Vaše prvotní ohlasy, ovace, dotazy, nadávky, atd.

Diskuze o portále RPG.sk v období mezi jeho druhým spuštěním (ve spolupráci s RPG Fórum) a úplným sloučením do nových stránek.
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Vaše prvotní ohlasy, ovace, dotazy, nadávky, atd.

Příspěvek od Markus »

Tak co na to říkáte? :P
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Říkám - len tak ďalej! Vyzerá to tak, že d20.cz začne mať konkurenciu... Aj keď je to špecializovanejší portál, latka je všeobecne nastavená vysoko, hodne vysoko, takže sa musíme všetci snažiť, aby sme d20.cz kvalitatívne čo najrýchlejšie začali dýchať na päty!

Prajem veľa zdaru do tvorivej roboty!
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Musim rict, ze mi navigace moc nevyhovuje, prijde mi neprehledna, ale nevim presne co zmenit. Mozna je to jen o zvyku.
Kazdopadne pridal jsem na metagame odkaz a upozornovaci clanek.
Sosacek
Příspěvky: 25723
Registrován: 14. 7. 2004, 19:30

Příspěvek od Sosacek »

Joe: to rozhodne bude, vzhledem k tomu, ze se tu najdou lide, kteri budou na truc ignorovat jeden nebo druhy web ;)

EDIT: ne, davat najevo ze ho ignoruji je lepsi popis :)
But nobody came.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Sosacek píše:Joe: to rozhodne bude, vzhledem k tomu, ze se tu najdou lide, kteri budou na truc ignorovat jeden nebo druhy web ;)

EDIT: ne, davat najevo ze ho ignoruji je lepsi popis :)
Inuž, proti Gustovi žiaden guláš 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

Qualdezar píše:Musim rict, ze mi navigace moc nevyhovuje, prijde mi neprehledna, ale nevim presne co zmenit. Mozna je to jen o zvyku.
Kazdopadne pridal jsem na metagame odkaz a upozornovaci clanek.
Ako hovorí Qual, možno by fakt bodla rozbaľovacia navigácia, ktorá je vizuálne prehľadnejšia... Síce je tam aj mapa stránok, ale prekopávať sa ňou niekedy nie je to pravé marhuľové...
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

ja som to este nevidel.. v robote mam rpg.sk zabanovane...ale som zvedavy.. pri takychto velkych projektoch je najvacsie uskalie zostat dlhodobo zainteresovany a motivovany... teda je potrebne aby sa stale nieco dialo inak to zakape jak nejeden projekt.

d20.cz je pekny priklad dolhodobo udrziavaneho projektu. dufam ze rpg.sk bude mininalne rovnako zive.
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3747
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crowen »

Joe píše:
Qualdezar píše:Musim rict, ze mi navigace moc nevyhovuje, prijde mi neprehledna, ale nevim presne co zmenit. Mozna je to jen o zvyku.
Kazdopadne pridal jsem na metagame odkaz a upozornovaci clanek.
Ako hovorí Qual, možno by fakt bodla rozbaľovacia navigácia, ktorá je vizuálne prehľadnejšia... Síce je tam aj mapa stránok, ale prekopávať sa ňou niekedy nie je to pravé marhuľové...
Ta rozbalovacia navigacia tam je, ked kliknes na trojuholnik pred polozkou v menu (napr Info a napoveda) tak sa ti rozbali menu a mas tam dalsie polozky.
Uživatelský avatar
Joe
Fórový šašek; Moderátor
Příspěvky: 4705
Registrován: 15. 3. 2004, 11:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Joe »

A, vidíš? Slepý som... vždy som klikal iba na samotné položky, pri načítaní stránky som si to nevšimol... 8)
|-- RPGforum moderátor-editor
|-- Hrám: ... :roll:
|-- Mám rád: Amber Diceless, FATE, Primetime Adventures, Starport
|-- mail - joeyeti (at) gmail (dot) com
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Tohle jsme třeba věděl, ale neni to zrovna to o čem mluvim. Osobně se mi nelibi několik věci, už je dokažu i pojmenovat:

1) text neni zarovnany do bloku
2) text a menu nema pevnou hranici
3) jednotlive nadpisy jsou oddělene jen velikosti textu, ocz pripomona spise blog nez profesionalni portal (podobne polozky menu).
4) cekove mi to prijde takove strohe a az moc formalni

moc se mi nelibi kombinace barev, nejak me nepresvedcuje (ale to je asi osobni preference).

Napriklad rpg.net mi prijde prehlednejsi.

Ale jak rikam, tohle jsou ciste subjektivni veci, mozna je to jen o zvyku a kvalita a obsah jsou pro me dulezitejsi nez graficky design.

Edit: Jinak abych jen nekritizoval (holt jsem perfekcionista), rozhodne jsem za tenhle projekt rad a budu jej podporovat ze vsech sil.
Uživatelský avatar
lotrando
Příspěvky: 586
Registrován: 28. 6. 2007, 09:28
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lotrando »

fandím projektu :) - určitě zajímavý a ojedinělý počin. Takže přeji hodně štěstí.

Pokud mám hodnotit tak oceňuji:

- pěkný a přehledný layout
- užší zaměření a důraz na kvalitu, doufám že vám to vydrží
- podpora minoritního browseru - stránky jsou v Opeře 9.2 pěkné a dobře čitelné

co bych vylepšil

- možnost převzetí účtu z rpgfora, případně jednotný login
- aby to mluvilo při registraci česky/slovensky, sice mi angličtina nevadí, ale chcete oslovit hlavně lidi co nemají možnost číst si originální práce, navíc je to jednoduché :)
- nevyvážený běh portálu - někdy neodpoví, jindy vede odkaz na špatné url (custom chybové hlášení) a pak je to zase dobrý. Asi je to počátečním náporem :), nebo mým prohlížečem? Nebo databáze?
- prosím mluvte buď česky, nebo slovensky :) v menu máte oba jazyky namíchané. Já se slovenštinu učil ještě ve škole a rozumím dostatečně, ale asi by to chtělo ujednotit, možná nastavením profilu?


Držím palce a těším se na pěkné čtení. Celkový dojem lepší 2, na jedničku to zatím není ale moc nechybí. Řekl bych, že jsou to drobné vady na kráse, které se vychytají.

EDIT: nedalo mi to a mrknul jsem na rpg.sk z telefonu s windows mobile 2003 a dávám 1* za čitelnost přes tohle zařízení :)
Petr "Lotrando" Kulda
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20838
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Markus »

Díky moc za ohlasy! Postupně:

Hierarchie menu je na každých stránkách velmi obtížný oříšek. RPG.sk má menu typicky Markusovské, takže mě přijde dokonale přehledné... ale zase mám zkušenosti s tím, že ostatní lidé ne vždy sdílí mé nadšení. :wink: Samozřejmě se to dá změnit, ale to by si to někdo musel vzít na starost, vypracovat alternativní koncepci, atd...

Design je z velké části věc vkusu, například mě text zarovnaný do bloku vyloženě vadí. Totéž barvy, které by Qual určitě chtěl nějaké temné... :wink: ... nicméně my jsme se rozhodli, že chceme barvy světlé.

Formalita vzhledu byla víceméně zamýšlená - chtěli jsme působit "seriózním" dospěláckým dojmem, rozhodně jsme nechtěli vzbuzovat dojem, že RPG jsou zábavou infantilních asociálů či naopak dárk-en-ívl vampů.

Samozřejmě nijak nezastírám, že design je strohý a určitě se na něm dá hodně zapracovat - ale to se zase dostáváme k tomu, že by to někdo musel udělat. Chtěli jsme s Crowenem udělat nějaké "funkční minimum", které spustíme, prostor pro vylepšení tu samozřejmě je.

A když už jsme u toho - Drupal je plně skinovatelný, design je (doufám) čistě v CSS, takže jestli se na to někdo cítí, může začít připravovat nové šablony. Poskytnout zdrojáky není problém. Barvy dle gusta (každý uživatel si může dát svoje), ale platí, že výchozí skin musí být světlý a seriózní.

---

Převzetí účtu jsme zvažovali, ale nakonec se to ukázalo jako příliš technicky obtížné (dva server, dvě domény, dva hostingy, dvě DNS, atd.). Takže nás to mrzí, ale upustili jsme od toho.

Hosting je momentálně neuspokojivý freeserver. Hodlám koupit vlastní placený hosting, kam by se mělo přestěhovat jak fórum, tak snad i rpg.sk - záleží na místě a penězích.

Jazyk jsme se snažili vychytat tak, aby všechno uživatelské rozhraní bylo slovensky. Ale trpí to tím, že jsem toho velkou část psal já a Crowen možná nezkorigoval všechno. Takže klidně hlašte, kde co zůstalo. Obsah (včetně klíčových slov) je samozřejmě podivnou směsicí obou jazyků, ale působí to aspoň pěkně kosmopolitním dojmem :) Na tu angličtinu se podíváme.

Podpora mobilních zařízení mě těsí, o tom jsem ani nevěděl 8)

---

Jinak jak já, tak Crowen jsme celkem dost časově vytíženi, takže doufáme, že se tady najdou nějací ochotní pomocníci a pracanti :P
Uživatelský avatar
Wan-To
Rebel
Příspěvky: 2967
Registrován: 2. 8. 2006, 18:33
Bydliště: Praha

Příspěvek od Wan-To »

Markus píše:A když už jsme u toho - Drupal je plně skinovatelný, design je (doufám) čistě v CSS, takže jestli se na to někdo cítí, může začít připravovat nové šablony. Poskytnout zdrojáky není problém. Barvy dle gusta (každý uživatel si může dát svoje), ale platí, že výchozí skin musí být světlý a seriózní.
Zkusím nad tím popřemýšlet. S webdesignem pár zkušeností mám a současný vzhled mi připadá fakt hodně provizorní, takže rád s něčím pomůžu.

Jinak mám pocit, že by vzhledu trochu prospělo, kdyby se všechny nadpisy vypsané kurzívou nechaly v plain textu.
Uživatelský avatar
Bajo
Malý princ; Moderátor
Příspěvky: 7757
Registrován: 23. 10. 2005, 01:38
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bajo »

Ja tak mohu pomoci s obsahem intelektualnim, nikoliv technickym, na to nemam dostatecne zkusenosti, vedomosti, atd....

Vo se toho designu tyce. Chapu ty argmenty, uz jsem je slysel kdysi, dkyz mi o tom riklal prvne. Nic mene nmusi to byd nutne temne ladene, jen ze, nemam moc rad velka bila pozadi, kde bila zabira vetsinu mista a posku uz to musi byt bile, chtelo by to i jine barvy /vim ze je tam cerbena, ale nejak mi to neprijde dostatecne). Mam asi radsi graficky kreativni nez konzervativne strohe stranky, ale snad si zvyknu (pokud by se udelal alternativni skin, nebudu se zlobit :) )

Jian nejak mi tam chyby nejaka organizace.Nejake skupiny tam sice jsou, ale potom je to hroznej gulas podle data ,enslo by zaradit ruzne typy razeni? jako: Podle autora, data, tematu (jednotlive systemy, svety, atd...) aby to bylo vzdy u sebe. Treba i v ramci tech nadrazenych kategorii.
Uživatelský avatar
Corvus
Příspěvky: 1812
Registrován: 3. 5. 2005, 13:53
Bydliště: BA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Corvus »

ja by som chcel menu nalavo :-?
There's nothing in the universe cold steel won't cut.

On eternal hold: d20 Warheart
Zamčeno

Zpět na „Portál RPG.sk“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host