Drakkar potřebuje vaši pomoc! (návrh oznámení)

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8239
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Drakkar potřebuje vaši pomoc! (návrh oznámení)

Příspěvek od Faskal » 9. 12. 2017, 12:11

Drakkar potřebuje vaši pomoc!
:arrow? Drakkar je otevřený časopis o RPG a fantastice, který vychází jednou za dva měsíce v podobě zdarma stažitelného PDF souboru.

Časopis má svou redakci, která se stará o organizaci, (peer review), korektury a vydávání čísla. Články samy však přicházejí od dobrovolníků, kteří mají čím přispět a chtějí se podělit o své nápady a díla. Budeme velmi rádi, když do Drakkaru přispějete i vy. Drakkar je tak otevřený vašim příspěvkům!

Zároveň je potřeba zajistit pro optimální chod redakční práce několik dalších záležitostí, jako peer review zajišťované dobrovolníky, případně [TBD]

Obrázek

Jakým článkem můžete přispět?
Článkem týkající se RPG, deskovek, sci-fi, fantasy, hororu, historie nebo třeba i comicsu (fantazii se meze nekladou)
Recenzí na RPG, knihu, PC hru...
Krátkou novinkou o aktuálním dění na naší RPG scéně
Zápisem z vašeho hraní, libovolně pojatým - od povídky až po zápisy prokládané vlastními komentáři (2 stránky +)
Povídkou
čímkoli jiným (rádi se s vámi domluvíme na emailové adrese drakkarlod(zavináč)centrum(tečka)cz)

Váš článek s nadšením uvítáme. V první řadě dostanete na svůj článek zpětnou vazbu (dva jiní autoři jej projdou v rámci procesu, kterému říkáme peer review) a můžete svůj článek vylepšit ještě před jeho zveřejněním.
Poté projde článek korekturami, zasadíme ho do slušivého kabátku a vy se s ním shledáte v nejbližším čísle Drakkaru

:arrow? Návod k tvorbě článku, preferované podobě a další informace najde zde.

Jakým jiným způsobem můžete Drakkaru pomoct?
:!: Pro každý vydaný Drakkar
Peer review - pro každý článek se snažíme provést dvě peer review. Ve fázi vzniku článku se můžete přihlásit jako dobrovolník, redakce vám pak ještě před zveřejněním článek zašle, abyste jej kriticky pročetli.
Zpětná vazba - pro motivaci autorů není nic lepšího, než si po vydání Drakkaru jejich článek přečíst a podat autorovi zpětnou vazbu, nebo dokonce rozproudít diskuzi!
Propagace Drakkaru - pomozte Drakkaru vyplout do světa. Vizte organizační diskuzi pro propagaci Drakkaru
• [TBD]

:!: Obecné nebo jednorázové úkoly
• V průběhu času se nashromáždila řada podnětů pro vylepšení Drakkaru. Můžete se některého ujmout a po dohodě s redakcí jej zpracovat, budeme vám velice vděční! Seznam takových úkolů je dostupný zde.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

Uživatelský avatar
Faskal
Příspěvky: 8239
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Drakkar potřebuje vaši pomoc! (návrh oznámení)

Příspěvek od Faskal » 9. 12. 2017, 12:38

Probíral jsem s redakcí svou představu, jak lépe využít nezměrné nadšení internetu, zde je návrh. Nechám ho odemčený, ale počítejte s tím, že všechny příspěvky po tomto (nebo dokonce včetně tohoto) kdyžtak přijdou smazat, tak raději diskutujte v sekci "zlepšování Drakkaru", pokud se chcete víc přiblížit věčnosti.
Věřím, že něco jako nezměrné nadšení internetu existuje a že crowd sourcing je mocný nástroj.
Podle mě se redakce nemusí stydět úkolovat sdružení Drakkakových čtenářů, autorů a kamelotů (DraČAK) 8)

Představoval bych si to tak, že by se zprovoznil úkolovník v první příspěvku sekce zlepšování drakkaru. Toto téma by zůstalo zamčené, změnilo by se na oznámení a sloužilo by jako rozcestník. Pokud by se objevil zásadní úkol, redakce by sem mohla napsat prosbu na komunitu, třeba něco jako:
"[faskalův ilustrační návrh]Naše analýzy ukazují, že jeden z problémů je připravené číslo umístit na web, protože k tomu má práva jenom část redakce a pro zbytek je to složité. [Specifikace dosavadního procesu vkládání článků na web Drakkaru.] Mohl by někdo problém analyzovat a navrhnout (nejlépe i po dohodě s redakcí implementovat), jak proces zjednodušit, aby ho mohl provést třeba i BFU*?

* Běžný Faskal uživatel
[/faskalův ilustrační návrh]"
V tuto chvíli jsou tady dva hlavní úkoly, které je nutné zpracovat, aby tento model mohl fungovat, a já bych poprosil o dvě věci:

:arrow? komunitu, aby dál brainstormovala v sekci "zlepšování drakkaru", ale také udělala souhrn návrhů, které už padly. Pošleme ho redakci, aby to roztřídila na návrhy, o které zájem má, a o které zájem nemá.
:arrow? redaktory, aby se rozmysleli a sepsali, co pro ně komunita může udělat. Pokud o to mají zájem, ať převezmou toto téma a upraví si jej k obrazu svému.

Sám nabízím mimo jiné moderátorskou práci, klidně mi delegujte úkoly, které běžný uživatel dělat nemůže (třeba měnit první příspěvky).
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II.

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti