Jednotný login pro Fórum i pro RPG.sk?

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Jsem ochoten tam narvat OpenID.

Pokud to má být in-sync, tj. jeden server se má ptát druhého na novinky, tak bych byl rád, kdyby mi s tim někdo pomoh ;)


Každopádně, jakže je spec, prostě jedno jméno/heslo?

Jinak ideální by bylo, kdyby to někdo vzal na slezinu a tam bych to udělal někdy v plonkovém čase (zatim vždycky nějaký byl)...a bylo by to z krku.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Každopádně, jakže je spec, prostě jedno jméno/heslo?
Jednotné jméno/heslo je základ a pokud nic jiného nepůjde, spokojíme se s ním. Chápu, že Open ID je v pohodě, dokonce na to jsou pluginy jak pro PHPbb (což bych asi vnutil Vlasákovi $D ), tak pro Drupal (tedy RPG.sk).

Ale nejžúžovější by bylo... omluvte nedostatek odborné terminologie... kdyby účty v obou databázích byly "propojené", tedy aby to nějak poznalo, že "uživatel 2" (Markus) na RPG.sk patří k "uživateli 3" (Markus) na RPG Fóru.

Kdyby se dalo zařídit, že uživatel se zaregistruje jen na primární stránce (asi na Fóru) a na té sekundární (asi RPG.sk) se mu automaticky vytvoří účet, bylo by to taky pěkné.

Tak doufám, že jsem to řekl dostatečně srozumitelně. Kdyžtak mě neváhej opravit a přepsat to na odbornou hantýrku.
Jinak ideální by bylo, kdyby to někdo vzal na slezinu a tam bych to udělal někdy v plonkovém čase (zatim vždycky nějaký byl)...a bylo by to z krku.
Když mi řekneš, co přesně potřebuješ přinést, tak ti to přinesu :wink:
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Tak nejjednodušší by bylo mít na to službu, se kterou by ty weby komunikovali.

Mám něco pro rpgplanet, ale to asi nechcete ;)
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Těžko ti řeknu, jestli to chceme, nebo ne - "něco pro RPG planetu" není příliš výstižný popis. $D

Ale vzhledem k tomu, že se za týden uvidíme na Slezině, bude asi nejlepší probrat to tam. Sepiš mi prosím podrobné pokyny, co mám přinést s sebou :wink:
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Za dva, Markus, za dva!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Almad
Příspěvky: 631
Registrován: 12. 9. 2006, 23:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Almad »

Nojo, bohužel mi slezina utekla.

A teď jsem bohužel dost zahlcen jinými věcmi :-/

Každopádně o co mi šlo - na planetu je služba, jejíchž účelem není nic jiného, než poskytovat ostatním autorizaci a autentizaci. Je to jediné místo, kde jsou uloženy vazby uživatel - openid účet - práva atd; ostatní služby se jen ptají klíčníka, zda už tohohle uživatele má.

- je to pomalejší
- je to náročnější na přenosy atd
+ SSO na všechny služby
+ naprgám to jednou a je to ,)

- pro vás: znamená to překlopit existující účty do planety, což se vám asi nechce. Nebo zprovoznit další instanci té aplikace, ale na to to po pravdě není tak úplně stavěné ,)
Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti