30. číslo vydáno!

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

30. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion » 11. 2. 2012, 20:40

Drakkar č. 30
Na břehu již všichni netrpělivě čekají na Drakkar, který se vrací z loupežné výpravy, ale o několik dnů jej zdržely bouře...

Obrázek

Obsah 30. čísla:

Můj pohled na PragoFFest 2012 („Chiisai“)

Confessio čili Jak jsem se chtěl stát spisovatelem (Argonantus)

Řád sv. Lazara Jeruzalémského (Petr „Goran“ Chvál)

Multikampaň (Jerson)

Náhodní tabulka: Náhodná setkání ve městě (Quentin)

Dračí doupě 2: Al-Jenov almanach artefaktov (Aljen)

Dračí doupě 2: Turnaje (Michal Viskup)

Dračí doupě 2: Dobrodružstvo "Železo pre čiernu ruku" (Ján „Crowen“ Rosa)

Zahrajte sa s nami: Crusader Rex (Peter Kopáč a Petra Kopáčová)

Zahrajte sa s nami: A Game of Thrones (Alef0)

Kráľ meymunov (Michal Viskup)

Příběhy Impéria: Ukázka z Knihy dobrodružství (Ecthelion2)

PDF sborník si můžete stáhnout zde. Příjemné čtení!

Zaujal vás nějaký článek? Nebojte se k němu napsat krátkou reakci!
Pokud se vám líbil, dejte nám to do tohoto tématu vědět – autory to určitě potěší. Pokud máte nějaké návrhy nebo výhrady (ať již ke konkrétním článkům nebo k časopisu jako takovému), prosíme, napište nám je také. Za všechna Vaše hodnocení, poznámky nebo připomínky vám budeme velmi vděční!

-----------------------------------------------------------------------------
Web projektu: http://drakkar.rpgplanet.cz
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

morech11

Re: 30. číslo vydáno!

Příspěvek od morech11 » 11. 2. 2012, 20:52

pekne vy! :) zatiaľ som len očami zbehol svoj článok, len aby som zistil, že som s ním ešte nespokojnejší, ako keď som ho posielal (čo samozrejme nie je vaša chyba ;)), jednoducho ho nemám rád ako taký, chcel by som aby bol lepší :) anyway, ten obrázok je super, smiem sa spýtať kto má doma takú parádnu zbierku figúrok?

určite ešte prídem s nejakými ohlasmi, ale toto číslo je neuveriteľne dlhé, takže mi to môže chvíľku trvať :)

PetrH

Příspěvek od PetrH » 11. 2. 2012, 21:00

stahl jsem a zde prvni postreh:
Můj pohled na PragoFFest 2012 („Chiisai“)
- prislo mi to docela kratne a telegraficke, skoro jako clanek nekde v konec rubriky kultura misto prvniho uvodniho clanku jubilejniho cisla. Zacatek clanku jako reklama na program (viz. web me fakt nepotesilo. nechtel jsme vedet ze mam jit na web FF, nebo bych mel?) predstaveni RPGA bych radej nez v clanku videl v boxu jako autonomni objekt clanku, stiynosti na recepci a bufet, me nejak jako ctenare nebavi. chtel jsme nejake drby, novinky z predstaveni, z programu, ne klise z fanzinu nekdy pred letapane 1999, kdy jsme na cony jezdil a psal z nich podobne telegrafy.
suma smarum: stiznost poradatelky na jeji "silne zaujaty atd atd (koho to zajima v reportazi z conu" na kde co me spise rozladila, proc neni aspon par vet o poradech, v naforu se diskutuje Jersonova netradicni prednaska, den grasse je zde docela slusne vyzdvihovan, nakouknuti do tovrby svetu nic :( bud jsme si pod reportazi osobne predstavoval neco jineho, nebo jsme ji nepochopil...

