65. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Takhle, nepotřebuju Alefa na nahrání souboru, ale na tom serveru je to bez úpravy webu stejně ztracené jako na mém Dropboxu.
To si vskutku nemyslím, neb znám minimálně jednoho čtenáře, který nečte vůbec RPG a číst ho ani nehodlá, a sleduje pouze web Drakkaru a kouká, jestli je tam nové číslo.
Aha, není. Tak nic, já zase jdu.
To by ovšem ještě (nejmíň) u tohohle čísla znamenalo, že by ještě v tuhle chvíli nebyl Drakkar k přečtení.
V daném případě to znamená jakoby se stalo. K přečtení to není tak jako tak.
Arga to byla/je ta nejzásadnější část, takže to několikrát připomínal.
Krčím rameny.
IMHO je nejdůležitější bod "vydání" to, že je to fakt dostupné, a taky je to osou jakékoli myslitelné propagace.
Pokud je to dostupné na víc způsobů, pochopitelně tím lépe.
Běda ale, když je někde něco slíbeno a čtenáři to připadá nedostupné. Pak lze čekat jeho hněv.
Dokonce pak může běhat kolem a hlásat temné chýry, že Drakkar zaniká.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Paul »

Ta tabulka poškození velkých lodí se shoduje s tou tabulkou poškození AT-AT?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od OnGe »

boubaque píše: 2. 1. 2018, 17:36 Takhle, nepotřebuju Alefa na nahrání souboru, ale na tom serveru je to bez úpravy webu stejně ztracené jako na mém Dropboxu...
Ono jde právě o to, že když to pdf místo dropboxu nahraješ na drakkar.sk a odkazuješ na to, tak vedou nějaké odkazy na drakkar.sk, což je dobře, pokud chceš, aby na drakkar.sk chodili lidi. Má to i další výhody - nestane se, že dáš místo odkazu na soubor odkaz ke stažení, co někoho prudí s instalací aplikace, nebude taková tragédie když nám smažou článek z wikipedie a vůbec by to bylo celé lepší.

Co se týká zveřejnění článků na webu (což je, jak jsem pochopil, to o co jde Agrovi), tak to by jistě bylo taky super, ale je to už jiná pohádka.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od boubaque »

Argo, já ti rozumím. Krom toho, že teda odpovídáš na reakci směřovanou OnGemu, jako by to byla odpověď tobě, tak to zkusím shrnout:

1) Tím, že hodíme odkaz a obsah Drakkaru na fórum to pro nás nekončí.
2) Ale protože to není otázka několika minut, ale práce jednoho dalšího člověka (která se nesnadno plánuje), tak to po vzniku (většinou dostatečně) finálního PDFka může znamenat i zdržení v řádu dalších několika dní.
3) Proto nám přijde lepší dát na fórum a případně na facebook hotové PDF, než čekat neurčitý čas dost možná v řádu dní.
4) Krom toho paralelně řeším, aby bylo možné, že vydání na stránkách dokážu zařídit sám. Dřív než s příštím číslem to ale, pochopitelně, nebude.

EDIT:
OnGeho poslední příspěvek uvádí dobré argumenty. Díky. Ale z toho prvního příspěvku jsem je nevyčetl.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Faskal »

Bubáku, díky, žes ten Oheň vysázel do jednoho dílu. To musela být dobrá pruda, s těmi všemi citacemi, co?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od boubaque »

Trošku horší než samotné citace bylo v nich vyznačovat :) Ale říkal jsem si, že se to asi vejde do 10 drakkarovských stran, což považuju za rozumné maximum, tak že to vysázím celé. Nakonec to vyšlo na devět.

Každopádně díky tobě za článek, nečetl jsem ho ještě pozorně, ale co jsem postřehl (a občas se začetl) při sazbě, vypadá to moc zajímavě :)

EDIT: Tož ja, odkazy na stažení už vedou na web Drakkaru, teď ještě úprava webu, aby se to zobrazilo i na něm.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Alef0 »

Drakkar 65 je na webe.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Paul píše: 2. 1. 2018, 17:57Ta tabulka poškození velkých lodí se shoduje s tou tabulkou poškození AT-AT?
Jojo - tu tabulku jsme použili už v Severní Africe (původní Hrstka) proti tankům útočícím na tobrucký přístav a fungovalo to dobře. Tak jsem ji pak použil i pro poškození AT-AT i velkých lodí. Přijde mi, že pokrývá většinu zajímavých výsledků a případnými úpravami rozsahu těch možností se dá simulovat většina možností, které ve hře můžou nastat.
Alef0 píše: 3. 1. 2018, 03:37 Drakkar 65 je na webe.
Moc díky, Alef!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Log 1=0 píše: 2. 1. 2018, 16:45 Píšu hlavně do šuplíku. Asi 50% mých děl visí na mém iDnes blogu, https://michaelkolarik.blog.idnes.cz/ ale zrovna ta, co jsem na ni narážel, tam není.
Ježto je to totálně offtopic, máznul jsem reakci do PM.
Pokud by bylo něco obecnějšího veřejně, pak asi do Psaní https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... start=2205
kde je vůbec kdeco (doporučuji).

Intopic Drakkar:
Zatím přečten kolosální Faskalův řecký oheň. Veliké dobro, konečně to někdo dal dohromady, a půlku toho jsem netušil.

A taky ecthelioní selfpromo Vzpoury automatonů. Nejsem si jist, zda to ještě někdo ocení - je to takové monomaniakální, podobný článek jsem tu už zavrhl a dovoluji si jen jednotlivé odstavce v rámci něčeho jiného - ale já si to docela užil a docenil, že comics má zase svoje vlastní složitosti a vychytávky.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 8. 1. 2018, 19:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od PetrH »

Musim rici, ze jsem dneska procetl domy a taktopokupw je to uplne jine. Pripomina to mesto a kazdy ma jinou chut a navic to dorazi Q se svym randoom. Obecne jsou mi tyto prace blizke, co bude dal? Kazdy popiseme npv, zajimavy obrad, ritual, svatek, pohreb; treba takove jen namety na zapletky, kratke crty start dobrodruzstvi nic rozsahleho.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Paul »

Mluvilo se o pirátských ostrovech někde na sever od Ravnburghu... :>;o)

Ale to já jen tak...
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 65. číslo vydáno!

Příspěvek od Pepa »

Tohle číslo je tak nabité, že ho asi nikdy nedočtu... $D
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti