statistika

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

statistika

Příspěvek od sirien »

Mám dotaz, který nejspíš dost lidem nebude příjemný, ale stejně ho položím:

Má současná podoba RPG.sk vůbec smysl?

Zaujala mě tam teď jedna skutečnost (konkrétně, že jakýsi SIRIEN vložil článek Magická Magie, resp. anotaci a link k němu, na RPG.sk. Zajímalo by mě, kdo to byl, protože JÁ jsem to nevkládal, a poněkud se mi to nelíbí, protože se mě nikdo neptal, jestli s tím souhlasím - jde hlavně o to že já sám bych na RPG.sk použil jinou anotaci než je ten poněkud neohrabaný výřezek z d20) a tak jsem si prošel všech 23 stránek RPG.sk a udělal jsem si menší součet. Výsledek je poněkud... em... rozporuplný?

70 článků je původních z RPG.sk (přbližně, jsou v tom i nějaké "technické" články o stránce samotné a tak)
258 (!!) zbylých článků je jen převedených linkem z jiných stránek!!

To znamená, že původních článků RPG.sk je jen nějakých 20%. Velká část z toho je navíc od Markuse, Quala a dalších, kteří mají VLASTNÍ weby (ze kterých je na RPG.sk občas také linkováno)

Nebylo by tedy lepší (a méně náročné a užitečnější) rovnou změnit celou povahu RPG.sk a přijít s něčím zcela jiným, co zde ještě vůbec není - centrální databází RPG článků - nic víc, než nadpis, anotace a link. Osobně se domnívám, že taková stránka by nejen prospěla víc, ale měla by i větší návštěvnost atd.





Kdyby někoho zajímaly celkové statitiky RPG.sk, tak jsou takovéhle:
70 - RPG.sk (zhruba, jsou do toho započítaný i nějaký technický info o stránce samotný a tak)
53 - RPG Knihovna
50 - d20 (z toho 11 - non.d20 a 4 - Dragonlance d20)
49 - Hry na Hrdiny
21 - Hraj.cz
19 - Old Elf´s Inn
17 - Metagame
14 - Drakkar
7 - Stránky RomiKovců
7 - Nokturno.net
6 - Teoreticky zelená lebka
5 - Sigil
5 - Fantasy planet
3 - Pevnina svět
1 - Tarie
1 - Aragorn.cz
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Ehm.... Siriene, to je účel. To je centrální databáze všech článků, které jsme dokázali kde najít. (resp. kromě d20, ze kterého je tam zatím jen část, ale pracuje se na tom). Možná by sis měl přečíst tohle, než začneš dštít oheň.

Externí články automaticky připisuji jejich autorům, pokud jsou u nás registrovaní - věřím, že je užitečné vědět, kdo ten článek napsal. Jesli chceš, můžu tvé články "zanonimizovat" a dát tam prostě nick RPG.sk, ale nevím, k čemu je to dobré. Pravda je, že mě jsem se neptal - nenapadlo mě, že by někomu mohlo vadit, když u jeho článku uvedu jeho jméno.

Možná by se ale mohlo přepsat "Vložil NICK" na "Napsal NICK"... :think:

EDIT: Jinak přepsat anotaci samozřejmě není problém, stačí jen říct. Dělal jsem to já a prostě jsem použil tutéž anotaci, jakou jsi sám napsal na d20.

EDIT 2:
Sirien píše:Nebylo by tedy lepší (a méně náročné a užitečnější) rovnou změnit celou povahu RPG.sk a přijít s něčím zcela jiným, co zde ještě vůbec není - centrální databází RPG článků - nic víc, než nadpis, anotace a link. Osobně se domnívám, že taková stránka by nejen prospěla víc, ale měla by i větší návštěvnost atd.
Jsem rád, že se ti naše myšlenka databáze článků líbí $D
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Krom toho ten web je poměrně mlady, a to jak tam pritahnoput betsi aktivnich prispevovatelu se resi. Ja mam treba jeden celkem odvazny plan, nicmene ho musim nejprve soukrome projednat s Markusem.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

To že je moje méno u mého článku mi je jedno (vlastně bych dělal docela bordel, kdyby tam NEBYLO). Co mi vadí je, že se tam použila anotace, která je jen přepisem toho co jsme napsal na d20 do záhlaví - záhlaví článku na d20 má podle mého názoru dost jinou úlohu i formu a rozhodně není určeno k tomu, aby sloužilo jako anotace na k d20 externích webech, odkud pak vede link.
Teď někam pudu, ale pak Ti kdyžtak anotaci pro .sk pošlu přes PM.
Co se týče toho intra, tak o něm mám dost pochyby. Přesněji řečeno mi přijde, že neplní svou úlohu. Na celém .sk není ani jeden článek ze starého a tradičního webu "dračí doupě.cz", d20 má archiv všech článků, které určitě není problém postupně přelinkovávat atd. Spíš se mi zdá že vzniká jakási "databáze po selekci"

Vzhledem k účelu tvořit databázi mi uniká snaha vytvářet přímo na místě články, když stejně tuto možnost nevyužívá takřka nikdo, kdo by nepublikoval na jinch nebo svých webech.
To je ale dost možná tím, že když jsem to zkoušel, tak mi engine .sk dost nevyhovoval, někdo může mít jiný názor.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Super, konečně se někam dostáváme. Anotaci mi pošli, s radostí to změním... jen prostě nemůžu žádat každého autora, aby mi posílal anotace, takže je dělám sám z původního textu, to snad chápeš.

"Databáze pro selekci" to není, jenom je toho na jednoho člověka (většinu databáze dělám já) příliš mnoho a nemůžeš čekat, že to udělám všechno najednou. Z pochopitelných důvodů jsem se rozhodl zpracovat nejdřív malé a méně známé weby, ty velké jsem si nechal na konec. Non.d20.cz je už tam víceméně celé, z d.20 je toho jenom málo... pokud by ses toho chtěl ujmout sám, jakoukoliv pomoc jedině uvítám! Mám toho až přes hlavu. (Ono kdyby se našel kdokoliv, kdo by byl ochoten průběžně házet anotace na články z d20.cz do databáze, byl bych mu moc vděčen!)

RPG.sk je obecně zamýšleno jako komunitní server, takže místo postoje "tohle je blbě, koukejte to opravit" bych uvítal raději postoj "tohle je blbě, pojďme to společně napravit". Jakákoliv pomoc se cení.

Dračídoupě.cz jsem procházel a upřímně řečeno jsem nenašel ani jediný článek do databáze :-? Musím upozornit, že databáze má jistá kritéria publikování, především že nepublikuje (a) povídky a povídkové zápisy a (b) vlastní materiály, dobrodružství, home-rules, příšery, atd... (bližší info)

Možnost publikovat články na RPG.sk je myslím příjemná a je na každém, jestli ji využije. Každopádně ničemu nepřekáží a nevím, proč by ti měla vadit. Mnozí lidé nemají nebo nechtějí mít vlastní stránky a tuto možnost mohou využít, případně mají (jako já) stránky tématicky vyhrazené a na RPG.sk posílají články mimo téma.
Uživatelský avatar
sirien
Enfant terrible
Příspěvky: 8895
Registrován: 6. 6. 2004, 18:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sirien »

Pomoct Ti moc nemůžu, protože v současnosti mám v hledáčku zbytek d20 a Metagame - obojí chci přečíst celé, Rytířovi sem slíbil že z d20 sestavím sborníky... a k tomu ještě píšu vlastní články. Možná někdy později.

DrD.cz znám jen po paměti a je to už hóóódně dlouho, teď jsem jim tam znovu vyplnil přihlášku, že se podívám jestli se něco změnilo nebo jestli to je pořád ten omezeně geekovský server "podívej-se-na-mojí-příšeru-napsal-jsem-jí-o-deset-větší-staty-než-ty-té-svojí" nebo jestli tam nepřibylo něco co stojí za zmínku. Nicméně tam odmítám cokoliv publikovat - od vlastní tvorby po komentáře, protože mi leze krkem jejich vyjádření o vzdávání se svých autorských práv tím, že danou věc postneš na jejich server.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti