidé potom nemají chuť dále pokračovat v diskuzi.

Vzhledem k tomu, že se na tomto fóru zapojuješ téměř do každé debaty, nutí mě to položit si otázku:
"Kolik lidí přestalo na toto Fórum chodit nebo psát proto, že tys jim to znechutil?"

Na tuto otázku nedokážu bohužel odpovědět. Přesto bych tu odpověď rád věděl. Pokud by se totiž prokázalo, že odrazuješ návštěvníky od tohoto fóra, musel bych to - jako administrátor - začít nějak řešit.

Zatím tě jenom poprosím o to, aby ses začal chovat slušně. Přestaň urážek a zesměšňovat ostatní lidi na tomto fóru. Přestaň z nich dělat blbce. Nauč se přistupovat k myšlenkám ostatních lidí s respektem a tolerancí.

O to tě žádám, nikoliv z pozice administrátora, nýbrž z pozice uživatele, kterému to vadí. Mám toto fórum rád, rád diskutuji, ale musím uznat, že tvůj přístup mě od diskuzí odrazuje.
---
Alnag píše:Finále: Mistrovství demagogie spočívá ve zobecnění. Diskutuji různým stylem. Možná, že někdy shazuji své oponenty, je ale odvážné tvrdit, že to dělám pořád, což z tvého příspěvku vyplývá.
Někdo se může cítit dotečeně, někdo nikoliv. Ty se cítíš dotečně. To je zjevné. Bylo by dobré mluvit tedy za sebe. Nicméně neprokazuje se nechuť pokračovat v diskusi. Nechuť pokračovat v diskusi mám já, ale ty jedeš vesele dál. Čili tohle obvinění je vyloženě vykonstruované.
(...)
Souhlasím ale s jednou speciální podmínkou. Ty nebudeš odpovídat na moje příspěvky a já na tvoje. Tvůj přístup k argumentaci je mi cizí a skutečně mne unavují tvoje... Pokud chce někdo být také takto ignorován tak nechť se přihlásí, přidám si ho do seznamu.

Možná tě to překvapí, ale já mám tohle fórum taky rád. Tak rád, že pokud bych si jen vteřinu myslel, že je pravda, že ho poškozují tím, že odrazuji uživatele tak v ten okamžik bych odešel.
---
Markus píše:Nechtěl jsem říct (a neřekl jsem), že vždycky komunikuješ takhle. Ne vždy. Ale velmi, velmi často.
(...)
Upřímně... myslím, že to není dobré řešení. Mám chuť diskutovat a cítil bych se hodně ochuzeně, kdybych nemohl diskutovat v tvých tématech. Ne vždy se totiž takhle porafeme.

Dále se obávám, že ačkoliv tady nabízíš, že budeš ignorovat každého, kdo si o to řekně, nefungovalo by to. Ne každý si přečte toto téma. Ne každý by věděl, že má možnost tě odmítnout.

A za třetí - často máš zajímavé názory a konstruktivní kritiku. Kdyby ses nemohl vyjadřovat (třeba na má témata), mohla by se tím hodně ochudit diskuze.

Proto je podle mě ideální jiné řešení:

Přestaneš shazovat a urážet jiné, budeš se chovat slušně. Nebudeš se vrtat ve skulinkách. Přestaneš s ostatními jednat jako s "nepřáteli, které je třeba za každou cenu porazit", dokud si nebudeš jist, že o toto zacházení sami stojí.

V minulém příspěvku jsi souhlasil, přesto jsi mě v tom samém příspěvku dvakrát shodil (viz výše).

Na oplátku jsem ochoten změnit svoje chování, které ti (podle tvých slov) nevyhovuje, a také se začít chovat přijatelně. To mi však budeš muset napřed vysvětlit, co dělám špatně a čím odrazuji jiné lidi, protože o tom doposud nic nevím.
---
Alnag píše:Řešení = mám svůj návrh v podpisu. Tam ho uvidí každý!!! Jak prosté.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnag píše:Všichni, kteří mají problém s necitlivým přístupem mých příspěvků, nechť mi napíší PM, budu je pro příště raději zcela ignorovat a nebudu se do nich již více strefovat!
Nevím, pořád si myslím, že toto řešení není ideální. Viz výše zmíněné argumenty.

Ideální řešení by bylo, kdybychom oba dva změnili způsob jednání. Jak já, tak ty.

Mě jde o to, abys přestal šťourat do ostatních lidí (a do mě). Abys je především přestal urážet, shazovat a zesměšňovat. Sám jsi uznal, že to děláš, a děláš to vědomě.

Já tě teď prosím, abys to vědomě přestal dělat.

Tvoje prohlášení v podpisu není řešení, je to jenom únik.
Myslím si, že přáním většiny lidí je nebýt shazován a urážen Alnagem. Podle tvého řešení budeš nadále shazovat a urážet ostatní lidi, a teprve když tě požádají, abys přestal, tak toho necháš.
Nebylo by snazší ty lidi vůbec neurážet, aby tě o to nemuseli žádat?

Co takhle otočit tvůj podpis na něco takovéhoto?
Všichni, kdo si přejí, abych se do nich strefoval, zesměšňoval a shazoval je, nechť mi napíší PM, a já to začnu dělat. Dokud mě o to nepožádáte, shazovat vás nebudu.
Uživatelský avatar
Dalcor
Vévoda z Knightlundu
Příspěvky: 4971
Registrován: 3. 4. 2004, 19:41
Bydliště: Černá skála a Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dalcor »

No to snad není pravda. Znechuceně bych praštil dveřmi kdybych měl možnost.

Kdo chcete hoďte si kamenem. Zadara.

Tohle je Markusi vrchol nevkusu a nevhodnosti. Toto téma měl založit Alnag a ne ty!

Já jsem s Alnagem nikdy neměl problém!
I am Alpharius!!!!
Kulka je hlupák, ale bodák, to je panečku jiný chlapík!
WargamingASP - nevážně nejen o wargamingu.
Uživatelský avatar
Conlai
Správce rozbitých snů; Moderátor
Příspěvky: 2399
Registrován: 25. 11. 2003, 19:08
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conlai »

Je pravdou, že tahle "sebekritická témata" působí přitaženě za vlasy. I mě na Alnagovi třeba něco vadí, ale myslím, že je lepší to vyřešit buď přímo v daném tématu (formou připomínky) nebo přes PM/ICQ (výhoda soukromí - žádní diváci, klid pohoda - škoda, že mě to nenapadlo dřív). Pochybuji, že se něco vyřeší těmito velkoryse založenými tématy. Alnaga tímto vháníš do dost nepříjemné situace (já bych sem na jeho místě nepřispíval).

Navrhoval bych tahle dvě témata zrušit...
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Mně to nevadí. Pokud by to mělo vést k pročištění situace tak proč ne. Jen mám pocit, že to špatně skončí...

EDIT

Ale přispívat sem spíše nebudu, abych nepřiléval olej do ohně. Nicméně se zájmem si to přečtu.
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Dalcor píše:Tohle je Markusi vrchol nevkusu a nevhodnosti. Toto téma měl založit Alnag a ne ty!
Alnag mě sám poprosil, abych toto téma založil.
(Přesněji: řekl, abych diskuzi o něm oddělil od starého tématu)

Hlavní důvod jeho založení byl, abychom už nezahlcovali vedlejší téma a dořešili to někde jinde.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Alnagu, přesto bych rád znal odpověď na svůj předposlední příspěvek. Pokud to nechceš řešit veřejně, klidně si to mezi sebou můžeme vyříkat pomocí PM.
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Alnagu, přesto bych rád znal odpověď na svůj předposlední příspěvek. Pokud to nechceš řešit veřejně, klidně si to mezi sebou můžeme vyříkat pomocí PM.
Dokážeš pochopit, že už nemám zájem? Kdybys podobným příspěvek začal s chutí bych diskutoval. Ale zvolil sis jinou cestu. Fajn. Ale není to cesta po které bych chtěl kráčet s tebou...
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

K tomuto příspěvku i k vedlejšímu - jak malý děti. Nikdy bych něvěřil, že to řeknu zrovna na vaší adresu.

Co komu vadí na Tukanovu chování?
Co komu vadí na Sosanovu chování?

Jestli někomu vadí, jak se chovám, tak mi to může napsat do topicu ihned, nebo to může napsat skrz PM, pokud to nebude chtít prát nahlas, nebo mi může jít rozbít hubu. Ale zakládat si extra téma "Co komu vadí na mém chování", to si rovnou pozvěte terapeuta a začněte:
Ahoj, já jsem Markus, a jsem zlý na lidi
Ahoj, já jsem Alnag, a jsem protivný na lidi
Ahoj, já jsem Tukan, a jsem hnusný na lidi
Ahoj, já jsem Sosan a jsem kousavý vůči svým kamarádům.

PS: Sorry Sosi, že sem vzal do party zrovna Tebe, ale chtěl jsem mít jistotu, že vemu někoho, kdo si to neveme osobně a kdo mě tu nezačne napadat, že ho tu pomlouvám apod. kraviny
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Tuk-Enek píše:Ahoj, já jsem Alnag, a jsem protivný na lidi
...
PS: Sorry Sosi, že sem vzal do party zrovna Tebe, ale chtěl jsem mít jistotu, že vemu někoho, kdo si to neveme osobně a kdo mě tu nezačne napadat, že ho tu pomlouvám apod. kraviny
A jak jsi věděl, že to nevezmu osobně já... :-)= $P
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Nebo já :>;o)
(dělám si srandu)

Na vědomost se dává, že jsme si to s Alnagem nazvájem vysvětlili pomocí soukormých zpráv, a že je po všem $D
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Protože u Markuse a Tebe mi to bylo jedno, protože to na vás dva bylo mířený. $P
Konec konců to jste VY, kdo jste si tu založili (stupidní) skopinově terapeutická sezení, na nichž vám mají lidé říkat, co se jim nelíbí na vašem chování. A ta, jak obecně známo, začínají:

Ahoj, já jsem (doplň 1) a jsem (doplň 2)
Za doplň jedna si dosaď jméno (Alnag, Markus, ... )
Za doplň dva si doplň co daná osoba je (hnusný na lidi, závislýn a drogách...)

Konec konců jakožto diplomovaný psycholog bys to měl znát $P
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8896
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Markus byl rychlejší
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Alnag
Příspěvky: 3686
Registrován: 22. 10. 2001, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alnag »

Markus píše:Na vědomost se dává, že jsme si to s Alnagem nazvájem vysvětlili pomocí soukormých zpráv, a že je po všem $D
A někdo prosím odkliďte ty mrtvoly... co zbyly po tom, co si to Alnag s Markusem vysvětlili. (Alnagův duch... tímto potvrzuju, že opravdu existuje pek.... áááááá)
In nomine Ordinis! & La vérité vaincra!

Tohle byl kdysi taky můj domov. R.I.P.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Odklidím to do Archivu...
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů