Příprava 48. čísla Drakkaru

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Takže na poslední chvíli plním slib, daný Bubákovi:

V půvopdní verzi Myši,která se v elektronické podobě bohužel nedochovala, ale mám ji vytištěnou, bylo v dopise z 24.10.1608 (Jan Berka Matoušovi Wackerovi) za odstavcem, končícím slovy:
...a při tom nelze předpokládat, že by byly výrazně menší, než Země.

ještě odstavec další:
Připojuji ke svému výkladu následující obraz hvězd v souhvězdí Labutě, které jsme spatřili, a které můžeš na nebi rovněž nalézt:
a za ním potom obrázek, vytvořený v T602 (!) pomocí hvězdiček a teček různých velikostí, souhvězdí Labutě s popisem.

Smysl toho byl, že ne každý čtenář zná zpaměti perfektně souhvězdí Labutě, které je pro smysl výkladu vesmíru dost podstatné.

Víceméně by to vyřešilo jakékoli trochu starožitně souhvězdí Labutě z netu, třeba takové
http://zodiactruth.com/wp-content/uploa ... CYGNUS.jpg
kde by stačil výřez s Labutí.
Vesměs na starších vyobrazení chybí velmi podstatná hvězda Chí, v textu zvaná Proteus.

Lze se na to celé ale i vykašlat; záleží na tom, jaký jsi perfekcionalista.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Bifi »

Poslal som aktualizovanú verziu eseje. Díky za trpezlivosť.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Ecthelion »

Bifi píše:Poslal som aktualizovanú verziu eseje. Díky za trpezlivosť.
Došlo, moc díky. :clap:

Vrhneme se na to... :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Argonantus »

Ještě pro úplnost to dám, sem, aby to neuteklo - zpětná vazba přes PM poslána Bubákovi, prakticky už zvítězil nad hmotou.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Bifi »

Mohol by som poprosiť v mojom článku zmeniť niektoré obrázky, ktoré tam boli vsunuté? Tie dve obálky na začiatku eseje sú príšerné.

Napríklad klasického Schwarzennegera:
http://img.engadget.com/common/images/3 ... 1525856758
http://cdn.collider.com/wp-content/uplo ... -image.jpg

Alebo Weird Tales obálku:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... n_Iron.jpg
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od boubaque »

Bifi, ty dvě obálky možná jsou příšerné, ale to si nestěžuj mně, ale nakladateli. Když nemám čas hledat obrázky, beru často obálky knih, kterých se článek týká. Preferuju česká vydání, protože čtenář pak má lepší možnost orientovat se v knihkupectví nebo antikvariátech. Teď jsem bohužel ten čas opravdu neměl - nějakou obálku Weird Tales s Conanem jsem taky hledal, ale buď jsem nenašel, nebo nepoznal, že je to Conan, proto jsem vzal ty, co tam jsou/byly.

Druhá věc je, že nemůžu jen tak vzít ty obrázky s Arnoldem, protože i když vypadají dost jako promo fotky, chci se vejít do "citace v nezbytné míře pro účely recenze", takže beru nejraději obálky knih a plakáty k filmům. Už ty obrázky, co jsi poslal, bych měl problém přidat, kdyby ses k nim (kritickým pohledem) nevyjadřoval v textu. Jasně, na Wikimedia Commons, nebo možná i na DeviantArtu bych asi našel nějaké obrázky s volnější licencí, ale tady narážím na to, že jsem prostě neměl čas.

V sazbě jsem vyměnil první českou obálku za ty Weird Tales, ale protože to má jiný poměr stran, musel jsem to vyřešit ještě pomocí popisku. Druhou obálku jsem nechal, protože kdybych nenašel obrázek se stejným poměrem stran, nejspíš by mi to rozhodilo sazbu celých následujících 11 stran článku. Takže už to dělat nebudu. Pokud chceš mít příště jistotu, že se neobjeví "fakt strašné" obrázky u tvého článku, tak jediná možnost je poslat tolik obrázků, aby jich bylo aspoň tolik, jako je polovina stránek článku ve wordu, a aby se nevztahovaly všechny ke čtyřem na sebe navazujícím odstavcům. Samozřejmě za předpokladu, že jsou to obálky knih/časopisů a plakáty k filmům, nebo že mají alespoň CC licenci.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7484
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: Příprava 48. čísla Drakkaru

Příspěvek od Bifi »

Sorry ak som Ťa urazil Bubáku, to nebolo zámerom. Je mi jasné, že zalamovanie Drakkaru niekedy neskoro v noci a na poslednú chvíľu (a sám som k tomu prispel) nie je sranda. Ani nechcem, aby si to celé zalamoval znova.

Rozumiem aj princípu, že obrázok musí byť riešený v texte. To je ostatne aj akademický princíp a dávam si aj pozor, že zdroje citujem. Je jasné, že len tak pobrať ilustrácie z netu, ktoré naozaj slúžia len ako background, nie je kóšer. (V tom prípade by som sa radšej prihováral riešeniu ilustrácie vôbec nemať.)

BTW ak ide o obálky českých kníh, tak tých je spústa - a dať dve prakticky identické nie je nutné. Že sú škaredé je druhá vec.

Ten guideline na počet obrázkov je do budúcna užitočný.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů