39. číslo vydáno!

Drakkar je internetový časopis (nejen) o RPG hrách. V této sekci probíhají organizace, diskuze o článcích, atd. Budeme rádi, když se zapojíte.

Moderátor: Raven

Odpovědět
Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

39. číslo vydáno!

Příspěvek od Ecthelion » 6. 8. 2013, 21:45

Drakkar číslo 39
Drakkar prošel mírným redesignem a přináší něco k počtení do letního parna...

Obrázek

Obsah 39. čísla:
:arrow? Worldbuilding (3. část): Jak se v tom neztratit; „OnGe“
:arrow? Počátky wargaming; „Ecthelion2“
:arrow? Hit Points aka Životy; „Quentin“
:arrow? Příběh o strašidle; Argonantus
:arrow? Pekelné volání; „Quentin“
:arrow? Dobývací stroje pro DrDII; Ján „Crowen“ Rosa
:arrow? Ragtime: Nanebevstoupení; T. Fox Dunham (přel. Barbora Lyčková)
:arrow? Výroba prototypu deskové hry (1/2); Petr „ilgir“ Chval

PDF sborník si můžete stáhnout zde. Příjemné čtení!.

Zaujal vás nějaký článek? Nebojte se k němu napsat krátkou reakci!
Pokud se vám líbil, dejte nám to do tohoto tématu vědět – autory to určitě potěší. Pokud máte nějaké návrhy nebo výhrady (ať již ke konkrétním článkům nebo k časopisu jako takovému), prosíme, napište nám je také. Za všechna Vaše hodnocení, poznámky nebo připomínky vám budeme velmi vděční!

-----------------------------------------------------------------------------
Web projektu: http://drakkar.rpgplanet.cz
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

morech11

Re: 39. číslo vydáno!

Příspěvek od morech11 » 6. 8. 2013, 23:05

opäť raz skvelé číslo.
mám pocit, že čím viac kričíte, že je málo článkov, tým viac a lepších sa tam nakoniec dostane
myslím, že 52 strán o váe 10,7MB je toho skvelým príkladom
nápad s ikonkami veľmi dobrý, len sa mne osobne graficky veľmi nepáčia, ale to je problém môjho estetického vnímania.
sadzba ako je zvykom na jednotku a články jedna báseň
a obálka, obálka je priam božská

veľmi sa mi páčil wargamingový seriál (ktorý vlastne technicky vidím vďaka SpRLW už druhý krát, avšak teraz spracovaný ešte o triedu lepšie), teším sa na pokračovanie - tá recesia a prechod do oDnD znie z môjho pohľadu nemenej zaujímavo, než Little Wars samotné
už tradične skvelý Argov článok, ktoré hltám zakaždým s obrovskou chuťou dnes nielenže priniesol zasvätenie do techník situácie (čo je skvelé, pretože presne to je vec, ktorú sa sám ešte len snažím uchopiť), ale aj poodhaľuje spojitosti s inou tvorbou. je dosť možné (ba priam pravdepodobné), že ten istý efekt mali aj predchádzajúce články a že ešte stále tam nevidím všetko, čo tam reálne je, ale to, ako mi to dnes udrelo do očí bol fakt fajn zážitok :) (a ešte mi ostáva skúsať toho Alnaga vedľa, vyzerá to nemenej zaujímavo, aj keď z iných dôvodov)
a za mňa toto číslo celkom jednoznačne prvá cena Ilgirovi :clap: (i keď... čestné prvé miesto si zaslúži aj Balú za tú námahu s prekladom a najmä zháňaním práv - tú poviedku si ešte určite prečítam :))

all in all, skvelá práca :clap:

ShadoWWW
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ShadoWWW » 7. 8. 2013, 04:28

Hodně dobře našlápnuté číslo! :clap:
:think:

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 8. 8. 2013, 22:56

Bravo, to se povedlo!
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 9. 8. 2013, 06:37

Musím říct, že tohle číslo se z mého pohledu opravdu povedlo. Sešly se nám opravdu zajímavé články (zkusím o víkendu trochu rozepsat) a Bubák dost zapracoval na vylepšení designu a všechno pečlivě zasázel.
morech11 píše:mám pocit, že čím viac kričíte, že je málo článkov, tým viac a lepších sa tam nakoniec dostane
Začínám mít podpobný pocit. $lol$

Vždycky mě hrozně příjemně překvapí, kolik lidí ochotných nám pomoci z průseru (když prostě nestíhám nebo zapomenu shánět články dopředu a u uzávěrky zeje mail prázdnotou) a napsat článek se najde na poslední chvíli. Hrozně moc díky. :clap:
Obrázek

Wild West

Příspěvek od Wild West » 9. 8. 2013, 08:52

V případě Argonanta vzniklo napětí jen kouzlem nechtěného; Strašidla jsou projekt dávno připravovaný a dokonce i ohlášený; jen do toho vlezla dovolená, zahrnující lobotomii odpojení od netu.
A připomínám znovu, že druhý díl bude a je už ve vysokém stádiu rozpracování.

Bylo by možná dobré, kdyby redakce kvílela preventivně vždy, když má nějakou článkovou krizi. Loňský případ Drakkaru s pouhými třemi články by se nemusel už nikdy opakovat. Osobně považuji za kritickou hranici pět. Myslím, že se může najít pár jedinců, co jsou schopni v takové krizi sáhnout do skladů a něco máznout.

Bylo by skoro hřích po zkáze Pevnosti postupně neovládnout alespoň část jejího území.

ilgir
pěšák

Příspěvek od ilgir » 9. 8. 2013, 20:29

Jo, k těm strašidlům. Nějak z typologie vypadl typ strašidel, která jsou nestandardně se chovajícími běžnými věcmi. Mandl a auta od Kinga třeba. Jinak fajn pojednání, i když trochu rozkecané.
Nepoužívat nebo vrátit!
DrD II: Hry Mocných

Raven

Příspěvek od Raven » 11. 8. 2013, 17:38

Ta zlovolně se chechtající kniha je pěkně strašidelná
Pak se nemaj lidi čtení bát... 8)

mandl!!!!
teď jsi mě potěšil, Ilgire, to je brutopovídka
R
"Make BDSM, not war, sister."

Ecthelion
Moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion » 11. 8. 2013, 19:26

Tak - velmi stručně jednotlivé články:
Worldbuilding (3. část): Jak se v tom neztratit; „OnGe“
Další worldbuildingový článek, který tentokráte nesleduje nějaké jasné téma (alespoň se mi zdálo), ale spíš shrnuje rady k tvorbě světa. Ty jsou podnětné a někdo, kdo o tvorbě světa uvažuje, je jednoznačně využije... palec nahoru.
Hit Points aka Životy; „Quentin“
Skvělá krátká úvaha! Takové články bych v Drakkaru viděl hrozně rád časteji... spíš zamyšlení něž obsáhlý traktát, ale obsahující vše potřebné k seznámení se s problémem. Velmi čtivě sepsáno, příjemně se čte.
Příběh o strašidle; Argonantus
Ha! Teoretická práce o strašidlech... pěkné, pěkné, pěkné! Jako tradiční Argonantovina se článek velmi pěkně čte a obsahuje hromady informací. Jako obvykle mám pocit, že reserch na článek musel trvat alespoň několik měsíců. $D
Pekelné volání; „Quentin“
Pekelníci se mi hrozně líbili už na první přečtění. Využívání jmen démonů... netradiční démoni jako ze Sandmana... perfektní!
Dobývací stroje pro DrDII; Ján „Crowen“ Rosa
Dobývací stroje jsou moc pěkný doplněk pro DrD2, ale informace, které obsahuje, využijete i pokud DrD 2 zrovna nehrajete. Fantasy dobývání hradů a pevností je silné téma a crowenův článek vám při jejich hraní pomůže.
Ragtime: Nanebevstoupení; T. Fox Dunham (přel. Barbora Lyčková)
Nedělám to často, ale nakouknul jsem do povídky, že se podívám na úvod a o co tam jde... a pak jsem ji přečetl jedním dechem. Opravdu dobrá povídka, které překlad ještě přidává (měl jsem možnost nakouknout do originálního anglického textu). Pokud je někdo jako já svátečním čtenářem povídek z Drakkaru, tak tady je onen svátek a můžu vřele doporučit.
Výroba prototypu deskové hry (1/2); Petr „ilgir“ Chval
Ilgir má velké významné plus. Velmi praktický článek sepsaný na základě vlastních zkušeností, které ilgir získával dlouho a těžce. Tady jsou shrnuty ve velmi čtivém článku, po jehož přečtení jsem začal přemýšlet, jakou deskovku si udělám... a jestli by nestálo za to dát dohromady deskovkovou Kuchyni... $D

--------
Wild West píše:Bylo by skoro hřích po zkáze Pevnosti postupně neovládnout alespoň část jejího území.
Pokud máš kontakt na nějaké autory, případně je můžeš přímo kontaktovat... tak my budeme jedině rádi! :wink:
Obrázek

Wild West

Příspěvek od Wild West » 12. 8. 2013, 06:34

Ilgir:

Připomínka je zcela správná. Je to celý docela důležitý obor strašidel, který mi kdovíproč vypadl; takové věci jsem kdysi v pradávnu sám páchal.

Research k takto kompletně pojaté otázce probíhá nejméně od roku 2003, tedy od Pevnosti, a jak vidno, stále je nedostatečný.

Otázka další patří vedle a řeším ji vedle.

Vallun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vallun » 22. 8. 2013, 12:06

Přidávám se ke chvále na Quentinův článek, velmi dobrá úvaha:)

Ecthelioní Prehistorie Wargamingu taky zajímavá, jen je poznat, že článek byl sepsán dosti na rychlo:) Doufám,že bude pokračování...

Na strašidla se teprve chystám:)
Pokud chce někdo slyšet jen "ano" nebo "ne", tak jej nezajímá odpověď.
Eru je jediný Bůh a Tolkien je jeho prorok.
Non sub hominem,sed sub ius.
Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí.
Nejsem odborník ve smyslu § 5 odst. 1 O.Z.

OnGe
malý zelený křečopažout
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OnGe » 1. 10. 2013, 15:12

Ještě než vyjde to nové číslo, tak krátce k tomu předchozímu:

Přečetl jsem každý článek, četl jsem je rád. To je asi tak vše, čeho u mě může časopis dosáhnout.

S politováním musím konstatovat, že jsem přečetl i Pekelné volání a Tlustýho bastarda už z hlavy nedostanu, leda snad kulkou. Jelikož bych tuhle zrůdnost ale opravdu rád vytěsnil, tak tuto možnost zcela nezavrhuji. Jestli je to dobře nebo špatně nechávám na zvážení :)

Nakonec bych rád poděkoval Bubákovi (či kdo to má na svědomí) za vtipný výběr obrázků, kterými doplnil můj článek. Těžko si představit něco trefnějšího.
Nežít je jediná životní prohra

výběr z vlastní zahrádky:

:idea: RPG kuchyně: 2010 - 2013 - 2017
:?: Horní progressbar - to se budete divit... možná
:?: Dolní progressbar - dávám tomu rok... maximálně dva

Odpovědět

Zpět na „Drakkar“