Drakkar na wikipedii

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Už jsem hledal.

To, co navrhuješ, nejsou nezávislé zdroje.

Mám pocit, že tuto diskuzi už jsem někdy vedl. Francouzi pro to mají nějaké slovo.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Pevnost má jedinou vyhovující referenci na fantasyplanet.cz - mohl by někdo z redakce napsat tamní redakci?

http://www.fantasyplanet.cz/clanek/redakce
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Aha.
Ježto tenis potmě zjevně nevede nikam, budu trochu otevřenější.

Tahle diskuse byla už vskutku vedena u jiného podobného odkazu, pointa ale byla, že odkaz vznikl a funguje a nikdo ho nesmazal.

Původní nápad byl ale jiný; šlo o tu práci drobnou se zdrojováním na jednotlivé články nebo texty, do konkrétních zatáček cyberspace, kam to patří. Třeba - takový Lovecraft mi připadá jako významný autor, možná i pro komunitu české wiki. Proč potom v příslušném hesle nemít odkaz na překlad, který se nikde jinde nevyskytuje a badatel v Lovecraftovi by za něj třeba byl vděčný?
Nebo takový Dunsany; kolik vůbec překladů do češtiny je k dispozici?
Nebo takový Howard; nebyl by Conanologický badatel vděčný, že si může přečíst opravdu zajímavou a originální studii tohoto jevu, který možná pokládá za významný víc lidí?
Nebo ostatně; kolik nezávislých zdrojů existuje o Pérákovi?

A tuto ideu lze rozvíjet docela hodně.
Myslím, že tato mocná stránka propagace se zbytečně zbaběle podceňuje. Ona je to nejen nenásilná propagace Drakkaru, ale prostě informace o tom, že nějaký speciální článek na netu existuje, k volnému a nezávislému čtení, nebo i jinému použití.
A možná je to i cesta, jak se dobrat k těm nezávislým zdrojům.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Tahle diskuse byla už vskutku vedena u jiného podobného odkazu, pointa ale byla, že odkaz vznikl a funguje a nikdo ho nesmazal.
Který?

Mimochodem, nejsnazší cesta je udělat článek na anglické wikipedii a tohle dát jako překlad - pak to nesmažou, viz např. Ertar. Takže kdo se hlásí na překlad?:)

Miniodkazy jsou fajn, sám jsem uvažoval, že to začnu doplňovat, ale zrovna Dunsanyho ani Lovecrafta neznám zrovna nejvíc ze zdejších...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Raven
Příspěvky: 4217
Registrován: 6. 11. 2006, 07:40
Bydliště: Brumov

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Raven »

Jako je jasné, že nám to odtikává, ale třeba uskočíme, než to bouchne
Faskal - a co kdybys přestal remcat a začal hledat či vytvářet odkazy, které by prošly?:)
Vallune, Faskal naráží na to, o čem jsem ti ostatně psala, že Drakkar zatím neplní ty podmínky ohledně zdrojů, že to je ten kámen úrazu
Co lze udělat proto, aby v Pevnosti vyšel článek o Drakkaru?:)
O tom, jít na to skrze Pevnost jsme taky přemýšleli, nicméně článek je podle mě nereálný, máme šanci dostat se maximálně do těch střípků o sf/f komunitě, na druhou stranu, když se nad tím člověk zamyslí, proč by na nás chtěli upozorňovat, když jsme volně stažitelný časopis zhruba obdobné orientace
Můžu zkusit jim napsat
Proč potom v příslušném hesle nemít odkaz na překlad, který se nikde jinde nevyskytuje a badatel v Lovecraftovi by za něj třeba byl vděčný?
Nebo takový Dunsany; kolik vůbec překladů do češtiny je k dispozici?
Faskal: nezkusil bys dát odkaz do tebou vybraných hesel, až budeš mít někdy chvilku?
R
"Make BDSM, not war, sister."
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše:OnGe - tím jsem nemyslel pěšáky jako nás dva, ale ty uvedené osobnosti;)
Však já taky. Leda bys vycházel z toho, že na české herní scéně je tak málo lidí, že se vejdou do přední řady...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Vallune, Faskal naráží na to, o čem jsem ti ostatně psala, že Drakkar zatím neplní ty podmínky ohledně zdrojů, že to je ten kámen úrazu
No, ale stejně, řešením není nad tím lomit rukama, ale něco s tím udělat - máme prostor v Mělnickém deníku domluvený, jen se musí najít linka na tento zapadlý okres - bylo yb fajn vydat co nejrychleji pár Asceljiných kreseb - ta je odsud a rozhovor s ní se plánuje dlouho...

Na Ertaru si ale lze snadno ověřit, že pokud to vyjde v anglické wikině, tak není problém s českou, proč to neudělat tak?

Pevnost je dejme tomu trochu konkurence, ale možná by mohli...maj prakticky monopol... :think:

Zajímavější je ale ten web fantasy planet...tam už měl být článek dávno;)

Jak si představujete ty odkazy,ž e by mohly vypadat, já mám připravenou detektivku, ale vlastně nevím, kam odkázat chceme?

EDIT: Co říkáte na detektivku, takhle?

Jen by to za tím účelem fakt chtělo ty články přímo tam!
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Už byl osazen i Meyrink...ale jen odkaz pod článkem...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Smyslem tenisu potmě bylo vyhnout se toxickému prostředí, o kterém hovořil Faskal v deja vu debatě; mám nejasný pocit, že čtením této debaty by mohly vznikat potíže (už ten název debaty je v této souvislosti naprosto nešťastný). Takže možná spíš tyhle věci přes PM.

Jinak moc nechápu, jak se může stát, že v článku vyznačené slovo s odkazem vede nikoli na jiný konec wikipedie, ale na zdroj, aniž by se tento s čísílkem ocitl na konci. Ten poslední oddíl Externí zdroje je to, oč tu vskutečnosti běží.
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od ShadoWWW »

Vallun píše:Takže - Drakkar je na wikině!!
Proč mezi autory není zmíněn Romik, který celý ten časopis vymyslel? :eyecrazy:
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Ženete se do záhuby.

Vallune, ten tvůj článek bůhví kde bude pravděpodobně triviální zdroj - ten článek se musí věnovat přímo Drakkaru, nestačí, když tam o něm bude zmínka.

Tvoje nedávné úpravy si koledují o smazání (nejméně jedné se to už stalo), dal jsem ji do sledovaných stánek a budu netrpělivě pozorovat, podle mě je to jenom otázka času. Rád bych, abys věděl, že tvoje příspěvky jsou označovány jako
možný spam Nepotvrzený uživatel přidal do článku externí odkaz.
Tvoje úpravy budou padat jako mouchy.

Možná bych se mohl pokusit citlivě upravit Lovecrafta, problém je, že na wikipedii jsem nešáhl od chvíle, co jsem vesměs dodělal RNA.*

Z politických důvodů doporučuji ve své činnosti ustat, dokud nezajistíš, že bude Drakkar významný, nebo to dělej velmi, ale velmi opatrně, protože paradoxně snižuješ životaschopnost článku o drakkaru, protože wikipedisty jenom utvrzuješ o tom, že je to propagační článek.

Argo, nechápu v tvém posledním příspěvku ten problém, poprosil bych o konkrétní příklad. Snad do PM.
Odkaz pod článkem je nejhorší místo, kam můžete Drakkar nacpat, tam je největší podezření na spam a propagaci produktů, vězte, že nejste jediní, koho tento přístup napadl.

*EDIT
něco jako Dunsany na cs.wiki neexistuje, kdysi jsem si říkal, že bych to mohl napsat, ale znáte to.

EDIT2:
Jo, už to chápu, Vallune, nebyla to nejhorší věc, co jsi mohl udělat; protože

Kód: Vybrat vše

Z těchto důvodů vznikají různá [http://drakkar.sk/43/pravidla-detektivnich-pribehu.html pravidla detektivních příběhů], například 	[http://drakkar.sk/43/pravidlo-tri-stop.html pravidlo tří stop].
tohle, kde vytváříš odkaz vypadající jako na wiki, co ale nevede na wiki, je v hlídači chyb mezi těmi nejhoršími.

EDIT3 (vskutečnosti ne):
vidíte tu nenávistnou atmosféru, co tady šířím? A to ani nejsme na wikipedii.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Vallun píše:Takže - Drakkar je na wikině!!
ShadoWWW píše: Proč mezi autory není zmíněn Romik, který celý ten časopis vymyslel? :eyecrazy:
Protože nevím o ničem, co by se u něj dalo propagovat...:(
Já netvrdím, že jsem ta nejpovolanější osoba to napsat...

Ano, smazali odkaz u Meyrinka, který byl nejméně dvakrát relevantnější, než ta sračka, kterou tam nechali - evidentně jim nejde o obsah, ale o kamarádčofty....tedy, možná je problém v tom,že to odkazuje na PDF a ne na samotný článek:( Ale s tím já nic nenadělám...

Na Dunsanyho neseženeš netriviální odkazy:-p
protože wikipedisty jenom utvrzuješ o tom, že je to propagační článek.
pokud jsou tak pitomí, tak by je měl někdo vyrazit...

EDIT: ad Faskaluv EDIT2 - a při tom jsem ten odkaz dělal dle návodu...:/

Jeden z problémů je v tom, že wiki mi odmítá zaregistrovat účet:(
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Možná jsi to dělal podle návodu, ale zkušenosti o tom, jak psát wikipedii, se nezískávají čtením návodů, ale z mistra na učně v poznámkách k editacím.

U Meyrinka to bylo smazáno proto, že to chytil filtr, který v době, kdy tam byla přidána ta "sračka" (s výkladem od nějakého D. Ž. Bora), tedy v roce 2009, nebyl aktivní.
pokud jsou tak pitomí, tak by je měl někdo vyrazit
heh
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Argonantus
.
Příspěvky: 18085
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

s výkladem od nějakého D. Ž. Bora
Smajlík nemohu dát, ale fakt by se asi hodil.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Tak jako můžeme dát do Drakkaru rozhovor třeba s Václavem Havlem, jestli to pomůže...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti