Nový web

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Nový web

Příspěvek od Wan-To »

Nuže, nový web. Zakládám si tady téma pro své poznámky a takový veřejný brainstorming.

:arrow? Hlavní stránku si představuju tak, že na ní bude vkusná a přiměřeně velká upoutávka na stažení aktuálního čísla. Bude tam napsané, co je v nejnovějším čísle a dále nějaký obecný text o Drakkaru a rozcestník na další stránky - např. články o tom, jak Drakkar vzniknul, nebo archiv čísel.
:arrow? Archiv by měl být tvořen pomocí náhledů obálek jednotlivých čísel. Pokud by se nějaké číslo rozkliklo, zobrazil by se seznam článků a odkaz na stažení.
:arrow? A pak ještě ty články. Slušelo by se napsat něco o historii našeho projektu (přece jen, rok a půl už je nějaká doba, která stojí za zdokumentování a sebereflexi) a rozhodně článek, který bude vysvětlovat, jak se do projektu zapojit.

To by tak stačilo. Napadá někoho ještě něco, co by na webu mělo být?

Co se týče možnosti komentování přímo na stránkách, tak to bych prostě zrušil. Většina lidí stejně píše akorát sem na fórum do témat "X-té číslo vydáno" a na web Drakkaru chodí jen spam, který musím pracně mazat, když náhodou antispamovou kontrolou projde.

Mimochodem tohle mě přivádí k myšlence, že asi není moc dobře, že jsou komentáře k jednotlivým číslům ve stejné sekci, jako témata o přípravě časopisu. Představoval jsem si totiž, že na webu Drakkaru by byl místo komentářů odkaz sem na fórum a skoro bych byl pro to, aby se témata o přípravě a témata s hodnocením od sebe nějak oddělila. (Třeba vytvořit v téhle sekci podsekci "Příprava Drakkaru" a přesunout tam všechna témata kromě těch s kritikou. Teda jestli se vám to nezdá zbytečné.)

Tak, můžete se k tomu nějak vyjádřit, pokračování příště, až mě zase něco napadne.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Nový web

Příspěvek od Joe »

Súhlasím vo všetkých bodoch obžaloby.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web

Příspěvek od Wan-To »

Joe píše:Súhlasím vo všetkých bodoch obžaloby.
$D

Nějaké nápady na rozšíření nebo vylepšení tohohle návrhu nemáš?

Jinak současná verze webu běží na WordPressu, tu novou bych nejspíš udělal úplně bez redakčního systému. Takže by se aktualizovalo přímo úpravami souborů ve FTP adresáři. (Přičemž bych tam nejspíš vložil parser Texy! syntaxe, protože psát přímo HTML je vopruz, navíc na to, že Texy! se postará o typografii.)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Nový web

Příspěvek od Joe »

Wan-To píše:
Joe píše:Súhlasím vo všetkých bodoch obžaloby.
$D

Nějaké nápady na rozšíření nebo vylepšení tohohle návrhu nemáš?

Jinak současná verze webu běží na WordPressu, tu novou bych nejspíš udělal úplně bez redakčního systému. Takže by se aktualizovalo přímo úpravami souborů ve FTP adresáři. (Přičemž bych tam nejspíš vložil parser Texy! syntaxe, protože psát přímo HTML je vopruz, navíc na to, že Texy! se postará o typografii.)
Súhlasím vo... 8)

Teraz akurát na niečom makám, tak mám mozgové bunky úplne inde. Ale hádam ma niečo plodné napadne...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
JackeLee
Příspěvky: 160
Registrován: 15. 8. 2006, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od JackeLee »

A co takhle místo úplného zrušení komentářú ponechat odkaz sem do fóra, kde může každej potom reagovat?
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web

Příspěvek od Wan-To »

JackeLee píše:A co takhle místo úplného zrušení komentářú ponechat odkaz sem do fóra, kde může každej potom reagovat?
Samozřejmě, takhle jsem to myslel. :-) Musí být vidět, že je možné napsat k číslu kritiku, s odkazy sem na fórum počítám.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20996
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od Markus »

Celkem logické by bylo umístit reakce na články do normálních diskuzních sekcí (O hraní obecně to vždycky pojme).
Ještě se musíte rozhodnout, jestli chcete diskuzi na každý článek zvlášť, nebo pro všechny jednu dohromady. Já bych asi doporučil tu jednu diskuzi pro celé číslo, aby se tam potom neválely desítky prázdných témat. Oddělit do samostatné diskuze se to dá vždycky... nicméně tohle si rozodněte sami, může se to udělat oběma způsoby.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web

Příspěvek od Wan-To »

Co číslo, to jedna diskuze, určitě - ale to podle mě do Hraní obecně zrovna moc nezapadne.
Uživatelský avatar
zrzavec
Romikovec
Příspěvky: 3671
Registrován: 20. 7. 2006, 18:23
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od zrzavec »

Viděl bych to tak, že každé číslo dostane jednu vlastní diskuzi v sekci Drakkaru. Pokud by se diskuze o nějakém článku zdála natolik plodná, že bym ohal vydat na vlastní vlákno, jednoduše kdokoliv z redakce Drakkaru zajímavou část oddělí, založí v příslušné sekci a odkáže diskutéry tam.

V diskuzi o čísle se bude dále psát jako o celku a v diskuzi o článku se bude provádět mikrodiskuze v správné sekci. Šlo by to takhle?
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web

Příspěvek od Wan-To »

Tohle je v pohodě... Mně jen šlo o to, že mi připadá, že by témata o přípravě neměla být promíchaná s tématy, kde se hodnotí. Prostě nějaká podsekce speciálně pro témata o přípravě ještě v téhle naší sekci, jestli to jde.

Před zrušením soukromé to tak bylo - příprava byla v soukromé, ve veřejné byla jen kritika. Teďka je to všechno na jednom místě a je v tom bordel.

Já osobně se tu teda vyznám, ale vžijte se do role někoho, kdo si právě stáhnul Drakkar a chce napsat komentář. Přijde sem a vidí sekci fóra plnou nějakých témat o grafice, obálkách, webu a přípravě, která ho vůbec nezajímají, a pořádně nemůže najít to správné téma (na to správné teda přímo povede odkaz, ale...) Mnohem lepší by mi připadalo, kdyby přišel sem do sekce Drakkaru, měl zde témata "X. číslo vydáno" a podsekci "Příprava", do které by se podíval jen, kdyby ho to fakt zajímalo.

A kdyby byl do těch hodnotících témat povolený anonymní anonymní přístup, tak by to bylo úplně super, ale nevím, jestli nechci moc. :P
Uživatelský avatar
Goran
Don Quijote
Příspěvky: 3390
Registrován: 2. 5. 2006, 12:58
Bydliště: Litoměřice/Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od Goran »

Souhlas s Wantem ve všech bodech obžaloby.
Nejsem trouba, ale snažím se a s pomocí Boží se jím brzy stanu!

R.I.P.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Nový web

Příspěvek od Joe »

Nápad:

dá sa spraviť nejakým spôsobom výsek z fóra tak, aby bolo popri tlačítkach hore (Novinky, RPG Fórum...) aj tlačítko Drakkar a pod ním len sekcie, venované Drakkaru?

Je to možno divoký nápad, ale za úvahu to stojí 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20996
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od Markus »

Joe, to se dá, ale popravdě řečeno se mi to nechce dělat, pokud tam nebude nic jiného než výsek RPGFóra (o tři tlačítka víc vlevo). K tomuhle by IMHO měly sloužit spíš stránky Drakkaru. Myslím, že kdyby přímo na stránkách byly pod jednotlivými čísly komentáře (bez nutnosti registrovat se), bylo by víc reakcí než tady na Fóru (mentální bariéra spojená s nutností registrovat se na velký portál). Samozřejmě s tím, že tahle sekce včetně reakcí tu může zůstat, jen to poběží paralelně.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4714
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Re: Nový web

Příspěvek od Joe »

Jasné jasné. Mindthought only.

Bude to v pohode aj s anonymnými komentármi pri článkoch na webe.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Re: Nový web

Příspěvek od Wan-To »

Ke komentářům na webu registrace potřeba není a stejně tam nikdo nepíše.

Kdyby ta registrace byla potřeba, tak mi aspoň každý den nechodí na e-mail, že tam nějaký robot přidává spam.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti