Propagacia Drakkaru

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

K bodu II
a) ano, pokud chcete mít o Drakkaru článek na wikipedii a udržet jej víc než dva týdny (což je doba hájení), musí být nejméně dva zdroje nezávislé na Drakkaru a jeho redakci (nejlépe i na autorech), které o něm zevrubně pojednávají
b) zdrojovat Drakkarem snad není problém, pokud to nebude příliš kontroverzní
...
Wikipedie

Bod III
Kolik z toho jsou boti?

Jo, a myš berte, Myš je super.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Raven »

Kolik z toho jsou boti?
shh, v mém ideálním vesmíru boti nejsou.
Jen přitlač
tak na rovinu, tvoje stýskání, že bys málem i pomohl, ale nemůžeš toho tolik obětovat a navíc ti ani nepodáme pomocnou ruku, tím jsi mě vytočil :-)=
Ale ještě mi můžeš vysvětlit ten náš pád $D

přišlo mi, že v propagaci byl ultraproduktivní bbq, když vyvěsil Drakkar do FB skupiny o larpu. I tudy se ubírají nevyzpytatelné cesty propagace
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

To je prosté - cokoliv se nezlepšuje, tak se v čase zhoršuje. Entropie a tak.

EDIT: jo a ještě k tomu pomáhání, nepsal jsem že nemůžu, ale že nechci. Nechci se dostat do bezvýchodné situace mučedníka, na němž to celé leží. Věřím, že tušíš o čem mluvím ;)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

K počtu čitatelů - pokud je větěí část čitatelů na tom podobně jako já, tak jich má Drakkar třetinu, možná čtvrtinu - než se k nějakému číslu skutečně dostanu, tak stránku na jeho stažení navštívím třikrát nebo čtyřikrát. Nepočítám pokusy, kdy mi to Drakkar z nějakého důvodu nestáhne a já to zkouším ještě několikrát.

To jen abyste si s tou tisícovkou možných čtenářů nelhali do kapsy - taky mohlo číst alespoň nějaké číslo Drakkaru méně než sto lidí.

Zbytek napíšu vedle.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Já o tisícovce čtenářů za kvartál neuvažoval ani vteřinu; původní myšlenka byla 1000 čtenářů za sedm let.
Ukazuje se, že jsem byl zbytečně pesimistický.
Jersonova slabá stovka - docela reálná - dává ke 45 číslům slabých 4500. A to se zdá být poměrně střízlivý odhad.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od crowen »

Jerson, podla toho grafu je to 1000 unikatnych navstevnikov, pocet zobrazeni stranok je vyssi, takze tvoje opakovane navstevy sa rataju do zobrazeni stranok, ale ty sa ratas ako jeden user (teda pokial na danu stranku nepristupujes z viacerych zariadeni)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

Argonantus píše:Já o tisícovce čtenářů za kvartál neuvažoval ani vteřinu; původní myšlenka byla 1000 čtenářů za sedm let.
Ukazuje se, že jsem byl zbytečně pesimistický.
Nebyl, alespoň ne nezbytně. Ty mluvíš o čtenářích, jakože skutečných lidech. Já jsem jeden čtenář oc četl číslo 44 a 45 , ty jsi druhý čtenář, co dal od č. 36 všechny, kromě 41 atd.

Ve statistice jsou návštěvníci. Když tam vlezu dneska, jsem 1 návštěvník. Když tam vlezu po půl hodině, jsem pořád 1 návštěvník. Když tam vlezu zítra, jsem 2. návštěvník. A to jsem si ten Drakkar ještě ani nestáhnul.

Jinými slovy, odhaduješ počet vozů a máš statistiku o kozách.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

OnGe:

je to přesně tak. Právě proto zněla moje první otázka, kolik je z toho stažení časopisu a odpověď zněla, že to nejde zjistit.
Takže odhad.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

crowen píše:Jerson, podla toho grafu je to 1000 unikatnych navstevnikov, pocet zobrazeni stranok je vyssi, takze tvoje opakovane navstevy sa rataju do zobrazeni stranok, ale ty sa ratas ako jeden user (teda pokial na danu stranku nepristupujes z viacerych zariadeni)
Jenže právě že přistupuju ze tří různých. Občas ze čtyř. A s internetem, který jsem měl ještě předloni mě někteér stráky počítaly pokaždé znovu i z jednoho počítače, protože jsem měl jakoupi plovoucí IP adresu či co.

A nemyslel jsem 100 čtenářů na číslo, to ani náhodou. Spíše 100 čtenářů celkem. Ale pokud je přístupů 4500, tak by jich mohly být i tři stovky.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od crowen »

OnGe píše:
Argonantus píše:Já o tisícovce čtenářů za kvartál neuvažoval ani vteřinu; původní myšlenka byla 1000 čtenářů za sedm let.
Ukazuje se, že jsem byl zbytečně pesimistický.
Nebyl, alespoň ne nezbytně. Ty mluvíš o čtenářích, jakože skutečných lidech. Já jsem jeden čtenář oc četl číslo 44 a 45 , ty jsi druhý čtenář, co dal od č. 36 všechny, kromě 41 atd.

Ve statistice jsou návštěvníci. Když tam vlezu dneska, jsem 1 návštěvník. Když tam vlezu po půl hodině, jsem pořád 1 návštěvník. Když tam vlezu zítra, jsem 2. návštěvník. A to jsem si ten Drakkar ještě ani nestáhnul.

Jinými slovy, odhaduješ počet vozů a máš statistiku o kozách.
Onge, o kozach tu pleties hlavne ty. Pozri si este raz obrazok, co som tu postoval, a nastuduj si, co jednotlive polozky v Google Analytics znamenaju. Rozhodne nie si dvaja navstevnici, ak navstivis web dnes a zajtra.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

crowen píše:Rozhodne nie si dvaja navstevnici, ak navstivis web dnes a zajtra.
Jistě, můžu být i jeden, s trochou štěstí, ale taky můžu být tři. Záleží na tom, jak mě GA pozná. A vzhledem k tomu, že prohlížím web z různých míst, zařízení a prohlížečů, k tomu ještě sem tam mažu věci, podle kterých mě může poznat, tak jsem unikátní uživatel skoro vždycky :)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Wild West

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Wild West »

Ježto číslo nedokáže určit, kdo jen prošel adresou a kdo tam stáhl Drakkar, je vaše dohadování o marginálii jen ztrátou času a nehneme s tím, že máme jen odhady, ne tvrdá čísla.
Je očividné, že Drakkar nestáhlo za sledovanou dobu 928 maníků, nýbrž zřejmě podstatně méně.
Uživatelský avatar
Fingalen
Příspěvky: 1198
Registrován: 25. 1. 2007, 13:39
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Fingalen »

Ja tejto debate absolútne nerozumiem najmä v kontexte toho, že Crowenova analýza hovorí o pohyboch za posledný kvartál na stránke, kde je posledná aktivita z októbra minulého roku. Pokiaľ viem, tak novšie čísla ležia len na kadejakých neúsvisiacich dropboxoch a na stránke na ne nie sú ani len odkazy. Takže absolútne netuším, ako môže tých 920 unikátnych prístupov na drakkar.sk súvisieť s čítanosťou časopisu (hádal by som, že minimálne, ak vôbec).
Hrajeme si a víme, že si hrajeme, tedy jsme něčím víc než jen rozumnými bytostmi, neboť hra je nerozumná..

I've joined the resistance.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

Fingalen píše:Takže absolútne netuším, ako môže tých 920 unikátnych prístupov na drakkar.sk súvisieť s čítanosťou časopisu (hádal by som, že minimálne, ak vôbec).
To je přesně to, o čem jsem mluvil.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Wild West

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Wild West »

viewtopic.php?f=204&t=6412&start=45

tady se mihlo číslo 118 stažení konkrétního čísla, ovšem včetně botů (ti taky stahují?) a dubletů, pokud někdo stáhne dvakrát to samé číslo (což se děje).
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů