60. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

60. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Právě vychází 60. číslo časopisu Drakkar!
Úvodní haiku píše:Ledy praskají
tonou pod kýlem lodi
jiskry v očích
Obrázek

60. číslo můžete stahovat zde.

Obsah 60. čísla:
Comics
:arrow? Bezejmenný hrdina - Díl XXVII. Klid (boubaque)

Literatura
:arrow? Věda ve službách SF: Pod tlakem(Julie Nováková)

Povídka
:arrow? Ztracené ženy (Argonantus)

Doplňky a materiály
:arrow? Projekt: Město Ravnburgh (Kolektiv autorů)

Redaktoři i autoři vám budou velice vděční za veškeré komentáře, připomínky a reakce na články.
Pokud si najdete chvíli, abyste jim napsali, budeme vám my i oni velice vděční.
:wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od PetrH »

Tak z toho si kazdy musi sednout na prdel... ten kolektivni clanek takhle vypada luxusne...
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Ha, ona mi vyšla povídka a já si toho ani nevšiml.
Díky moc, vypadá to slušně. I když horní hrana délky, to je problém, se kterým si nevím rady.

Jo, a trvá reklamace z čísla 58, kde jsou mi připsány dvě povídky, které jsem nenapsal, jejich autorem je zdejší kmenový autor kolega Lovecraft.
Rozhodně se nemíním hlásit k tomu, co napsal on.

P.S. A Bezejmenný hrdina je perfektní, jako obvykle.
Naposledy upravil(a) Argonantus dne 7. 3. 2017, 10:21, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Sarsaparillos »

Pánové, za hrozby v Ravnburghu :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

PetrH: Moc díky!
Sarsaparillos: Jsme rádi, že se vám líbí! Strávil jsem na těch hrozbách docela dost času, aby se to dalo použít pro hraní, tak doufám, že snad trochu funguje.
Argonantus píše:Jo, a trvá reklamace z čísla 58, kde jsou mi připsány dvě povídky, které jsem nenapsal, jejich autorem je zdejší kmenový autor kolega Lovecraft.
Rozhodně se nemíním hlásit k tomu, co napsal on.
Jsem trochu zmaten, díval jsem se teď jak do tématu, tak do čísla samotného... a v obou případech tam vidím jako autora Lovecrafta a tebe jako autora překladu. Mohl bys to upřesnit?
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

V seznamu autorů jsou dva Lovecrafti, Lovecraft/anonym, což je docela rozumné pojetí, a Lovecraft/Argonantus, což je nedorozumění.
Poslední dvě povídky přeložil ten samý anonym, co ty první dvě, a není to Argonantus, který je má připsané v seznamu.
V celé věci plním pouze úlohu pošťáka (a možná sekundárního korektora).

tedy - Lovecraft/anonym by měl mít čtyři povídky, píše sem častěji a možná ještě psát bude (je to snaživý autor),
Argonantus s tím nemá lautr nic společného a do jeho věcí Lovecraftí povídky nepatří, neb tam dělají zbůhdarma zmatky. Vypadá to divně a není to pravda.

P.S. A s takovými triky by mohl Argonantus jednou dostihnout Ectheliony, což je nepřijatelné.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Chyba neopravena a trvá.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Přečetl jsem Ztracené ženy. Hezká zápletka, ne úplně předvídatelná, a fajn jsou taky sem tam nějaké reálie, klidně bych jich bral víc.
Pokud mám dát námět ke zlepšení, tak bych zkusil eliminovat používání redundantních formulací: "Hildegardy si vůbec nikdo nevšímal a nikoho nezajímala."

Taky nevím, jestli mohl mít prostý člověk vlečený před středověký soud sebevědomí, že "žádné důkazy přece nemají". Podle mě měl spíš nahnáno "co když mě soudce vydá katu?".
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Ilgir:
Díky za zpětnou vazbu.
Redundantní - a typicky zdvojené - vazby jsou mi dost vlastní. Dělám to přirozeně, někdy to uměle odbourávám, někdy to nechám, když mám dojem, že není kam spěchat. Mimochodem, Ztracené ženy byly v první verzi asi o 15% delší, hodně se škrtalo.

Jinak dotyčný není úplně standardní středověký peasant (TM). Je trochu psychopat a v jeho hlavě se možná úplně nevyznám. Zkoušel jsem ho řešit tak, že se mu střídají nálady nesmyslného machrování a zoufalého poraženectví. Ostatně je taky alkoholik..

Více reálií by sežralo víc prostoru, to už by povídka neunesla. Jinak řada těch míst je projetá už poněkolikáté, jak si lze všimnout - třeba to nábřeží hraje úplně stejně v Temném rytíři o mnoho let později.

Genezí je to směs různých vlastních zážitků s torzy dvou starších povídek, které se nepovedly a byly vyřazeny.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Redundantní - a typicky zdvojené - vazby jsou mi dost vlastní.
Já je mám taky rád, ale to výše uvedeno je imho už stylistická chyba. Přitom
Hildegardy si vůbec nikdo nevšímal. Nikoho nezajímala.
by už bylo v pořádku. Ale nejsem studovaný češtinář, řídím se citem.

Jinak myslím, že je škoda, abys šetřil reáliemi kvůli rozsahu. Je to totiž tvoje silná stránka, kterou bys měl prodat. O té době toho víš víc, než průměrný čtenář, tak ho ohrom právě tímhle. Sám ses přece přiznal, že dialogy nejsou tvoje silná stránka, psychologie postav a dramatická křivka - imho průměr. Takže co zbývá? :D
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Oběsit se nebo přečíst román, tam je na reálie víc místa.
Jinak ke Ztraceným ženám - konečná provokace k činu byla zde
https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php ... 11#p497311
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Alef0 »

Argonantus píše: 8. 3. 2017, 13:06 V seznamu autorů jsou dva Lovecrafti, Lovecraft/anonym, což je docela rozumné pojetí, a Lovecraft/Argonantus, což je nedorozumění.
Opravené.
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Díky moc.
Uživatelský avatar
Log 1=0
Příspěvky: 2690
Registrován: 20. 7. 2017, 14:06

Re: 60. číslo vydáno!

Příspěvek od Log 1=0 »

Sparkle píše: 4. 12. 2017, 18:53
Log 1=0 píše: 1. 12. 2017, 21:23 Ukradl jsem jednu čtvrť z Ravenburgu a umístil ji do svého města .
Super! Tak teď by bylo dobrý, abys taky napsal autorům té čtvrti, žes ji použil, ideálně přímo do toho vlákna k příslušnému číslu Drakkaru, ve kterým to vyšlo. Ono to hodně dodá motivaci, když autor zjistí, že ty jeho materiály fakt někdo reálně použil při hře. Naopak je poněkud deprimující, když takhle sepíšeš doplněk, a vůbec naprosto netušíš, jestli ho někdo reálně hrál.
Ono je to vlastně blbé, že mě k tomu musí popohánět Sparkle, ale co už.
Děkuji, jako už po vícté (nebo bych možná po vícté měl) Qentinovi. Vykradl jsem Brokátovou čtvrť.
Vlastně bych měl poděkovat i Ecthelionům, Cowenovi, Artenovi CZ a Ilgirovi, za připomínku toho, co by takové fantasy město mělo mít. Sice jsem si ty další čtvrti napsal sám, ale typově odpovídají. Díky pánové.
A samozřejmě redakci za projekt samotný.
You are lords. We are slaves. But slaves of our lords are mightier than lords of your slaves.
***
Chcete nové lidi v RPG? Zabraňte jim potkat Jersona. Nováčci, kteří potkají Jersona, mají vždy mnoho problémů začít hrát. Ti co ho nepotkají, takové problémy nemají.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti