Anotace RPG her

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

No... tady asi tak úplně nesouhlasíme - doslovný přepis to není. Nové věci tam jsou (souboje vozidel, motorky, lodě, letadla, nové hráčské rasy...), ale hlavně je to sepsané, tak aby se to dalo hrát. Turistický průvodce ti popíše jednotlivá místa, tak abys je mohl do hry dát... to samé všechno ostatní.

Je tam přesně to, co chtějí ti, co hrají Fallout - tedy Fallout. Nevnímám to ale nijak negativně. Hráči chtějí hrát ve známých lokacích se známými zbraněmi, etc. Fallout PnP prostě vzal pravidla SPECIALU, dodal texty pro srozumitelnost, sem tam něco nového (co hráči chtějí - jako hrát za supermutanty... :wink:) a nějaké popisy. My jsme Fallout PnP nějakou dobu hráli a ta příručka je poměrně uživatelsky příjemná...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

No, očividně jste to studovali lépe než já, takže už do toho nebudu kecat. :wink:
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Já vím, že bych se neměl moc ozývat, protože jsem slíbil dvě anotace a ještě tady nejsou, ale...

Markusi, jak to bude WoDem a d20? Každá knížka svůj článek, nebo všechny v jednom? Já jen, že u Wushu by to nejspíš mohlo být podobně, i když to třeba nejsou hry od jednoho autora/vydavatele...
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ecthelion »

Markus: Nikdy se nehádej se supermutantem s pumpovací brokovnicí... $D

Osobně myslíme, že ta první úprava je v pořádku:

Fallout PnP
Jason Mical, český překlad - kolektiv autorů Vault šílené brahmíny

Fallout je postapokalyptická hra založená na populární sérii počítačových her. Odehrává se ve světě po třetí světové válce, kdy zbytky lidské rasy opustily podzemní kryty a pokoušejí se znovuosídlit radioaktivní pustinu. Jsou tu prvobytně pospolité společnosti, Nájezdníci, supermutantni, ozáření lidé se spálenou kůží, kterým se říká ghůlové i mysteriozní Bratrstvo oceli… hra stylově navazuje na 50.léta, kdy paranoia světové války dostoupila vrcholu. Fallout PnP používá systém SPECIAL převzatý z počítačové hry bez výrazných úprav pro stolní hraní. Přestože je poměrně snadno pochopitelný, místy jsou pravidla trochu kostrbatá.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Boubaque píše:Markusi, jak to bude WoDem a d20? Každá knížka svůj článek, nebo všechny v jednom? Já jen, že u Wushu by to nejspíš mohlo být podobně, i když to třeba nejsou hry od jednoho autora/vydavatele...
WoD určitě odděleně, jsou to odlišné hry. d20 miliónprocentně oddělené, to jsou odlišné systémy se společným trademarkem a pár charakteristikama. Wushu, upřímně řečeno nevím. Cítím to na jednu společnou anotaci, ale "cítím" neznamená, že to tak musí být.

Na druhou stranu jsem to nečetl, takže nejlépe to posoudíš přeci jenom ty. Je to jeden systém v několika aplikacích? Pak to je jedna anotace a na závěr se připíše: "existují aplikace pro různá herní prostředí, například...". Stejným způsobem fungují GURPS. "GURPS Viking" se také nepovažuje za samostatný systém, i když má různé úpravy a anotace. Nebo jsou to naopak odlišné systémy a zaslouží být odděleně? Něco jako například Wushu a Ronaoke, kdy Ronaoke už je prostě hodně odlišné.

Nakonec to musíš posoudit ty sám. :wink:

EDIT: Jsem to ale blbec, že jsem si nezvpomněl dřív. Takže jinak. Potřebuješ k tomu mít předem koupenou knížku? Ano, je to rozšíření, nikoliv samostatný systém. Prodává se to samostatně a nic k tomu nepotřebuješ? Je to samostatná hra, samostatná anotace.

Potřebujeme nějaká jednoduchá a všeobecně použitelná vodítka, která nespoléhají na "cit".
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pieta »

Markus píše:EDIT: Jsem to ale blbec, že jsem si nezvpomněl dřív. Takže jinak. Potřebuješ k tomu mít předem koupenou knížku? Ano, je to rozšíření, nikoliv samostatný systém. Prodává se to samostatně a nic k tomu nepotřebuješ? Je to samostatná hra, samostatná anotace.

Potřebujeme nějaká jednoduchá a všeobecně použitelná vodítka, která nespoléhají na "cit".
Nebrat, tím třebas celý nWoD hodíš do jednoho pytle.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jak často budu muset opakovat, že tohle se na WoD nevztahuje? :wink: Vysvětlení jest někde dříve v tomto tématu.
Uživatelský avatar
Hchkrdtn
Příspěvky: 290
Registrován: 29. 10. 2007, 20:54

Příspěvek od Hchkrdtn »

Promethean: The Created

White Wolf 2006

Promethean je hororová hra z nového Světa temnoty, která nemá přímou analogii ve hrách ze starších edic. Svým námětem vychází především z příběhů o Frankensteinovi a jemu podobných, využívá ale také některé motivy ze starověkých mýtů, alchymie a moderního okultismu. Postavy hráčů se v ní vžívají do rolí Prométeanů, bytostí vytvořených z mrtvých těl a oživených pomocí mystického Božského ohně. Tato stvoření však postrádají jednu věc, a to duši. Její nabytí pro ně představuje tu nejvyšší možnou hodnotu. Hra se tak stává poutí za jejím získáním a pátráním po tom, co to vlastně znamená být člověkem.

domácí stránka: http://www.white-wolf.com/promethean/index.php
Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti