Nový design

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Nový design

Příspěvek od Wan-To »

Jelikož se mi stávající design RPG.sk fakt nelíbí a rád si hraju na webdesignera :roll: , vytvořil jsem grafický návrh nového vzhledu RPG.sk. Posuďte sami.

Obrázek

Teda přiznávám, že jsem se nijak extra nesnažil. Je to bez nápadu; vlastně jen pár obdélníků, na kterých nejde nic zkazit.
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

no neviem, je to take rozbite, chcelo by to asi nieco ine, nevidim nejake zlepsenie oproti sucasnemu designu. ale vdaka za snahu, mozno verzia 2 bude lepsia :-)
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Wan-To, na rozdiel od Crowena tam vidím správny smer. Priblížil by som tie obdåžniky viac k sebe, aby bol dizajn kompaktnejší, a nie, ako hovorí aj Crowen, taký rozbitý.

A možno tam trošku vadí aj ten hnedý rám, buď by som ho dal neutrálnou (šedou, čiernou alebo inou) farbou, ale určite tenší.
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

a kludne experimentuj s farbami, cerveno bielo cierny design nie je podmienka
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

mne sa paci menu nalavo :D

a celkovo sa mi na rpg.sk paci ze zoznam pridruzenych projektov je hore a jednotlive a menu aktualnej stranky na boku.

a nie naopak ako je to na d20.cz (kde som im navrhoval tuto pre mna logicku zmenu ale nestretla sa s porozumenim)
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Jsem také poněkud rozpačitý jako Crowen. Určitě by to chtělo ještě nějak poladit. Celkově mi to přijde takové velmi strohé, nemastné neslané... ale to je stávající design, taky 8)

Pár rad:
- Ty hnědé okraje jsou šíleně tlusté, působí to spíš rušivě
- Moc se mi nelíbí vzhled nadpisů - doporučoval bych změnit a zmenšit font, takhle to je obrovská Verdana (?), což nepůsobí zrovna esteticky
- To menu přesuň napravo :P

Jsem ale moc zvědavý na další verzi - ty nejlepší designy vznikají pomalu, postupným vylepšováním. A jen zopakuji, že i když design nemusí být zvolen jako výchozí vzhled stránky, není žádný problém přidat ho do skinů, kde si ho můžou lidi dle libosti nastavit.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Ehm, co máš proti menu nalevo? 8) Jinak samozřejmě díky za připomínky, budu ten design vylepšovat.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Náhled nového designu inspirovaného RPG Fórem.

Je to pracovní verze dělaná ručně v Illustratoru, tak si prosím nevšímejte drobných vad v zarovnání, rozmazaných linií, atd. Později zkusím poslat náhled, jak bude vypadat rozhraní při otevřeném článku.

Features:
- design shodný pro Fórum i portál, aby byla vidět jejich zpřízněnost
- Změna struktury menu - teď existuje několik sekcí (horní menu), z nichž každé má vlastní menu po pravé straně. IMHO přehlednější a hlavně tak vznikne prostor pro případný budoucí obsah a funkce (např. systémy a světy, které jsem dal do menu). Nevím ale, jak si s tím Drupal poradí, bude to možná chtít nějaké modifikace :-?
- Ikonky u článků jsou improvizované, budou se měnit.

Uvažuji nad následujícími věcmi, ocením rady:
- Chtěl bych tam dostat víc barev, ale jenom tak decentně. Nechci měnit červenobílou paletu, spíš dodat pár obrázků, které rozbijí tu jednotvárnost. Například na RPG Fóru tu barevnost dodávají ikony uživatelů. Dobrou práci v mém návrhu odvádějí ikony "linkuj", "vybrali sme" a potom přátelské stránky dole. Ale těch je málo, nejsou po celé stránce. Možná by nebylo marné udělat vícebarevné ikony u článků (novinka, článek, akce...), ale nenapadá mě, jak by měly vypadat.
- Jak by měly vypadat ikony u článků? Typy jsou: článek, externí článek, novinka, akce.

Reakce?
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Vzyerá to sľubne.
Kalendár má svoje viditeľné miesto.

Otázka - bude scrollovať iba časť s článkami (anotáciami)? Tak by to bolo lepšie, ako scrollovať celú spodnú časť pod menu - máš prístup ku kalendáru a aj k nastaveniam/voľbám pri svojom profile.

Ad. ikony - hm, žeby som oprášil Inkscape a niečo skúsil? Ak bude čas... :)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od boubaque »

Celkem se mi to líbí, ale vzhledem k tomu, že používám chronicles, tak jsem si na tenhle design musel chvilku zvyknout. Nevím, jestli bych nezkusil trochu jasnější odstín (víc do červena).

Možná mi tam jen trochu vadí ty kruhy na pozadí...

Jinou barvou (třeba modrou) bych zkusil udělat odkaz ">> čítať viac", aby líp vynikl a ukončoval každý zápis (nevím proč, ten rámeček mi úplně nestačí). Naopak ikonky u článků bych asi nechal tak, jak jsou v současné verzi.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Super o mnohem lespi nez to predtim. Nicmene kdyby se udelala nejaka vrianta pro Sub-black, vubec bych se nezlobil. $P
Kazdopadne skvela prace.
Uživatelský avatar
JackeLee
Příspěvky: 160
Registrován: 15. 8. 2006, 17:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JackeLee »

WoW! pěkné, měl bych jen jednu připomínku: Když si představím trochu delší článek/více zpráviček tak mi přijde pravá strana trošinku nevyužitá má-li tam být jen vyhledávání, kalendář a login
Míra pochopitelnosti mých příspěvků je nepřímo úměrná jejich dělce.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Na pravé straně toho určitě bude víc, to je místo, které se dá skvěle využít. Tohle jsem tam plácnul jen kvůli designu.
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Mám tu zbrusu nové speciální kostky, které nabízím k využití v designu RPG.sk. :P

Obrázek
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20839
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Pěkné!
Až budu tvořit design, zkusím je tam nějak zapracovat.
Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti