Web [2010 - 2015]

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

PetrH
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web II a věci okolo

Příspěvek od PetrH » 12. 7. 2010, 20:49

udelal jsi dost prace a myslim, ze to prezentaci rakaru zvedlo minimalne o 100%. blahopreji
Kouzlem a mečem PbP | Lone Wolf Adventure game PlaybyPost
-----------------------------------------------------------
Lone Wolf: Kai Lord Rudy mec - CS = 19+2(meč)=21, END = 24+2(helma)+2(stit)=28 / aktuálně = 20, WP = 19
-----------------------------------------------------------
http://www.kouzlemamecem.cz

Goran
Don Quijote
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Goran » 14. 7. 2010, 10:13

Super, akorát se nom webu zatím neorientuju. Třeba jsem zatím nezjistil, jak tam přidávat komentáře. Je to obrovský krok správným směrem a moc díky za něj, akorát je ještě nutné došlápnout druhou nohou (tj. působí to na mě nedodělaně).
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 14. 7. 2010, 11:47

Goran píše:Super, akorát se nom webu zatím neorientuju. Třeba jsem zatím nezjistil, jak tam přidávat komentáře. Je to obrovský krok správným směrem a moc díky za něj, akorát je ještě nutné došlápnout druhou nohou (tj. působí to na mě nedodělaně).
Doufám, že to působí nedodělaně jen kvůli tomu, že tam nejsou zatím naházené články... Komentáře můžeš přidávat pod článkem nebo aktualitou (musíš být zaregistrovaný - což už jsi - jestli ti nepřišlo na e-mail heslo, tak mi napiš PM).

To s tou registrací platí pro všechny, kteří někdy něco poslali do Drakkaru. Naházel jsem včera na web články z několika prvních čísel, dneska pokračuju v dalších, a kvůli tomu, abych vás mohl uvést jako autora, jsem vás už skoro všechny zaregistroval. :wink: Takže heslo u mě, ať tam nejste dvakrát...

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 16. 7. 2010, 17:04

Wan-to, dal jsem ti moderátorská práva na portálu - to by ti mělo umožnit editovat články a hlavně se dostat k HTML kódu. Nemá smysl dělat to, co už jsem já pracně udělal :) Pokud použiješ stejné CSS classy jako já, můžeme ty články prostě překopírovat.

Co se komentářů pod články týče, chtěl jsem totéž zprovoznit i tady na Fóru - už vím, jak by se daly propojit články na portálu přímo s PHPbb fórem, takže by pod článkem byla vidět diskuze, a ta samá diskuze by byla zároveň dostupná z RPG fóra. Otázka je, co s duplikováním článků tady a na stránkách Drakkaru, ale to je otázka, kterou nehodlám řešit :) Redakce!

Tradiční problém je, že články na konci měsíce musí někdo převádět do HTML. Já mám v tuhle chvíli skluz asi dvě čísla, což je ostuda. HTML články by měly být dostupné v tentýž den co PDF. Stálo by za zvážení, zda nezorganizovat skupinku lidí ochotných převádět články do HTML - vždy aspoň jeden by měl být k dispozici, podobně jako u sazby PDF se točíme já, Alef0 a Bubák (hlavně Bubák poslední dobou :) ).

Jinak já odjíždím do konce července pryč, takže nemůžu pomoct. Srpen ale bude pracovní měsíc!

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 18. 7. 2010, 18:58

Markusi díky, ale moderátorská práva na celém fóru, abych mohl i banovat uživatele a viděl Sirienovu IP adresu, jsem k Drakkaru zase až tolik nepotřeboval :P K HTML verzím článků se v pohodě dostanu i bez nich...

> Co se komentářů pod články týče, chtěl jsem totéž zprovoznit i tady na Fóru - už vím, jak by se daly propojit články na portálu přímo s PHPbb fórem, takže by pod článkem byla vidět diskuze, a ta samá diskuze by byla zároveň dostupná z RPG fóra.
To já nevím, jelikož ten web jede na WordPressu, nikoliv na Drupalu, ale upřímně řečeno - tohle prostě nepovažuju za dobrý nápad (jak z důvodů technických, tak "společenských").

> Otázka je, co s duplikováním článků tady a na stránkách Drakkaru, ale to je otázka, kterou nehodlám řešit
To ani není třeba řešit, protože ty články jsou na RPG fóru tak zapadlé, že o nich snad ví akorát ti, kdo je tam přidávali nebo kdo náhodou potřebují jejich HTML verzi :wink:

> Tradiční problém je, že články na konci měsíce musí někdo převádět do HTML. Já mám v tuhle chvíli skluz asi dvě čísla, což je ostuda. HTML články by měly být dostupné v tentýž den co PDF.
Vytvořit HTML článek z DOCu nebo ODT je záležitost ani ne pěti minut - ovšem pokud je dobře naformátovaný. Takže tohle je jen otázka toho, že je třeba - řekněme hned po korekturách - provést v DOCu nebo ODT typografické korektury a článek pořádně rozdělit do odstavců a nadpisů. Pak se HTML verze vyrábí krásně - a dokonce předpokládám, že tohle je potřeba i pro vkládání do InDesignu, takže jde jen o to, aby se jedna práce nedělala dvakrát.

HTML verzi 21. čísla si nicméně beru na starosti já.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 18. 7. 2010, 19:41

Wan-To píše:a dokonce předpokládám, že tohle je potřeba i pro vkládání do InDesignu
Bwahahahaha... $P

(a teď mě omluvte, konstruktivní příspěvek lze očekávat, až na to zase budu mít potřebnou kapacitu)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 24. 7. 2010, 15:01

Tak jsem stránky spustil. Jsou na staré známé adrese - http://drakkar.rpgplanet.cz. Nebudu kolem toho dělat žádné mecheche a muhehehe, poněvadž pořád zbývá dodělat dost věcí. Jmenovitě:

- Je třeba napsat text "O projektu". Kdo se hlásí?
- Je třeba napsat text "Podpořte Drakkar". Kdo se hlásí?
- (text "Napište článek" jsem víceméně zkopíroval odsuď z fóra)
- Na webu je sice u každého čísla seznam článků, ale kromě úvodníků a nejstarších 6 čísel jsou články prázdné. Tohle dodělám (potřebuju k tomu mimochodem poslat z Drakkařího mailu kompletní 16.-20. číslo + povídky z čísel ostatních).
- Pak nám tady vznikl pěkný bordel v kategoriích. Ze začátku se články řadily skutečně podle toho, o čem byly (například "O hraní obecně", "RPG teorie" nebo "Rozhovor") a postupem času se jim začaly dávat nic neříkající kategorie typu "Mimo téma". Na web jsem články do všech čísel roztřídil podle starých kategorií a řazení tudíž leckdy neodpovídá řazení v PDFku.

Skoro nakonec tu mám poměrně delikátní záležitost a to seznam lidí, kteří mají u mě na mailu (martin@martinmajer.net) heslo do nových stránek, protože jsem je musel zaregistrovat, abych mohl přidat jejich články:
acidburn, alef0, aljen, alnag, argonantus, baelara, bajo, bifi, boubaque, charles, clon, conlai, crowen, dalcor, dukolm, ecthelion, erric, goran, gran, hair, ilgir, jarilo, jerson, jiron, joe, kid, kin, linda*, markus, misa*, morgana, morrack, mrcek, ondrejraska, peekay, pegas, pieta, romik, sammael, smrq, tabytha, thera, vannax, viking, vitus, zayl

* sestry Merglovic, kurzívou jsou ti, kteří by už heslo měli mít
Je nějaká šance sehnat e-mailové adresy a rozeslat hromadný mail?

No a na úplně závěr něco pozitivního: Když se kouknete na stránku "Seznam autorů", tak se dočtete úžasnou zprávu: Celkem 45 autorů s 222 články! Myslím, že si všichni za ty tři roky práce zasloužíte veliký potlesk :clap:

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 24. 7. 2010, 16:22

Wan-To píše:Tak jsem stránky spustil. Jsou na staré známé adrese - http://drakkar.rpgplanet.cz.
Díky :clap:

Texty snad dáme nějak dohromady, ale myslím si, že by se daly najít nebo narychlo spíchnout aspoň nějaké prozatímní...
- Na webu je sice u každého čísla seznam článků, ale kromě úvodníků a nejstarších 6 čísel jsou články prázdné. Tohle dodělám (potřebuju k tomu mimochodem poslat z Drakkařího mailu kompletní 16.-20. číslo + povídky z čísel ostatních).
Meh, spíš bych to zkusil dostat z toho InDesignu, než z dokumentů na mailu ... pozjišťuju, jak to půjde.
Wan-To píše:- Pak nám tady vznikl pěkný bordel v kategoriích. Ze začátku se články řadily skutečně podle toho, o čem byly (například "O hraní obecně", "RPG teorie" nebo "Rozhovor") a postupem času se jim začaly dávat nic neříkající kategorie typu "Mimo téma". Na web jsem články do všech čísel roztřídil podle starých kategorií a řazení tudíž leckdy neodpovídá řazení v PDFku.
Kategorie, jak byly ve starém Drakkaru bych klidně doplnil jako štítky, ale řazení v seznamu bych u každého čísla nechal tak, jak je v PDF verzi (i s kategoriemi) - co když někdo bude hledat články podle tématu? ;)
Zařídím, ale asi to bude nějakou dobu trvat... Ale skoro bych zvážil (pokud to neudělá nějkaý velký bordel, jako že to zruší i jména autorů/účtů u článků) ty účty smazat a nechat pak ty, kteří o to stojí, se znovu zaregistrovat.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 24. 7. 2010, 16:52

boubaque píše:Meh, spíš bych to zkusil dostat z toho InDesignu, než z dokumentů na mailu ... pozjišťuju, jak to půjde.
Ok. Já tu InDesign nemám, ale jestli tam existuje něco jako export do HTML (klidně celého dokumentu), tak klidně...
boubaque píše:Kategorie, jak byly ve starém Drakkaru bych klidně doplnil jako štítky, ale řazení v seznamu bych u každého čísla nechal tak, jak je v PDF verzi (i s kategoriemi) - co když někdo bude hledat články podle tématu? ;)
Jak podle tématu? Nechápu. Ty kategorie, co jsem dával na web imho fungují, zatímco kategorie "Téma čísla" a "Mimo téma" fakt o ničem nevypovídají (ani v rámci jednoho čísla moc ne). Štítky jsem měl vyhrazené pro jména lidí a her o kterých se píše apod. Kategorie k typu/žánru článku.

Ale jinak tohle není problém celkem bezbolestně předělat a dolaďovat.
boubaque píše:
Zařídím, ale asi to bude nějakou dobu trvat... Ale skoro bych zvážil (pokud to neudělá nějkaý velký bordel, jako že to zruší i jména autorů/účtů u článků) ty účty smazat a nechat pak ty, kteří o to stojí, se znovu zaregistrovat.
Účty smazat nemůžu, jsou tam prostě potřeba kvůli těm článkům... (kdyby potřeba nebyly, ani bych je nazřizoval)

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 25. 7. 2010, 09:37

Wan-to: Zatím jen nic neřešící odpověď (na to abych v tuto chvíli řešil cokoliv jiného než obálku (btw. doufám, že to nebude až moc "divočina" (a ano objeví se tam mé oblíbené téma :-)= (zasvěcení už ví)) nemám dost času ani signálu na wifině.).

Web vypadá awesome. Je skvělý, ale to už jsme říkali na GC - je skvělé že ses ho ujal. Díky :clap: . Teď ještě vyřešit ty problémy, ale to až po obálce.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Ebon Hand
Temný paladin

Příspěvek od Ebon Hand » 3. 8. 2010, 10:03

Pěkně se to rozhýbalo. :-)

Wan-to kluk šikovnej.

a za články :clap:
A je kocour v troubě!

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2010, 16:35

Web je super. Drakkar už dlouho potřeboval něco pořádného a tohle vypadá fakt luxusně. Dobrá práce, Wan-to! :clap:

---

Jinak: začali jsme s Wantem po PMkách řešit duplikaci článků, ale mělo by se to řešit společně, tak to otevírám tady. V tuhle chvíli jsou články duplikátně jak tady, tak na webu Drakkaru, a je otázka, co s tím. Budou se nechávat duálně, nebo se nechají jenom na Drakkaru?

Ten přesun semhle na fórum se odehrál někdy loni v reakci na to, že články nikde na webu nebyly a starý web Drakkaru byl mrtvý. Teď když je web živý, můžou se přesunout tam a účel bude zachován. Ačkoliv já osobně bych je rád nechal i tady. Duplicita podle mě není nutně na škodu, každá stránka ostatně bude mít jiné návštěvníky.

Jde mi hlavně o to, že jsem člověk od přírody líný, nechce se mi sledovat diskuze na více než jednom portálu a už teď vím, že komentáře na webu Drakkaru sledovat nebudu. :roll: Mít možnost podiskutovat nad Drakkarovskými články i tady (byť třeba s menší čtenářskou obcí) mi je velmi pohodlná, navíc komentáře mají potenciál přerůst v regulérní fórovou diskuzi. Teď je samozřejmě otázka, jestli jsem v tom sám, nebo jestli tenhle názor sdílí i ostatní. Nechávat to tady jenom kvůli mě samotnému by samozřejmě nemělo smysl.

Kdyby se to nechalo duplikátně i tady, plánoval jsem líp propojit články s fórem - tak, aby se zobrazil článek a zároveň pod ním diskuze, podobným způsobem jako se teď zobrazují zvýrazněné první příspěvky. Dalo by se k tomu proklikat jak přes články, tak přes fórum, a aspoň by to bylo pohodlnější.

No a na závěr: kdybychom to nechtěli řešit a byli jsme líní, můžeme to nechat pár čísel jet a uvidíme, jak se co chytí.

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 3. 8. 2010, 17:29

Markusi, já v taky nakonec nemám nic proti duplicitě článků (stejně ty články na rpg.sk nikoho moc nezajímají, ehm, nebo stěžoval si někdo, když poslední tři čísla vůbec nebyly v html verzi? :oops: ), ale považuju za důležité, aby se Drakkar navenek prezentoval webem, nikoliv jako součást RPG fóra*. Kvůli tomu ten web je, kvůli prezentaci, kvůli tomu, aby bylo jasně vidět, o jaký projekt jde, a ne kvůli nějakým komentářům. Jestli se ten web nebude používat a bude stejně zapadlý, jako ten starý, tak to znamená, že jsem strávil 14 dní, které bych jinak mohl mít slušně zaplacené, programováním naprosté zbytečnosti - takže doufám, že to tak nebude.

V souvislosti bych ještě chtěl říct, že jsem značně rozčarovaný z toho, že se v na facebookové stránce GameConu objevil odkaz právě na RPG fórum, nikoliv na nový web Drakkaru. Nevím, kdo v tom má prsty, ale pánové, taková propagace je k ničemu a fakt nemám chuť příště přemýšlet, jak časopisu přilákat pár nových čtenářů. Drakkar byl opět prezentován jako zapadlá článková sekce kdesi na RPG fóru, nikoliv jako suverénní internetový dvouměsíčník. Mrzí mě to.

* ač to tak v současné době de-facto je, tak Drakkar nevzniknul k tomu, aby byly na RPG fóru články a tudíž větší návštěvnost

Markus
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 3. 8. 2010, 18:19

Absolutní souhlas s tím, že Drakkar potřebuje vlastní stránky.

Odkaz na RPG Fórum jsme dali společnými silami já a Ecthleoni, když ještě nebylo číslo oznámeno na stránkách Drakkaru. To víš, zvyk je železná košile, a udělali jsme to prostě stejně jako vždy. Bylo to tam celkem tak 15 minut, než nám došlo, že bysme tam měli dát odkaz na stránky Drakkaru a opravili jsme to. To možná ani nemělo cenu se značně rozčarovávat :P

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 3. 8. 2010, 18:45

Markus: já mluvím o http://www.facebook.com/gamecon - tu stránku má zabookovanou skoro 400 lidí, hlavně tam měl být odkaz na nový web. Už je tam 9 lidí, kteří ten článek označili jako "líbí se mi" a přesně ti měli ten vidět článek na novém webu, nový web si pak uložit do záložek a nebýt zmatení tím, proč je to na RPG fóru, když je to Drakkar... Těch 36 lidí na http://cs-cz.facebook.com/pages/Drakkar ... 0105387685 mě fakt netrápí.

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“