Drakkar na wikipedii

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

Vallun píše:
protože wikipedisty jenom utvrzuješ o tom, že je to propagační článek.
pokud jsou tak pitomí, tak by je měl někdo vyrazit...
Jsi magor? To jako vážně? Víš co je to wikipedie, jak to funguje a tak (jakože to není katalog, nebo nástěnka na kterou si můžeš kydat co chceš a že to třeba není o tom, aby na tebe nějaký wikipedista sekal patky, ale že oni tak nějak filtrují spam protože, jak pravil Konfucius: linky z wikipedie jsou dobré pro SEO)? Možná se nad tím nejdřív zamysli, než začneš trousit podobná moudra :>:o/
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

Vim...a právě proto si myslím,že někdo, kdo považuje formu za víc, než obsah by neměl mít žádné rozhodovací pravomoce:)

Jsem ten poslední, kdo by chtěl, aby na wikipedii byla kdejaká blbost, ale pokud mohu za pět minut zjistit, jaký Drakkar skutečně je, a vím,že jaksi o časopisech se tak docela nepíší netriviální články (pro Erua proč by měly?), tak nebudu magorsky trvat na pravidle - které stejně jinde je porušováno...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Faskal »

Prosím vás, přestaňte tady řešit obecné charakteristiky wikipedie, já se k vám přidám v tom, že taky přestanu.

Vallunovy úpravy klidně rozebírejte, pokud budou technické dotazy, jak tam něco naformátovat a tak, tak klidně mně do PM, jinak ale stran této linky jenom zopakuji, dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje, a přes to nejede vlak. Nebo dobře, aspoň jeden, aby to mělo nějakou výšku. Přepínám a končím.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od OnGe »

I o časopisech se docela píše, třeba když se rozjíždějí, dělají nějakou změnu a současně někoho zajímají. Třeba: http://www.lupa.cz/tiskove-zpravy/refle ... zpoplatni/

A nejde tu o netriviální článek, ale zdroj. Když o Drakkaru bude článek na Technetu, je to netriviální zdroj. Když na stránce základní školy, tak je to triviální zdroj.

Á, obsah. Tak se na něj podíváme, jaké tam máme odkazy:
RPGfórum - to někdo, kdo si přečte článek o Drakkaru, jistě chce vidět, vůbec to nevypadá, že si chceme ulovit link.
Oficiální stránky Verony - to někdo, kdo si přečte článek o Drakkaru, jistě chce vidět, vůbec to nevypadá, že si chceme ulovit link.
Dračí doupě 2 - to někdo, kdo si přečte článek o Drakkaru, jistě chce vidět, vůbec to nevypadá, že si chceme ulovit link.
Příběhy Imperia - asi už to sem znova psán nebudu, co?
Legie (odkaz na Argonantovu knížku) - zase
Střepy snů - a zase
Erricova stránka - zase nějaká reklama a o Drakkaru ani prd
Taria - neexistující stránka - konečně změna, ne však moc k lepšímu
Bezejmenný hrdina - a jsme zase zpátky

Dále:
Profil na Gamespace.cz - záznam v katalogu z roku 2008 a s nefunkčím odkazem má k informační hodnotě i důvěryhodnosti daleko
ZŠ Vlachovice - o tom už jsme mluvili
Rozhovor na neznámém blogu - zatím nejlepší, co tu máme (ale furt nic moc)
Oficiální web časopisu - je tu správně, žel kreditu nedodá
Oficiální facebookový profil časopisu - jako výše, ale ještě víc nedodá
Drakkar - archiv jednotlivých čísel časopisu s obsahem - to někdo, kdo si přečte článek o Drakkaru, jistě chce vidět, vůbec to nevypadá, že si chceme ulovit link.
Přehled starších čísel časopisu na portálu rpgplanet.cz - přesměrování na drakkar.sk, kreditu ubere

Anotace 36. čísla časopisu Drakkar na portálu RPG-aliance.cz - psaná člověkem, co ho jmenujeme mezi podílejícími se osobnostmi, rok 2013
Odkaz na neexistující článek
Něco přes rok neaktualizovaná kategorie na Fantasyobchodu

A když si v tomto světle položíme otázku "vypadá to, že je článek o něčem, o čem stojí za to psát, nebo že si chce někdo farmit linky", tak si asi těžko můžeme s klidným svědomím říct, že jsou ty wikipedisti debilové, že to tam nechtějí...
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od Vallun »

OnGe - a co Ty jsi udělal pro to, aby tam alespoň něco bylo? Kdy tedy sepíšeš a prosadíš na Technet článek o Drakkaru?:)

To, co odkazuješ na lupě je tzv. komerční sdělení, tedy nic splňovalo kritéria...

Stránka základní školy je sice triviální zdroj, ale nezávislý:)

Navíc si pleteš tématické odkazy a reference...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10153
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: Propagacia Drakkaru

Příspěvek od ilgir »

No, znám osobně Pavla Kasíka, co píše na Technet. Ale co má sakra Drakkar společného s Technetem? Proč by se tam o něm mělo něco psát? Neexistují spíš nějaké zpravodajské stránky věnované literatuře?
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: Drakkar na wikipedii

Příspěvek od Faskal »

Když je tady to nové téma:
triviální není zdroj, triviální je informace. Pokud na věrohodném zdroji vyjde článek, jehož hlavní téma je drakkar, máš věrohodnou netriviální informaci.

Vallune, prosím přestaň vést válku proti pravidlům, které jsi nečetl, nebo četl a nepochopil. Jsou zde: dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje

Hlavní část zkopíruji sem:
Dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje píše: Dva zdroje bývají požadovány jako minimum, protože téma, o kterém píše jen jeden zdroj, zpravidla není vhodné pro samostatný článek. Naopak existence dvou zdrojů automaticky nedokládá encyklopedickou významnost. Lepší je vždy vícero zdrojů.
Nezávislý zdroj. Zdroj by měl být především nezávislý na tom, o čem pojednává. Nemůže jej tedy psát někdo, o kom pojednává daný článek nebo je s předmětem článku jinak spojen. Nelze dokládat významnost např. nějaké osoby jejími osobními stránkami, významnost firmy jejími „oficiálními“ stránkami nebo významnost výrobku odkazem na stránky výrobce.
Netriviální zdroj – takový, který předmět článku jen nezmiňuje v několika málo slovech či větách, nebo nejde o pouhou položku v adresáři, podobném seznamu či v krátkém odstavci apod. Mělo by se tedy jednat o širší pojednání.
Věrohodný – publikovaný věrohodnými a všeobecně uznávanými subjekty a institucemi. Nevěrohodné jsou zpravidla texty publikované přímo autory, například fanouškovské stránky či soukromé blogy.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakkar na wikipedii

Příspěvek od Vallun »

Faskal - já je četl, pochopil a posoudil...jsou relativně přiměřené tomu, když chceš posoudit, dza si heslo zaslouží farář z horní dolní, nejsou stavěná na posuzování časopisů...:)

ilgir - no, technet by mohl mít zájem převzít některé články, ale fakt nevím, proč by psal o časopisu..ale to platí i pro literaturu...i když tam by se spíš dalo něco ušít... :think: Znáš někoho v Literárních novinách?:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakkar na wikipedii

Příspěvek od OnGe »

Vallune, nepřesvědčuj mě, ale uprav to tak, aby to přesvěčilo lidi z wikipedie. Záleží na nich, ne na mě, jestli tvé snažení přijde na zmar. Proč se jim to nebude líbit už snad chápeš, ne?

A abych odpověděl na tvé otázky - jednou jsem o Drakkaru mluvil v hospodě a Technet byl první významější zdroj, co mě napadl. Jak vtipně poznamenal iglir, něco o literatuře by bylo vhodnější (ale jako příklad by se mi to vymýšlelo těžko, protože takový plátek neznám)
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Vallun
Příspěvky: 32254
Registrován: 14. 5. 2008, 10:40
Bydliště: Velká Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakkar na wikipedii

Příspěvek od Vallun »

Ongíku, věř mi, že kdybych měl k dispozici lepší odkazy, tak je tam dám hned...problém je už v tom,že tady kdysi vznikl seznam webů, kam by bylo dobré dostat nějakou informaci, nicméně se to prakticky nerealizovalo...

Proč mají výhrady sice chápu,a le stejně s nimi nesouhlasím...:)

Mám určitý plán jak postupovat, pokud je nepřesvědčíme v diskusi a skutečně to smažou, tak je možnost jít přes enwiki...
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Drakkar na wikipedii

Příspěvek od OnGe »

V první řadě by stálo za to vyházet ty odkazy, kvůli kterým to vypadá jako spam, jinak to asi neoddiskutuješ. Nebo alespoň ty, co nefungují.

Protože méně je často více
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů