Zlepšování Drakkaru

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od boubaque »

Máte pocit, že Drakkar přešlapuje na místě, přičemž směrů, jimiž se může ubírat, je bezpočet? Získali jste dojem, že se Drakkar řítí do záhuby, a přitom by stačilo tak málo...?

Pak se podělte o své názory, nápady, krtitiky i doporučení. Každý jen trochu konstruktivní příspěvek uvítáme s radostí!
(A někdy i ty, co se zdají nekonstruktivní, nás mohou k něčemu nakopnout, takže se nebojte ani jich ;))
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Technicky o feedbacku:
Šlo by na hlavní stránku Drakkaru (tj. tam, kam si člověk jde pro primární materiál) dát odkaz na místo, kde by si případný nešťastník mohl popovídat s autorem?

Když se někde dělá reklama vypsáním příspěvků (jako třeba na d20), šlo by k názvům+autorovi dát i jednovětnou anotaci?

Také bych navrhoval při vydání čísla zahrát: "Vzhůru, slované!"
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

Jak už jsem psal jinde - když má mí Drakkar téma, tak ať je to téma více vymezené a všechny články v něm se tohoto tématu týkají. Pak má cenu si Drakkar vytisknout, protože ho použiju ve chvíli, kdy chci dané téma použít v RPG a vím, že každý článek buď využiju tak jak je, nebo z něj alespoň naberu inspiraci.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

To mi nepřipadá dobrý nápad pro Drakkar - protože tím usekneš většinu stálých rubrik.
Ale je to zajímavý nápad na... Drakkar speciál.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Dukolm
Příspěvky: 389
Registrován: 5. 7. 2006, 09:30
Bydliště: d20.cz
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Dukolm »

Tak docela by se asi hodilo dat na hlavní stránku odkaz na sekci kde by třeba byli všechny články podle abecedy. Tedka se musí člověk protloukat jednotlivými čísly. (jestli to tam je tak sem na to nenarazil)
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od boubaque »

Dukolm píše:Tak docela by se asi hodilo dat na hlavní stránku odkaz na sekci kde by třeba byli všechny články podle abecedy. Tedka se musí člověk protloukat jednotlivými čísly. (jestli to tam je tak sem na to nenarazil)
V současné době je ještě možnost si nechat přes odkaz dole na stránce vyjet "seznam štítků" (tagů, labelů...) a pod nimi už články najdeš (jen teď nevím, jestli podle abecedy, nebo podle data vydání). Každopádně díky za poznámku, zkonzultujeme a promyslíme.

-----------

Jakým způsobem (a zda) zachovat téma čísla, zatím promýšlíme, takže se k tomu vyjádřím asi až později ... což ale nebrání tomu psát na tohle téma dál ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

Faskal píše:To mi nepřipadá dobrý nápad pro Drakkar - protože tím usekneš většinu stálých rubrik.
Nevím proč by se nedaly do rubrik dát tématické články, a také nevím, proč jsou rubriky samotné tak důležité.

Jedno speciální číslo toho moc neřeší.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Bajo »

Za sebe musím říct, že většina témat mě dost míjí (což nikomu nevyčítám, pouze to konstatuji), mohu být vyjímka. A myslím že tomu tak může být u spousty hráčů, co zase tak často nestřídají zaměření svých her. Pro mě obecně by například asi bylo zajímavější, odtematizování drakaru, nicméně chápu, že z toho plynou i různé nevýhody a že je to něco za něco.

Nějaký wishlist článků by asi nebyl od věci. Nebo naopak nějaké navrhy na články od autorů, kterým by čtenáři dávali +/- podle toho, co by rádi v drakaru viděly. Taky by bylo vidět o jaké články je jaký zájem. To druhé navíc může některé autory motivovat k tomu napsat článek, u kterého váhají, zda to má cenu a zda jim to za tu námahu stojí.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od ilgir »

a také nevím, proč jsou rubriky samotné tak důležité.
"Rubriky dělají časopis", podrobněji viz Sirien.
Jak už jsem psal jinde - když má mí Drakkar téma, tak ať je to téma více vymezené a všechny články v něm se tohoto tématu týkají.
Jersi, dávat do Drakkaru pouze přísně tématické články by podle mě ke zvýšení kvality nevedlo. Lidi by si museli cucat z prstu nebo by nepsali vůbec (můj případ). Téma musí být dostatečně obecné, aby si pod ním autoři mohli představit různé věci. Jde spíše o "umělecký" rámec.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

ilgir píše:"Rubriky dělají časopis", podrobněji viz Sirien.
Možná, ale Sirien je také proti pdf časopisu na netu, a popravdě, rubriky bylo to poslední, co mě zajímalo. Buď je článek dobrý, nebo ne. To v jaké je rubrice často ani netuším, a nejen u Drakkaru, ale i kdekoliv jinde. Mám to spíše naopak, že třeba určité rubriky přeskakuju, protože když tam dvakrát není nic zajímavého, asi to tam nebude ani ne potřetí.

Jde samozřejěm jen o můj pohled a moje zkušenosti, třeba to jiní čtenáři mají jinak.
Jo, a nejde mi ani tak o zvýšení kvality, jako zvýšení použitelnosti a užitečnosti. Když budu hledat recenzi na RPG, tak nebudu prohledávat Drakkary, ale mrknu na anotace tady na portále. Když chci vědět něco o deskovkách, taky nebudu prohledávat Drakkar, a navíc klidně zapomenu, že tam daná recenze byla (jako třeba o Space Alertu).

Ale když bych chtěl vést dobrodružství na divokém západě a věděl, že se tomu jedno číslo Drakkaru věnovalo plně, tak si ho vytisknu a přečtu z velké části, klidně i po půl roce. A pokud bude o vesternu uvažovat někdo jiný, odkážu ho na Drakkar.

Jenže když vím, že v tématu o zimě najde dva články, které s ní tak nějak souvisí, povídku, která asi nesouvisí vůbec a nějaké ty recenze nebo co je tam dál, tak to fakt nemá cenu ani hledat to správné číslo.

A fakt nevím co je lepší - jestli to že lidé pravidelně píšou články, které čte pár lidí, pokud vůbec, a pětinásobek čtenářů akový článek jen projde nebo přeskočí, nebo jestli zjistit, co čtenáři chtějí, co by je zajímalo a co by využili, a podle toho sešstavit specifické číslo. Jako obvykle si myslím, že dělat netový časopis podle papírového vzoru je o ničem. Netová verze má výhodu snažšího zjištění, co čtenáři chtějí, možnost přímé odezvy a případně následných korekcí.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Sparkle »

Jerson píše: Ale když bych chtěl vést dobrodružství na divokém západě a věděl, že se tomu jedno číslo Drakkaru věnovalo plně, tak si ho vytisknu a přečtu z velké části, klidně i po půl roce. A pokud bude o vesternu uvažovat někdo jiný, odkážu ho na Drakkar.
You got a point, jen ty články musejí být dostatečně konkrétní, aby mi to jako GMovi k něčemu bylo. Obecné články s hrubými nástiny zápletek jsou mi k ničemu. Potřebuju konkrétní dobrodružství, mechaniky převedené do systému v němž hraju, mapy nebo jiné herní doplňky, nebo aspoň články silně technického ražení o tom, co se v té době používalo a jak.
Svého času si vybavuju, že v Pevnosti nějaký fanda do historie psal články kde se vždycky hnípal v jedné konkrétní věci, kterou GMové používají (např. štít) a fakt to byl článek na 2 stránky kde byly rozebrané technické detaily středověkých štítů a co se tehdy používalo a jak se to používalo a co jsou naopak nesmysly z fantasy co nemohly fyzikálně fungovat.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

Právě o tom mluvím. Prostě když bude téma o jeskyních, tak ideálně vybrat pár existujících podzemních měst a jeskynních komplexů, popsat, co tam je, co tam není, proč to tam je a pak třeba napsat jeden článek o trpasličích jeskyních a druhý o podzemních továrnách třetí říše - s trochou umu v nich bude třetina prvků podobná.
A k tomu nějaké obrázky, případně mapy.

Ale to tu stejně jen sním a myslím, že do toho redakce nepůjde.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od ilgir »

No, redakce do toho jít nemůže, protože redakce články nepíše.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od Jerson »

Já mysle, že redakce může téma článků zadat různým lidem a pak je sestavit do jednoho čísla.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Zlepšování Drakkaru

Příspěvek od ilgir »

No, může to zkusit. Na výsledek moc nesázím. Za sebe můžu říct, že do tématu čísla se trefím zcela výjimečně.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti