Zlepšování Drakkaru

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Alef0

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Alef0 » 3. 9. 2014, 23:19

Šatap! :lol:

Navrhujem, aby sa namiesto banov dávali tresty v podobe zavedenia Drakkaru na hlavnú stránku.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 3. 9. 2014, 23:21

Alef0 píše:Šatap! :lol:

Navrhujem, aby sa namiesto banov dávali tresty v podobe zavedenia Drakkaru na hlavnú stránku.

+1 (a vramci oneho by si mi mohol mailom poslat pristupove hesla na drakkar.sk :-))

York

Příspěvek od York » 4. 9. 2014, 09:39

Ecthelion píše:Ideální je podle mě diskuze ke článku centralizovat, aby autor musel hlídat jen jedno místo a ne dvě, nebo tři.
Myslíš jako, že bych třeba mohl věci psát jen na jedno místo, když chci oslovit aktivní uživatele jak na Kostce tak na RPG fóru? No to by bylo naprosto skvělé!

Něco mi ale říká, že na to ještě doba zralá není :\

V podstatě hlavní důvod, proč už jsem o tom popsal tolik řádek na monitoru, je, že to vidím jako první krok tímhle směrem. Dokud se budeme vymlouvat na "zlí admini to zakázali", tak se nepohneme z místa. Když ale naopak vyjdeme vstříc běžným uživatelům a ti se po čase začnou ozývat, že jim to rozdělení vlastně dost podstatně komplikuje život, možná se ledy prolomí.

Fakt ale prostě je, že nikdo nezačne navštěvovat další fórum (navíc takové, kde se nedají z nových příspěvků odfiltrovat kategorie, které daného uživatele nezajímají!*) bez nějakého silného popudu. Takže soustředění diskuse na jedno místo povede k tomu, že na to jedno místo budou chodit jen ti, kdo už tam chodí, nebo případně ti, kdo Drakkaru tak moc fandí. Ze stejného důvodu opravdu není dobrý nápad přesouvat diskuse o Drakkaru někam mimo RPG fórum, leda by to bylo do RPG fóra plně integrované, takže by uživatel na první pohled nepoznal, že je vlastně někde jinde.

* Mimochodem tahle featura + preset, který by jedním kliknutím nastavil filtrování čistě na "RPG related témata", by možná mohla být pro pár RPG pozitivních lidí důvodem, aby RPG fórum začali navštěvovat.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 4. 9. 2014, 09:40

Ecthelion píše:Aleeeeeeef?! :>;o) O-)
Copak na ty stránky nemůže nikdo jiný?
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 09:51

York:
Daleko větší efekt má tvoje úvaha na jiných netech, kam chodí podobní nerdi, kteří navíc o Drakkaru nikdy neslyšeli.
Trochu problém je, že mnoho podobných podniků může vnímat Drakkar jako přímou konkurenci.

A pak samozřejmě následuje otázka "jak nejlépe" - jestli odkaz, jak tvrdí OnGe a já, nebo duplexní publikování úplného textu. Případně ještě jinak, jak nás zatím nenapadlo.

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 10:03

A ještě - už jsem to chtěl nechat být, protože mi není rozuměno;
ale zdá se mi, že logika "nebudeme si všímat, že mají na dveřích napsáno, abychom neotravovali, a přesvědčíme je dobrotou srdce a silou evangelia" mi nápadně připomíná svědky jehovovy.
Nediv se, pokud na tebe někdo vezme virtuální bejsbolku.

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 4. 9. 2014, 10:04

OnGe píše:
Ecthelion píše:Aleeeeeeef?! :>;o) O-)
Copak na ty stránky nemůže nikdo jiný?
Veľmi rád poskytnem FTP heslo a návod na nahadzovanie nového čísla: ono je to nenáročná vec, ktorá vyžaduje pozornosť a skúsenosti s používaním WordPressu (= blogovanie, nie programovanie).

Pridanie čísla zaberie zhruba 25 minút.

Chce sa niekto pridať, onge? :-)

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 4. 9. 2014, 10:09

Mam pocit, ze niektori jedinci v tejto diskusii chybali v skole, ked sa ucilo porozumenie pisaneho textu a chapanie suvislosti.

Faskal

Příspěvek od Faskal » 4. 9. 2014, 10:13

Já rozmýšlím nad tou formou propagace na kostce.
1) nejdřív se zeptám tamního krutovládce
2) řeknu, že diskuzi o formě nepovedeme (leda, až začnou na kostce vydávat články ve formě večerních zpráv v televizi)
3) doporučil bych zvážit založení funkce ambasádora na kostce, který by jako jediný z užšího kruhu drakaru komentoval diskuze; tohle samozřejmě neplatí pro autory, ti tam můžou diskutovat, jak budou chtít
4) téma by bylo o upozornění na nové číslo s krátkou anotací článků, s tím, že s hlavní diskuzí se počítá na RPGF, ale je šance, že se autor vyskytne i na kostce, ale jestli si chtějí být jistí, ať ho radši upozorní, že na něj mají dotaz u sebe.

Edit:
Samozřejmě, že tohle se má řešit o téma vedle. Dívám se nicméně na další odkazy. Dost z nich je mimochodem dost mrtvých.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

York

Příspěvek od York » 4. 9. 2014, 10:20

Wild West píše:A ještě - už jsem to chtěl nechat být, protože mi není rozuměno;
Je ti rozuměno. Já z toho prostě jen mám jiný dojem. Možná to platilo v době, kdy ta diskuse planula naplno, ale teď se klidně mohlo ledacos změnit. Každopádně to nezjistíme, dokud se nezeptáme přímo na Kostce (což právě Faskal činí). Do té doby netvrdím tak ani tak. Ale na má slova nepochybně dojde.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 4. 9. 2014, 10:21

Alef0 píše:Veľmi rád poskytnem FTP heslo a návod na nahadzovanie nového čísla: ono je to nenáročná vec, ktorá vyžaduje pozornosť a skúsenosti s používaním WordPressu (= blogovanie, nie programovanie).

Pridanie čísla zaberie zhruba 25 minút.

Chce sa niekto pridať, onge? :-)
Ještě drobnost - k čemu je potřeba FTP, když jde jen o používání wordpressu?

Alef0

Příspěvek od Alef0 » 4. 9. 2014, 10:23

Cez FTP sa tam nahrá PDFko časopisu a obálka, WordPress slúži na vytvorenie pseudočlánkov.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 4. 9. 2014, 10:27

Tak to tedy nevypadá jako až tak horký brambor. Pošli.

Wild West

Příspěvek od Wild West » 4. 9. 2014, 10:28

Faskal:

Vůbec nechápu tu myšlenku oddělení formy a obsahu.
V tom konfliktu o to vůbec nešlo a nikoho to nezajímalo, v tom zákazu to také není.
Konflikt vznikl právě kvůli ignorování jasného Alnagova pokynu, což prostě někteří lidé nesnáší. Bylo úplně nepodstatné, o co zrovna šlo. Byl to problém procedury a autority, ne obsahu debaty.

Další potíž je, že v jakékoli diskusi na D20 na jakékoli téma je naprosto vyloučeno bránit tomu, aby asi po pěti postech někdo nepoznamenal, že by bylo určitě lepší, kdyby byl Drakkar v html a nerozvinula se o tom debata. Stejně jako zaručeně padne myšlenka, že je to projekt lidí z RPGF.

Jak tu někde hlouběji odkazoval Bubák, Alnag byl z jakéhosi důvodu přednasraný na Drakkar jako celek ještě než se to vyhrotilo. O Sirienovi asi ještě hůře; ten zjevně nesnáší i slova na D; stačí si přečíst tu diskusi a jeho vstupy.

Takže pokud je opravdu zájem to rozmotávat, pak má IMHO smysl jedině odvolání Alnagova zákazu jako celku a obnovení původní diskuse bez dalších omezení.
A je skutečně správné a jedině možné se na to zeptat obou krutovládců, jinak je to patent na nový konflikt, který těžko může zlepšit Drakkar.

crowen
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen » 4. 9. 2014, 10:29

Alef, ftp heslo prosim zatial nesir, musim vymysliet, ako oddelit drakkar a zvysok obsahu na tom istom hostingu, vdaka

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“