PetrH

Příspěvek od PetrH » 11. 2. 2012, 21:09

druhy postreh:
Příběhy Impéria: Ukázka z Knihy dobrodružství (Ecthelion2)
- dobrou myslenou je oddeleni od drakkaru v jakousi samostatnou cast. zamlouvaji se mi jak obrazky tak ukazka dustojnika. nejvece me ovsem na novou knihu laka ta posledni figura shrbeneho vojaka s vousem, stary veteram, kteremu vlaka vzala vse, kamarady, rodinu, nadeje, lasku se vraci domu, je z nej zebrak a kady na nej diva jako na obtizny hmyz. jednou se zastane skreta z nedaleke tovarny a od te doby je opet v soukoli boju... dlouho se mi nestalo, aby jen obrazek ve me toto evokoval... jdu kacirsky listovat PI :)

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 11. 2. 2012, 21:40

Hej, Gorane, to jsem nevěděl, že ses nechal přejmenovat. :D
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

PetrH

Příspěvek od PetrH » 11. 2. 2012, 22:11

dneska mam nejakou ctivou:)
- jednoducha pomucka, kterak zkomplikovat nekomu jeho primou cestu ubahnenou ulici jak za strizliva, tak po korbeli, tedy za dne ci noci. je zni citit dost dnd, ale neni to tak hrozne. urcite ukazka pomuze dalsim, v jednoduchem navodu, jak si udelat vlastni a to nejen ve meste, ale kdekoliv a kcemukoliv.

PetrH

Příspěvek od PetrH » 11. 2. 2012, 22:20

Dračí doupě 2: Turnaje (Michal Viskup)
- zni to kacirsky, ale do matematicky pannenskeho se tady autor snazi zanest matematickou logiku, muze to byt prvni noc par excellance, anebo taky prusvih jak z nocni mury cerveneho denicku nactiletky. a ted proc mam takovy pocit: nevim proc, ale cele to pridelovani arenovych bodu, pocty, nasobeni, deleni bych hltal u stareho drd, ale nejsem si jist, zda toto zapada do drd2. Mohu se samozrejme mylit, ale tak jak jsme jej cetl nerekl bych, ze toto bude organicky doplnek.
- clanek je psan doela slusne, par prikladu je nekdy lepsi voditko jak pravidla. jevice me pobavil hrun na duchode se stale rekordem v lize. chudak hrun je porad a vsude:) PS: kdo dodaval ty figurky? jsme skoro kacir, ale kdyby kazdy kouske arenovky byl prolozen ukazkou ve figurkach dostalo by to smrnc. takhle mam jen divny pocit, ze toto v drd2 ani jinde asi nevyuziju... skoda, docela jsem se tesil

Korhul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Korhul » 12. 2. 2012, 00:04

Tak jsem si přečetl Jersonův článek a tleskám. Dost mě to navnadilo, abych něco takového opravu zkusil, protože o tom už nějaký čas uvažuju, neb mám kolem sebe hráčů dost. Takže díky za inspiraci.
Moje RPG Laboratorium a k němu vlákno na fóru. Malý svět pro osobní potřebu. Třeba se bude něco hodit i někomu jinému.
Konfigurátor substancí a nástrah pro DrD II
Deníky pro DrD II podle revize pravidel
Never attribute to malice that which is adequately explained by stupidity

Aljen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Aljen » 12. 2. 2012, 10:26

Kurniiiik vidim ze vypadla posledna uprava pri koroblovej niti :(

Ma tam byt:
Cena: Aktivovanie stojí 2 duše a deaktivovanie 1
Efekt: Teplota odevu sa nastaví podľa pocitu nositeľa v okamihu aktivácie a zostane na tejto útovni až do deaktivácie alebo do svitu či súmraku. V teplom podnebí nechladí.
Naposledy upravil(a) Aljen dne 12. 2. 2012, 11:18, celkem upraveno 1 x.
System does mother
Hram Sógarda v Dungeon World kampani PbP
Nemas s kym hrat? Chces vyskusat iny RPG system a tvoja parta to odmieta? Pozri sem!

morech11

Příspěvek od morech11 » 12. 2. 2012, 10:56

PetrH píše:Dračí doupě 2: Turnaje (Michal Viskup)
- zni to kacirsky, ale do matematicky pannenskeho se tady autor snazi zanest matematickou logiku, muze to byt prvni noc par excellance, anebo taky prusvih jak z nocni mury cerveneho denicku nactiletky. a ted proc mam takovy pocit: nevim proc, ale cele to pridelovani arenovych bodu, pocty, nasobeni, deleni bych hltal u stareho drd, ale nejsem si jist, zda toto zapada do drd2. Mohu se samozrejme mylit, ale tak jak jsme jej cetl nerekl bych, ze toto bude organicky doplnek.
- clanek je psan doela slusne, par prikladu je nekdy lepsi voditko jak pravidla. jevice me pobavil hrun na duchode se stale rekordem v lize. chudak hrun je porad a vsude:) PS: kdo dodaval ty figurky? jsme skoro kacir, ale kdyby kazdy kouske arenovky byl prolozen ukazkou ve figurkach dostalo by to smrnc. takhle mam jen divny pocit, ze toto v drd2 ani jinde asi nevyuziju... skoda, docela jsem se tesil
Neveril by si, ale z článku mám pocit úplne totožný s tvojím :) škoda... :/ asi (určite) som ho nespravil dosť dobre. Skús tomu ale dať šancu a vyskúšaj ho použiť. Ako som párkrát zdôraznil, všetky veci sa dajú "počítať" tak nejak intuitívne, tú "matematickú" časť som vlastne dopĺňal dodatočne, aby to malo nejakú (vraj) pochopiteľnú formu, ja sám ju nepoužívam :P

Čo sa týka doplnku, skutočne vznikol až keď sme si vytvorili nové ťaženie v DrD2, ale naša hra je skutočne mierne poznamenaná DrD 1.6, čo je tam zrejme cítiť. Na druhú stranu, ani 1.6 sme nehrali nejak strašne tabuľkovo :D

Ad "Confessio čili Jak jsem se chtěl stát spisovatelem" by Argonautus
Článok fakt dobrý, len ma trochu mrzí spôsob, akým boli začlenené poviedky. Bolo to veľmi neprehľadné :/ myslím, že lepšie by bolo, keby boli v čísle na konci tri-štyri poviedky a ty si sa na ne len odkázal (čo je vlastne tiež feedback na sadzbu :))

Alef0
Administrátor

Příspěvek od Alef0 » 12. 2. 2012, 11:13

Všelijak som rozmýšľal, čo so sadzbou poviedok, v DOCu boli kurzívou, lenže to mi neprišlo ktovieako lepšie. Na citáty je farebný text, lenže tri zelené strany by boli grc.

Rady uvítam.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

morech11

Příspěvek od morech11 » 12. 2. 2012, 11:28

nedá sa do pdf náhodou vytvoriť aktívny hyperlink odkazujúci dovnútra dokumentu?
v článku "link" na koniec časáku, do poviedok a na konci poviedky "späť na článok" tam, kde ste prestali čítať

anyway, tieto situácie sú skôr netradičné, zasa sa s tým chvíľu nestretnete, tak je to hádam jedno :)

Quentin
Noob of The Round Table
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Quentin » 12. 2. 2012, 11:42

PetrH píše:dneska mam nejakou ctivou:)
- jednoducha pomucka, kterak zkomplikovat nekomu jeho primou cestu ubahnenou ulici jak za strizliva, tak po korbeli, tedy za dne ci noci. je zni citit dost dnd, ale neni to tak hrozne. urcite ukazka pomuze dalsim, v jednoduchem navodu, jak si udelat vlastni a to nejen ve meste, ale kdekoliv a kcemukoliv.
Feeling dnd je snad klad, ne? Je to tabulka pro použití ve fantasy hrách :)

Ale díky ;-)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay” -Chris McDowall, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 12. 2. 2012, 13:18

ilgir píše:Hej, Gorane, to jsem nevěděl, že ses nechal přejmenovat. :D
Přejmenuješ se na Pavla Veselského, ať je sranda kompletní? :D

EDIT: opravení jména by se hodilo, chápu, že se sazbou byl docela shon a v tom se nějaká ta chybička vloudí, ale je škoda kvůli tomu působit zmatky.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

PetrH

Příspěvek od PetrH » 12. 2. 2012, 14:00

Quentin píše:
PetrH píše:dneska mam nejakou ctivou:)
Feeling dnd je snad klad, ne? Je to tabulka pro použití ve fantasy hrách :)
Ale díky ;-)
urcite mas pravdu, jen jsme se snazil vzit to nezaujate:), tech par drobnosti, jako zachytny hod se da pominout, stejne jako treba gnomove :), urcite je to dobra prace

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“