47. číslo vydáno

Diskuze k Drakkaru, internetovému časopisu (nejen) o RPG hrách.

Moderátor: Raven

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6644
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

47. číslo vydáno

Příspěvek od boubaque »

Právě vychází 47. číslo časopisu Drakkar!
Úvodní haiku píše:Studený sníh,
vítězně vikingové
vrací se z války
Obrázek

47. číslo stahujte zde.
Redakce vám přeje příjemné čtení!

Obsah 47. čísla:
Comics
:arrow? Bezejmenný hrdina VII. a VIII. (redakce)

Recenze
:arrow? Čerstvě dočteno (Skenderax)

Historie a realita
:arrow? Středověké reálie pro tvorbu fantasy světů (Ecthelion2)

Literatura
:arrow? Sci-fi – o co tenkrát šlo v tom Zlatém věku a po něm (Argonantus)

Povídky
:arrow? Zrcadlo (Zdislava Pavlůsková)

Redaktoři i autoři vám budou vděční za veškeré komentáře, připomínky a reakce na články. :wink:
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Alef0
Administrátor
Příspěvky: 5829
Registrován: 7. 6. 2004, 11:22
Bydliště: Košice, SR.

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Alef0 »

:clap: to je teda silvestrovsky daresek!
Preklady [preklad/korektury/layout]:
Wilderness of Mirrors: 100%/99%/0
In a Wicked Age, CZ: 100%/100%/0
FATE SK: 100/100/0
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4575
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od ShadoWWW »

Měl jsem to čas jen prolétnout, ale přesto jsem se musel zastavit u článku Středověké reálie pro tvorbu fantasy světů a jedním dechem jsem ho celý přečetl, protože byl zkrátka skvělý!
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Ecthelion »

ShadoWWW píše:Měl jsem to čas jen prolétnout, ale přesto jsem se musel zastavit u článku Středověké reálie pro tvorbu fantasy světů a jedním dechem jsem ho celý přečetl, protože byl zkrátka skvělý!
Moc díky za pochvalu, jsem rád, že se líbil. :wink:

Já klasicky nestíhám, ale brousím si zuby na Argovo scifi a Bifiho překlad (uloženo do mobilu na čtení do vlaku). :>;o)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od MarkyParky »

Přidávám se k pochvalám na Středověké reálie. Neskutečně užitečné pro vygenerování uvěřitelného kousku světa a přitom tak elegantní a jednoduché.

Díky.
Uživatelský avatar
Lorwyn
Příspěvky: 783
Registrován: 30. 8. 2011, 13:17
Bydliště: Krajina snů

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Lorwyn »

Zatím přečteny jen Středověké reálie. Nádhera, krása, chci další! :clap: Co třeba trochu probrat, jak vypadalo osazenstvo tvrzí a pevností, kolik takových budov vůbec mohlo být...
Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá,
a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Argonantus »

Advanced zájemce o středověk upozorňuji na docela obsáhlé historické diskuse v Rozličném/Historie.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od OnGe »

Předně bych rán poděkoval Argonantovi a Ecthelionům za jejich články. To druhé je poměrně solidní nalévárna, to první zas hezký obšírný rozbor a obojí je dost zajímavé čtení.

Ovšem s řadou závěrů Argonantova článku nemohu souhlasit. V první řadě bych se chtěl zastat pana Verna a ohradit se proti tomu, jak je mu otloukáno pět neděl v balóně a dynamika vzdušných proudů. Vernovo pojetí sice dost optimistiké, v jádru je ale spráně, protože ve vyšších vrstvách atmosféry vzduch skutečně proudí dost konkrétními a různými směry a balón je tak možné řídit změnou jeho výšky. Na tom mimochodem stojí projekt Loon - http://www.google.com/loon/

Sice je to spíš věc vkusu, ale dovolil bych si zpochybnit Wellsovi literárná kvality. Četl jsem od něj sice jen dvě věci (Válku světů a to druhé si nemůžu vzpomenout) v originále a přišlo mi to jako těžké béčko.

K otázce sorty inženýrských maniaků, do které se tak trochu počítám, bych rád řekl, že nevadí, když je tam někde dole trocha té fikce. Vadí, když je tam někde dole na dně trocha vědy a ještě k tomu postavené na hlavu.

K výroku o tom, že Nadaci ani není třeba číst řeknu jen tolik, že jdu nabrousit vidle.

Nicméně, jak jsem už zmínil na začátku, hezké čtení.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Ecthelion »

Moc děkuji všem za pochvalu článku, jsem opravdu rád, že se líbilo. Nad pokračováním se zamyslím. :wink:

Já jsem ve vlaku přečetl Argovo scifi a musím pochválit moc pěkný článek. Překvapivě se dost shoduje s našimi vlastními čtenářskými preferencemi, navíc nabízí velmi příjemný přehled jak o světové scifi (o které mám určitý přehled), tak o scifi na východní straně Železné opony, kde mi vzdělání dost chybí a o to víc takové informace oceňuji.

Zapomněl jsem zmínit skenderaxovo Čerstvě dočteno, asi protože jsem ho četl hned jak ho poslal. Opět velice hezký a hrozně dobře čitelný přehled o zajímavých hrách. Palec nahoru, přesně tohle mi v Drakkaru dlouho chybělo.

Conan se čte opravdu dobře, ten překlad je parádní.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Argonantus »

OnGe:

Víceméně asi nemá cenu o těchto bodech polemizovat, protože to vidím jako marginálie, případně beznadějně subjektivní hodnocení (ta Nadace, třeba).
Snad jen k tomu Wellsovi; on měl ten člověk těžkou nadprodukci. A když se mu zadařilo, dostal se hodně daleko; třeba v té Zemi slepců, kde jsme se kdysi shodli s Pietou, že je to fakt dobrá věc.

Válka světů je potom stižena efektem Terminátora víc, než co jiného; člověk má zoufalý pocit, že to četl už stokrát. No, tohle je originál. A spousta věcí je ve své době hodně jasnozřivých; nejen po technické stránce (trojnožkové mašiny, vlastně ještě v osmdesátých letech opsané v Setkání s Rámou a velebené coby vychytávka), ale hlavně z hlediska psychologie a sociologie; reakce toho spolumaníka v zasypaném domě byly tehdy velmi novátorská záležitost.
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od PetrH »

E2: zatim jsem na mobilnim webu drakkaru cetl vas clanek a velice me to zaujalo. Pokud bych smel dat tip na pokracovani: cestovani, cla, rozdrobenost statecku, mravy a "Privetivost" k cizincum apod.
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Argonantus »

Ecthelioní článek loví ve vodách mé glosy viewtopic.php?p=431831#p431831
bod 7 (jiné číst netřeba).

Takže to beru spíš jako vyprovokování debaty a restart tohoto veletématu v širším měřítku. A tomu lze jen tleskat (v mém případě nesmajlíkově, ale jakoby se stalo).
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Pepa »

Co jsem zatím přečetl:

:arrow? Bezejmenný hrdina - Pěkně pobavil :)

:arrow? Recenze Mindjammer a Aether Sea - Díky za zprávy, vypadá to zajímavě!

:arrow? Středověké reálie - Velmi výrazný a užitečný článek :clap: I když DrD 2 je fantasy, tak by mě zajímalo, kolik z toho je k nalezení v takových Hrách mocných. Nevíte někdo?

:arrow? Zrcadlo - Krátká, ale o to víc milá povídka :)
Uživatelský avatar
ilgir
pěšák
Příspěvky: 10160
Registrován: 22. 1. 2007, 13:48
Bydliště: nejkrásnější město světa

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od ilgir »

Přečetl jsem, díky všem. Conanovská povídka je tak... conanovská :D Něco takového už dnes nikdo nenapíše... :>:o/
Argonantus
.
Příspěvky: 18102
Registrován: 31. 10. 2006, 17:35

Re: 47. číslo vydáno

Příspěvek od Argonantus »

Podle toho, co jsem přečetl, je Conanovská povídka v mnohém atypická a v lecčems výrazně dobrá.
Odpovědět

Zpět na „Drakkar“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů