Zlepšování Drakkaru

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Raven

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Raven » 5. 9. 2014, 13:45

Já jsem na tamější fórum jednou věšela upoutávku na nové číslo, ale nebyl k tomu jediný komentář, tak to asi moc nezabralo (ano, šla jsem tou jednodušší cestou přes fórum, teď bych možná byla srdnatější $D )
http://fantasyplanet.cz/forum/nove-cisl ... e-na-svete
Ale jo, měla jsem být vytrvalejší
Možná zkusím zpětně nějaká starší čísla s obsahem a třeba začátkem každého článku, případně bychom se mohli někoho zeptat, jestli bychom jim nestáli za krátký představovací článek :wink:
R
"Make BDSM, not war, sister."

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 5. 9. 2014, 13:48

Díky Alnagovi za vyjádření, je v tom alespoň trochu jasněji.

Dle jeho slov tím pádem zřejmě již není problém dát na d20 článek se značkou "vyšlo v Drakkaru". Jsme za to rádi, rozhodně je to posun dobrým směrem. Za nás říkám, že pokud o to jednotliví autoři stojí, tak ať články na d20 samozřejmě umístí (možné to bylo vždycky a z naší strany s tím nikdy problém nebyl)... ale jako řešní pro celý časopis opravdu nevidím, jaké by to mělo výhody pro Drakkar, takže nad tím (přinejmenším za nás dva) nepřemýšlíme.

Sparkle, Raven: Navázat spolupráci s fantasyplanet.cz v nějaké podobě by samozřejmě bylo perfektní. Budeme teď týden na občasném netu, ale pak jim zkusím napsat a uvidíme, co z toho bude. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 5. 9. 2014, 15:15

Raven píše:Já jsem na tamější fórum jednou věšela upoutávku na nové číslo, ale nebyl k tomu jediný komentář, tak to asi moc nezabralo (ano, šla jsem tou jednodušší cestou přes fórum, teď bych možná byla srdnatější $D )
http://fantasyplanet.cz/forum/nove-cisl ... e-na-svete
Ale jo, měla jsem být vytrvalejší
Možná zkusím zpětně nějaká starší čísla s obsahem a třeba začátkem každého článku, případně bychom se mohli někoho zeptat, jestli bychom jim nestáli za krátký představovací článek :wink:
R
Já jsem ale nemyslela propagovat Drakkar na FP, ale aby se Drakkar stal součástí FP. Pak teprve ho podle mě budou tamější návštěvníci brát vážně.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 5. 9. 2014, 15:22

Není škoda takhle zahazovat onu hlavní výhodu webu, tj. že je úplně jedno kde co je, protože se k tomu můžu stejně snadno dostat? Opravdu nevidím přínos v tom se někam nakvartýrovat a tvářit se, jako že to tam patří.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 5. 9. 2014, 15:33

OnGe píše:Není škoda takhle zahazovat onu hlavní výhodu webu, tj. že je úplně jedno kde co je, protože se k tomu můžu stejně snadno dostat? Opravdu nevidím přínos v tom se někam nakvartýrovat a tvářit se, jako že to tam patří.
Stojí tato výhoda za to, že se k časopisu dostane méně lidí?

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 5. 9. 2014, 15:42

Možná jsem se nevyjádřil dost jasně, ale hlavní výhoda webu je v tom, že je úplně jedno, kde co je, protože se k tomu můžu stejně snadno dostat. Nepotřebuju být součástí fantasyplanet, aby se ke mě odtud lidi dostali.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 5. 9. 2014, 15:49

Mne nie je jasné, že čo by presne tá migrácia pod fantasyplanet.cz mala obsahovať.

Znamená to, že bude len nová doména drakkar.fantasyplanet.cz?

Alebo ako to chápeš obšírnejšie?
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

Sparkle

Příspěvek od Sparkle » 5. 9. 2014, 16:21

Těch možností je víc. Co mě teď z fleku napadá:

1) udělat tam v hlavním levém menu v sekci "Hry" podsekci "RPG" a vždy, když by vyšel nový Drakkar, udělalo by se to jako článek, který by shrnoval co je obsahem čísla a následoval by v něm odkaz na stažení pdf. Zároveň by na té pravé liště místo sekce Kalendář (která se evidentně moc neujala, když poslední akce je z roku 2011) byl nadpis Drakkar a pod ním odkazy na tři nejnovější čísla.

2) mít Drakkar stále na tomtéž webu co teď, možná ho jen přemístit na doménu typu drakkar.fantasyplanet.cz, akorát vždycky po vyjítí čísla vybrat pár nejzajímavějších článků a hodit je jako separátní články do tematicky vhodné rubriky na FP (sekce RPG by se tam udělala).
OnGe píše:Možná jsem se nevyjádřil dost jasně, ale hlavní výhoda webu je v tom, že je úplně jedno, kde co je, protože se k tomu můžu stejně snadno dostat. Nepotřebuju být součástí fantasyplanet, aby se ke mě odtud lidi dostali.
Omlouvám se, ale vůbec netuším, co se snažíš říct :(

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 7. 9. 2014, 21:06

Sparkle a její reforma:
Jejda.
Výhoda více čtenářů je jasná.

To by ovšem také znamenalo, že bude nutná domluva moderátorů fantasyplanet s redakcí Drakkaru.
Tedy, kompromisy a trochu méně svobody.

A pak ještě jedna věc. Fantasy planet je fantasy net. Což má průnik s RPG sice velký, ale není to totéž.

Tohle musí rozhodnout někdo jiný.

Argonantus
.

Příspěvek od Argonantus » 8. 9. 2014, 16:18

Skoro rok uplynul od druhé Argonantní glosy viewtopic.php?f=204&t=8244&start=315

a je třeba konstatovat, že:
1) Spisovatelé jsou zatím asi na konci. Moji hlavní mistři mají vlastní článek (Lovecraft, Barker, Meyrink, Poe a Bradbury dohromady), případně alespoň samostatný oddíl článku (Chesterton, Kossaková, Machen, Umberto Eco atd.). Nenapadá mne žádný, u kterého by bylo nutno oddíl neprodleně rozšířit.

2) Návody na psaní jsou na konci; napadá mne, zda se ještě nemám věnovat samostatně expozicím, neb jsou často podceňovány a je to zajímavé téma. Ale není to moc zralé.

3) Projel jsem tři hlavní žánry, se kterými mám zkušenost, tedy strašidla, detektivky a historickou fikci. Horory jsou vytunelovány zejména těmi strašidly, Lovecraftem a Barkerem; hodně bych se opakoval. Fantazy dostatečně neznám. Vznáší se tu ještě problém science fiction, což je věc pro mne skoro uzavřená, ale možná ne úplně definitivně.

4) V prostoru už přes rok visí ten dungeon; článek, se kterým si moc nevím rady. Týká se zcela výjimečně RPG.

5) Vlastní povídky vyšly dvě, možná budou ještě nějaké další (zejména problém Myši), ale skoro to už nestojí za řeč. Musel bych nějaké drobnější napsat, což moc nehrozí.

6) Když tak koukám do computerové ledničky, pusto a prázdno, jen záhadné a trochu zavadlé zbytky od minulých hostin. Rozhodně žádná velká revoluce.

7) Takže se mi zdá, že je třeba postupně zakrojit do ohromného dortu jménem Historie a realita. Což je prapříčina této glosy.

8) Cestu tu razila v prvním roce parta Goran, RomiK, Acidburn a Ilgir, kteří spáchali asi 10 článků dohromady. A po čísle 9 od nich byl nadlouho pokoj.

9) Od čísla 20 byl jakýsi pokus o rehabilitaci, v sestavě Ilgir, Goran, Ecthelioni, Pieta, Pegas, vydrželo to taky asi deset čísel, ale článků už bylo jen šest, kdybych připočetl Ilgirovy cizí postavy v historické fantazy, pak osm.

10) Od čísla 31 kdosi degradoval hrdý název Historie a realita na Doplňky pro hru, a v této poloviční ilegalitě vyšly další čtyři články, opět Ilgirovy, od Ecthelionů a Davida Šebka. Historie a realita se mihla jediná, a to – dost nepochopitelně – druhý díl Šebkovy Búrské války (neb první je Doplněk pro hru).

11) Totální chaos v názvech se dovršil, když Ecthelioni nazvali svůj článek v č. 39 o historii wargamingu Historií a realitou. Tím se faktografické články o hmotné historii a virtuální historie hraní, literatury a podobně zmotaly do neřešitelného uzlu. Takto viděno by totiž byly prakticky všechny moje články Historie a realita.
Docela bych rád, kdyby se to zase rozmotalo a lišila se nějak „reálná“ historie a historie virtuální, tedy hraní, psaní, filmování a tak.

12) V této finální etapě ovšem množství historických článků nenápadně vzrostlo. Zjevil především Vallunův námořnický faktografický seriál, zatím trojdílný, který si ovšem s historií spíš jen tak nějak pohrává, Ravenin Pérák, který zase patří do literatury, Ecthelionovic Lachtan, který vyplul, skrývající se zase ve hrách (trochu jiné hraní..., IMHO nadlouho nejjasnější historie a realita série). Rekordní bylo číslo 42, kde se zjevily dokonce tři historické články najednou (ten Ecthelioní je zas malinko jinde, o dějinách RPG jako celku).

Napočítal jsem 13 článků za 7 čísel, což je jasně nejvyšší hustota za existenci Drakkaru, a taky rekordní partu historických autorů – Ecthelion, Vallun, Raven, OnGe, Nedis, Panda, Argonantus, a to se ještě blíží Neferit a jeho válečné velečlánky. A to považte, že by mohli přispět znovu i Goran a Ilgir.

13) Takže bez ohledu na nepřesná označení, Drakkar má nejsilnější historické období právě teď, nevidím důvod k dalším pochybám a vyčkávání a měl bych se zapojit intenzivněji. Tady vidím prostor na příští rok.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 8. 9. 2014, 17:09

Zjevil především Vallunův námořnický faktografický seriál, zatím trojdílný, který si ovšem s historií spíš jen tak nějak pohrává,
S dovolením tohle využiji jako nadhoz... Dost vážně hrozí, že seriál třídílným zůstane (byť vyjde na pět pokračování). Nulové reakce po posledních dvou dílech mi jsou jasným naznačením, že kvalita není taková, aby to lidi zaujalo... Což musím sebekriticky uznat za oprávněné alespoň v případě jachtingu, protože u něj sám cítím, že článek nemá žádné vyznění. U Přístavních zápletek mne to mrzí trochu víc, protože ty mne samotnému nepřišly špatné.

Navíc, abychom se vrátili k historii - už několikrát jsem odkazoval na knihu Františka Novotného Plachty v ohni - vynikající dílo od skutečného autora, který je vším co já nejsem - technicky vzdělaný, zkušený jachtař a profesionální spisovatel. Ještě jednu myšlenku mám, ale ve článek jí vtělím, až si budu jist - až se bude líbit mně. Jenže bez biče v podobě uzávěrky se ke psaní nedokopu:(

Pak mam ještě jeden nápad do speciálu o zombie apokalypse, ale ač se ptám už dlouho, ještě nikdo nesdělil, kdy to číslo bude:D
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

Raven

Příspěvek od Raven » 8. 9. 2014, 18:20

Pak mam ještě jeden nápad do speciálu o zombie apokalypse
My budem mít speciál o zombie apokalypse? $D
ok, se zombie apokalypsou je všechno lepší, ale termín opravdu ještě nemáme

Argonante, pevnost science fiction vezmi útokem, moc a úpěnlivě tě prosím.
R
"Make BDSM, not war, sister."

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 8. 9. 2014, 19:57

Sparkle: Uf, úplné propojení s fantasyplanet.cz asi úplně reálně nevidím. Jak píše Argo, zaměřením se s nimi kryjeme jen částečně, takže jakékoli začlenění by se neobešlo bez rozsáhlých změn časopisu. Nápad na nějakou formu spolupráce ale rozhodně má potenciál. Až se vrátíme z dovolené, tak jim zkusím napsat a uvidíme. Třeba nebudou mít nic proti infu o vycházejících číslech.

Argo: Moc díky za analýzu. Rozhodně souhlasíme s tvým intenzivnějším zapojením - palec nahoru! :D

Já osobně o historické články v Drakkaru, jak jsem již vícekrát psal, opravdu stojím. Připadá mi, že i bez aplikace jsou to mnohokrát zajímavé články, které mohou sloužit jako inspirace pro RPG (příbuzný obor)... takže v časopsiu svoje místo určitě mají.

Vallun: Ty jachtingové články nejsou vůbec špatné, četl jsem a připadaly mi opravdu zajímavé. Jen se asi projevuje, že jsou dost specificky zaměřeny, takže širší debata se o nich nerozproudila... ale dost pravděpodobně to souvisí s tématem špatné možnosti zpětné vazby pro články jako takové...

Raven: Já se snažím ládovat alespoň space operu... počítá se to? :D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 8. 9. 2014, 20:34

Ecthelion píše:Vallun: Ty jachtingové články nejsou vůbec špatné, četl jsem a připadaly mi opravdu zajímavé. Jen se asi projevuje, že jsou dost specificky zaměřeny, takže širší debata se o nich nerozproudila... ale dost pravděpodobně to souvisí s tématem špatné možnosti zpětné vazby pro články jako takové...
Díky...nemylsím si,že by problém byl v diskusích - lze diskutovat buď tady, nebo články o lodích pravidelně proodkazovávám do "svého" Lodního tématu:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

morech11

Příspěvek od morech11 » 15. 1. 2015, 11:22

Alef0 píše: * farebné kódy, pokiaľ viem, sú prideľované od nepamäti náhodne a podľa ľubovole sadzača (teda, aspoň ja som to tak vždy robil 8) ) a nedá sa povedať, čo presne znamenajú. Možno kedysi indikovali sekcie, či témy, ale postupne sa rozonačili.
a čo tak sa na nejakom systéme dohodnúť? nie je to žiadny biggie, že to tak nefunguje, ale ani nie je robota navyše, aby fungovalo, tak si vravím, že prečo nie :)

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“