Story does Matter!

Čas od času vzplane RPG Fórum plamenem a divokými hádkami. Zde archivujeme některé obzvláště povedené flamy - pro pobavení, ostrašení či poučení budoucích generací.
Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 84
Registrován: 14. 9. 2003, 13:52
Bydliště: Chrudim
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pete »

A já mu nemůžu nic říct, protože on to skutečně nenapdal. Ne přímo. Ale zdatně toto sdělení vtisknul mezi řádky. Tam, kde proti němu nikdo nic nemá.

A co je výsledek? Text plný zesměšňování, shazování a znevažování... Ovšem zdatně podaný tak, aby to nebylo moc okaté.
Nechci už dál nic rozepisovat k situaci (myslím, že už málokdo by chtěl). Jen takový ťuk do prázdna: jistá, často používaná teorie říká, že způsob předávání informace je důležitý, že je neoddělitelnou součástí přenosu informace, že můžou nastat určitý informační šumy, že příjemce často nepochytí informaci jak ji "sdělovatel" chtěl podat. Myslím, že není nutné (spíš ani možné) hodnotit jen obsah sdělení, ale musí se zohlednit i způsob přenosu informace.

Sám se vždycky snažím o to, podat informace takovou cestou, aby dorazila co možná nejpřesnější a co nejmíň zkreslená, aby si ji příjemce nevyložil jinak...
Rozhovor Jerry Queena a Alexe Parkera:
Jerry: "Slyším vodu. Buďto budeš ve vaně, nebo meješ nádobí?"
Alex: "Jsem ve vaně a meju si nádobíčko..."
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22590
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson »

Přiznám se, že řád čtu vyhrocenější diskuse, kde se ukáže další tvář lidí co znám, ale tohle jsem fakt nezvádl, mám málo času.

Pár věcí:
Markusi, Alnaga přeci nějaký čas znáš. Já ho znám taky, často jsme vedli nesouhlasnou diskusi, do které se zapojili i ostatní. Nicméně když své (oponenty, protivníky - i to jsi napsal) partnery v diskusi vezmeš jako rovné a nebudeš chtít vidět v jejich příspěvcích provokaci a urážení, tak i s takovými lidmi můžeš diskutovat normálně a v klidu.

Ještě jedna věc - po měsíci čtu forum, tohle je čtvrtý thread týkající se nějaké duskuse mezi tebou a Alnagem, a je první, který není zamčený po tvém příspěvku - takže jsem Offtopic, ale píšu to sem.

Prosím, než nějaké téma zamkneš, dej poslední slovo někomu jinému a sám už nereaguj. Je to dost těžké, sám to moc nezvládám, ale třikrát v jedné hodině mi to od tebe přišlo trochu ... arogantní.

Ale jinak nic osobního proti tobě nemám ani mít nechci. S Alnagovým článkem se z větší části ztotožňuju, protože sám nemám rád takévá jednoznačná dělení a navíc si nemyslím, že snaha o elitářství a vydělání peněz je nějak špatná - já se k obojímu ještě rád přiznám (protože to je také reklama).

A pro Alnaga - někdy jsi opravdu šťoura a dokážeš lidi utopit na lžičce vody, kterou předtím vybrečeli. Je fakt, že i já hledám mezery v definicích druhých lidí, takže moje kritika nejde moc od srdce. Ale zkus vzít v pozat, že jsou lidé, kteří prostě nepřemýšlí v jasných definicích a není to chyba, takže když třikrát položíš otázku a nedostaneš odpověď, možná by ses měl zeptat jinak.

Nicméně doufám, že to oba vyřešíte, i kdyby to mělo být formou této diskuse. Takže se klidně pohádejte nebo argumentujte, já jen doufám, že to povede k nějakému závěru a nejlépe konsensu.
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

kolik je druhů příběhů, tolik je druhů systémů. Neznám hru bez pravidel. Neviděl jsem hru bez příběhu...
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Skaven:
Rád bych znal smysl resurektování této pochmurné mrtvoly.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20870
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Argonantus: Skaven prostě chtěl připojit svůj komentář. Na tom není nic ostudného :wink:
Uživatelský avatar
skaven
Příspěvky: 1133
Registrován: 30. 11. 2004, 16:53
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od skaven »

Argonantus píše:Skaven:
Rád bych znal smysl resurektování této pochmurné mrtvoly.
Já se totiž vždycky začtu do začátku diskuze a řeknu si, to má přece snadné řešení a pak jsem líný číst další čtyři stránky příspěvků... :)
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Příspěvek od Argonantus »

Ach tak.
Já otázkou nemínil nic zlého; jen jsem byl napnutý, že třeba dojde k nějaké nekromancii nebo tak něčemu.
To mne obvykle zláká (viz lichové jinde).
Zamčeno

Zpět na „Legendární flamy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů