63. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

63. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Právě vychází 63. číslo časopisu Drakkar!
Úvodní haiku píše: Slunce i listí
rudnou studem za strážce.
V říjnu přijdou dva.
Obrázek

63. číslo můžete stahovat zde.

Obsah 63. čísla:
O hraní obecně
:arrow? Dejte hráčům prostor (Jakub „boubaque“ Maruš)

Doplňky a materiály
:arrow? 1. prapor 92 pluku (92/1) (Ecthelion2)
:arrow? Kolektivní článek: Okolí města Ravnburgh - hexy (různí autoři)

- Medvědínský brod (MarkyParky)
- Hike – Městečko Rotbach a trpasličí diaspora (Hike)
- Sarsaparillos – Coffinovo údolí aneb Popelákov (Sarsaparillos)
- komi – Klášter sv. Isidora (komi)
- ilgir – Blaaklogh (ilgir)
- Vallun – Schneckarland (Vallun)
- PetrH – Knížecí Vary (PetrH)
- Skenderax – Nomamský močiar (Skenderax)
- Zob – Špitál sv. Leonarda (Zob)
- Narnas – Opuštěný menhir (Narnas)

Povídka
:arrow? Dračí hlava (Argonantus)

Redaktoři i autoři vám budou velice vděční za veškeré komentáře, připomínky a reakce na články.
Pokud si najdete chvíli, abyste jim napsali, budeme vám my i oni velice vděční.
:wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Sarsaparillos »

S prominutím tu máte překlep, je to Popelákov (vevnitř v pořádku).
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Sarsaparillos píše: 31. 8. 2017, 20:32 S prominutím tu máte překlep, je to Popelákov (vevnitř v pořádku).
Popraveno, díky. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Vallun »

Tady v záhlaví jsou u druhého a dalších hexů autoři jmenováni dvakrát...:)

Obrázek hezkej!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od MarkyParky »

Hm. A já našel ve svém hexu dvě chyby vzniklé opakovaným předěláváním zápletek, kterých jsem si předtím nevšiml :(
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od OnGe »

Tentokrát žádná Julie Nováková? Škoda, přeškoda :(
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

OnGe píše: 1. 9. 2017, 09:44 Tentokrát žádná Julie Nováková? Škoda, přeškoda :(
Vidím to stejně, ale bohužel tentokrát nestíhala. Doufám, že v příštím čísle se zase dočkáme. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Quentin »

Hrál někdo ty hexy? Nějaké info k použitelnosti?
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Sarsaparillos »

Quentin píše: 2. 10. 2017, 16:40 Hrál někdo ty hexy? Nějaké info k použitelnosti?
Svůj jsem hrál dvakrát, zajímá tě sebechvála? :D
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Přečetl jsem Dračí hlavu. Povídka pěkná, přehledná, dobře odsýpá. Pointa překvapí, i když neohromí. Alegorie s tesáním dřeva (nebo jak to nazvat) mi přišla jaksi plochá, nebo nevyužitá. Víc by to asi sedělo do nějakého cyklu povídek nebo rovnou románu. Vůbec mi přijde že Argonantův styl psaní má potenciál spíš pro delší věci, kde je prostor rozvinout reálie a spletitější děj. Na povídky to není dost úderné.
A chybělo mi tam nějaké to mystično. Takhle realistická detektivka mi lehce připomíná Vondrušku, a to fakt není dobré.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Ano.
Dračí hlava vskutku navazuje na jiné věci jinde, právě tak, jak jsme řešili u Tolkiena.
A je to zas jednou realistický příběh, což se samozřejmě nemusí opakovat.
Jinak dost podstatná jsou data - chronologicky je to v tuhle chvíli druhá příhoda, následující po Sedmi rybách.

A díky za reakci, zatím jedinou ve vesmíru.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Vallun »

Tak tedy...

Dračí hlava - příběh jako vždy skvělý! Holmesovská záhada zamčeného pokoje, ale pojatá novativně, svěže, vyprávění takové poctivě dřevité:) A díky zasazení do velkého příběh samozřejmě lepší!

Nějaké detaily:

Bylo mu právě osmnáct let, takže jeho věk odpovídal spíše tovaryšovi, ne-li učedníkovi, - spíš ne, mistrovské zkoušky se skládaly někdy mezi 18 - 25 rokem, jak kdy, jak kde a jak jaká profese, ale v 18ti to není nějak přehnaně brzy...jsme v době, kdy očekávaná doba dožití je kolik? 35 let?

Měl opravdovou peřinu a bylo pod ní teplo, ale když ji odložil, vrhla se na něho pravá lednová zima. - bacha na to opakovaní slov, tady to těžko bude záměr a je to dost výrazné...a následující věta působí taky moc moderně či snad vědecky...narušuje atmosféru..a tyhle atmosférické poruchy se trochu opakují...

Ostatně, kdyby tu byl, určitě bych to od něho schytal za příliš velký oheň.“ - on tam byl, ale poněkud tuhý:)

Argonantus se sklonil k mrtvému, uvolnil trochu jeho potrhanou tuniku, a zjistil, že meč je zabodnutý do těla takovou silou, že prochází skrz. Na píď dlouhý konec vyčníval ze zad, a mrtvý neležel proto úplně na zemi, ale tělo bylo nepatrně prohnuté. - cože? Jílec vyčníval ze zad? to nedává smysl, navíc při pokusu s holí by musel tohle všechno zkoumat...tenhle odstavec mi tam nesedí, buď mu nerozumím, nebo je špatně. Podle mne by měl jílec vyčnívat z hrudi, což naznačuje i následující text.

Rózina se usmála. „To se dá snadno napravit.“ - zařídit? Hlad Argonantův není Rózina chyba a nikdo o něm jako o chybě nemluví...a z konce odstavce mám poněkolikáté pocit, že polykáš "řečnická zájmena" (Eleshar Ti řekne, jak přesně se to jmenuje) Chvíli váhal nad způsobem, jak se na to zeptat, a pak řekl jednoduše: tam mi chybí nějaké zájmeno či spojka, co by vyjádřila smyslový protiklad - jen či ale by mi tam sedělo lépe... Je samozřejmě lepší se obejít bez nich, ale nejsme si jist, zda to lze udělat tak, že je jen vynecháš...

Pohled mu náhodně zabloudil ke Včelkově ruce, která byla na dlani zjevně zraněná. - a toho by si Argonantus nevšiml dříve?

„Mám práci v kuchyni,“ řekla na to Rózina. „To tě mohu doprovodit, ještě bych se potřeboval zeptat jednu drobnost,“ nedal se Argonantus. Najednou cítil, že se blíží k něčemu důležitému a nehodlal stopu opustit. Vykročili tedy zpět k dřevěné vojenské budově v přední části Hradu. - jeden odstavec, jeden řečník, je to přehlednější...:) A slovo vojenský bych ještě raději nepoužíval...

EDIT: A vzhledem k tomu, že o Včelkově osudu se kronikář nezmiňuje, beru to jako závazek, že se s ním ještě potkáme...;)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Vallun:

Jo, taky díky. Část toho je odfláklá postprodukce (moje), část je věc vkusu.
Holmesovská záhada zamčeného pokoje
To je přesné - je to vedlejší produkt zkoumání Holmesovek (a souvisejícícho článku), a taky ta monoscéna, řešena v psaní (možná technický rekord, nejsem si jist).
Jenže na konci jsem měl pocity, které Ilgirovi zůstaly, že je to trochu málo, Antone Pavloviči, připojil jsem scénu další a dostalo to další vrstvy, u této značky povinné. Takže z toho je vlastně tak trochu polemika s Holmesem.
A ta dračí hlava navrch, ježto tahle frančíza tvoří uzavřené universum, to je jasné.
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Ilgirova poznámka o odkazech jinam a větší ploše je zcela přesná, Argonanti jsou budováni jako provázaný systém a jejich jednotlivé uveřejňování je v tomhle na překážku a čtenáři to moc neusnadňuje. Nějak ovšem nevím, co s tím dělat.
Knižně nevydaných Argonantů je zatím málo na knihu (2 v Drakkaru, jeden rozepsaný a jeden v Lemurii, tedy pět celkem), a druhý román má jednoznačně přednost před vším.

Pokud by to někdy četl někdo z redakce, nadhazuji nevyřešenou otázku, co s povídkou o rozměru dvojnásobku Myši. Je to Drakkaru k něčemu? Nebo jako samostatný speciál?
Uživatelský avatar
Jarilo
Příspěvky: 1101
Registrován: 5. 6. 2009, 00:49
Kontaktovat uživatele:

Re: 63. číslo vydáno!

Příspěvek od Jarilo »

Rád bych tohle číslo opožděně pochválil. E2 odvedli jako tradičně skvělou práci (military SF vám vedle spousty dalších věcí dost jde), bubákův článek je taktéž prima a velká část hexů přináší bezpočet zajímavých nápadů a inspirace.

Takže tleskám :clap: !
Hry hraju a ještě radši dělám - doma i v práci.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti