Drakkar v roce 2009

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakkar v roce 2009

Příspěvek od Sammael » 15. 1. 2009, 22:11

No najskor buduci mesiac ale nerozumiem preco to bude nevyhodne?
Drakkar povazujem za kvalitny plnohodnotny cz sk magazin, a vlastne iny ja osobne necitam takze preco nie. Bude to vlastne premiera dema, inak demo vyjde aj na mojej chystanej domene a v drakkare by som velmi chcel uviest jeho premieru.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 15. 1. 2009, 22:56

Sammael: Díky za pochvalu. :wink:
Další číslo bude dubnové - budeme rádi, pokud budeme moci demo zveřejnit jako hlavní přílohu.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 15. 1. 2009, 22:58

Demo uz je hotove uz sa pracuje iba na grafike. Je to vlastne 24hodinovka pisana tak aby sa dala vyskusat vo fate alebo v solar systeme. Genezis som pochopitelne vynechal.

boubaque
bubák; Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque » 15. 1. 2009, 23:22

Myslím, že s vydáním by neměl být problém.

A ta Ecthelionova poznámka počítám spíš směřovala k tomu, že si nemyslíme, že by Drakkar četlo nějak moc lidí - ale bohužel to nesledujeme, takže vlastně ani nevíme, kolik lidí to čte :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 15. 1. 2009, 23:36

Vydání dema jako přílohy v Drakkaru snad nebrání tomu, aby ho Sammael dal na web, ne? Tak kde je jaká nevýhodnost? :wink:

Poznámka: Sammaeli, ujisti se, že v demu budeš mít link někam na web (tedy nejspíš do tvojí zdejší sekce), pro zájemce.

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 15. 1. 2009, 23:40

Ok, ok... už mlčím. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Sammael
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sammael » 15. 1. 2009, 23:40

Po deme sa chystam urobit domenu. A tam budu mat zaujemcovia vsetko co potrebuju vediet a tam sa na mna mozu obratit. No najprv demo poslem ludom , ktory mi najviac pomohli, Alef0,bifi, ecthelioni, aljen, corvus, lemmy atd. Ty to ohodnotia prevedu sa upravy a ueverejnim to v drakkare.
A ta Ecthelionova poznámka počítám spíš směřovala k tomu, že si nemyslíme, že by Drakkar četlo nějak moc lidí - ale bohužel to nesledujeme, takže vlastně ani nevíme, kolik lidí to čte
Preco nerobite prieskum?
-people counter
-anketa

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 17. 1. 2009, 10:55

Už píšu Almadovi, ten má na serveru uložené statistiky, kolik si Drakkar stahuje lidí. Ale rovnou můžu říct, že to nebude žádná sláva.

Tady je screenshot grafu z Google analytics:
Obrázek

Oproti stejnému období loňského roku jsou to asi třikrát menší čísla, navíc 23. prosince, kdy vyšlo nové číslo, by měl být vidět znatelný výkyv. Ale žádný tam není.

Jerson
Inženýr z Ocelového města
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerson » 17. 1. 2009, 13:02

Jo, toho jsem si všiml - pokud jsem někomu Drakkar téměř nevnutil, tak si moje dva články nikdo nepřečetl :-/

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 19. 1. 2009, 11:35

Problém je jednoduchý - pořádná propagace a reklama.

Narážím stále na to, že mnoho lidí o Drakkaru neví. Navíc, webovky Drakkaru jsou trošku zapadlé - Uvidíme, jakse vyvrbí nové webovky. Ono kdyžlidi nedokážínajít Drakkar, je to naprd.

Trošku je to i tím, že většina klasických hráčů hledá v Drakkaru DnD/DrD, kterého je tam poskrovnu. Přidejme stálou DnD/DrD sekci a uvidíme to zvýšení...Spousta hráčů nečte nic navíc, než jeto jejich klasické fantasy...
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Lemmy
Master Discussion Killer

Příspěvek od Lemmy » 19. 1. 2009, 12:51

RomiK píše:Problém je jednoduchý - pořádná propagace a reklama.

Narážím stále na to, že mnoho lidí o Drakkaru neví. Navíc, webovky Drakkaru jsou trošku zapadlé - Uvidíme, jakse vyvrbí nové webovky. Ono kdyžlidi nedokážínajít Drakkar, je to naprd.
O tom už jsem psal někde na začátku nějaké diskuze o Drakkaru. Jak se ukázalo - Brambora se nemílil. $D
RomiK píše: Trošku je to i tím, že většina klasických hráčů hledá v Drakkaru DnD/DrD, kterého je tam poskrovnu. Přidejme stálou DnD/DrD sekci a uvidíme to zvýšení...Spousta hráčů nečte nic navíc, než jeto jejich klasické fantasy...
Níže zmíněné dobrodružství by byl dobrý bonus. A nějaké téma o DrD by nejspíš další čtenáře opravdu přítáhlo (alespoň mě určitě).

zrzavec
Romikovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zrzavec » 19. 1. 2009, 15:59

Stejně plánuji své stránky rozšířit opět i o materiály na DrD(+) takže to ykusím skoloubit s Drakkáčem :) A na DnD také někoho seženu :)
Hraji a vedu: DnD 4e - Naše stránky

Dříve RomiK, nyní Zrzavec :)

Wan-To
Rebel

Příspěvek od Wan-To » 21. 1. 2009, 11:16

Tak jsem z Almada konečně vytáhnul statistiky - poslední číslo bylo od vydání staženo 118krát. Upozorňuji však, že se nejedná o unikátní stažení, takže když si Drakkar někdo stáhne víckrát (třeba já to tak dělám, protože ho prohlížím jedině z webu), tak se to do toho taky započítá. Stejně tak v tom budou zahrnuté návštěvy gůglbotů a podobných a stahování před vydáním, ještě v době dolaďování.

O tom čísle tedy stejně nevíme skoro nic. Osobně bych to viděl na řádově několik desítek unikátních stažení, což by celkem odpovídalo velikosti a aktivitě české RPG komunity a současné úrovni propagace Drakkaru.

Joe
Fórový šašek; Moderátor

Příspěvek od Joe » 21. 1. 2009, 11:23

Aurite.

To pre nás znamená.. pracovať pracovať pracovať, súdruh Lenin!

A najnovšie číslo by mohlo byť fakt obsažné a výživné, to môžem prehlásiť! (nesmelo, ale predsa ;) )
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: Primetime Adventures (začíname...)
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Tri-Stat dX, Primetime Adventures
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com

Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus » 22. 1. 2009, 15:55

Přemýšlel jsem nad diskuzemi ke článkům a přijde mi, že když mají všechny články jednu společnou diskuzi tady, je to obrovské plýtvání potenciálem. Kdyby mnohé z nich byly třeba v hraní obecně, myslím že by se diskuze rozjely. Nejde jen o to, že tady je to v organizační sekci, ale i o to, že sloučení všeho do jednoho tématu návštěvníka v zásadě omezuje na zhodnocení čísla jako celku ("Markusův článek se mi líbil, i když jsem místy nesouhlasil"), ale ten už si nedovolí rozebírat detaily ("Markusi, cos myslel touhle větou...?")

Tak mě napadlo následující uspořádání:
- každé číslo dostane společnou diskuzi tady. Jako to funguje teď - reakce na kvalitu čísla.
- každý autor má možnost otevřít ke svému článku novou diskuzi v příslušné sekci na Fóru, pokud myslí, že je to zajímavý námět. Případně může přidat odkaz na svůj článek do již existující diskuze (případ recenzí, které by se měly postovat i do diskuze o systému). Všechny články jsou na webu, takže už je na ně možné i odkazovat v textu příspěvku.

Možná stojí za zvážení, zda by každý (asi vyjma úvodníků, listáren, atd.) článek neměl dostat diskuzi. V takovém případě by redakce automaticky zakládala diskuze a nečekala by na autora. Asi by to chtělo podle citu nějak rozhodovat, kdy založit novou diskuzi a kdy použít existující. Třeba hraní v době bronzové by mohlo založit vlastní diskuzi (žádná tu ještě není), Jersonovo WTF by odkazovalo na existující diskuzi (do které by někdo z redakce napsal příspěvek: "Jerson shrnul své poznatky do tohoto článku"), recenze na libovolnou hru by odkazovala na diskuzi o oné hře (akorát by někdo z redakce napsal příspěvek "máme novou recenzi" a asi i přidal odkaz do 1. příspěvku).

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“