51. číslo vydáno!

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion »

Jerson píše:Rota Charlie - tady se přiznám, že mi Ecthelioni zmotali hlavu, protože jejich struktura čety a roty mi přijde jako taková podivná směs čet a rot v různých armádách. Pár výhrad bych měl, ale nevím, zda mám chuť je rozebírat, je to celkem nic proti ničemu a bez vyzkoušení ve hře (alespoň figurkové) bych nebyl schopen říct, zda jednotlivé věci skutečně nebudou fungovat tak, jak si myslím. Použitelné bez úprav v RPG to zřejmě je.
Ta struktura byla z velké části založena na té, kterou dnes používají Stryker Brigade Combat Teams (SBCT) v rámci americké armády, ale samozřejmě jsem ji rozšířil a zkusil trochu přepracovat, aby fungovala i v rámci toho, co jsem potřeboval (inspirace z Vetřelců tam jinak samozřejmě taky je $D).
Jerson píše:Celkově je to dobré číslo, ve kterém mě více či méně zajímalo všechno.
Moc díky za zhodnocení i za pochvalu. Jsme moc rádi, že se ti padesát jednička líbila. :wink:
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22578
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Jerson »

Dočetl jsem i Ilgirův článek, i když je to hodně starý novověk, stejně to bylo zajímavé. Vallunovy tabulky jsem prošel taky, tak čtvrtina věcí je použitelná i pro mě. Jen některé možnosti dávají zajímavou zápletku pro RPG skupinu, zatímco do jiných prakticky není šance zasáhnout, a některé jsou jen popisné, bez zápletky. Bylo by dobré to trochu vytřídit nebo rozdělit.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Vallun »

To má být všechno vlastně popisné - asi jako ty hostince z předchozího čísla. Uápletky jsou trochu navíc,kde se to namanulo:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Quentin »

Obálka fešná. Srovnat budovy v pozadí, trochu posunout ten křivej nos a mohlo to být docela realistické/vážné. Nevím jak to popsat, sry :)

Z toho, co jsem zatím četl, mi přišel nejzajímavější článek o vzducholodích, jen tam strašně chyběly nějaké plány a nákresy. Polovinu věcí, o kterých se tam mluví jsem si ani nedokázal představit :)

Dračák film jsem si po přečtení pustil znovu a opravdu to člověk ocení víc, když ví jaká dřina to byla :)

Ilgirovo čarodějnictví bylo moc pěkné. Sice jsem jako retard pořád čekal, kdy se začne mluvit o novověku a až úplně na konci mi došlo, že novověk je už od Kolumba, přesto mi tam to dvacáté století chybělo. Každopádně ideální článek do Drakkaru. Thumbs up.

Vallunova tabulka má takovou tu správnou délku na to, aby člověk ani neměl trpělivost si ji číst předem a musel být překvapen společně s hráči. Jen to wtf číslování asi nemělo nikdy projít přes peer review.

Na literaturu a vojáčky se ještě chystám, ale na Vyhodnocování v RPG snad radši ani ne, následná diskuze mě odradila dostatečně.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od ilgir »

Omlouvám se všem, které jsem zmátl, novověk pro mě začal v 15. století a skončil průmyslovou revolucí, pak už je to "moderní doba". Možná kdybych to nazval "na pomezí středověku a novověku", tak by to bylo jasnější, ale moc dlouhé.
V čarodějnictví dvacátého století se nevyznám, na to tu máme jiné odborníky...
Argonantus
.
Příspěvky: 18083
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Argonantus »

Má pravdu, předsedo.
Pro mne už jsou i ti husiti hodně pochybný středověk.
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Quentin »

Ilgir: Říkáš to dobře, to já jsem jenom kokos :)
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Pepa »

Quentin píše:Obálka fešná. Srovnat budovy v pozadí, trochu posunout ten křivej nos a mohlo to být docela realistické/vážné. Nevím jak to popsat, sry :)
Tak ona ta ilustrace asi nikdy neměla být realistická nebo vážná... :)

Zatím jsem přečetl:

:arrow? Bezejmenný hrdina - 8)

:arrow? Dračák - Rád jsem nahlédl do příprav filmu, ale rád bych se autora zeptal na pár dalších otázek. Chodí sem na Fórum?

:arrow? Vyhodnocování v RPG - Soudě podle diskuze vedle, tak tohle je asi docela kontroverzní článek. Za mě osobně je asi ok, ale zajímalo by mě, kam to Marky směruje... :think:

:arrow? Přístavní tabulky - Líbí se mi a jsou tam opravdu zajímavé nápady. Číslování je ale naprosto crazy. Když už jsou ty věci psané v náhodném pořadí, tak už to nemá cenu číslovat náhodně. "Druhý stupeň náhodnosti" toho totiž už moc jako nepřidá... :)
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Quentin »

Tak ona ta ilustrace asi nikdy neměla být realistická nebo vážná... :)
Chápu. Chtěl jsem jen naznačit, že už Ecthelion umí dost, aby mohl dělat i fotorealističtější kusy.
http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: 51. číslo vydáno!

Příspěvek od Vallun »

Pepa - njn, asi máte pravdu, příště se poučím, mne prostě číslování 1-2, 3-4 .. 97-98, 99-100 přišlo zoufale nudné:)

Ilustrace je bezva:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 3 hosti