Zlepšování Drakkaru

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Chybí tam poslední položka -
a pak to, kurva, konečně vydat, tedy pověsit na stránky Drakkaru.

Jsem zvědav, jak dlouho vydrží redakce tuto otázku ignorovat. Minule to vydržela několik let, až do Sosáčkovy slavné mise.
Debaty o 63 a 64 čísle vedeme o stále nevydaných.
Nenulové procento čtenářů to totiž naivně hledá na stránkách Drakkaru, RPGfórum vůbec nečtou.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od boubaque »

Argo, chápu a sdílím tvoje rozhořčení, ale víc mě štve to, že to neumím, a tedy nemůžu udělat sám. ...i když to bylo v zadání na novou podobu stránek...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Díky za odkaz, Bubáku, tento odkaz jsem zcela zazdil.

Otázka vedle ve wishlistu mě přivádí například k otázce, a abych nakopl své dvě hlavní otázky:
"Poprosil bych komunitu, aby prošla sekci "zlepšování drakkaru" a udělala souhrn toho, jak ona sama může Drakkar zlepšit.
Poprosil bych redaktory, aby se rozmysleli a sepsali, co pro ně komunita může udělat."

Jak se redakce staví k tomu, když chce nadšenec jménem Drakkaru vyjednávat článek pro Drakkar (nebo jménem Drakkaru dělat něco jiného)? Co já vím, tak jsem třeba takhle naháněl kdysi Neferita.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Selhan »

Hele, na jakém redakčním systému web drakkaru běží? To tam nejde prostě přidat redaktory, co budou moci nahazovat články? A pokud ne, tak proč nepřejít na wordpress, kde to jde?
Naposledy upravil(a) Selhan dne 9. 12. 2017, 11:47, celkem upraveno 1 x.
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Pokusím se udělat pořádek v oznámeních, mimo jiné zredukovat počet vláken ze čtyř na dvě. Návrh na vlákna nechám zatím ležet volně v sekci a počkám na odpověď redakce.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Quentin »

BTW když se dá hledání podle tagů, tak pod 2k6goblinů je jen jeden článek. Měly by tam asi být všechny ode mě.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Já už nad tím rozdělením taky kdysi kroutil hlavou stran té historie (viz ten starý odkaz).
Jsem na tom jako Bubák - nemám možnost ani schopnost rýt do systému. Jinak bych neprudil a spoustu věcí dávno udělal.
Uživatelský avatar
Selhan
Moderátor
Příspěvky: 3796
Registrován: 2. 3. 2016, 13:33
Bydliště: Pankrác
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Selhan »

(Proto se ptám na ten redakční systém. Tohle by neměl být problém zařídit.)
Toto všechno jsou jen nějaké mé naprosto subjektivní dojmy.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Ecthelioni a Alef jsou schopni ti něco říci. Možná Sosáček.

Jinak Faskal zlepšil Drakkar, dost dobrý, díky a zasluhuje foto před plyšovým Drakkarem.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od boubaque »

Selhan: on je to ted system statickych html stranek, ktery se generuje ze souboru v znackovacim jazyce Markdown, do ktereho se prevadi html stranka exportovana z InDesignu, prip. se to dela rucne z PDF. Vyhoda je v tom, ze Markdown nikdo neovlada a prevadeci software ovlada jen Alef (prip. jiny informatik), ktery asi taky jediny ma prihlasovaci udaje na FTP. Vydat cislo bez vydani kompletnich clanku je mozne, ale je nemozne to provest bez zmineneho softwaru. A pristupovych udaju. Hadej, kdo si tohle reseni objednal.*

Dobra zprava je, ze Alef na Foru aspon zanechal jakysi navod, ktery docela zacal davat smysl, pote co mi vcera na pivu Godric nainstaloval asi 15 programu nutnych k tom, abych mohl pouzivat Alefuv software. Takze uz mi chybi jen pristupova hesla a dostatecna sebeduvera, ze to nepodelam.

_______
* Spravne, nikdo!
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Alef0 »

Hele, na jakém redakčním systému web drakkaru běží? To tam nejde prostě přidat redaktory, co budou moci nahazovat články? A pokud ne, tak proč nepřejít na wordpress, kde to jde?
Ďakujem boubaquovi za objasnenie situácie.

Drakkar už kedysi bežal na krásnom nacustomizovanom a našablónovanom WordPresse. Problém bol v tom, že customizáciu ani šablónu už pôvodný autor (Martin Majer, nech je mu všetka sláva!) po istej dobe nedokázal udržiavať.

Momentálne ideme na minimalistickom riešení: články sú v Markdowne publikované na GitHube. Preklápanie do portálu sa rieši mojim vlastným softvérom, lebo žiaden iný statický generátor to nedokázal urobiť rozumne. Vlastný softvér saje v dokumentácii, lebo i za WordPressových i za nových čias som release čísiel robil vždy len ja.

Existuje sen urobiť zverejňovanie automaticky.

Vydanie nového čísla spočíva momentálne v nasledovnom:
* stiahnutie čísla
* preklopenie článkov z PDF do Markdownu (ručne)
* upload PDF na web (cez FTP)
* vybudovanie portálu
* upload cez FTP.

Dlhodobo bol problém v tom, že k FTP existoval jediný login/heslo, ktorý bolo treba starostlivo chrániť.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Jinak opakuji velezásadní dotaz - co se strašně dlouhými texty?

Vznáší se tu ten překlad Yvaina, v češtině, pokud vím, nikdy nikde nevyšel; pak je tu Doktrína jediného dne (Faskal ji zná), a pak se tu vznáší ten Hawkeyeho Gullivar (ještě se na něj nezeptal, ale dost pravděpodobně se časem zeptá).
A možná i další fláky.
Uživatelský avatar
Sadako
Příspěvky: 5293
Registrován: 28. 1. 2007, 21:15
Bydliště: Stadt von Morgen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sadako »

Drakkar speciál?
Yvain vyšel spolu s Lancelotem zjednodušeně v podivném dvojjazyčném souboru Příběhy rytířů kulatého stolu, jinak ne. Chrétien De Troyes má jinak afaik česky vydáno pouze Cligés.
My Lovecraft is full of dreams (and tentacles)!
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Jo, tak nějak si to myslím.
Jinak stran Drakkaru jsem teď zase v pozici, že nevím, co dřív. Dva články a jedna povídka. Nepočítaje v to ty dlouhé fláky.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Stižen nejistotou, zda to někoho tak úplně zajímá, poodhalím další plány. Starší vypadaly takto: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 52#p499552
Letos toho bylo opravdu hodně nového:

1) Moji oblíbení autoři – po sérii Lovecraft, Barker, odskoku k Vetřelcům, tandemu Bradbury/Poe, dále po Meyrinkovi, Dumasovi, Howardovi, Conanu Doylovi a G.R.R.Martinovi bude možná v této sérii na chvíli pokoj. Je vícero zajímavých oblíbenců, ale nevydají mi na článek.

2) Moje oblíbené žánry – zde po strašidlech, detektivkách, scifi, fantazy, cyberpunku a zejména historické fikci to asi taky zhasne.

3) Stran psacího seriálu, který po sérii Confessio, Proč Horor, Kompozici, Intuici a Kritice se zdánlivě uzavřel, tak najednou chytil druhý dech s úvodní Základní rovnicí, Dialogem a nyní aktuálně hrozícími Expozicemi. Tady si jsem daleko méně jist, že je to celé; nabízí se Atmosféra a Postavy, třeba.

4) „Zbytkové“ povídky na způsob Sal Borelli, Pána s hráběmi, Trpaslíka, Myši, G. a Andersenova ducha, a už došly. Pro někoho je to dobře, já mám některé z nich rád, takže díky Drakkaru a akademii, že jsou na světě. Zbývá jediná temná otázka Doktríny jediného dne. Nějaké další zatím nejsou napsané a nevypadá to aktuálně. Případně jsou definitivně pod čárou toho, co bych považoval za přijatelné zveřejnit.

5) Argonantus, vlajková loď všeho, naopak bude v dohledné době pokračovat, ať chcete, nebo ne, ať v Drakkaru, nebo ne. Zabránit tomu lze jedině mojí likvidací. V tuto chvíli je jeden napsaný a nevydaný.

6) Historie aneb Popelka všeho našeho snažení. Vyšly Mlýny a ta divná historie s rokem 1968. Po nedávné debatě se to celé otevírá znovu a je to samozřejmě propast. Nejspíš budou ty Hory, které vyvolala Sparkle dobrou otázkou. Možná budou kostely, co po nich volal kdysi Petr H. A mohlo by toho být hafo jiného. Zejména to podpoří, pokud zdechnou jiné větve psaní.

7) A úplně bokem je otázka překládání a vydávání cizích textů, třeba bude nutno dotvořit úplného časného Lovecrafta, neb tomu vůbec nic nebrání.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti